Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .45-70 a nagy klasszikus  (Megtekintve 47174 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #165 Dátum: 2013. Január 04. - 20:37:41 »

Sziasztok!

Új játékom van: szereztem egy 7 mm-es digitális endoszkópot. Mosolyog Elsőként csináltam egy filmet a 45-70-es Pedersoli Rolling Blockom csövéről. Éppen egy cikket írogatok róla, mivel sikerült elejteni a pusekkal az első disznómat. A vasban van vagy 3000 lövés, pontosságából még nem veszített (idén sikerült vele egy EB ezüstöt összelőni). A videón jól látszik, hogy mit jelent a tükrösre polírozott barázda és oromzat. Max egy-egy olajcsepp töri meg a fényt, de se ólmozódás, se kopás nem nagyon látszik benne.



Üdv
SC
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #166 Dátum: 2013. Január 04. - 20:49:31 »

Sziasztok!

Új játékom van: szereztem egy 7 mm-es digitális endoszkópot. Mosolyog Elsőként csináltam egy filmet a 45-70-es Pedersoli Rolling Blockom csövéről. Éppen egy cikket írogatok róla, mivel sikerült elejteni a pusekkal az első disznómat. A vasban van vagy 3000 lövés, pontosságából még nem veszített (idén sikerült vele egy EB ezüstöt összelőni). A videón jól látszik, hogy mit jelent a tükrösre polírozott barázda és oromzat. Max egy-egy olajcsepp töri meg a fényt, de se ólmozódás, se kopás nem nagyon látszik benne.


Üdv
SC

Szia!

Szép cső, látszik hogy volt vele törődve.
Mivel tisztítod, ha nem titok?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #167 Dátum: 2013. Január 04. - 21:05:18 »

..és hogyan ?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #168 Dátum: 2013. Január 04. - 21:43:56 »

Szia!

Szép cső, látszik hogy volt vele törődve.
Mivel tisztítod, ha nem titok?


Foglalkozási ártalom, ha az ember feketelőporos lövész. Először is soha nem teszem el a fegyvert hosszabb időre úgy, hogy nincs leolajozva a csőbelső. Ha nincs is időm komoly takarításra, azért olajozásra mindig szakítok pár percet. Sokat használom feketelőporos lőszerekkel is, melyek jellemzően ólomlövedékesek. Ezek után mindig nedves tapasszal kihúzom a csövet, majd szárazzal párszor, aztán olaj. Évi egyszer kell Roble-val átitatott tapasszal kihúzni, hogy kiszedjem az ólomlerakódásokat. Olajnak egyébként Brunoxot használok évek óta nagy megelégedéssel.

Szerintem ha egy csövet egyszer sem hagynak megrohadni, akkor annak nem lesz soha gondja. Nagy segítség még ebben, hogy a fegyverszobába beraktam egy párátlanítót, ami konstans 60%-on tartja a párát a levegőben. Azóta nincs rozsda sehol.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #169 Dátum: 2013. Január 07. - 11:32:12 »

Sziasztok!

Első disznóm a 45-70-essel:
http://www.kapszli.hu/hu/news/132



Üdv
SC
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #170 Dátum: 2013. Január 07. - 11:46:17 »

Foglalkozási ártalom, ha az ember feketelőporos lövész. Először is soha nem teszem el a fegyvert hosszabb időre úgy, hogy nincs leolajozva a csőbelső. Ha nincs is időm komoly takarításra, azért olajozásra mindig szakítok pár percet. Sokat használom feketelőporos lőszerekkel is, melyek jellemzően ólomlövedékesek. Ezek után mindig nedves tapasszal kihúzom a csövet, majd szárazzal párszor, aztán olaj. Évi egyszer kell Roble-val átitatott tapasszal kihúzni, hogy kiszedjem az ólomlerakódásokat. Olajnak egyébként Brunoxot használok évek óta nagy megelégedéssel.

Szerintem ha egy csövet egyszer sem hagynak megrohadni, akkor annak nem lesz soha gondja. Nagy segítség még ebben, hogy a fegyverszobába beraktam egy párátlanítót, ami konstans 60%-on tartja a párát a levegőben. Azóta nincs rozsda sehol.

Üdv
SC

Milyen tapaszra gondolsz? Esetleg VFG paszta?

Megmondom őszintén, én ha csak kiviszem magammal valamelyik puskám, lövést sem teszek vele, akkor is átpucolom, annyi különbséggel, hogy nem roblázok, rézkefézek.
Lövés esetén pedig mindig, alapos, komplett tisztítás és olajozás főképp ezekben a párás időkben.
Gyakorlatilag minden napos fegyverpucolásról beszélek.
Viszont volt rá példa, hogy kíváncsiságból másnap a szekrényből kivéve ismét kipucoltam és bizony jött még ha kevés is, de lerakódás a csőből, holott este az utolsó húzásnál hófehér maradt a törlőpapír.

Erősen gondolkodom a VFG készleten, csak ne lenne irreálisan drága a vessző hozzá....


A disznódhoz pedig gratulálok, élmény lehetett egy ilyen fegyverrel!  Emelem
Be kellene szereznem nekem is egyet!  Vigyorog
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #171 Dátum: 2013. Január 07. - 12:14:59 »

A tisztítótapasz egyszerű, legolcsóbb vileda kendő felvágva 4x4 cm-es kockákra.

Szerintem tökéletesen tisztítod a fegyvered. A másnapi koszon nem kell meglepődni, ugyanis a fegyverolajok fellazítják a csőben a lerakódásokat, amiket másnap kitolsz tisztításkor. Egyébként olyan, hogy tiszta cső, effektive nem létezik, úgyhogy a hófehér tisztítókendő sohasem a cél. Mosolyog

Gratulációt köszönöm!  Mosolyog





Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #172 Dátum: 2013. Január 07. - 14:16:27 »

Volt már fenn a fegyverápolás rovatban a teljes folyamat,de leírhatnád te is lépésről lépésre,mert a helyes tisztításról mindig van vita, illetve vannak itt újak is ,akiknek lehetne több támpontot adni. (Pl. te végigtolod,vagy át is?)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #173 Dátum: 2013. Január 07. - 23:01:55 »

A tisztítótapasz egyszerű, legolcsóbb vileda kendő felvágva 4x4 cm-es kockákra.

Szerintem tökéletesen tisztítod a fegyvered. A másnapi koszon nem kell meglepődni, ugyanis a fegyverolajok fellazítják a csőben a lerakódásokat, amiket másnap kitolsz tisztításkor. Egyébként olyan, hogy tiszta cső, effektive nem létezik, úgyhogy a hófehér tisztítókendő sohasem a cél. Mosolyog

Gratulációt köszönöm!  Mosolyog



Olyasmit én is használok.  Mosolyog

Nekem már amolyan mániám ez a tisztogatás. Nem tudnék úgy lefeküdni, hogy nem pucoltam ki, még ha nem is lőttem vele, csak kivittem magammal.
Igazából a roblázás sokat segít, tisztogattam így is-úgy is, végül Ansch fórumtársunk által leírtak alapján pucolok már egy ideje, az jött be a legjobban, bár sokszor kell rohannom, pedig ez egy elég alapos és éppen ezért időigényes tisztítási mód. Már, ha odafigyel az ember és jól csinálja.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #174 Dátum: 2013. Január 08. - 08:30:25 »

Sziasztok!

Első disznóm a 45-70-essel:
http://www.kapszli.hu/hu/news/132



Üdv
SC

Balázs  Emelem

Nagy gratula

Nem gondolod, hogy ez kicsit vadásziatlan így? Egy lövés, nincs célinfra, még csak céltávcső sem  Woest. Szegény süldelék biztosan megsértődött a diopteren  Ördög
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #175 Dátum: 2013. Január 09. - 18:32:19 »

Na jó, a kedvedért felszigszalagozok rá holnap egy lézersugár vetőt, csak hogy ne érje szó ház elejét.  Ördög

Balázs  Emelem

Nagy gratula

Nem gondolod, hogy ez kicsit vadásziatlan így? Egy lövés, nincs célinfra, még csak céltávcső sem  Woest. Szegény süldelék biztosan megsértődött a diopteren  Ördög
Naplózva
Jackbacsi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #176 Dátum: 2020. November 20. - 19:32:28 »

Tengermély tisztelettel Hölgyek/Urak!

Az alábbi kérdésem lenne: van-e valakinek MP 221 Artemida 45-70-es kaliberben, aki esetleg megválna tőle? Esetleg ismerős ismerőse... Lenne egy üzleti ajánlatom... Nyihi Kacsint Kacsint
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #177 Dátum: 2021. November 12. - 14:48:08 »

 Emelem

Na, ma durrantottam néhányat a .45-70 Rolling Block-al.  Táncol
Egyenlőre csak gyári patronnyal (Hunyady FTX 325gr), a tőtögetős cuccok még nem jöttek meg hozzá. De nem bírtam ki, hogy ki ne próbáljam.
Így nyilt irányzékkal is kb. beletanáni' a célba 50m-en.
Később szeretném "elcsúfítani" valami egyáltalán nem rá való modernebb céltávcsővel, mert mégiscsak vadászni is kivinném néha-néha.
A "visszarúgása" kicsit meglepett, konkrétan vicc kategória. Nem ilyenekhez vagyok én szokva.  Kacsint  Vigyorog

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #178 Dátum: 2021. November 13. - 13:59:48 »

Jó lesz az 😉
Federal power shockkal használom évek óta és nagyon popec 😁 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #179 Dátum: 2021. November 15. - 09:24:40 »

Jó lesz az 😉
Federal power shockkal használom évek óta és nagyon popec 😁 Emelem

 Emelem

A milyen lövedékkel van töltve?

Én az FTX-en kívül még beszereztem 405gr Remington SP és 350gr Speer FNSP lövedékeket. Csak még a martica és a hüveleyek nem érkeztek meg. Türelmetlenül
- Apropó, nincs véletlenül néhány fölösleges hüvelyed?  Kacsint

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: