Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132669 alkalommal)
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #390 Dátum: 2023. Január 31. - 18:40:39 »

Semmi nem változott.
Akkor miért küldtek új kártyát?
Itt nálunk ha személyesen váltod,  ott helyben megkapod a Vadászévkönyvet, ha online, akkor 1500Ft postaköltséggel kiküldik, amennyiben kéred.
De kártyát egyik esetben sem kérnek, vagy cserélnek.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #391 Dátum: 2023. Január 31. - 18:58:46 »

Akkor miért küldtek új kártyát?
Itt nálunk ha személyesen váltod,  ott helyben megkapod a Vadászévkönyvet, ha online, akkor 1500Ft postaköltséggel kiküldik, amennyiben kéred.
De kártyát egyik esetben sem kérnek, vagy cserélnek.
Nekem is ez volt az eredeti kérdésem tul képp. Majd megkérxezem a Kamarát mailben pl.
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #392 Dátum: 2023. Február 08. - 14:54:02 »

Én egy évvel ezelőtt még személyesen bementem a helyi kamarához, de akkor már eleve kártyát adtak a kezembe.

Idén január elején online érvényesítettem a kártyámat, gondoltam na végre, 21. század. Erre tegnapelőtt várt egy ajánlott értesítés a postástól, nyilván munkaidőben nem voltam otthon, hogy átvegyem a kamara küldeményét. Nagy szentségelés közepette, hogy akkor mi a f***nak van elektronikus nyilvántartás, ha a kártyámért úgyis személyesen el kell mennem, csak nem a kamarához, hanem most a postára, szóval bementem, kivártam a soromat, megkaptam a kártyámat. Hazavittem, elővettem a régit, és totál ugyanaz mind a kettő, SEMMI új adat, netán a 2023-as évszám sincs rajta. Mind a kettőn ugyanaz a QR kód, ami ugyanazt dobja ki, akármelyiket olvasom be a telefonomon lévő egyszerű QR kód leolvasó alkalmazásommal..

Akkor ez most hogy?...  Woest

Üdv.!
Olvasd el az OMVK honlapján ma megjelent cikket és megvan a válasz.
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #393 Dátum: 2023. Február 08. - 15:02:25 »

Üdv.!
Olvasd el az OMVK honlapján ma megjelent cikket és megvan a válasz.
Ha a központi adatbázisra való áttérést okolja, akkor az valszínű az ugyanaznap este a Kamarának küldött mailem alapján született... Másnap felhívtak a helyi kamarától, majdnem lebasztak, hogy miért kellett ezért levelet írnom...
Naplózva
Vattila68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 167

Vadász


« Új üzenet #394 Dátum: 2023. Február 08. - 18:10:50 »

Ha a központi adatbázisra való áttérést okolja, akkor az valszínű az ugyanaznap este a Kamarának küldött mailem alapján született... Másnap felhívtak a helyi kamarától, majdnem lebasztak, hogy miért kellett ezért levelet írnom...

Hát, ha nem doktoráltál le, vagy közben nem változott meg a születési dátumod, esetleg anyja neve...stb, akkor csakis valamelyik Murphy törvény lehet a ludas. Vállat von
Naplózva

A fegyver a szabad ember legfőbb ismérve. Akinek nincs fegyvere az fogoly.
Maderspach Viktor
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #395 Dátum: 2023. Február 10. - 17:30:22 »

A Nimród újságban Rung Áron titkár úr által jegyzett cikk jelent meg a hajtásban lőtt - "illegálisan elejtett" - 7 db bika kapcsán indított etikai eljárás eredményéről.
1 fővel szemben folytatták le az eljárást.
Aki "vadászként" vett részt ezen, illetve aki vadászjeggyel rendelkező hajtóként - azokkal szemben nem kellene eljárást folytatni az együttműködésük, hallgatásuk?
Esetleg azon múlik, hogy a bizonyítási eljárás pénzbe kerül és nincs forrása a szerveknek, akkor a kamara is hozzájárulhatna, vagy teljesen ki is fizethetné. Ezzel is deklarálhatná, hogy nem kíván azonosulni az eseményekkel.

https://www.teol.hu/helyi-kozelet/2023/02/minden-modon-eltussolta-volna-a-bataszeki-horror-vadaszaton-tortenteket

Ugyan a történetben elég sok lett a vargabetű, és fény derült az 1996. évi LV trv. újabb és nyilvánvaló hiányosságaira is,
de legalább az OMVK etikai bizottságainak a döntése megállt.👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #396 Dátum: 2023. Február 10. - 19:21:18 »

https://www.teol.hu/helyi-kozelet/2023/02/minden-modon-eltussolta-volna-a-bataszeki-horror-vadaszaton-tortenteket

Ugyan a történetben elég sok lett a vargabetű, és fény derült az 1996. évi LV trv. újabb és nyilvánvaló hiányosságaira is,
de legalább az OMVK etikai bizottságainak a döntése megállt.👍

Az elejtők mit kaptak?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #397 Dátum: 2023. Február 10. - 21:30:34 »

Az elejtők mit kaptak?
Nincsen róla infóm.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #398 Dátum: 2023. Február 11. - 08:57:16 »

Az elejtők mit kaptak?
Nimród Vadászérmet!... Ördög
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #399 Dátum: 2023. Február 13. - 10:27:04 »

Vajon miért nem enged tovább a rendszer a lakcímegyeztetésnél? A harmadik pontnál megállok mert nem adja a TOVÁBB lehetőséget. Vállat von Türelmetlenül
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #400 Dátum: 2023. Február 13. - 16:51:01 »

Vajon miért nem enged tovább a rendszer a lakcímegyeztetésnél? A harmadik pontnál megállok mert nem adja a TOVÁBB lehetőséget. Vállat von Türelmetlenül

És nem ír ki valami hiba okot, vagy pótolandót?
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #401 Dátum: 2023. Február 13. - 20:28:41 »

És nem ír ki valami hiba okot, vagy pótolandót?

Nem.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
drsznv
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #402 Dátum: 2023. Február 15. - 08:28:25 »

Vajon miért nem enged tovább a rendszer a lakcímegyeztetésnél? A harmadik pontnál megállok mert nem adja a TOVÁBB lehetőséget. Vállat von Türelmetlenül

Nekem a telefonszámom volt "rosszul" megadva az adategyeztetésnél. +36-tal kell kezdődnie.
Nem írta ki, bele kellett kattintanom a mezőbe.
Naplózva
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #403 Dátum: 2023. Február 15. - 10:11:29 »

Nekem a telefonszámom volt "rosszul" megadva az adategyeztetésnél. +36-tal kell kezdődnie.
Nem írta ki, bele kellett kattintanom a mezőbe.

Nekem is.  Vállat von
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
szmőre
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 13


« Új üzenet #404 Dátum: 2023. Február 15. - 16:13:51 »

Nekem is.  Vállat von

Szép jó napot!
A Feleségemnek minden adata stimmel mégsem engedte a rendszer, nem gond személyesen ment a dolog, nekem minden rendben ment csak a pénzt nem vonták le a számláról,lekértem az érvényeséget az is jó, de beszélek velük!  Emelem












Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: