Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132705 alkalommal)
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #120 Dátum: 2009. Május 31. - 10:30:46 »

Szervusz Roland!

Jól van Roland, értem én.

Igazából nem is kell ezt leírni, mert a GÁZKAMRA szóról 3 milliárd embernek legalább ugyanaz a dolog jut eszébe....és mindenképp' negatív érzéseket kelt bennük.... Kacsint Wave
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #121 Dátum: 2009. Május 31. - 10:37:40 »

Anti, ez az amire többször céloztam! Ezeket kellene propagálni az egyéb ujságban! fel venni a kesztyűt, és kérdéseket zúdítani rájuk.
Egyébként ilyet nem csak a Hollandok követtek el.
A Tisza egyik mellékágát is elárasztották, amikor tele volt védett nyári lúd fészekkel. Amikor megkérdezték ez hány millió forint, nem válaszoltak, sőt! Nagyon hallgattak.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #122 Dátum: 2009. Május 31. - 11:18:14 »

Szervusz Lupus!

Teljesen egyetértek Veled! De ehhez kell a lehetőség, ami például nekem-noname vadásznak- nincs.

Én csak a szűk ismerősi körben tudok "téríten", bár egyre nehezebb, kimerítőbb...és nagyon sokszor nincs már hozzá kedvem.

Ez a harc egyre nehezebb lesz. Egyre több ember él a városokban, természettől (a valós élettől!) elrugaszkodott életformában...íjesztő belegondolni, hová fajulhat ez. Magyarázd el egy "ciber" gyereknek, miért fantasztikus végignézni pl. egy karvaly sikeres vadászatát...hülyének fog nézni.

Egyetlen lehetőség, hogy minél előbb meg kell jelennie a vadászatnak-természetszeretetnek a gyermekek tudatában. Ezért jók például a vadásznapok, ahol a gyerekek is előfordulnak. Ezenkívül akár általános iskolásoknak is lehetne érdekes rendezveényeket szervezni, nyári táborozásuk alatt egy-egy vadásznapot tartani...stb.

A 30 éves betonagyú sötétzöld már úgy sem fog megváltozni.

Érdekes kérdés más szempontból, amit feszegetsz...a zöld álarc alá bújtatott anyagi érdek.

Ezzel kapcsolatban láttam már pár dolgot...hogyan adják el saját zsebre az állatmenhelyek üzemletetői a felajánlott takarmányt.....hogyan költik el az 1%-os felajánlásokat teljesen másra, mint amire azt az adófizetők adták....stb... Wave
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #123 Dátum: 2009. Május 31. - 11:51:19 »

Szervusz Lupus!
Ezzel kapcsolatban láttam már pár dolgot...hogyan adják el saját zsebre az állatmenhelyek üzemletetői a felajánlott takarmányt.....hogyan költik el az 1%-os felajánlásokat teljesen másra, mint amire azt az adófizetők adták....stb... Wave
Igen ezeket kellene hangsúlyozni, rámutatni a visszáságokra! Ez nem verekedés, csak a tisztán láttatás!
Egyébként abban a már említett kotorékozásról szóllő klippben, Ágoston is azt mondta, a róka nem a panelban jelent veszélyt! Igen
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #124 Dátum: 2009. Május 31. - 12:07:46 »

Igen ezeket kellene hangsúlyozni, rámutatni a visszáságokra! Ez nem verekedés, csak a tisztán láttatás!
Egyébként abban a már említett kotorékozásról szóllő klippben, Ágoston is azt mondta, a róka nem a panelban jelent veszélyt! Igen

Hali!

Igen volt néhány jó hozzászólása, de sajnos ketten voltak egy ellen. Az az állatorvosnak nevezett valami, butaságokat mondott arról például, hogy nem terjeszt betegségeket.
Meg azt hangoztatták, hogy a szuka nem ugrik a kölykökről. Ez nem igaz. Idén is több szuka ugrott a kölykeiről. Zokszó nélkül otthagyja őket. De hiába is mondaná nekik bárki, egyszerűen csak egy egyirányú kommunikációra képesek. Arról már nem is beszélve, hogy a legritkábban fordúl elő, hogy lefolytják a kutyák a rókát. Nem olyan egyszerű az.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #125 Dátum: 2009. Június 01. - 23:49:25 »

Szervusztok!

Érzem, hogy szorul a hurok!!!

A kotorékos eset mellé, ajánlom figyelmetekbe BÁLINT ELEMÉR Vadlibák a gázkamrában c. cikkét az e havi Vadászlapban!

Csak ízelítőül annyit, hogy többek között leírja, hogy a védetté nyilvánított összes vadlúd, a vadászat kontrollja alól kikerülve, mekkora károkat okoztak! Valamint, hogy a drága nagyonsötétzöldek, a kár csökkentése érdekében hálókkal összefogtak egy csomó madarat, azokat teherautókkal elszállították egy CO2 -dal működő GÁZKAMRÁBA, és lemérgeték őket!

Ez belefér nekik!

Az, hogy hány vadlúd szerzett súlyos- akár végzetes -sérüléseket a befogás és szállítás ideje alatt, az nyilván nem érdekes!

Úgy érzem, ezek a sötétzöldek (TISZTELET a józan és valós szakértelemmel rendelkező hivatásos és amatőr természet- és állatvédőknek) már nem is valamiért, inkább valakik ellen harcolnak. Ellenünk!

 Róka     Comput

Szevasz Anti!

Látom megérintett a kérdés rendesen, azt a bizonyos 2. VH-s példádat azért kitöröltem, nehogy ebből valaki olyat vonjon le, ami nem volt célod - tudod milyenek az emberek!!!

Üdv. w.


A vadlibás történethez nagyon hasonlít az afrikai elefántok története is. Az egyik zöld csapatnak itt is belefér bármilyen eszköz az elefántok likvidálására, csak a vadászat nem. Az idézetet Jánoska Ferenctől kölcsönöztem.
"Jelenleg érdekes kettősség figyelhető meg az afrikai elefánt populáció-létszámát tekintve: míg a nem védett területeken az állomány további csökkenése figyelhető meg, addig a nemzeti parki és
rezervátumi területeken több helyütt a túlszaporodás problémájával küszködnek (pl. a dél-afrikai Krüger Nemzeti Parkban). Az elefántok létszámszabályozása során egész csordákat irtottak ki, 16.210 "fölös számú" elefántot öltek meg 1966 és 1994 között. Az irtás során helikopterről Scoline nevő nyugtatószert lőttek halálos dózisban az összeterelt elefántokba. A szer hatására összeesett elefántok saját testsúlyuktól fulladtak meg. Ha az agóniájuk nem volt elég gyors, puskagolyóval rövidítették meg a szenvedéseiket. Ezt a gyakorlatot állatvédelmi szervezetek tiltakozása miatt 1995-ben felfüggesztették..."
Naplózva

"Jó vadászatot!
lacfog
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #126 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 19:19:53 »

Vadász Kamara ???most keresnek meg?/2009.10.hóbanválasztás/rég nem látót vadászbarátom kamarai ember kereset a héten segithetnék a választásokon.Miért a 4x4lapos ujságért pulsz vadásznap?mást nem igen tesznek az érdekünkben,/milyen Titkár az aki most akarépitkezni a terület közepén szeptember végéig/nem érdekel a választás, kamarának nálam vége.Jövöre beljeb vagyok pár ezer ft-vel.üdv.lacfog
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #127 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 21:39:13 »

Nekem is hasonló a véleményem, de legközelebb légyszíves a mondandódat rendesen tagolni, és a magyar helyesírás szabályait betartani. Ez itt így szokás.  Wave

Egyébként ha októberi választással már most keresnek, akkor az nem is olyan rossz. Itt Veszprém megyében előtte másfél héttel jött a meghívó...  Nem  Tasli
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
lacfog
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #128 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 19:28:09 »

Igen igazad van elnézést kérek ,csak berágtam hogy évekig nem számitok most mikor indul a harc egyböl szükség van a szavazatra.üdv.lacfog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #129 Dátum: 2009. Augusztus 19. - 21:13:37 »

Szia Laci!
Ne idegeskedj! Vedd elő a legjobb felszerelést, csiszold le az összes fogukat, és már csak fogatlan oroszlánok lesznek! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #130 Dátum: 2010. Március 11. - 13:38:54 »

A másik fórumon írta Viktor. Remélem igaz, és minket nem fognak baxtatni a pszichó vizsgával...bár majd kiderül ha olvashatjuk a rendeletet.

A média csúsztatott a vadászokkal kapcsolatosan. A hét elején tartott egyeztetésen részt vett az Országos Magyar Vadászkamara is és kérem szépen lehet, hogy valakinek nem fog tetszeni amit mondok, de megdolgoztak a tagdíjért amit fizetünk.

A minisztérium valamennyi fegyvertartót időszakos cihóvizsgálatra akarta kötelezni. Kamara ugyanakkor kiharcolta, hogy a vadászoknak CSAK az első fegyver megszerzésekor kell ilyen vizsgálat és ennek visszaható hatálya sincs, azaz aki most tart vadászfegyvert, annak nem kell vizsgálat.

Ennyit tudtak kiharcolni, de azt hiszem hogy ez nem semmi!
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #131 Dátum: 2010. Március 11. - 14:03:28 »

Én meg azt mondom, hogy ez akkor válik el igazán ha ki lesz hírdetve a törvény, rendelet, stb.... Kacsint

Mert unokatesómékat is felkérték a "szakmai egyeztetésre" a vadászati törvény módosítása kapcsán. Sőt kértek írásos véleményeket is....
No de csak azért, hogy legyen mit magasról lesz@rni a tv. alkotónak.
Mert ugye az lett volna az egyik cél, hogy végre a vadászmesterek legalább középfokú szakirányú végzettséggel rendelkezzenek, ha már a munkakörének betöltéséhez előírták a hivatásosvadászoknak a középfokú szakirányú végzettséget. Mi lett belőle? Az, hogy a vadászatvzetőknek írták elő a középfokú végzettséget.....
Hát ez kérem alásan abszúrdisztán!
Ergo továbbra is egy vt.-ben akár egy büfé-ruhatáros is irányíthatja a szakmai munkát, adhat utasításításokat a szakszemélyzetnek akik ezt tanulták 3-10 éven keresztül!!!! Mint ahogy rengeteg helyen irányítja is.

Kérdem én: hol marad a szekme tisztelete, becsülete, nívója???
Na ezek a kérdések azok amik a jelenlegi törvényalkotót kúrvára nem érdeklik..... :'( Nem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #132 Dátum: 2010. Március 11. - 14:06:02 »

Én meg azt mondom, hogy ez akkor válik el igazán ha ki lesz hírdetve a törvény, rendelet, stb.... Kacsint

Bizony, ezért irtam hogy remélem igaz. Én is azt várom hogy láthassam a tv.-t.
 Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #133 Dátum: 2010. Március 24. - 12:10:17 »

Nocsak-nocsak! Lehet így is?  Végre! Igen Igen Igen



birckl          |78.92.88.xxx  |2010-03-17 18:15:50
ORSZÁGOS MAGYAR VADÁSZATI VÉDEGYLET
H-1027 Budapest, Medve u. 34-40.
tel:
+36-1-355 6180 fax.: +36-1-375 8378
e-mail:
omvv@vadaszativedegylet.hu


V-14 /2010.
Mezőgazdasági
Szakigazgatási Hivatal
Lukács László elnök úrnak

BUDAPEST
Keleti
Károly u. 24.
1024



Tisztelt Elnök Úr!


A vadásztársadalom és a vadgazdálkodók örömmel fogadták az elmúlt év októberében megjelent miniszteri rendeletet, mely „Az elejtett vad jelöléséről, valamint kezelésének és forgalomba hozatalának élelmiszer-higiéniai és állat-egészségügyi feltételeiről” szól. Az előkészítő munkálatokban az érdekképviseletek részéről jelentős részt vállaltunk és úgy éreztük, hogy egy régi probléma oldódott meg a rendelet közreadásával.

Egyetlen kényes kérdés maradt nyitva a számunkra, hogymily módon lehet összevonni és a gyakorlatban alkalmazni a nagyvad azonosítót (krotália) és a vadkísérő-jegyet.

Elnök Úr bizonyára emlékszik rá, hogy a rendelet megjelenését követően, telefonbeszélgetés során kértem, hogy a vadkísérő-jegyre kiírt pályázat elbírálásában a szakmai szervezetek részéről részt vehessünk, mert úgy éreztük, hogy a Hivatal nem rendelkezik olyan gyakorlati szakemberekkel, akik a mindennapi életben tapasztalják a jogszabály által kötelezően előírt módszerek alkalmazását.

Elnök Úr akkor közölte, hogy ebben a munkában már hivatalosan részt venni nem tudunk, esetleg majd megfontolja, hogy külső véleményadóként, illetve szakértőként meghív-e bennünket a pályázatok bírálatához. Azóta semminemű megkeresést nem kaptunk, viszont az elmúlt héttől kezdődően folyamatosan kapjuk azokat a telefonokat, melyek nyomdafestéket nem tűrő megnyilvánulásokkal küldik el a hatóságot és az érdekképviseleteket melegebb éghajlatra.

Tőlünk számon kérik, hogy hol volt az érdekképviselet, amikor a termelőket érintő kérdésekben megkérdezésünk nélkül a fejünk felett döntenek.

Az Önök Hivatalának hozzá nem értéséről állít ki szegénységi bizonyítványt az a tény, hogy a gyakorlatban használhatatlan és az Önök által
pályázati úton elfogadott vadkísérő-jegyeket közre merték adni. Volt mersze a hatóságnak ezért a használhatatlan árúért 600 Ft/db árat elkérni.

Felháborító, és a termelők és a vadászok nevében visszautasítjuk az ilyen eljárást és kérjük, hogy a legrövidebb időn belül az Önök által kiadott jogszabálynak megfelelően rendezzék a problémát. Hozzák nyilvánosságra, és a vadászlapokban tegyék közzé, hogy név szerint kik vettek részt a pályázat elbírálásában, ki a felelős a használhatatlan vadkísérő-jegyek előállításáért, és azt, hogy az érdekképviseleteket a pályázati kiírásába, azok elbírálásába, és az ár megállapításába miért nem vonták be.

Legyen tanulság az Önök számára, hogy olyan jogszabályokat kell hozni, amelyek a gyakorlatban betarthatók és ellenőrizhetők.

Fenti kérdéskörben sem kellett volna új felfedezésekre jutni, csupán átlépni az osztrák-magyar határt és kölcsönkérni az ott alkalmazandó vadkísérő-jegyet, melyet 25 eurócentért árusítanak a vadgazdálkodók részére.

A vadgazdálkodók és a vadászok nevében kérem, hogy az elkövetett hibáikat soron kívül szíveskedjenek korrigálni és a termelők megnyugtatása érdekében
elfogadható intézkedéseket hozni.

Budapest, 2010. március 10.

Tisztelettel:

Pechtol János
elnök
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 24. - 12:27:10 írta Voldemort » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #134 Dátum: 2010. Március 24. - 12:29:53 »

Nocsak-nocsak! Lehet így is?  Végre! Igen Igen Igen





Hát kérem...
Miből lesz a cserebogár?! Igen Igen
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 24. - 15:05:03 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: