Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 131211 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #90 Dátum: 2009. Május 23. - 17:49:55 »

Idézet
De szívesen várom a felsorolást amit mint érdekképviselet a vadászok érdekében elkövettek!

Idén márciusban monitoringozhattunk!  Rííí  Nem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Május 24. - 08:20:28 »

Idén márciusban monitoringozhattunk!  Rííí  Nem
Igen akkor amikor vadászhattunk is volna! Javaslom a Takács Frici cikkét elolvasni a szakirányú lapban!
A szlovákok hogy vadászhatnak? Hogy, hogy ott működik az érdekképviselet?
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Május 24. - 09:55:23 »

Azt még azon frissiben elolvastam.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Május 24. - 11:41:58 »

Azt még azon frissiben elolvastam.

És szerinted az derül ki belőle, hogy velünk kibaltáznak, vagy hogy f@xok akiknek képviselni kellene.
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Május 30. - 12:44:23 »

Tisztelt Vadásztársak!

Biztos Ti is hallottatok arról, hogy a kotorékozással kapcsolatban áll a bál néhány alulinformált lelkes állatvédő kezdeményezése miatt!

Beszúrok egy linket, ahol ezzel kapcsolatban többet olvashattok.

http://www.feherkeresztliga.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=97:a-kotorekozas-betiltasanak-indokai&catid=34:aktualis&Itemid=48

Ezek után kérdezem, hogy hallottatok-e arról, hogy az Országos Magyar Vadászkamara adott-e ki ezzel kapcsolatban valamiféle állásfoglalást?

Mert nagyon szükség lenne rá! Minél hamarabb!!!

Nem kéne engedni,hogy ez a régi, komoly hagyományokkal rendelkező VADÁSZATI mód veszendőbe menjen!

A "zöldek" rést fognak ütni egyre gyengülő pajzsunkon! A kotorékozás után jön majd a disznóhajtás kikezdése, ezzel együtt a vadaskertek létjogosultságának megkérdőjelezése, esetleg akár a vizslák téli vizes munkájának betiltása, mert megfázik szegény kutya!!!

Reménykedem abban, hogy véletlenül olvassa ezt a hozzászólást egy a kamarában tevékenykedő személy, vagy annak ismerőse!

Kérem a Vadászkamarát, tegye a dolgát!

Lehet mosolyogni....
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Május 30. - 12:55:53 »

"Kérem a Vadászkamarát, tegye a dolgát!"

Óóóóóóóóóó Antikám, hát ugyan miért tennék, ha enélkül is jól "elvannak"?  Fejvakarás
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Május 30. - 13:40:41 »

"állatvédelmi szervezethez idén tavasszal ismét bejelentések sora érkezett fiatal magyar vadászokról, akik azzal kérkednek az interneten, hogy kutyáik milyen ügyesen tépnek szét szoptatós anyarókákat, vagy hoznak ki a kotorékból szemnyitás előtt lévő rókakölyköket."

Régebben erről nagy vita volt, tán a másik fórumon? Valaki szelet vetett, most learathatja a "termését"! Szomorú
 
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Május 30. - 14:24:57 »

"állatvédelmi szervezethez idén tavasszal ismét bejelentések sora érkezett fiatal magyar vadászokról, akik azzal kérkednek az interneten, hogy kutyáik milyen ügyesen tépnek szét szoptatós anyarókákat, vagy hoznak ki a kotorékból szemnyitás előtt lévő rókakölyköket."

Régebben erről nagy vita volt, tán a másik fórumon? Valaki szelet vetett, most learathatja a "termését"! Szomorú
 

Szerintem itt lenne az ideje, feltenni a kérdést a "felkészült" állatvédőknek, hogy hogy kívánják a kárt megtéríteni, amit a meghagyott rókák tesznek? Vagy egyáltalán megtagadni a vadászatot védett fajra. Mint pl. varjú! Fizessék ki a kárt!
A kamaráról nem írok semmit, mert Attila megint azt mondja rosszul tudom! Pedig tőlük segítséget hiába várunk.
De itt lenne az ideje, annak is, hogy ha nem tezsenk semmit változtassunk. Kellenek ők, ha nem tezsnek olyan dolgot, ami LÉNYEGES! Figyelmes olvasás
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Május 30. - 14:46:34 »

A többi uniós országban lehet kotorékozni?
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Május 30. - 15:00:12 »

Nem emlékszem, és nem is találom sehol, hogy azt írtam volna rosszul tudod!  Vállat von Vállat von

Egyébként a múltkori, Pest megyei kamara üléséről csak annyit, előzetesen megjelent a Jó vadászatot-ban is az idő, és a hely, és teljesen nyílt volt.
Az érdeklődésre:  A hivatalosan megjelent küldötteken, és hivatásos vadászokon kívül, talán tízen ha megjelentek. Fiatalok közül alig volt egy pár! Külön ki is hangsúlyozták, hogy hiába kérnek fel fiatalokat, nem igen akarnak részt venni a munkában. A vadásztársaságok sem igen jelölnek fiatal vadászt??? (kivéve a Dianák!)
A szünetekben szépen lassan fogyott a társaság, a választásokra éppen hogy szavazatképes volt a gyűlés!
Még olyanok is elmentek, akik jelölve voltak tisztségre, és a szünet előtt személyesen elvállalták a jelölést. Én minden esetre nem értem!

Még egy dolog. A Pest m. kamara tömöríti a vadászok 20%-át.
Bevételeiből támogat más megyéket, illetve nagy részben fedezi a közp. kamara fenntartását!
Innen indult, hogy tíz évre érvényesítik a fegyverek műszaki vizsgáját, a fegyvertörvény módosítási javaslata, az eü. vizsgálat eltörlési javaslata, a Larsen csapda program, (az idén indul egy rókacsapda, és egy fészekodú program) és több olyan törvényjavaslat amit a T Parlament még fel sem vett a napirendjére.
Elmondták, hogy nagyon komoly erőfeszítéseket tesznek a különbféle szervezetek, és minisztériumok felé, de mire eredményt érnének el, akivel addig tárgyaltak, már nincs is ott. Jön az új illetékes" s minden kezdődik elölről!
A vadászati rendeletek módosítására külön csoport alakult. Ez a bizottság megkeresést küldött az Eu valamennyi vadászati szövetségének, amiben kérték a aktuális vadászati rendeleteik megküldését. A legtöbbjük nem is jelzett vissza!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Május 30. - 16:06:58 »

Attila!

A vadásztársaságok zöme elöregedett ezt tudomásul kell venni.
Tisztelet a kivételeknek, de nálunk is ez a helyzet és nagyon nem akarnak fiatalt olyan helyzetbe hozni, ahol esetleg döntési, változtatási joga lenne.
Nem tudom miért van ez így, de ahogyan hallom sok helyen létező jelenség.

Féltenek valamit a fiataloktól...fene tudja az okát...
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Május 30. - 16:33:21 »

Azért felvetődik a kérdés,hogy mi a francnak vannak a kamarák?
Nálunk Vas megyében csak a vadászbál,és a vadásznap szervezése kapcsán hallani róluk.Ezekre a rendezvényekre pedig a vadászok döntő többsége nem is megy el,mert van egy kör ...................................

/Nem is írom tovább úgyis mindenki tudja!/
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Május 30. - 16:41:05 »

Szerintem itt lenne az ideje, feltenni a kérdést a "felkészült" állatvédőknek, hogy hogy kívánják a kárt megtéríteni, amit a meghagyott rókák tesznek? Vagy egyáltalán megtagadni a vadászatot védett fajra. Mint pl. varjú! Fizessék ki a kárt!
A kamaráról nem írok semmit, mert Attila megint azt mondja rosszul tudom! Pedig tőlük segítséget hiába várunk.
De itt lenne az ideje, annak is, hogy ha nem tezsenk semmit változtassunk. Kellenek ők, ha nem tezsnek olyan dolgot, ami LÉNYEGES! Figyelmes olvasás

Nem fognak semmit "megtéríteni" a "zöldek", de sok mindent be fognak tiltatni, mert ÖSSZEZÁRNAK ÉS MOZGÓSÍTANI TUDJÁK A KÖZVÉLEMÉNYT, mi pedig NEM! Sőt, még olyan ostobák is vagyunk, hogy fegyvert adunk a kezükbe, amivel lesújthatnak ránk! Én végigolvastam a cikket, sajnos nagyon ügyesen érvelnek! Majd mozgósítják a képviselőket, akik jó része ugyan vadászik, de MINDENNÉL FONTOSABB nekik a SZAVAZAT!
Egyszer már be lett tiltva a kotorékozás, tehát még precedens is van rá. lehet erre hivatkozniuk! Szomorú
A kamarát meg kár szidni, mert csak azt csinálja, amit megengedünk neki! Végeredményben ŐK MI vagyunk! Szomorú
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Május 30. - 16:42:47 »

Nem fognak semmit "megtéríteni" a "zöldek", de sok mindent be fognak tiltatni, mert ÖSSZEZÁRNAK ÉS MOZGÓSÍTANI TUDJÁK A KÖZVÉLEMÉNYT, mi pedig NEM! Sőt, még olyan ostobák is vagyunk, hogy fegyvert adunk a kezükbe, amivel lesújthatnak ránk! Én végigolvastam a cikket, sajnos nagyon ügyesen érvelnek! Majd mozgósítják a képviselőket, akik jó része ugyan vadászik, de MINDENNÉL FONTOSABB nekik a SZAVAZAT!
Egyszer már be lett tiltva a kotorékozás, tehát még precedens is van rá. lehet erre hivatkozniuk! Szomorú
A kamarát meg kár szidni, mert csak azt csinálja, amit megengedünk neki! Végeredményben ŐK MI vagyunk! Szomorú

 Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Május 30. - 16:44:15 »

Attila!

A vadásztársaságok zöme elöregedett ezt tudomásul kell venni.
Tisztelet a kivételeknek, de nálunk is ez a helyzet és nagyon nem akarnak fiatalt olyan helyzetbe hozni, ahol esetleg döntési, változtatási joga lenne.
Nem tudom miért van ez így, de ahogyan hallom sok helyen létező jelenség.

Féltenek valamit a fiataloktól...fene tudja az okát...

"Féltenek valamit a fiataloktól.."  ---Mit féltenek?  Én nem vagyok területes, de amit hallok az sok helyen megegyező: A régi tagok keveset vadásznak, sokan pénzért árulják a tagságukat, sok a vita, az áskálódás. Mit féltenek???
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: