Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209977 alkalommal)
Abonyi
Vendég
« Új üzenet #1560 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 15:23:26 »

Nem a politikai oldalról fogadtam ezt a hírt örömmel,  hanem inkább a gyönyörű, vadban ( és nagyszerű magyarokban !) gazdag  területünk esetleges visszacsatolásáról :

2015 áprilisában a Jurnalul National román lapban megjelent egy publicisztika, miszerint Erdély rövid időn belül függetlenedni fog Romániától, és a kormány nem tehet mást, mint hogy ezt tétlenül végignézi. A szerző, Ilie Șerbănescu szerint a nagyhatalmak közt folyamatban vannak a tárgyalások Erdély függetlenedéséről, és ezt Románia nem csak tétlenül végignézi, de gyakorlatilag semmit nem tehet ellene. Șerbănescu értékelése szerint a közeljövőben Erdély el fog szakadni Romániától, és erre utaló jel lehet, hogy a Romániába érkező német befektetések nem jutnak tovább a Kárpátok vonalánál; többnyire Erdély területére összpontosulnak, ami az elszakadást hivatott előkészíteni.

 Emlékszem kiskoromban , nagyapám mindig emlegette , hogy amikor a második bécsi döntés után visszakaptuk Erdélyt , akkor  örömükben sírtak, aztán meg mikor csak "vissza kellett adni" akkor meg azért.
 Gyerek fejjel nem értettem, mit is jelentett ez, de ő elmagyarázta:
-Kisfiam  , ha egy embernek levágják  mindkét kezét és lábát, hiába okos, de tenni nem tud semmit. De meglásd , most elfordult a Magyarok Istene tőlünk, de egy szép napon vissza kapjuk azt ami a miénk.
Hát ezek szerint csak van esély.

Naplózva
KBalázs
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #1561 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 15:30:10 »

" és minden nyúl egy hektár őszi búzát fal fel, így elvész a termés egy százaléka. "  Jó torkos kiniglik vannak arrafelé ! Ezek már valóságos vérnyulak !   Meglepődött

60 millió nyúl, azaz 60 millió ha őszi búza/év
Az Egyesült Királyság területe 243.610 Km2, azaz (ha jól számoltam) 24.361.000 ha, így csak 24 millió nyuszinak van kajcsi abban az esetben, ha a Buckingam palota alapozását is rágják.  OOO Így viszont a foguk is megfelelően kopik.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1562 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 15:52:32 »

Nem a politikai oldalról fogadtam ezt a hírt örömmel,  hanem inkább a gyönyörű, vadban ( és nagyszerű magyarokban !) gazdag  területünk esetleges visszacsatolásáról :

2015 áprilisában a Jurnalul National román lapban megjelent egy publicisztika, miszerint Erdély rövid időn belül függetlenedni fog Romániától, és a kormány nem tehet mást, mint hogy ezt tétlenül végignézi. A szerző, Ilie Șerbănescu szerint a nagyhatalmak közt folyamatban vannak a tárgyalások Erdély függetlenedéséről, és ezt Románia nem csak tétlenül végignézi, de gyakorlatilag semmit nem tehet ellene. Șerbănescu értékelése szerint a közeljövőben Erdély el fog szakadni Romániától, és erre utaló jel lehet, hogy a Romániába érkező német befektetések nem jutnak tovább a Kárpátok vonalánál; többnyire Erdély területére összpontosulnak, ami az elszakadást hivatott előkészíteni.

 Emlékszem kiskoromban , nagyapám mindig emlegette , hogy amikor a második bécsi döntés után visszakaptuk Erdélyt , akkor  örömükben sírtak, aztán meg mikor csak "vissza kellett adni" akkor meg azért.
 Gyerek fejjel nem értettem, mit is jelentett ez, de ő elmagyarázta:
-Kisfiam  , ha egy embernek levágják  mindkét kezét és lábát, hiába okos, de tenni nem tud semmit. De meglásd , most elfordult a Magyarok Istene tőlünk, de egy szép napon vissza kapjuk azt ami a miénk.
Hát ezek szerint csak van esély.


Maradjunk a céllövészetnél. Ilyen baromságokat ne idézgess ide légyszíves.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #1563 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 19:10:47 »

Mivan?
http://allatportal.hu/allati_hirek/a-vadaszok-segitenek-az-allatgyeritesben/5039/

Idézet
Példaként említette a Magyarországra visszatelepült hódokat, amelyeket védett állattá minősítettek, de nincs a területen természetes ellenségük - medve vagy farkas -, így az utóbbi időben Győr-Moson-Sopron megyében annyira túlszaporodtak, hogy komoly károkat okoznak, éppen ezért szigorúan ellenőrzött körülmények között gyéríteni kell őket.
Ebből mekkora hőbörgés lesz...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #1564 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 20:42:06 »


Én már meghívást is kaptam hódra, de nem éltem vele.  Ördög
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1565 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 21:03:22 »


"Példaként említette a Magyarországra visszatelepült hódokat"

A jereváni rádió adása.

http://wwf.hu/archivum/2011/7/hazankban-a-szigetkoz-a-hodok-kedvence
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1566 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 11:26:56 »

Sokat gondolkodtam, hogy belinkeljem-e, félve attól a lavinától, de véleményem szerint ismét egy olyan eset ami nem fogja pozítív megviléágításba helyezni a vadászok megítélését
http://444.hu/2016/09/05/a-hivatasos-vadasz-minden-szava-hazugsag-mondja-a-lelott-francia-kutya-gazdaja

Számomra nagyon szomorú hogy ilyen megtörténhet még ha mind a 2 oldal reakciójátt/nyilatkozatát el is osztom 2-vel es azoknak is csak a fele igaz.

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1567 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 11:48:26 »

Sokat gondolkodtam, hogy belinkeljem-e, félve attól a lavinától, de véleményem szerint ismét egy olyan eset ami nem fogja pozítív megviléágításba helyezni a vadászok megítélését
http://444.hu/2016/09/05/a-hivatasos-vadasz-minden-szava-hazugsag-mondja-a-lelott-francia-kutya-gazdaja

Számomra nagyon szomorú hogy ilyen megtörténhet még ha mind a 2 oldal reakciójátt/nyilatkozatát el is osztom 2-vel es azoknak is csak a fele igaz.



Szomorú de hol az igazság ? Azt nehezen tudom elképzelni hogy 70 méterre a gazdáitól a hívást hallva több lövéssel lelövi a hivatásos a kutyát és még annyi ideje is van hogy odahajt a kocsival és mielőtt a gazdák odaérnének fel is teszi a platóra és elmegy. Erről az oldalról is sántít a történet , persze ugyan úgy sántíthat francia részről is .
Kíváncsi vagyok hogy tényleg volt e valami rendőri intézkedés. (nem helyszínelésre gondolok , de minden bejelentésről kell jelentést írni ha az további eljárást nem is igényel, na és olyant se hallottam hogy a rendőrség bejáratánál csengető nem tud valakivel beszélni, feltéve ha nem garázskaput zörgette.)     Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1568 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 12:15:32 »

Sokat gondolkodtam, hogy belinkeljem-e, félve attól a lavinától, de véleményem szerint ismét egy olyan eset ami nem fogja pozítív megviléágításba helyezni a vadászok megítélését
http://444.hu/2016/09/05/a-hivatasos-vadasz-minden-szava-hazugsag-mondja-a-lelott-francia-kutya-gazdaja

Számomra nagyon szomorú hogy ilyen megtörténhet még ha mind a 2 oldal reakciójátt/nyilatkozatát el is osztom 2-vel es azoknak is csak a fele igaz.



Magában a cikkben is alapvető ellentmondás(ok) van(nak), amúgy a 444 is lehúzható a WC-n.  A kutyások között is sok a sz@r ember, mondom ezt kutyásként, tán több, mint más embercsoportokban.
Szomorú
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1569 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 12:46:53 »

http://blog.decathlon.hu/blog/2016/09/03/kutyasok-vs-vadaszok/

Végre egy emberibb megközelítés!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1570 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:05:13 »


 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 06. - 13:29:44 írta Pyrus » Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1571 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:35:20 »

Magában a cikkben is alapvető ellentmondás(ok) van(nak), amúgy a 444 is lehúzható a WC-n.  A kutyások között is sok a sz@r ember, mondom ezt kutyásként, tán több, mint más embercsoportokban.
Szomorú

Egyett tudok érteni a 444-s véleménynel, de nem csak ők hozták le a történetet csak innensikerült linkelnem. Bízom abban hogy hazánkban nincs oylan hivatásos vadász aki ok nélkül kilőne egy kutyát anélkül hogy 100%-g megbizonyosodik róla hogy valóban veszélyes a vadakra és nem 100 lépésre kóborolt el véletlenül. Ebben már csak azért is bízom mert 2 huskymmal naponta 2x sétálok reggel este szigorúan hosszú pórázzal, ennek ellenére 1 alaklommal leakadt a karabíner és a kis piszok meg sem ált legalább 300 méterig, pedig sokat foglalkozom vele és behívható, csak hát a fajtából adódóan iszonyat makacs és akkor és csak akkor 2 percig nem volt hajlandó hallgatni rám na de nem is akarom ebbe az irányba elvinni a dolgot.

Az Erdőjáró által link-elt cikkel pedig teljes egyetértésben azt vallom, hogy egy tépőzáras fényvisszaverős nyakörv ami kb 1500-t beszerezhető amúgy is jó szolgáklatot tehet - akár  életment is menthet - nem csak az erdőben, az út szélén vagy más extrém esetben is.Nekem van is és szívesen használom, a nyakörvre akasztható pici villogóval együtt ami hasonló árban van.

Sajnos sok mindenkinek van kuytája, olyannak is akire egy fadarabot sem bíznék, de büszkén póráz nékül jön vele HAVONTA 1X sétálni majd megsértődik, és rám káromkodik ha megkérem, hogy adja rá a pórázt a kutyáira legalább ameddig el nem távolodunk tőlük, mert Ő most kuytát sétáltat.

Remélem, hogy a következő időszakban sikerül jó kommunikációs csatornát  és kapcsolatot, együttműködést  kialakítani a két tábor között és nem lesznek hasonló esetek, ahol senkinek sem lehet igaza addig ameddig egy élőlény az életével fizet önhibályán kívül -mert hát szegény kutya honnan tudná mit ír a tövény-.



 
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1572 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:40:27 »

Régen hallottam ezt a mondást: "Kutyának (macskának) a faluban, vadnak az erdőben a helye!"  Én is ezt vallom, aztán mindenki azt gondol, amit akar!
 Emelem
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1573 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 13:53:45 »

Én alapban nem vagyok kutyás. Tűröm de nem kedvelem. DE tiszteletben tartom.
Még kissebb koromban bementem egy "gyerebenyugodtannembánt" házhoz ahol faszán meg is harapott a kutya.
Azóta nem bizok, Ők meg érzik ezt.
Számfalan kutyásnak mondtam, ha kereszteztük egymás útját hogy ez van, 90%-a azzal kezdi hogy a kutyájával teszteltet. Utána meg röhög, hogy tèényleg hahaha.

Aki embereileg ilyen annak nem valo max plüssálat.
A kutya mostanra javarèszt státusz szimbólum lett.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1574 Dátum: 2016. Szeptember 06. - 14:44:38 »

Én alapban nem vagyok kutyás. Tűröm de nem kedvelem. DE tiszteletben tartom.
Még kissebb koromban bementem egy "gyerebenyugodtannembánt" házhoz ahol faszán meg is harapott a kutya.
Azóta nem bizok, Ők meg érzik ezt.
Számfalan kutyásnak mondtam, ha kereszteztük egymás útját hogy ez van, 90%-a azzal kezdi hogy a kutyájával teszteltet. Utána meg röhög, hogy tèényleg hahaha.

Aki embereileg ilyen annak nem valo max plüssálat.
A kutya mostanra javarèszt státusz szimbólum lett.

Nekem egész életemben volt kutyám, soha nem harapott meg kutya, mégis tartok minden idegen kutyától. Ami pedig kertben szabadon van, oda nem is nagyon megyek be még meg nem fogják!  Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: