Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132618 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #60 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 20:51:29 »

Ide írom, mert választ várok.
Bár lehet, hogy szőrös fejjel nem érem meg...  :-\

Július 21.én kelt az alábbi levelem a Veszprém Megyei kamara elnökének:

"Tisztelt Elnök Úr!

Az elmúlt hetekben megdöbbenéssel értesültem, hogy a 85/2008. (VII. 5.) FVM rendelet törölte az erdei szalonka tavaszi vadászati idényét az Eu-s madárvédelmi irányelv végrehajtása miatt.
Sajnos – ha jól értem – ez azt jelenti, hogy idén élvezhettük utoljára a tavaszi szalonkavarázst. Azt a húszpercnyi földszagú, rigófüttyös, hóvirágnyíló feszült várakozást. Az alkonyokat, pirkadatokat, a szalonkák korrogó-pisszegő nászröptét.
Persze mindebben továbbra is lehet részünk – de csak puska nélkül. Aki vadászember, szerintem megérti, hogy ez milyen különbséget jelent. Egy hasonlattal élve az „i” betű a rajta levő pont nélkül is csak „i” betű – de az a pont ez esetben nagyon fog hiányozni róla…

Szíves tájékoztatását szeretném kérni, hogy várhatóan lesz-e lehetőség a tavaszi szalonkázásra az idén bevezetett kvótarendszerben továbbra is (mint ahogy erre vonatkozó ígéret elhangzott), vagy végleg kénytelenek leszünk búcsút venni ettől a szép tavaszi vadászattól.

Egyúttal örömmel venném, ha tájékoztatna, hogy az Országos Magyar Vadászkamara milyen lépéseket tett, ill. tervez tenni a tavaszi szalonkavadászat fennmaradása, megmentése érdekében.

Megtisztelő válaszát várva maradok tisztelettel stb. stb."

Szerintetek a mai napig kaptam választ vagy bármifajta reagálást?
Asszem föladom az országos kamarának címezve is. Onnan se fog visszajönni semmi, de azért föladom...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #61 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:01:39 »

"Szerintetek a mai napig kaptam választ vagy bármifajta reagálást?
Asszem föladom az országos kamarának címezve is. Onnan se fog visszajönni semmi, de azért föladom..."

 Röhög Röhög Röhög
A hivatalos válaszadásra 30 nap áll rendelkezésre, mely indokolt esetben még 30 nappal meghosszabbítható!   Türelmetlenül Fejvakarás Bion Nyihi Nyihi

Tudod, csak nekem hányan igérték, hogy feljönnek ide a fórumra, és időközönként válaszolnak!
Pedig, biztos olvasgatják!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #62 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:08:14 »

Kíméld a téntát.. Zavarodott
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #63 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:31:54 »

Nem úr aki nem pazall!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:37:00 »

Nem úr aki nem pazall!

Szívesen röhögnék ezen a kis beszélgetésünkön, de sajnos nem tudok, úgy tragikus ez az egész ahogy van.

Mindenesetre abban biztosak lehetünk, hogy a Kamara számos levelet kapott mostanában ebben a témában, meggyőződésem hogy részben igazságtalanul vádoljuk, mert ha száz levélre is kéne csak országosan válaszolniuk (ennél biztosan többet kaptak) már arra sincs kapacitás.

Mindemellett a válaszlevelet nem expressz küldik, bár nincsenek illúzióim a válasszal kapcsolatban.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 21:49:48 »

Mindenesetre abban biztosak lehetünk, hogy a Kamara számos levelet kapott mostanában ebben a témában, meggyőződésem hogy részben igazságtalanul vádoljuk, mert ha száz levélre is kéne csak országosan válaszolniuk (ennél biztosan többet kaptak) már arra sincs kapacitás.

Na neeeee!

Ha százat kaptak az ugye kamaránként 5. Tegyük fel hogy ezret kaptak (ennyit biztos nem). Az kamaránként 50.
Szerintem ha fölfújnám a képemet 50 válaszlevelet meg tudnék írni egy nap alatt.
Ctrl+c - Ctrl+v  Taps
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #66 Dátum: 2008. Szeptember 09. - 22:17:41 »

Ide írom, mert választ várok.
Bár lehet, hogy szőrös fejjel nem érem meg...  :-\

Július 21.én kelt az alábbi levelem a Veszprém Megyei kamara elnökének:

"Tisztelt Elnök Úr!

Az elmúlt hetekben megdöbbenéssel értesültem, hogy a 85/2008. (VII. 5.) FVM rendelet törölte az erdei szalonka tavaszi vadászati idényét az Eu-s madárvédelmi irányelv végrehajtása miatt.
Sajnos – ha jól értem – ez azt jelenti, hogy idén élvezhettük utoljára a tavaszi szalonkavarázst. Azt a húszpercnyi földszagú, rigófüttyös, hóvirágnyíló feszült várakozást. Az alkonyokat, pirkadatokat, a szalonkák korrogó-pisszegő nászröptét.
Persze mindebben továbbra is lehet részünk – de csak puska nélkül. Aki vadászember, szerintem megérti, hogy ez milyen különbséget jelent. Egy hasonlattal élve az „i” betű a rajta levő pont nélkül is csak „i” betű – de az a pont ez esetben nagyon fog hiányozni róla…

Szíves tájékoztatását szeretném kérni, hogy várhatóan lesz-e lehetőség a tavaszi szalonkázásra az idén bevezetett kvótarendszerben továbbra is (mint ahogy erre vonatkozó ígéret elhangzott), vagy végleg kénytelenek leszünk búcsút venni ettől a szép tavaszi vadászattól.

Egyúttal örömmel venném, ha tájékoztatna, hogy az Országos Magyar Vadászkamara milyen lépéseket tett, ill. tervez tenni a tavaszi szalonkavadászat fennmaradása, megmentése érdekében.

Megtisztelő válaszát várva maradok tisztelettel stb. stb."

Szerintetek a mai napig kaptam választ vagy bármifajta reagálást?
Asszem föladom az országos kamarának címezve is. Onnan se fog visszajönni semmi, de azért föladom...

Tulajdonképpen mit vártál?

Azt nem irhatják vissza hogy kezüket-lábukat törik a nagy igyekezetben, mert mindenki tudja hogy nem igaz.
Azt sem irhatják hogy nagy ivben sz..nak a mi szalonkázásunkra, mert az meg hogy nézne ki... bár tudjuk hogy az igaz.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #67 Dátum: 2008. Szeptember 13. - 21:01:49 »

Szervusztok Fórumtársak!

Ma voltam a Magyar - Szlovák Vadásznapon Nagybörzsönyben! (beszámoló, képek hétfőn a megfelelő topikban!)
Takács Frici segítségével sikerült beszélnem az OMVK prominens személyével, ill személyeivel, akiktől igéretet kaptam, hogy felnéznek a fórumunkra, és ide ebbe a topikba is!!!!  Várjuk Őket szeretettel!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #68 Dátum: 2008. Október 01. - 21:59:36 »

Lassan eltelik egy hónap!

Te Attila... hány éves is vagy Te?
Naplózva
Mérnökhallgató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 125



WWW
« Új üzenet #69 Dátum: 2008. Október 01. - 22:07:17 »

[Szerintem évi 1000 Ft-ért saját úton nem ad biztosító "vadász" biztosítást... Fejvakarás

Ne adjon. Adjon 3000-ért, 1500-ért megveszem az évkönyvet, ha esetleg úgy érezném, hogy anélkül nem élet az élet.
Kiváltom a vadászjegyet, aztán cső.

Ha a biztosító elviszi amit a kamarán spórolok még mindig jó.

Ha egyénileg akarsz vadászati felelősségbiztosítást kötni, egy biztosító sem áll veled szóba évi 30000-nél olcsóbban. Ezért kamarai tag a vadászok 100%-a.
Naplózva

"Jó vadászatot!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #70 Dátum: 2008. Október 02. - 10:52:02 »

Lassan eltelik egy hónap!


Te Attila... hány éves is vagy Te?

Viktor!
A hiszékenység nem korfüggő!
Sajnos vannak dolgok, amelyekben én még mindig hiszek!  Hiszek  a Szeretet mélységében, a Család szentségében, az igaz barátságban, a közös szenvedély(hobby) összetartó erejében, a Tudás hatalmában, az Emberek alapvető jóságában, és hiszek az adott szó erejében!
Hiszek egy olyan világban, ahol az Emberi méltóság, Őszinteség, a Becsület fontosabb mint az önzés, a linkség, a sunyiság, a karrierizmus, a mások fölé kerülni akarás vágya.
És hiszem, hogy egyszer minden választott vezetőnek el kell számolnia választóinak!!!!Igen! Én meséken nőttem fel, de nekem nagyon jó ez a magam választotta kis "rózsaszin köd".
És, hogy ne OFFoljak tovább visszamegyek még két napra vadászni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #71 Dátum: 2008. Október 02. - 10:57:14 »

És, hogy ne OFFoljak tovább visszamegyek még két napra vadászni!

Azt hiszem ha a Kamaráról van szó, akkor ezzel jársz jobban. Zavarodott
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #72 Dátum: 2008. Október 02. - 12:08:47 »

Bár miről van szó, így járok jobban!

 Viktor!
Nekem nem a Kamarával, mint intézménnyel van gondom, hanem azokkal a vadászati vezetőkkel, akik tudva ezen fórumokról, nem veszik a fáradságot, hogy több száz vadászt partnerként tekintve, válaszoljanak kérdéseikre, vagy Uram bocsá, segítségüket kérjék támogatásban.  (Bár a kérdések, és hozzászólások tekintetében, hangvételében nekünk is van mit változtatni.) Ezért nem is mondok általánosságban véleményt!
Én már elmondtam többször, csak a Pest megyei Kamarával állok közelebbi kapcsolatban, (máshol nem tudom mi a helyzet) de nem tudok rájuk rosszat mondani. Amikor szükségem volt segítségre, akár társasági szinten is, nekem minden alkalommal ( közel negyven év alatt több tucatszor) készségesen segítettek.
Ha mindkét részről vennénk a fáradtságot, és meghallgatnánk egymást, talán többen is tudhatnák milyen falakba ütközik minden kamarai kezdeményezés! A vadászok (de még a vt tisztségviselők) túlnyomó része azt sem tudja hol a helyi kamara, pedig a legtöbb ajtó nyitva van!
Ők rosszul tájékoztatnak, mi pedig sz.runk mindenre. A munkához szükséges és kért kérdőívek, tájékoztatók, adatszolgáltatások elenyésző hányada kerül csak vissza hozzájuk. Úgy ahogy csak kritizálni tudjuk a vadőr, az ib. munkáját, ahogy sírni, nyafogni tudunk, de ha meg kell mozdulni alig találsz embert. Akár egy vadgazdálkodási munkát, akár egy találkozó megszervezését, akár vadásznapot, vagy bármit veszünk is figyelembe. Nasgyon kíváncsi leszek, hány vadász tesz majd azért, hogy a készülő "petició" sikeres legyen! Hányan fognak kilincselni, hogy minnél többen nevüket adják hozzá?
Én mielött itéletet mondok, mindíg önvizsgálatot tartok. Mit is teszek ÖNZETLENÜL a Vadászat ügyéért?
Bevallom kevesebbet, mint tehetnék!
Ez egy rothadt  Ördög -i kőr, és azért mi sem vagyunk  Angyal Angyal Angyal Angyal
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #73 Dátum: 2008. Október 02. - 12:10:44 »

Ne filózzunk... "Hass, alkoss, gyarapíts..."
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2008. Október 02. - 12:14:04 »

Ne filózzunk... "Hass, alkoss, gyarapíts..."

"...és a haza fényre derül!"
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: