Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .45-70 a nagy klasszikus  (Megtekintve 47172 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 24. - 21:38:28 »

Pedig filmet is csináltak róla.
Naplózva
Donkó Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 24. - 21:45:37 »

Pedig filmet is csináltak róla.

Ha már film, néhány éve láttam egy westernt, aminek az volt a magyarra fordított címe, hogy "A Winchester mestre". A főhős (Tom Selleck) 45-ös Sharps-ot használt.... Ilyen inpotens (szinkron)címet még nem láttam.
Naplózva

Donkó Ádám
Viktor
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 24. - 22:42:04 »

Pedig filmet is csináltak róla.

Ha már film, néhány éve láttam egy westernt, aminek az volt a magyarra fordított címe, hogy "A Winchester mestre". A főhős (Tom Selleck) 45-ös Sharps-ot használt.... Ilyen inpotens (szinkron)címet még nem láttam.

Pedig az egy jó film volt. "Azt mondtam: a puskához jobban értek. Nem azt, hogy a pisztolyhoz nem értek."

No de ne offogjunk itt.... (Noszlopyt egyébként Dzsoko Roszics játszotta)
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 30. - 01:00:22 »

Tisztelt Vadásztársak !

Aki szeretne .45-70 egylövetű puskát, nagyon baráti áron az most megveheti !
Nem mint kereskedő, hanem mint vadász ajánlom nektek a következő két modellt., természetesen mindkét fegyver vadonatúj !
1874 Sharps Cavalry 560 mm-es csőhosszal 149.900.- 276.800.- helyett !
Springfield Trapdoor 560 mm-es csőhosszal 169.000.- 264.200 helyett !

Megkérdeztem két moderátorunkat is, hogy feltehetem-e ezt az ajánlatot, 50%-ban az volt az álláspontjuk hogy igen.  Bion
Igérem többet nem teszek ilyet, de ez egy különleges tavaszi nagytakarítás eredménye és jobban esne a lelkemnek, ha egy vadásztársunk álma teljesülhetne !

Vadászüdvözlettel:

Vgaby
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 30. - 01:03:27 »

Ez a Sharps


Ez meg a Trapdoor
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 30. - 08:39:14 »

Tisztelt Vadásztársak !

Aki szeretne .45-70 egylövetű puskát, nagyon baráti áron az most megveheti !
Nem mint kereskedő, hanem mint vadász ajánlom nektek a következő két modellt., természetesen mindkét fegyver vadonatúj !
1874 Sharps Cavalry 560 mm-es csőhosszal 149.900.- 276.800.- helyett !
Springfield Trapdoor 560 mm-es csőhosszal 169.000.- 264.200 helyett !

Megkérdeztem két moderátorunkat is, hogy feltehetem-e ezt az ajánlatot, 50%-ban az volt az álláspontjuk hogy igen.  Bion
Igérem többet nem teszek ilyet, de ez egy különleges tavaszi nagytakarítás eredménye és jobban esne a lelkemnek, ha egy vadásztársunk álma teljesülhetne !

Vadászüdvözlettel:

Vgaby

Szevasz!

Ha azt írtad volna ide, hogy símán tavaszi vásár alkalmából van itt az írásod törölve lenne rég.
Így viszont, hogy ilyen árban van a puska, azt mondom a vadászboltosok példát vehetnének erről...mert nem csak akkor kell "megjelenni" ha valami "tutiszuperhipersz.rt" akarnak a vadászokra sózni, hanem akkor is amikor arról kellene tanúbizonyságot tenni, hogy tényleg örömet akarnak szerezni a vadászoknak, és nem kupeckodni akarnak velük.
...és igazad van, ha valakinek egy ilyen puska a vágya, akkor most alkalma nyílik rá, hogy megvegye.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 30. - 09:03:23 »

Ez a Sharps


Ez meg a Trapdoor


0Te Gaby! Boar 100 %, Wetzlar 100 és én 100 % az = 300 % Kacsint
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 30. - 10:21:25 »

Nagyon örülök, hogy nem voltam félreérthető !  Mosolyog
Ezen felbuzdulva még azt az egy információt engedjétek meg, hogy részletfizetéssel is hozzáférhetőek a vasak !
És most már nem feszegetem tovább a határokat  !

Vadászüdvözlettel:  Vgaby
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 30. - 10:27:26 »

Gaby! A Trapdoort hogyan töltöd?
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 30. - 10:56:16 »

Gaby! A Trapdoort hogyan töltöd?
A kakas alatt látható kis kart előrenyomom és felnyitom a csapózárat ekkor az ejektor kilöki az ellőtt hüvelyt.
Betolom az új lőszert és lehajtom a csapózárat, majd lenyomom a második kattanásig. Felhúzom a kakast célzok és BUMMMM !  Táncol  Kacsint
A Trapdoorban teljes értékű jól működő ejektor van, szabályosan kilövi az üres hüvelyt. Igen gyorsan újratölthető, bár Custer tábornok csapatának lehet, hogy eltérne a véleménye erről !  Nyihi
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 30. - 11:02:36 »

Gaby! A Trapdoort hogyan töltöd?
A kakas alatt látható kis kart előrenyomom és felnyitom a csapózárat ekkor az ejektor kilöki az ellőtt hüvelyt.
Betolom az új lőszert és lehajtom a csapózárat, majd lenyomom a második kattanásig. Felhúzom a kakast célzok és BUMMMM !  Táncol  Kacsint
A Trapdoorban teljes értékű jól működő ejektor van, szabályosan kilövi az üres hüvelyt. Igen gyorsan újratölthető, bár Custer tábornok csapatának lehet, hogy eltérne a véleménye erről !  Nyihi

Köszi Gaby!

Hát igen Pahaskát Little Bighorn-nál a colt sem húzta ki a csávából... Akkor ez ugyanúgy működik, mint az ún. gerendelyzáras Waenzl-karabély a Monarchiában...
Naplózva
Vgaby
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


Vadászpuskaműves - Fegyverkereskedő


WWW
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 30. - 11:04:27 »

Gaby! A Trapdoort hogyan töltöd?
A kakas alatt látható kis kart előrenyomom és felnyitom a csapózárat ekkor az ejektor kilöki az ellőtt hüvelyt.
Betolom az új lőszert és lehajtom a csapózárat, majd lenyomom a második kattanásig. Felhúzom a kakast célzok és BUMMMM !  Táncol  Kacsint
A Trapdoorban teljes értékű jól működő ejektor van, szabályosan kilövi az üres hüvelyt. Igen gyorsan újratölthető, bár Custer tábornok csapatának lehet, hogy eltérne a véleménye erről !  Nyihi

Köszi Gaby!

Hát igen Pahaskát Little Bighorn-nál a colt sem húzta ki a csávából... Akkor ez ugyanúgy működik, mint az ún. gerendelyzáras Waenzl-karabély a Monarchiában...

Nem szívesen mondok ellent de gerendely záras a Werndl puska volt.  Okos  Kacsint
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #27 Dátum: 2008. április 30. - 11:40:24 »

Gaby! A Trapdoort hogyan töltöd?
A kakas alatt látható kis kart előrenyomom és felnyitom a csapózárat ekkor az ejektor kilöki az ellőtt hüvelyt.
Betolom az új lőszert és lehajtom a csapózárat, majd lenyomom a második kattanásig. Felhúzom a kakast célzok és BUMMMM !  Táncol  Kacsint
A Trapdoorban teljes értékű jól működő ejektor van, szabályosan kilövi az üres hüvelyt. Igen gyorsan újratölthető, bár Custer tábornok csapatának lehet, hogy eltérne a véleménye erről !  Nyihi

Köszi Gaby!

Hát igen Pahaskát Little Bighorn-nál a colt sem húzta ki a csávából... Akkor ez ugyanúgy működik, mint az ún. gerendelyzáras Waenzl-karabély a Monarchiában...

Nem szívesen mondok ellent de gerendely záras a Werndl puska volt.  Okos  Kacsint

Igaz, gyagyaságot mondtam... ööö... írtam.... Stoel
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #28 Dátum: 2008. április 30. - 11:52:44 »

A Waenz csapózáras volt... Fejbever
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 05. - 15:09:14 »

Szevasz Gaby!

Nekem is készítettek egy golyós drillinget .45-70Gov/.45-70Gov/.22 Hornet  kaliberben. Engem is meggyőzött a majd 12 mm-es golyóscsövek teljesítménye. Írtam is róla egy rövid cikket a portálomon. Igaz én nem tartottam igényt a fegyverre mert nekem már van egy 9,3x74R/9,3x74R golyós bockom, amivel annyira megszoktuk már egymást és a sok közös emlék miatt úgy a szívemhez nőt, hogy nem láttam tisztességesnek lecserélni. Ezért az egyik kollégámnak ajándékoztam a drillinget, aki nagyon is eredményesen használja. Hazai tájainkon disznóra – főleg hajtásban csak ajánlani tudom ezt az alacsony nyomáson dolgozó kalibert.



Üdv.

Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: