Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 209014 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Dátum: 2008. április 15. - 22:39:24 »

Vaddisznó okozott halálos balesetet az 1-es úton



Vaddisznó ugrott ki egy autó elé kedden reggel az 1-es úton Ács és Gönyű között. A sofőr elütötte az állatot, majd áttért a másik sávba, és frontálisan ütközött egy szembejövő autóval, aminek a vezetője a helyszínen elhunyt - közölte a rendőrség.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 16. - 14:12:24 »

Vaddisznó okozott halálos balesetet az 1-es úton



Vaddisznó ugrott ki egy autó elé kedden reggel az 1-es úton Ács és Gönyű között. A sofőr elütötte az állatot, majd áttért a másik sávba, és frontálisan ütközött egy szembejövő autóval, aminek a vezetője a helyszínen elhunyt - közölte a rendőrség.

Hát ez van mikor betörünk a vadak életterébe.... :'(
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 16. - 15:15:02 »

Éppen arra jártam délután, akkor már tréleren volt a Skoda. cefetül nézett ki, a csomagtartó begyűrve a vezetőülésbe. Nem hallottam a hírtaddig, de azt gondoltam, ezt nem lehet megúszni élve. A másik autó akkor már nem volt ott. A disznó sem.

Vaddisznó okozott halálos balesetet az 1-es úton
Vaddisznó ugrott ki egy autó elé kedden reggel az 1-es úton Ács és Gönyű között. A sofőr elütötte az állatot, majd áttért a másik sávba, és frontálisan ütközött egy szembejövő autóval, aminek a vezetője a helyszínen elhunyt - közölte a rendőrség.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Barna
Erdőmérnök hallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Erdőmérnök hallgató


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 18. - 10:25:16 »

Éppen arra jártam délután, akkor már tréleren volt a Skoda. cefetül nézett ki, a csomagtartó begyűrve a vezetőülésbe.
Idézet

120-as volt?
Naplózva

Üdv az erdésznek egy kalappal a vadásznak.Az új számom: 06-30-984-99-86-ezen hívjatok.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 19. - 16:36:36 »

Igaz, nem hír, hanem hirdetés, de nem semmi!!!

Toz.22 kispuska,engedély nélkül vehető18 évtől
  Vegye meg most:Vegye meg a következő áron: 52 000 Ft 

Vadonat uj Toz -8     . 22 kispuska hivatalosan "muzeálisra" készitett .Keserű Sniper  tipus. riasztópatron+5.5 mm es gömb légpuskalövedékkel müködik. 20J energia. tehát lövészetre kiválóan alkalmas, pontos fegyver.
Karcmentes

 A töltést a töltény ür felöl , tehát nem a csövön keresztül kell végezni. A zárdugattyut hátra huzod, beteszed a 6mm es riasztó,  elé pedig az 5,5 mmes gömb, vagy szoknyás 5,5 ös légpuska lőszert az erre kiképzett horonyba. Tehát nem egy hanem két mozdulattal tölthető, és nem egybeszerelt lőszerrel müködik, ezért vehető engedély nélkül. .

18 évtől vásárolható,engedély nélkül.
 NoNo Korbács
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 21. - 10:59:37 »

Éppen arra jártam délután, akkor már tréleren volt a Skoda. cefetül nézett ki, a csomagtartó begyűrve a vezetőülésbe.
Idézet

120-as volt?

Egy fehér vagy 105, vagy 120. Az eljét láttam, de az nagyon csúnyán nézett ki.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 22. - 23:19:02 »

Felépült az új kollégium épülete Somogyzsitfán! Taps Taps Taps
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 23. - 06:18:24 »

Ezt egy vadászati hírlevélben kaptam. Azért elég érdekes a szövege! Nem
"Nyíregyháza - Egy kb. két éves, barkázó szarvú, szép, egészséges őzbak tévedt hétfő reggelre Nyíregyháza, Mező utca 22. sz. ház udvarára. (Az, hogy miként került oda az állat, rejtély.) A riadt vadat nem lehetett megközelíteni, ezért állatorvosi segítséggel tudták csak befogni. Az őzet távol a lakott területtől szabadon engedték. "
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 23. - 07:48:17 »

Ezt egy vadászati hírlevélben kaptam. Azért elég érdekes a szövege! Nem
"Nyíregyháza - Egy kb. két éves, barkázó szarvú, szép, egészséges őzbak tévedt hétfő reggelre Nyíregyháza, Mező utca 22. sz. ház udvarára. (Az, hogy miként került oda az állat, rejtély.) A riadt vadat nem lehetett megközelíteni, ezért állatorvosi segítséggel tudták csak befogni. Az őzet távol a lakott területtől szabadon engedték. "

Hát ha én barkázó szarvú  két éves őzbakkal találkoznék, biztos jól megnézném magamnak,mert nem biztos, hogy még egyszer látok olyat az életemben Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 23. - 10:14:55 »

Igaz, nem hír, hanem hirdetés, de nem semmi!!!

Toz.22 kispuska,engedély nélkül vehető18 évtől
  Vegye meg most:Vegye meg a következő áron: 52 000 Ft 

Vadonat uj Toz -8     . 22 kispuska hivatalosan "muzeálisra" készitett .Keserű Sniper  tipus. riasztópatron+5.5 mm es gömb légpuskalövedékkel müködik. 20J energia. tehát lövészetre kiválóan alkalmas, pontos fegyver.
Karcmentes

 A töltést a töltény ür felöl , tehát nem a csövön keresztül kell végezni. A zárdugattyut hátra huzod, beteszed a 6mm es riasztó,  elé pedig az 5,5 mmes gömb, vagy szoknyás 5,5 ös légpuska lőszert az erre kiképzett horonyba. Tehát nem egy hanem két mozdulattal tölthető, és nem egybeszerelt lőszerrel müködik, ezért vehető engedély nélkül. .

18 évtől vásárolható,engedély nélkül.
 NoNo Korbács


Miért rosszallod a hirdetést Attila? Teljesen rendben van, ez a Keserű új modellje valamennyi hatósági engedéllyel. A nyelvhelyességben és a helyesírásban sincs (sok) kivetni való... Zavarodott
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9979



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 23. - 12:08:54 »


Miért rosszallod a hirdetést Attila? Teljesen rendben van, ez a Keserű új modellje valamennyi hatósági engedéllyel. A nyelvhelyességben és a helyesírásban sincs (sok) kivetni való... Zavarodott

Szia Viktor !

No, én gyerekkoromban ebből a szabadon vásárolható puskából olyan egylövetű 022-est kreáltam volna egy nap alatt, mint a rajz.
Egy kis fúrás, egy kis dörzsár, aztán fekszik is az őz.
Gondolom Attilának is ez az aggálya.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 23. - 12:26:38 »


Miért rosszallod a hirdetést Attila? Teljesen rendben van, ez a Keserű új modellje valamennyi hatósági engedéllyel. A nyelvhelyességben és a helyesírásban sincs (sok) kivetni való... Zavarodott

Szia Viktor !

No, én gyerekkoromban ebből a szabadon vásárolható puskából olyan egylövetű 022-est kreáltam volna egy nap alatt, mint a rajz.
Egy kis fúrás, egy kis dörzsár, aztán fekszik is az őz.
Gondolom Attilának is ez az aggálya.

Gyerekek,nekem se tetszik de nem tudunk mit csinálni.Múltkor mondja az egyik haverom hogy Bécsben
engedély nélkül vehet kispuskát töltényt hozzá.Berakja az autóba hozza befelé,és este már mehet ki őzre
mindenféle engedély nélkül,na ez problema. Bangdesk
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Viktor
Vendég
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 23. - 12:57:21 »


Miért rosszallod a hirdetést Attila? Teljesen rendben van, ez a Keserű új modellje valamennyi hatósági engedéllyel. A nyelvhelyességben és a helyesírásban sincs (sok) kivetni való... Zavarodott

Szia Viktor !

No, én gyerekkoromban ebből a szabadon vásárolható puskából olyan egylövetű 022-est kreáltam volna egy nap alatt, mint a rajz.
Egy kis fúrás, egy kis dörzsár, aztán fekszik is az őz.
Gondolom Attilának is ez az aggálya.

Gyerekek,nekem se tetszik de nem tudunk mit csinálni.Múltkor mondja az egyik haverom hogy Bécsben
engedély nélkül vehet kispuskát töltényt hozzá.Berakja az autóba hozza befelé,és este már mehet ki őzre
mindenféle engedély nélkül,na ez problema. Bangdesk

Ausztriában ebből még sincs gond..
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 23. - 13:01:20 »


Miért rosszallod a hirdetést Attila? Teljesen rendben van, ez a Keserű új modellje valamennyi hatósági engedéllyel. A nyelvhelyességben és a helyesírásban sincs (sok) kivetni való... Zavarodott

Szia Viktor !

No, én gyerekkoromban ebből a szabadon vásárolható puskából olyan egylövetű 022-est kreáltam volna egy nap alatt, mint a rajz.
Egy kis fúrás, egy kis dörzsár, aztán fekszik is az őz.
Gondolom Attilának is ez az aggálya.

Biztos, hogy ez a gond, de ez akkor is legálisan megvehető eszköz. Keserűék elképesztő ügyességgel lavíroznak a maradék és csekély számú joghézagok mentén.

Az átalakítás viszont természetesen lőfegyvert eredményezt, ezt alapesetként is kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel honorálja a jog....
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 23. - 17:52:30 »

Nem az a probléma, hogy engedély nélkül vehető, sőt engedély nélkül kellene, hogy vehesd, különben a jövő nemzedéke nem tanuhatja meg törvényesen a fegyver kezelést. A probléma az az, hogy a törvények nem elég elrettentők ahhoz, hogy bárki megvegye és induljon vadászni! Ott, az osztrákonál ez nem olyan magától értetődő, hogfy veszem és megyek rapsickodni! Ez csak itt a törvényt magas ívben le..k esetében megától értetődő!
Amíg a törvénynek nincs elrettentő ereje, meg az emberek agyban nem nőnek fel, addig ez természetes is lesz, hogy ez az első gondolat!
Azért az érdekes, hogy a nagy megelőzés közben ez símán átmegy, holott, (bár nem tudom, csak gondolom) kis átalakítás után alkalmas élet elleni eszköz.

Viktor!

"Az átalakítás viszont természetesen lőfegyvert eredményezt, ezt alapesetként is kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel honorálja a jog...."

Ez nem átalakítás? Vagy nem átalakításra felhívás? Vagy akkor mi a fene? Csakén érzem "bűnösnek"?
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 23. - 18:28:37 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: