Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209939 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #135 Dátum: 2008. Július 31. - 21:33:04 »

Sziasztok !

A friss Nimródban érdekes cikk van az M7-es pálya vadátjáróinak eddigi tapasztalatairól.
Az abban leírtak sajnos igazolják azt a borúlátást, amit egy másik fórumon anno néhányan megfogalmaztunk.


Ezek a vadátjárók tipikusan a modern ember lelkiismeretének megnyugtatását szolgáló látszatintézkedések valóban... 0 empátiás készség, tipikus emberi gondolatmenet: "Én átmennék rajta, ergo a vad is át kell, hogy menjen..." Kiváncsi volnék ki az, aki a szakma oldaláról véleményzte ezeket az átjárókat... persze az is lehet, hogy egyszerűen csak nem vették figyelembe..
Nem tudom. A vad sokmindent képes megszokni, kiválképp ha békén hagyják. Átmegy a forgalmas autóúton, falun, külvároson is.
A cikket egyébként nem olvastam.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #136 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 07:35:20 »

Sziasztok !

A friss Nimródban érdekes cikk van az M7-es pálya vadátjáróinak eddigi tapasztalatairól.
Az abban leírtak sajnos igazolják azt a borúlátást, amit egy másik fórumon anno néhányan megfogalmaztunk.


Ezek a vadátjárók tipikusan a modern ember lelkiismeretének megnyugtatását szolgáló látszatintézkedések valóban... 0 empátiás készség, tipikus emberi gondolatmenet: "Én átmennék rajta, ergo a vad is át kell, hogy menjen..." Kiváncsi volnék ki az, aki a szakma oldaláról véleményzte ezeket az átjárókat... persze az is lehet, hogy egyszerűen csak nem vették figyelembe..
Nem tudom. A vad sokmindent képes megszokni, kiválképp ha békén hagyják. Átmegy a forgalmas autóúton, falun, külvároson is.
A cikket egyébként nem olvastam.

B.meg Feri egy ilyen ájárón még én is szédülnék....
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #137 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 08:12:59 »

Én ugyan nem értek ehhez, de szerintem az lenne a logikus ha nem a vadnak lenne felüljáró csinálva, hanem az autópályának aluljáró. Ha a vadátjáró a földszinten lenne beerdősítve biztos, hogy használná a vad.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #138 Dátum: 2008. Augusztus 01. - 08:14:58 »

Sziasztok !

A friss Nimródban érdekes cikk van az M7-es pálya vadátjáróinak eddigi tapasztalatairól.
Az abban leírtak sajnos igazolják azt a borúlátást, amit egy másik fórumon anno néhányan megfogalmaztunk.


Ezek a vadátjárók tipikusan a modern ember lelkiismeretének megnyugtatását szolgáló látszatintézkedések valóban... 0 empátiás készség, tipikus emberi gondolatmenet: "Én átmennék rajta, ergo a vad is át kell, hogy menjen..." Kiváncsi volnék ki az, aki a szakma oldaláról véleményzte ezeket az átjárókat... persze az is lehet, hogy egyszerűen csak nem vették figyelembe..
Nem tudom. A vad sokmindent képes megszokni, kiválképp ha békén hagyják. Átmegy a forgalmas autóúton, falun, külvároson is.
A cikket egyébként nem olvastam.

B.meg Feri egy ilyen ájárón még én is szédülnék....
Hát...ne vedelj annyit... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Viktor
Vendég
« Új üzenet #139 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 13:04:48 »

Nem tudom olvasta-e valaki a HVG-ben megjelent cikket a bakonybeli bennfentes vadásztársaságról....tanulságos...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #140 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 14:21:25 »

Nem tudom olvasta-e valaki a HVG-ben megjelent cikket a bakonybeli bennfentes vadásztársaságról....tanulságos...

Ezek se járnak szalonkázni!  Fejvakarás
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #141 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 13:55:51 »

Látom az orvvadászatos témák ide kerültek, egy kis szösszenetet én is írnék.

Idén nyáron egy szomszédos vt-nél a következő eset történt: a volt elnök egy barátját vendégként kivitte vadászni. Elejtettek egy gímbikát melyet el is loptak. De beletettek egy tavaly előtti azonositót, hogyha útközben megállitják őket legyen valami, de lőjegyzékükbe nem irták be. A dolog ott bukott, hogy már régebb óta figyelték őket, úgyhogy az elejtés után a vadőr és a rendőrök megjelentek az elejtő (a vendégvadász) lakásán.
Megtalálták a húst, az ember el is ismerte az elejtést. A fejet és a bőrt nem adta elő, a lábak megvoltak.
A helyszinelés során az elejtés helyén, a beírókönyvnél, a lakásnál stb több mint 100db fotó készült. A kirendelt szakértő a hús mennyiségéből, a csontok és a láb méretéből megállapitotta hogy kifejlett gímbikáról van szó.
Mikor az eljárás során bizonyitékként fel kellett/lehetett volna használni a fotókat, csak pár darab került elő, a többi nem sikerült(?), vagy elveszett(?), egyszóval a rendőrség nem tudta bemutatni őket. :Mosolyog

A hatóság határozata: mivel a fej és a bőr nem került elő, nem lehet kétséget kizáróan megállapitani hogy bikáról van szó. Tarvad kilövésre volt engedélye a vt-nek, ezért az idényen kivüli elejtés nem bizonyitható. A tavalyelőtti azonositó használata miatt a vt jelenleg elnöke irásbeli megrovást kapott, mert azt be kellett vona gyűjtenie. A régi elnök (a meghívó) vadászjegyét a hatóság 3 évre bevonta, a beirás elmulasztása miatt. Az elejtőnek semmi.

A határozatot az érintettek elfogadták, senki sem fellebbezett.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #142 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 14:34:17 »

Látom az orvvadászatos témák ide kerültek, egy kis szösszenetet én is írnék.



Na igen. Az a baj, hogy szinte minden így működik ebben az országban. Dühös
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #143 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:46:42 »


A határozatot az érintettek elfogadták, senki sem fellebbezett.


No ha ez így van, akkor igaz a mondás: vannak akiken nem lehet segíteni.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #144 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:53:44 »


A határozatot az érintettek elfogadták, senki sem fellebbezett.


No ha ez így van, akkor igaz a mondás: vannak akiken nem lehet segíteni.

Annyit tennék hozzá, hogy ez a vadászati hatóság határozata, a rendőrségi eljárás (a lopás miatt) ha jól tudom még nem fejeződött be.
Egyébként ezt az érdekes kis történetet ma hallottam egy erdész kollégától, aki az ottani IB tagja. Azt mondta hogy ennél azért komolyabb szankciót vártak, mivel - a hatóságot kivéve- mindenki számára teljesen egyértelmű volt hogy bika elejtés történt.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #145 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 16:01:40 »


A határozatot az érintettek elfogadták, senki sem fellebbezett.


No ha ez így van, akkor igaz a mondás: vannak akiken nem lehet segíteni.

Annyit tennék hozzá, hogy ez a vadászati hatóság határozata, a rendőrségi eljárás (a lopás miatt) ha jól tudom még nem fejeződött be.
Egyébként ezt az érdekes kis történetet ma hallottam egy erdész kollégától, aki az ottani IB tagja. Azt mondta hogy ennél azért komolyabb szankciót vártak, mivel - a hatóságot kivéve- mindenki számára teljesen egyértelmű volt hogy bika elejtés történt.

Akkor púposkodni kell a rendőrségen (ha kell az ügyészségen), hogy rendeljenek ki iü. vadkárszakértőt, aki a tanúvallomások és a maradék fényképek és tárgyi bizonyítékok alapján megmondja milyen ivarú is volt az egyed. Ezek után a közigazgatási határozat újrafelvételi eljárással támadható, vagy a felügyeleti szervnél felügyeleti eljárást is lehet kezdeményezni.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #146 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 13:10:55 »

Olvasom a lokális napilapban, hogy ma van Sopronban az Országos Vadászverseny. A megyék legjobb vadászai mellett, meghívott versenyzők is versengenek.
Elméleti tudás, gyakorlati ismeretek és holnapi napon lövészet is szerepel a programban.
Kiváncsi leszik ki a legjobb vadász ma Magyarországon?...?... Fejvakarás Bion :-\ Bion Bion
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #147 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 14:22:12 »

Olvasom a lokális napilapban, hogy ma van Sopronban az Országos Vadászverseny. A megyék legjobb vadászai mellett, meghívott versenyzők is versengenek.
Elméleti tudás, gyakorlati ismeretek és holnapi napon lövészet is szerepel a programban.
Kiváncsi leszik ki a legjobb vadász ma Magyarországon?...?... Fejvakarás Bion :-\ Bion Bion

Ezeket a híreket mindig idegenkedve, és nem nagyon értve olvasom/tam. Lejobb...??  Nyihi Bion Vállat von?
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #148 Dátum: 2008. Augusztus 13. - 14:35:14 »

Mint az egykori fizikatanárom (páláócos volt):
"Nállam az kap ággyást, áki mégtánújjá a á könyvét,
áz káp kéttést, áki ánnyit tud mint én,
áz káp háórmást, áki ánnyit tud mint Ájnstájn,
áz kép négyest, áki többet tud, mint Ájnstájn,
És áz káp jelest, aki még tuggyjá jávítáni á kisrádiómát á szertárbán!"
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #149 Dátum: 2008. Augusztus 22. - 23:17:49 »


Most olvastam a Magyar VADÁSZLAP szeptemberi lapajánlójában!


Szerkesztőségünk vállalja a szeptember 18-ai, Diana napjára eső tüntetés megszervezését, hivatalos bejelentését, stb. még akkor is, ha az érdekvédelmi, érdekképviseleti szervezetek nem kívánnak a tüntetőkhöz csatlakozni.
Viszont nem szeretnénk „árnyékra vetődni”. Szeptember 10-éig várjuk a szalonkaklubok, az egyéni szalonkázók jelentkezését a levelezési címünkön (1031 Budapest, Pákász u. 7.) a 06-1-242-00-42-es telefonon és faxon, a 06-70/702-50-00-ás vadászflottás telefonon vagy az info@vadaszlap.hu e-mail címen. Ha 10-éig több mint ezren jelentkeznek a tüntetésre: lesz 18-án tüntetés. Ha nem, teljes mellszélességgel az áldozatvállalásra koncentrálunk… és majd 2009 márciusában, a pilisi István-hegyen, a Zotyi-kőnél, ahol eddig a VKE-vel és a pilisi szalonkaklubokkal az országos szalonkanyitányt rendeztük, eltemetjük a tizenhat éve működő Szalonka Dublé Díjunkat.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: