Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209921 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #120 Dátum: 2008. Július 26. - 22:27:47 »

Engem a vihar leginkább az optikák miatt zavar, kiváltképp a szemüvegem az, ami használhatalanná válik. A rendes keresőtávcső, céltávcső vizálló, a puskát meg majd megtörlöm. A fényképezőgép vagy a kocsiban van, vagy az elvileg vizálló hátizsák mélyén(bár ezügyben már volt negatív tapasztalatom, szerencsére nem lett baja a gépnek), a telefon meg az esőruha belső zsebében.
Egyébként olyan szerencsés alkat vagyok, hogy az eső megvárja, amíg kiszálok a kocsiból és akkor kezd el esni...ez pláne akkor volt jó, amikor2x80km-t autókáztam egy-egy vadászatért. Úgyhogy esőruha és gumicsizma default.
Volt rá példa, hogy szintén akkor szakadt le az ég, amikor kiszáltam az autóból, én viszont rohadtul nem akarván hazamenni, szépen felültem a "hársfás"lesre(nyitott les), oszt reménykedtem, hogy majdcsak eláll.Nem állt el, ellenben sokkal jobban esett, sőt villámlott, dörgött is szépen.
Távcsöveztem, és a villámfényben fekete foltokat véltem felfedezni a búzában. Előkerestem a puskalámpát, odavilágítottam, de baromi nehéz volt a keresőtávcsövet és a lámpát egy helyre irányítani, fegyvertávcső meg épp nem volt a puskámon, a régit már kidobtam, az új meg még nem jött meg. Nem zavarta a disznókat a lámpázás, betudták talán villámnak. Mivel nyílt irányzékkal esélyem sem volt célozni, lemásztam a lesről, ráálltam a disznókhoz legközelebbi művelésnyomra és rájukmentem. a végén öt méterről lőttem fejbe egy süldőt, igaz, nem én mentem oda hozzá hanem ő jött ilyen közel. Ha van távcső a puskán ez az élmény kimarad az életemből. Meg az a kétszáz méter is, amin dombon felfelé húztam szegényt...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #121 Dátum: 2008. Július 26. - 22:47:56 »

Tiszta kommandósfilm, amit leírsz...
A szemüveg zavarása ellen én sem tudok trükköt, az is jó, mikor télen kockára fagyva belefújok a sálamba és bepárásodik...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #122 Dátum: 2008. Július 26. - 22:57:53 »

Tiszta kommandósfilm, amit leírsz...

Tévedsz Tesó, ez csak Vadászat...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #123 Dátum: 2008. Július 26. - 22:59:19 »

Hát persze, csak irígykedem az ilyen -számomra sajnos- fantasztikus történetek hallatán...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #124 Dátum: 2008. Július 27. - 01:08:10 »

"A szemüveg zavarása ellen én sem tudok trükköt, az is jó, mikor télen kockára fagyva belefújok a sálamba és bepárásodik..."

Friss szemuveges koromban, fiam altal meglott feherfarku utankeresesen olyan plusz 1 fokos "melegben" permetszeru esoben minden lehelettol beparasodtt az uveg. Probaltam hideg vizzel megmosni, megturulni, ralehelni, rakopni, megturulni.... semmi sem segitett.
Kovetkezo heten nyomas a szemorvos, megvettem egy evre valo "eldobhato" kontakt lencset. Reggel, indulas elott lencse be, semmi problema az uton, MEGVAN A MEGOLDAS!!!
Az erdoben fiamat a kutyaval bekuldtem egy kis felszigetre ahol neha elfekudt egy jol kinezo bak. Fejre rakhato kis radioval tartottuk a kapcsolatot.
Egyszer csak szol a srac: megy feled a bak!
Meglatva a bakot puska vallhoz...szalkereszt a lapockan...kicsit varok, hogy a fat kerulje el... aztan se szo, se beszed ELTUNIK A KEP!!!
Leresztem a puskat....minden rendben.
Puska vallhoz, celzas....mikorra kesz lennek nyomni a billentyut: NINCS KEP..... kozben a szarvas szepen ballag keresztben elottem...
Puska le... minden rendben...
Puska ujra vallhoz, most mar nem varok annyit...loves visszhangzik, bak eldol.
Amikor kihuztuk a kocsihoz kiszedtem a kontaktokat es eldobtam.
Kovetkezo vadaszaton: reggel kontakt be, indulas. A terepen  valami erdekeset latok kb 300 m-re tolem a domboldalban... figyelem mozdulatlanul, hogy mi lehet amikor egyszer csak megint eltunik a kep. Mia fene lehet? Pislogok, kep visszajon....figyelek , a szemem sem rebben..., megint nincs kep!
Akkor jottem ra, hogy a nyavalyas kontakt lencse ha nem pislogok, kiszarad es behomalyosodik.
Na ez volt tobb mint tiz evvel ezelott. Az evi adag kontaktbol meg mindig van ket csomag bontatlan.... Azota se szemuveg (neha szaraz idoben kivetel) se kontakt. (A jobb szem 1, a bal 3/4 dioptrias). Vezeteshez is csak akkor hordok szemuveget ha ejszaka tablakat kell neznem a tajekozodashoz.

A fejemen jol lathato a kis fejradio.
http://farm4.static.flickr.com/3110/2704369019_0611ba213f.jpg?v=0
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #125 Dátum: 2008. Július 27. - 14:51:11 »

Igen, ez a beleköpős a búvárok trükkje, van rá speciális kenőcs is, de így egyszerűbb, meg olcsóbb.
Hál Istennek, én is remekül látok szemüveg nélkül is egy ideig, csak aztán elfárad a szemem.
Így lőni még tudok nélküle is, csak a hirtelen helyzetekben okoz galibát...
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #126 Dátum: 2008. Július 27. - 17:53:35 »

Erre a vizes szemüveg dologra csak egy két "trükköt" ismerek.
-Úgy kell kezelni, mint erdei disznóhajtásban a fákat!
Mint ha ott sem lennének!
- széles karimájú kalap, jól a szem(üveg)re húzva!

Én 53 éve viselem, már észre sem veszem, még ha abban alszom is el.

Egy kicsit körülnéztem a neten. Ezt találtam! Lehet, hogy egy kisérletet megér?


nanotol®
Made in Germany! Német termék!   

Egyetlen termék minden anyagra!
Nemcsak a vizet taszítja, hanem a zsírt, olajat, szennyeződést is:

- hidrofób (víztaszító)
- lipofób (zsírtaszító)
- oleofób (olajtaszító)

Több, mint "csak" Lótusz-hatás
Tartós, 6-12 hónapig tartó hatás, ablak-felületen akár 24 hónap is lehet. Karcolás-, törlés-és ütésálló
Egyszerű alkalmazás
Semleges színű, láthatatlan
Szilikon-és szerves oldószer (alkohol) -mentes, bel-és kültéren is alkalmazható
Üvegek esetében tiszta, magas kontrasztfényt kapunk (kristályüveg-hatás) a megváltozott fénytörés révén
Magasabb kontraszt és átláthatóság, páramentesség szemüvegek és optikai lencsék esetén
Hosszúláncú makro-polimereken alapuló nano-polimereket tartalmaz, vagyis a nanorészecskék hosszú láncokban (polimereken) kapcsolódnak egymáshoz, és hálószerűen terülnek el a kezelt felületen
Pumpás szóróflakonnal felvihető a nedves polimer-diszperzió. Nem veszélyes a belélegzése. Nem tartalmaz káros anyagokat.
A német 31-es Élelmiszertörvénykönyv szerint a nanotol-lal kezelt felületről nem kerül rá semmi a felülettel érintkező élelmiszerekre.
A védőbevonattal kezelt felület emberre és állatra egyaránt ártalmatlan.
Semmiféle veszélyt nem jelentenek szállítmányozás és raktározás szempontjából sem, mivel egyáltalán nem tartalmaznak veszélyes összetevőket.

nanotol® a magasabb életminőségért

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #127 Dátum: 2008. Július 27. - 20:54:58 »

Hali
Mi is probaltunk mar a Rain X tol az Antifog -ig mindent. Meg esoben el el mentek de hidegben parasodtak szepen  a lencsek. A legtöbb ilyen rafujos bevonatot a tartos eso vagy lemosta vagy meg szep kover vizcseppek ultek a szemuvegen.  Legutobb mindenki olyan szemuveget vett amin mar eleve rajta van egy paramentesito reteg. Esoben mukodott, kivancsian varom a telet, hogy akkor mi fog tortenni
Ezt a nanotol -t meg nem probaltuk.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #128 Dátum: 2008. Július 27. - 21:22:55 »

"Erre a vizes szemüveg dologra csak egy két "trükköt" ismerek.
-Úgy kell kezelni, mint erdei disznóhajtásban a fákat!
Mint ha ott sem lennének!
- széles karimájú kalap, jól a szem(üveg)re húzva!"


Sajnos abban a hidegben,-( ahogy irtam plusz 1 fok volt csak) a kalap pont az ellenkezo hatast valtotta ki mint amit remeltem. Lefele nezve (utankeresesrol leven szo) az osszes para kilegzeskor az uvegen vegezte.
Azt, hogy a kontakt lencsevel is problemam legyen, soha nem gondoltam volna. Vállat von
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #129 Dátum: 2008. Július 27. - 21:35:32 »

Igy van, sot ha valaki maszkot hasznal, telen keszuljon ra, hogy ahogy kifujja a levegot be fog parasodni a szemuvege ha a maszknak nincs orr es szajnyilasa. Fejvakarás Vagy a csosalat huzza fel az orra hegyeig, ugyan az lesz a hatas.

Mas! A startlapra felkerult egy uj oldal "vadaszhazak.hu "


Jo bongeszest. Wave
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #130 Dátum: 2008. Július 28. - 12:21:48 »

Olvasom a neten, hogy az osztrákoknál, az idén már a harmadik vadászt éri villámcsapás a magaslesen. Nem mondom, hogy gyakran, de kapott már el zuhéj engem is, kibekkeltem fent, pedig igencsak csattogott az istennyila.
Aztán nemrég volt szerencsém Dr.Berta, egy az erőterekről szóló előadásán résztvenni, hát azóta máshogy látom a villámot.
Mihelyt közeledik a zivatar, iszkiri haza. Vagy legalább is be a kocsiba.
Vélemények?

Hát a villám nem egyszerű dolog az biztos!!!

Én kemény nevelést kaptam a viharokról/villámról. Sajna édesapám bátyát egy villám vitte el, és apukám az ölében volt, úgyhogy érthető módon, belém lett nevelve a tartás, de ez melett még a viharok ismerete is. Ebben szerepet játszott az hogy fóliás paradicsom termeléssel foglalkozik a család így tudni kell, mikor érdemes lecsukni, hogy ne legyen sárkány eregetés...
Ettől függetlenűl, többször közel volt.... Dühös, és aki volt már ilyen szituba az tudja hogy nem lehet összetéveszteni semmivel, a hirtelen jött csend és azután érkező kifakadó dörrenést érzését... ölég sz.r érzés...
Ettől függetlenűl ha ismered a vihart, és a területet, fel lehet mérni, mikor kell indúlni, és nem árt ha van olyan hely ahol ki lehet húzni.

Sajna manapság párszor melléfogtam neki, mert ebben a  felborúlt világban már a viharok is mások, sőt az én megfigyelésem szerint sokkszor másfelől jönnek, máshogy fordúlnak mint régen... Sír

Az bizti a legrosszabbbbbb az eleje és a vége, de főleg a vége, mert azok a villámok nagyon szokszor le is érnek...

Úgyhogy vigyázatok magatokra.... Wave
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 28. - 12:29:34 írta Viktor » Naplózva

Üdv End
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #131 Dátum: 2008. Július 31. - 07:43:14 »

Sziasztok !

A friss Nimródban érdekes cikk van az M7-es pálya vadátjáróinak eddigi tapasztalatairól.
Az abban leírtak sajnos igazolják azt a borúlátást, amit egy másik fórumon anno néhányan megfogalmaztunk.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 31. - 07:44:04 írta Viktor » Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #132 Dátum: 2008. Július 31. - 16:29:13 »

"Az abban leírtak sajnos igazolják azt a borúlátást, amit egy másik fórumon anno néhányan megfogalmaztunk."

Hát igen... És sajna/nem mennyi autópályánk van, és mennyi vadátjáró nélkül, vagy ééépen olyan helyen és kialakitással amit az asztal mellöl rajzoltak meg... Bár igazából azt se hinném nagyon, hogy odaengednének közel valakit aki legalább ötleteket ad, és ért is egy kicsit hozzá.
Kb annyi: Ott van-pofa be, "hülye vad" meg keresse meg, ja fél, majd megszokja...........
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #133 Dátum: 2008. Július 31. - 17:01:40 »

Sziasztok !

A friss Nimródban érdekes cikk van az M7-es pálya vadátjáróinak eddigi tapasztalatairól.
Az abban leírtak sajnos igazolják azt a borúlátást, amit egy másik fórumon anno néhányan megfogalmaztunk.


Ezek a vadátjárók tipikusan a modern ember lelkiismeretének megnyugtatását szolgáló látszatintézkedések valóban... 0 empátiás készség, tipikus emberi gondolatmenet: "Én átmennék rajta, ergo a vad is át kell, hogy menjen..." Kiváncsi volnék ki az, aki a szakma oldaláról véleményzte ezeket az átjárókat... persze az is lehet, hogy egyszerűen csak nem vették figyelembe..
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2008. Július 31. - 20:07:12 »

Ausztriában kilométerenként van vadátjáró, kerítéssel védve, erdősítve. lehet látni, hogy a szarvasok vonulnak át rajta, néha csak az agancsuk látszik ki.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: