Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209906 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #1545 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 10:33:08 »

Kedves Elacc!

Mindig döbbenten állok az "ellentmondást nem tűrő kijelentések" bátorságát vevő emberek előtt, akik szerint minden fekete/fehér. Sajnálom az ennyire negatív tapasztalataidat, én szerencsére nagy mennyiségben találkozom jó, becsületes, tisztességes emberekkel, legyenek azok vadászok/nem vadászok; erdőfelügyelők/nem erdőfelügyelők; stb.

Balázs

Kedves Balázs!

Soha nem személyeskedtem! Én is ismerek sok jó és becsületes embert a környezetemben! Mindenki vissza köszön az utcán... ha elejted a pénztárcádat  vissza adják... Ha adományozásról van szó adományoznak... Virágot ültetnek a kertbe, vígan nyársalgatnak veled és jókat  beszélgetnek... stb minden csupa gyönyörű csillogó színes...  Figyelmes olvasás Ördög

A magyar emberek ha az utcán találkozol velük kedvesen mosolyognak, talán még cigarettát is kérhetsz tőlük, szívesen adnak! Aztán bemennek a munkahelyükre és kedvesen kérik a kávét az irodista hölgytől, aki szintén kedvesnek tartja őket, mert azok is! Aztán "végzik a munkájukat"...  Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1546 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 11:13:36 »

Széchenyi nem volt jó gazda, nem is állította magáról, inkább öniróniával szólt gazdálkodási kudarcairól.
Valószínűleg nem is érdekelte, az Ő gondolatai folyton a puska körül forogtak.
Nála nem volt jó helyen a birtok. El is ment tőle. Elment volna akkor is, ha nincs a világháború és az azt követő államosítás.

Mit is írt Wass Albert? A földet karddal meg lehet szerezni, de csak ekével lehet megtartani.
Minden föld annál van jó helyen - művelési ágtól függetlenül - aki megbecsüli, gondozza azt.
Aki rossz gazdája, az meg előbb-utóbb úgyis elveszti. Ez gazdasági törvény. És én ebben a gazdasági törvényben sokkal jobban hiszek, mint abban, hogy bármely választást követően közgazdasági Nobel díjas, gáncs nélküli Grál-lovagokból fog állni a teljes politikusi garnitúra, aki az állami tulajdont önzetlenül, költséghatékonyan a közjó érdekében működtetik. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1547 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 15:32:42 »

SZAKMAISÁG, kreativitás, empátia, gazdasági érzék, jószándék, jövőkép ???? a magyar ember agyában?  Fejvakarás Röhög Röhög Röhög

Mindegy milyen cégről, vagy vállalkozásról, vagy gazdasági társulásról beszélünk, azok mögött emberek állnak, magyar emberek és a belseje mindnek rohad!

Most nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek...

Nem tudom, hogy mi okozhatta benned ezt a megkeseredettséget, hogy a honfitársaidról képes vagy így nyilatkozni...

Sajnálom.
Sajnállak.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1548 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 18:33:24 »

Takarítottam... Türelmetlenül
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1549 Dátum: 2016. Augusztus 25. - 23:31:10 »

A szocializmus az NDK-ban sem működött, tehát nem genetikai alapon közelíteném meg.
Egyszerűen úgy, hogy ami mindenkié, az tulajdonképpen senkié. Csáki szalmája, amit jobb esetben leszarunk, rosszabb esetben ellopunk.
Ahhoz, hogy valamit eredményesen működtessünk, motiváció kell. A tulajdonnál jobb motivációt, pedig még nem sikerült kitalálni.
Lajos,
nem furcsa, hogy a termelőeszközöket nem merjük rábízni arra a körre, akikre amúgy az ország sorsát-és benne a mienket is-rábízzuk?
Azt mondod, nem jól sáfárkodnak az állami vagyonnal. A politikában jól "sáfárkodnak"? Mi a különbség?
Nem a keleten megszokott korrupt barbarizmust kellene alapul venni, hanem pl. a skandináv államokat ahol a politikai elitnek igencsak nagy felelőssége van és a legkisebb hiba után is szépen visszalépnek.
Nem hiszem, hogy erdőket, földeket, bányákat amelyek az ország tulajdonában vannak és az lenne a feladatuk, hogy MINDENKINEK termeljenek, ki kell adni magánkézbe, hogy VALAKIT gazdaggá tegyenek, valakit, aki aztán vagy adózik utána egy kicsit, vagy nem...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1550 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 07:45:13 »

Lajos,
nem furcsa, hogy a termelőeszközöket nem merjük rábízni arra a körre, akikre amúgy az ország sorsát-és benne a mienket is-rábízzuk?

De.


Azt mondod, nem jól sáfárkodnak az állami vagyonnal. A politikában jól "sáfárkodnak"? Mi a különbség?


Az ég világon semmi.


Nem a keleten megszokott korrupt barbarizmust kellene alapul venni, hanem pl. a skandináv államokat ahol a politikai elitnek igencsak nagy felelőssége van és a legkisebb hiba után is szépen visszalépnek.


Ha majd így lesz itt is, készséggel kalapot emelek előttük.
Addig viszont - ahogy mottódban az Úr - kénytelen vagyok beérni azzal amit dobott a gép, és fenntartani azt az álláspontomat, hogy szívem szerint egy lyukas húszfillérest sem bíznék az elmúlt negyedszázad politikusi garnitúrájára. De nem rajtam múlik...


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1551 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 09:34:39 »

Nem a keleten megszokott korrupt barbarizmust kellene alapul venni, hanem pl. a skandináv államokat...

Még egy kis dalrészlet kiegészítésként:

"Például: felfagyott országút, eső van, hajnali köd
Szétzilált estélyi jelmezben el lejt a pár.
A frakkszárnyak összegyűrt gombócban, szakadt a nadrág
A harisnyakötőben tollkés, a kézben pohár
Ön Európát rabolja éppen, búgja az asszony.
Ugyan már kedvesem, mit nem mond, kacsint az úr.
Hát hol van itt Európa? Nézzen szét, nézzen magába,
Itt sár van, és ön van, és én vagyok, szakadatlanul.

Ahol most táncolunk, ez itt az Angol Királynő
A kocsmának asztala, cipője azon kopog
Ez Deák Ferenc úr pipája, vigyázzon! Lépje át, kérem
Nagy dolgok dőlhetnek dugába, ha rátapos
A felfagyott országút itt visz, a sótartó mellett
És mindjárt utána a Lánchíd következik
Aztán egy ónkancsó, aztán a Károlyi kastély
Kun Béla szónokol, pipafüst borítja el
Egy díszzsebkendőbe földosztó karókat vernek
A rádió ostroma még eldöntetlenre áll
De ne féljen kisnagysád! Forogjunk, amint adódik
Hisz a szélső pohár mögött mindig lesz újabb pohár
Ön attól fél talán, hogy egyszercsak lepottyan innen?
De végtelen parkett ez, nyugodtan hihet nekem
Ön Európát emleget, hát megsúgom, hogy bő száz éve innen
Az asztal széléig még nem jutott senki sem
"   (Csengey Dénes- Cseh Tamás)
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1552 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 12:59:20 »

Takarítottam... Türelmetlenül

Nem értem miért...  Vállat von

Mindegy!

 S.Peti
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #1553 Dátum: 2016. Augusztus 26. - 14:20:24 »

Nem értem miért...  Vállat von

Mindegy!

 S.Peti

A topik témájától és a fórum jellegétől erősen eltérőek voltak a hozzászólások.  Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1554 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 10:56:06 »

 :Mosolyog Fejvakarás Szomorú

http://hvg.hu/vilag/20160829_villam_norvegia
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1555 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 15:01:46 »

Ez is érdekes....

http://index.hu/gazdasag/2016/08/29/a_vadaszoknak_is_kotelezo_lesz_a_kamarai_tagsag/

 Emelem
B.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1556 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 16:20:37 »


Hát ki képviselné különben a vadászok érdekeit?!   Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1557 Dátum: 2016. Augusztus 29. - 18:31:48 »

Akkor nézzétek meg, mit tettem fel a Kamara topikba!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #1558 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 14:49:28 »

http://www.agroinform.com/gazdaelet/60-millio-nyul-teszi-tonkre-a-termest-29501-001?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=29501

Jópár éve már, hogy ott jártam, tényleg feltűnően sok nyúl futkosott.
Én mondjuk mezeinek néztem őket a buszablakból, de lehettek akár kiniglik is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1559 Dátum: 2016. Szeptember 05. - 15:09:18 »

http://www.agroinform.com/gazdaelet/60-millio-nyul-teszi-tonkre-a-termest-29501-001?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=HIRpromo&utm_content=29501

Jópár éve már, hogy ott jártam, tényleg feltűnően sok nyúl futkosott.
Én mondjuk mezeinek néztem őket a buszablakból, de lehettek akár kiniglik is.

" és minden nyúl egy hektár őszi búzát fal fel, így elvész a termés egy százaléka. "  Jó torkos kiniglik vannak arrafelé ! Ezek már valóságos vérnyulak !   Meglepődött
Naplózva
Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: