Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209942 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #150 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 20:48:02 »


Most olvastam a Magyar VADÁSZLAP szeptemberi lapajánlójában!


Szerkesztőségünk vállalja a szeptember 18-ai, Diana napjára eső tüntetés megszervezését, hivatalos bejelentését, stb. még akkor is, ha az érdekvédelmi, érdekképviseleti szervezetek nem kívánnak a tüntetőkhöz csatlakozni.
Viszont nem szeretnénk „árnyékra vetődni”. Szeptember 10-éig várjuk a szalonkaklubok, az egyéni szalonkázók jelentkezését a levelezési címünkön (1031 Budapest, Pákász u. 7.) a 06-1-242-00-42-es telefonon és faxon, a 06-70/702-50-00-ás vadászflottás telefonon vagy az info@vadaszlap.hu e-mail címen. Ha 10-éig több mint ezren jelentkeznek a tüntetésre: lesz 18-án tüntetés. Ha nem, teljes mellszélességgel az áldozatvállalásra koncentrálunk… és majd 2009 márciusában, a pilisi István-hegyen, a Zotyi-kőnél, ahol eddig a VKE-vel és a pilisi szalonkaklubokkal az országos szalonkanyitányt rendeztük, eltemetjük a tizenhat éve működő Szalonka Dublé Díjunkat.


Ott a helyünk.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #151 Dátum: 2008. Augusztus 24. - 20:53:35 »


Most olvastam a Magyar VADÁSZLAP szeptemberi lapajánlójában!


Szerkesztőségünk vállalja a szeptember 18-ai, Diana napjára eső tüntetés megszervezését, hivatalos bejelentését, stb. még akkor is, ha az érdekvédelmi, érdekképviseleti szervezetek nem kívánnak a tüntetőkhöz csatlakozni.
Viszont nem szeretnénk „árnyékra vetődni”. Szeptember 10-éig várjuk a szalonkaklubok, az egyéni szalonkázók jelentkezését a levelezési címünkön (1031 Budapest, Pákász u. 7.) a 06-1-242-00-42-es telefonon és faxon, a 06-70/702-50-00-ás vadászflottás telefonon vagy az info@vadaszlap.hu e-mail címen. Ha 10-éig több mint ezren jelentkeznek a tüntetésre: lesz 18-án tüntetés. Ha nem, teljes mellszélességgel az áldozatvállalásra koncentrálunk… és majd 2009 márciusában, a pilisi István-hegyen, a Zotyi-kőnél, ahol eddig a VKE-vel és a pilisi szalonkaklubokkal az országos szalonkanyitányt rendeztük, eltemetjük a tizenhat éve működő Szalonka Dublé Díjunkat.


Hol lesz a gyülekező?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #152 Dátum: 2008. Augusztus 27. - 21:05:26 »

Egy rutinellenőrzésen buktak le
Orvvadászokat fogtak a rendőrök Nógrád megyében. A nyomozók két engedély nélkül tartott vadászfegyvert találtak a gyanúsítottak autójában. Átkutatták házukat is, ahonnan több ezer lőszer, öt vadászfegyver valamint pisztolyok is előkerültek. A két férfi feltehetően évek óta orvvadászatból élt.
link:
RTL Híradó - Gál Balázs
2008-08-27, 16:49
Engedély nélkül tartott fegyverek és több ezer lőszer - ezeket találták a nyomozók a két gyanúsítottnál.

Az orvvadászok egy rutinellenőrzésen buktak le, még hétfő este, a Nógrád megyei Rimóc közelében. Autójuk csomagtartójában két vadászfegyvert találtak a nyomozók.

„Mindkettőjük az elszámoltatás után azt mondta, hogy a két fegyvert a közeli bokros területen találta, épp a leadásukon gondolkodtak, hogy a talált fegyvereket leadják a rendőrségen” – mondta Némedi Gábor, a Nógrád Megyei Rendőr-főkapitányság bűnügyi igazgatója.

A rendőrök viszont nem hittek nekik. Átkutatták házukat, ahonnan még öt vadászpuska, két pisztoly és több ezer lőszer került elő. Találtak még hangtompítókat és távcsöveket is. A fegyverek egy részét házilag alakították át, de többségük eredeti.

A nyomozók a fegyverek mellett még több trófeát is találtak a lakásban. Az agancsokat a falra függesztették ki, meg sem próbálták titkolni, hogy mivel foglalkoznak. Az egyik hűtőben pedig rengeteg vadhúst találtak. Ezeket lefoglalták, a két férfi szabadlábon védekezhet.

A nyomozók szerint a két férfi hónapok óta, de az is elképzelhető, hogy több éve orvvadászatból élt. A több száz kiló vadhúst feltehetően környékbeli éttermekben adták el.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #153 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 09:06:57 »

Nekem is volt orvvadász élményem pár napja.
Úgy másfél hónapja már, hogy nem tetszett a területen a vadmozgás, mintha nem lett volna az a nyüzsi, ami korábban.
Ráfogtam a tejes kukoricára.
Figyeltem azért a nyomokat, de nem láttam idegen kocsicsapát, döggel sem találkoztam, egy kis süldőt kivéve, de az már annyira mozgott, hogy képtelenség volt megállapítani az elhullás okát.
19-én vacsoravendégeim érkeztem, két volt főiskolai csoporttársam feleségestül. Nem vadász egyikük sem, de szerettek volna szarvast, disznót látni.
Míg én a halászlével meg a sült keszeggel foglalatoskodtam, kiküldtem őket a palánkos lesre, (mondván, ha a vadföldön lévő zsenge lucernasarjú sem húzza oda a szarvast, akkor semmi) ott is maradtak sötétig, de egy nyúlon kívül nem láttak semmit.
Ettünk, ittunk, nosztalgiáztunk, aztán olyan fél kettő felé az egyik elszánt menyecskével kimentünk kettesben ugyanoda. A lucernán három őz árválkodott. Ezeket figyeltük egy darabig, majd amikor elmentek, mi is visszaindultunk a házhoz.
Amikor a betonlábas lehez értünk, Kerecseny felől erős fényszórózással egy autó közelített.
A hölgyet gyorsan elbújtattam egy bokor mögé, én meg beálltam a lesláb mellé.
A kocsi, kiérve az erdősáv takarásából megállt, odavilágított a lesre, és elindult felénk. Amikor kb. 40 méterre volt kiálltam az útra és megállító karjelzést tettem. (ugye, milyen szakszerűen fogalmaztam?)
Persze nem álltak meg, nyugodtan kikerültek és hajtottak tovább. Hátulról annyit láttam, hogy Suzuki Samu, nyitott plató, tetején plusz fényszóró, a platón két férfi, egyik fényszórós, a másik puskás, rendszám nyilvánvalóan nincs.
Hallom, amint az egyik odaszól a másiknak:
"Hát ez meg mi a lóf.szt keres itt ilyenkor?"
Na, mondom eljutottunk oda, hogy még nekem kell számot adnom arról, hogy mit keresek a területemen.
Kilétük azóta egyébként kiderült, vadásztársak egy másik területrészen is meglámpázták őket, innéttől utazunk rájuk, bizonyíték még nincs, de lesz.
A legszebb az egészben, hogy másnap megnéztem a kocsi nyomát, ugyanolyan gumi van rajta mint az enyémen, ezért nem tünt fel eddig a garázdálkodásuk.



Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #154 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 09:14:55 »

Nekem is volt orvvadász élményem pár napja.

Szia Lajos!
Azért, ha egy mód van rá, vigyázzatok magatokra és lehetőleg ha egyedűl vagy, ne állj eléjük, inkább ezt bizd a rendőrségre ill. a hivatásosra. Ti csak figyeljétek őket és ha kint vannak szóljatok a rendőröknek vagy a hivatásosnak és úgy próbáljátok őket elkapni. Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #155 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 09:33:40 »

Nekem is volt orvvadász élményem pár napja.
Úgy másfél hónapja már, hogy nem tetszett a területen a vadmozgás, mintha nem lett volna az a nyüzsi, ami korábban.
Ráfogtam a tejes kukoricára.
Figyeltem azért a nyomokat, de nem láttam idegen kocsicsapát, döggel sem találkoztam, egy kis süldőt kivéve, de az már annyira mozgott, hogy képtelenség volt megállapítani az elhullás okát.
19-én vacsoravendégeim érkeztem, két volt főiskolai csoporttársam feleségestül. Nem vadász egyikük sem, de szerettek volna szarvast, disznót látni.
Míg én a halászlével meg a sült keszeggel foglalatoskodtam, kiküldtem őket a palánkos lesre, (mondván, ha a vadföldön lévő zsenge lucernasarjú sem húzza oda a szarvast, akkor semmi) ott is maradtak sötétig, de egy nyúlon kívül nem láttak semmit.
Ettünk, ittunk, nosztalgiáztunk, aztán olyan fél kettő felé az egyik elszánt menyecskével kimentünk kettesben ugyanoda. A lucernán három őz árválkodott. Ezeket figyeltük egy darabig, majd amikor elmentek, mi is visszaindultunk a házhoz.
Amikor a betonlábas lehez értünk, Kerecseny felől erős fényszórózással egy autó közelített.
A hölgyet gyorsan elbújtattam egy bokor mögé, én meg beálltam a lesláb mellé.
A kocsi, kiérve az erdősáv takarásából megállt, odavilágított a lesre, és elindult felénk. Amikor kb. 40 méterre volt kiálltam az útra és megállító karjelzést tettem. (ugye, milyen szakszerűen fogalmaztam?)
Persze nem álltak meg, nyugodtan kikerültek és hajtottak tovább. Hátulról annyit láttam, hogy Suzuki Samu, nyitott plató, tetején plusz fényszóró, a platón két férfi, egyik fényszórós, a másik puskás, rendszám nyilvánvalóan nincs.
Hallom, amint az egyik odaszól a másiknak:
"Hát ez meg mi a lóf.szt keres itt ilyenkor?"
Na, mondom eljutottunk oda, hogy még nekem kell számot adnom arról, hogy mit keresek a területemen.
Kilétük azóta egyébként kiderült, vadásztársak egy másik területrészen is meglámpázták őket, innéttől utazunk rájuk, bizonyíték még nincs, de lesz.
A legszebb az egészben, hogy másnap megnéztem a kocsi nyomát, ugyanolyan gumi van rajta mint az enyémen, ezért nem tünt fel eddig a garázdálkodásuk.





Csatlakozom Zolihoz!

A rendszámot láttad?
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #156 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 09:35:33 »

rendszám nyilvánvalóan nincs.
A rendszámot láttad?

 Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #157 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:24:50 »


Szia Lajos!
Azért, ha egy mód van rá, vigyázzatok magatokra és lehetőleg ha egyedűl vagy, ne állj eléjük, inkább ezt bizd a rendőrségre ill. a hivatásosra. Ti csak figyeljétek őket és ha kint vannak szóljatok a rendőröknek vagy a hivatásosnak és úgy próbáljátok őket elkapni. Wave

Akkor és ott segítséget hívni elég reménytelen dolog lett volna, mint mondtam éjjel kettőkor történt, a legközelebbi hivatásos vadász éppen 35 km-re tőlem aludta legédesebb álmát.
Az, hogy rámlő, mondjuk  fel sem merült bennem, annyit talán elértem, hogy óvatosabban (vagy egyáltalán nem ) mozognak egy ideig.
Beszéltünk a vadásztársakkal, rászervezünk a figyelésre.
Gondolkodom olyan infra fényképezőgépeken is, amilyennel Afrikát jár Viktorunk készített szórós fotókat, bár a végső megoldás valószínűleg útlezárás lesz. Ez a kör gyalog nem mozog.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #158 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 10:37:51 »


Szia Lajos!
Azért, ha egy mód van rá, vigyázzatok magatokra és lehetőleg ha egyedűl vagy, ne állj eléjük, inkább ezt bizd a rendőrségre ill. a hivatásosra. Ti csak figyeljétek őket és ha kint vannak szóljatok a rendőröknek vagy a hivatásosnak és úgy próbáljátok őket elkapni. Wave

Akkor és ott segítséget hívni elég reménytelen dolog lett volna, mint mondtam éjjel kettőkor történt, a legközelebbi hivatásos vadász éppen 35 km-re tőlem aludta legédesebb álmát.
Az, hogy rámlő, mondjuk  fel sem merült bennem, annyit talán elértem, hogy óvatosabban (vagy egyáltalán nem ) mozognak egy ideig.
Beszéltünk a vadásztársakkal, rászervezünk a figyelésre.
Gondolkodom olyan infra fényképezőgépeken is, amilyennel Afrikát jár Viktorunk készített szórós fotókat, bár a végső megoldás valószínűleg útlezárás lesz. Ez a kör gyalog nem mozog.

Nem feltétlenűl arra gondoltam, hogy rád lőnek, elég ha a két ürge leugrik melletted és elkalapálnak, elveszik a fegyvered, stb.
Az ilyeneket csak szervezetten lehet elkapni, ha sikerül. Jó lenne valami infót szedni róluk innen-onnan, hát ha sikerül kideríteni, hogy kik is ők és akkor figyelni az otthonukat, megvárni míg kimennek a területre garázdálkodni, de közben már jelenteni a rendőrségnek és ha sikerül nekik vadat lőni, akkor elkapni.
Persze ehhez nagyon sok szerencse is kell.
Az útlezárás is egy jó kezdet.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #159 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:21:07 »

Az útlezárás is egy jó kezdet.

A helyi viszonyok ismeretében én ebben látom a legelőnyösebb megoldást.
Ha sok munkával, figyeléssel, nagy szerencsével el is kapjuk őket, és a rendőrök sem ejtenek egyetlen hajszálat sem a levesbe, akkor is mi történik?
A bíróság megbünteti őket pénzbírságra (amit sosem hajt be senki), vagy egy felfüggesztettre, ami gyakorlatilag semmi. Ahogy Fekete István írta, kaszinói tagságra nem pályáznak, máshoz meg miknek a büntetlen előélet. Esetleg elveszik a puskát (ha megtalálják), ennek pótlása gyakorlatilag két nap, meg némi készpénz.
Az érintett területen az utak zöme nem a térképen jelölt nyomvonalon fut, a térképes nyomvonalak gyakorlatilag járhatatlanok. A "taposott" utakat szemrebbenés nélkül lezárom, mihelyt időm és pénzem lesz rá. Az a 4-5 tulajdonos, akinek még ott erdőterülete van, inkább örül mint prüszköl, mert a fája nagyob biztonságban van. Legfeljebb ha nagyon dolgozni akar, kap kulcsot a lakathoz.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:25:48 »

Egy a lényeg Lajos! Vigyázzatok magatokra és amennyire lehet a vadállományra is.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:48:25 »

Az útlezárás is egy jó kezdet.

A bíróság megbünteti őket pénzbírságra (amit sosem hajt be senki), vagy egy felfüggesztettre, ami gyakorlatilag semmi.


A bíróság nem is hajtja be a pénzbüntetést, hanem ha nem fizeti be önként, akkor szabadságvesztésre változtatja át. A felfüggesztettnek is megvan a maga visszatartó ereje, hidd el.

Mellesleg ha nem lőttek semmit akkor jogosulatlan vadászat, ha lőttek akkor lopás. Mindkettőért ugrik a fegyver. Ha nem volt rá engedély, akkor meg ülnek mint ágon a varjú (alapesetben 2-től 8 éves tétel).

Megéri tehát aktívnak lenni a tolvajjal szemben...
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #162 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:12:26 »


Megéri tehát aktívnak lenni a tolvajjal szemben...

Én adott esetben a megelőzést (ill. a cselekmény ellehetetlenítését) járhatóbb útnak látom.
Kis szójátékkal, a járhatatlan út a járhatóbb út.
Elindulunk mindkettőn, aztán majd meglátjuk.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Viktor
Vendég
« Új üzenet #163 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:17:06 »

Elindulunk mindkettőn, aztán majd meglátjuk.

 Igen Mindent bele. El is várom, hogy hívj ha elakadsz valahol! Mosolyog
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #164 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 13:09:57 »

Szevasz Lajos!
Itt a kovetkezo modszerrel kapjak el a rabsicokat:
Van nekik nehany kitomott szarvasuk, nemelyiknek taviranyitassal mozgathato a nyak/fej resze. Ezt kiteszik egy viszonylag konnyen megvilagithato helyre es a vadorok szepen megvarjak amig a rabsic nehanyat ralo (ha lehet legyen mar ures a puskaja) es akkor az elkoveto mogott szepen megjelennek...befejezett ugy.
A "konnyu " predanak az ilyenek nem tudnak ellenallni. Konnyebb lenne egy suldot - evo, vagy az ut fele nezo pozban kitomni.
Kar, hogy nincs egy fuggetlen, fegyveres, orszagos vador halozat mint itt, akik meg a rendornel is nagyobb hataskorrel rendelkeznek.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: