Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209931 alkalommal)
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1695 Dátum: 2020. November 04. - 14:17:51 »


Eddig meg voltam róla győződve, hogy a vadkárelhárításnál biztonságosabb "tartózkodási hely" a világon nem létezik. Általában kilométerekre vagy a következő embertől egészen napkeltéig, nemhogy 2 méterre...  Fej a falba
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1696 Dátum: 2020. November 04. - 14:48:34 »

Eddig meg voltam róla győződve, hogy a vadkárelhárításnál biztonságosabb "tartózkodási hely" a világon nem létezik. Általában kilométerekre vagy a következő embertől egészen napkeltéig, nemhogy 2 méterre...  Fej a falba

Orbitális kreténség, pláne, hogy hivatalos állásfoglalást is tettek. Nálunk most elég rendesen beindultak a taposás- és rágáskárok, a túrásról ne beszéljünk. Utóbbi terén tényleg komoly a helyzet az őszi vetéseken. Bízzunk benne, hogy néhány héten belül kivételt képez majd a vadászat, de a bikaszezonra sem voltak tekintettel, így sok jóra nem számítok.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1697 Dátum: 2020. November 04. - 14:53:38 »

Orbitális kreténség, pláne, hogy hivatalos állásfoglalást is tettek. Nálunk most elég rendesen beindultak a taposás- és rágáskárok, a túrásról ne beszéljünk. Utóbbi terén tényleg komoly a helyzet az őszi vetéseken. Bízzunk benne, hogy néhány héten belül kivételt képez majd a vadászat, de a bikaszezonra sem voltak tekintettel, így sok jóra nem számítok.

Gondolom a bikaszezonra az (is) lehetett indok, hogy azon általában a vendég együtt van a kísérővel. Na de vadkáron???...    Csodalk
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1698 Dátum: 2020. November 04. - 21:28:59 »

Orbitális kreténség...

Orbitális kreténség olyan jogszabályt hozni, amit nem lehet betartatni és szankcionálni.
A rendőrség közterületen ellenőrizhet. Közúton, utcán, közintézményben.
Hogyan tartatja be a cikkben írtakat?
Végigjárja éjféltől a magasleseket?
Vagy éjszaka becsönget minden vadász lakásába, illetve tartózkodási helyére?
Közröhej.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1699 Dátum: 2020. November 04. - 22:11:32 »

Orbitális kreténség olyan jogszabályt hozni, amit nem lehet betartatni és szankcionálni.
A rendőrség közterületen ellenőrizhet. Közúton, utcán, közintézményben.
Hogyan tartatja be a cikkben írtakat?
Végigjárja éjféltől a magasleseket?
Vagy éjszaka becsönget minden vadász lakásába, illetve tartózkodási helyére?
Közröhej.

Szerintem eleve baromság, látszat intézkedés. Nem gondolhatja senki komolyan, hogy éjfél és hajnal 5 között terjed a vírus, mikor kvázi senki nincs az utcán. Inkább azon kellene gondolkodni, hogy kábé a magyar focibajnokság az egyetlen, ahol nézők előtt játszanak és ott azért több a kontakt a nézők között, mint egy magasles környékén.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1700 Dátum: 2020. November 04. - 22:26:05 »

Éberség elvtársak, éberség! A vírus nem alszik!
Legalábbis erre tudom fogni, hogy éjféltől ötig van kijárási tilalom... Fejvakarás
Vagyis ha valaki éjfélig nem ért haza, akkor az már egyáltalán ne menjen haza, bújjon el vagy mittudomén. Ezek a dilettáns barmok mindig meg tudnak lepni, mindig van még lejjebb... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #1701 Dátum: 2020. November 04. - 22:28:44 »

Egyébként meg egyszerű, kimész este vadkárba, aztán reggel 5-ig nem mész haza. Amúgy sem illik napkelte előtt leszállni a lesről vadkárban...  Kacsint
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1702 Dátum: 2020. November 04. - 22:45:51 »

Baromság és látszatintézkedés. Azzal indokolják valahol, hogy 11 után a kocsmázó népek Pesten meg a nagyvárosokban szabadtéren fiesztáznak hajnalig. Faszság.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1703 Dátum: 2020. November 05. - 09:45:52 »

Orbitális kreténség olyan jogszabályt hozni, amit nem lehet betartatni és szankcionálni.
A rendőrség közterületen ellenőrizhet. Közúton, utcán, közintézményben.
Hogyan tartatja be a cikkben írtakat?
Végigjárja éjféltől a magasleseket?
Vagy éjszaka becsönget minden vadász lakásába, illetve tartózkodási helyére?
Közröhej.

Ez nyilvánvaló, de mi van akkor amikor éjfél és 5 óra közt valaki közlekedik a terület és a lakhelye közt, aztán megállítja a rendőr. Kap egy százezres bírságot, jóesetben. És szerintem ez csak a kezdet. Majd szépen lehozzák ezt előbb 22, majd 20 órára. Ne legyen igazam.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1704 Dátum: 2020. November 05. - 10:17:55 »

A rendelet fa..ságát egy pillanatig se vitatva, eljött a gazdálkodó vadászoknak a kánaán. A gyüttmentek zavarása nélkül vadászhatnak 12-5-ig.  Ördög
Aztán, ha nagy a baj, nem hinném hogy ne tudnám ezt a problémát, törvényesen megoldani.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1705 Dátum: 2020. November 05. - 11:53:44 »

Ez nyilvánvaló, de mi van akkor amikor éjfél és 5 óra közt valaki közlekedik a terület és a lakhelye közt, aztán megállítja a rendőr. Kap egy százezres bírságot, jóesetben. És szerintem ez csak a kezdet. Majd szépen lehozzák ezt előbb 22, majd 20 órára. Ne legyen igazam.

Ne közlekedjen.
Vagy menjen ki reggel 5 után, vagy menjen este és töltse az éjszakát a lesen.
A rendelet úgy szól, hogy az éjfél és 5 óra közötti időt lakhelyén, tartózkodási helyén, vagy szálláshelyén kell töltenie.
Az éjszakai bagónak a magaslesen lesz a szálláshelye - ebbe szerintem a kutya nem köt bele.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Szabi79
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #1706 Dátum: 2020. November 06. - 07:23:03 »

Nem vagyok jogász, lehet, hogy hülyeség, de szerintem egy kis papírmunkával megoldható a dolog: úgy tudom a korlátozás nem terjed ki arra, aki munkája miatt van az utakon, ergo kötni kell egy megbízási szerződést a VT-vel "vadkár-elhárításra" és akkor már ha megállít az úton a yard, akkor éppen dolgozni mész, vagy éppen onnan jössz.  Vigyorog
Naplózva
Corbett
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 413


« Új üzenet #1707 Dátum: 2020. November 24. - 12:18:06 »

https://www.agrotrend.hu/hireink/osztrak-vadaskertben-nevelt-szarvasbikaval-csaptak-be-egy-francia-vadaszt-zalaban

Anno elég sokat foglalkoztunk vele Mosolyog.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #1708 Dátum: 2021. Július 29. - 08:35:24 »

https://www.vaol.hu/kozelet/helyi-kozelet/vaddiszno-sebesitett-meg-sulyosan-egy-kutyat-szombathelyen-a-lakok-tartanak-a-folytatastol-5154758/

Lassan már a spájzban lesznek.  Meglepődött
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1709 Dátum: 2021. Július 29. - 09:47:22 »


"...a hivatal felveszi a kapcsolatot az illetékes vadásztársasággal, a továbbiakban az állam nevében eljárva ők gondoskodnak majd az állat befogásáról..."

Aha!
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 [114] 115 116 117 118 119 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: