Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132641 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #285 Dátum: 2020. Március 17. - 15:03:50 »

Bocsi, erről lehet lemaradtam, ez konkrétan miben volt benne hivatalosan?

A tegnapi Magyar Közlönyben

https://magyarkozlony.hu/dokumentumok/c4210b08dd73832b3ca261193f85d508498c9718/megtekintes?fbclid=IwAR28Fw4TOx640LM7U83QTJhPljpbNkdcWY6FBghjkRg7DCvJnkyluwycwUs
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #286 Dátum: 2020. Március 17. - 15:05:54 »

Tisztelt Vadászatra Jogosult!

A 46/2020. (III. 16.) Korm. rendelet 4. § (1) Rendezvény helyszínén a résztvevők számától és a rendezvény helyszínétől függetlenül tilos tartózkodni. Gyűlés helyszínén tartózkodás tilos.

Fentiek értelmében felhívnám a figyelmét, hogy további intézkedésig közgyűlések, taggyűlések sem tarthatóak.

Ja, bocsi, félreértettem, azt hittem ez már a teljes lakosságnak is ki lett adva:  "Semmilyen összejövetelt nem lehet tartani, a családin kívül ma 00.00 órától." Sorry
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #287 Dátum: 2020. Március 17. - 15:15:35 »

Ja, bocsi, félreértettem, azt hittem ez már a teljes lakosságnak is ki lett adva:  "Semmilyen összejövetelt nem lehet tartani, a családin kívül ma 00.00 órától." Sorry
Nem értetted félre.
Semmilyen összejövetelt nem tarthatsz.
Amit bemásoltam, az a kamarai körlevélben volt.
A kormányrendelet mindenkire vonatkozik.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #288 Dátum: 2020. Március 17. - 17:42:49 »

Amennyiben elrendelésre kerül a kijárási tilalom Te nem mész vadászni és Én sem!
Tessék már komolyabban venni a korlátozásokat, a sok idiótát tereljük a határon meg mindenhol amikor normálisan szól neki az ember akkor neki áll feljebb!
Fogjuk fel végre ez nem vadkárról szól hanem ember életekről!
A vadkárt majd állambácsi rendezi a gazdálkodóval ha meg nem akkor szépen benyeli!
Az előttem szóló is elmondta, leírta, hogy ha nem mehetsz ki akkor mit fognak tőled számon kérni??
Most Mi magunk tehetünk a legtöbbet a járvány megelőzésre azzal, hogy legalább azokat a minimális korlátozásokat betartjuk ami elő van írva!!!!!!!!!
Kína azért heverte ki ennyire "hamar" mert kicsit más a mentalitás(nincs duma, teszed amit az állam mond)! Tessék megnézni az Olaszokat beleszartak és mi lett belőle.
Legyünk már felnőtt, értelmes emberek legalább Mi!  Emelem

Ki és Kit fertőz meg a vadászat magányában?  Van ún arányosság elve. Ezért nincs még mindig kijárási tilalom pedig  ha egy két hete elrendelték volna .......

Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #289 Dátum: 2020. Március 17. - 17:47:38 »

Sziasztok.
Egy régebben meghírdetett közgyűlést meg let tartani a mostani állapotok miatt online formában /beszámolók, tagcsere, egyebek/, ezt tíltja valamilyen rendelet, vagy bizonytalan időre el kell halasztani ?


Az alapszabályban ha nincs ez az opció rögzítve , mármint az online verzió, akkor jogilag ez a helyzet nem ad felmentést. (Ja és szerintem) Ott kell természetesen előzetesen megszavazni, hogy elektronikus úton is megtartható a szeánsz és az esetleges szavazás. Ez vonatkozik arra az esetre is ha valaki képviselet útján kíván részt venni. Ha ezekről az alapszabály nem rendelkezik akkor nagy az esély, hogy nem lehet.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #290 Dátum: 2020. Március 17. - 18:38:04 »

Az alapszabályban ha nincs ez az opció rögzítve , mármint az online verzió, akkor jogilag ez a helyzet nem ad felmentést. (Ja és szerintem) Ott kell természetesen előzetesen megszavazni, hogy elektronikus úton is megtartható a szeánsz és az esetleges szavazás. Ez vonatkozik arra az esetre is ha valaki képviselet útján kíván részt venni. Ha ezekről az alapszabály nem rendelkezik akkor nagy az esély, hogy nem lehet.

PTK.

"3:74. § *  [A közgyűlés ülésezése]

(1) A közgyűlés nem nyilvános; azon a tagokon és az ügyvezetésen kívül a közgyűlés összehívására jogosult által meghívottak és az alapszabály vagy a közgyűlés határozata alapján tanácskozási joggal rendelkező személyek vehetnek részt.

(2) A tag a közgyűlés ülésén tagsági jogait személyes részvétel helyett elektronikus hírközlő eszközök igénybevételével akkor gyakorolhatja, ha az alapszabály az igénybe vehető elektronikus hírközlő eszközöket, valamint azok alkalmazásának feltételeit és módját úgy határozza meg, hogy a tagok azonosítása és a tagok közötti kölcsönös és korlátozásmentes kommunikáció biztosított legyen."


Akinek ez nincs benne az alapszabályában, az - elvileg - nem tarthat érvényes online közgyűlést.
Minden jog - a magyar is - ismeri azonban a vis maior, az előre nem látható esemény fogalmát.
Ez a helyzet tipikusan az, nem hiszem, hogy legyen bárki, aki ebbe belekötne, illetve létezne bíróság, aki igazat adjon neki.

Doki, mit gondolsz?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #291 Dátum: 2020. Március 17. - 19:17:33 »

Nem biztos hogy rossz lenne egy vadkárszezon kihagyása.
Talán a gazdák meg a zöldek is rájönnének hogy szükség van ránk.
Esetleg a hatalom is áttgondolná ezt az elb@szott vadkár rendszert.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #292 Dátum: 2020. Március 17. - 19:30:45 »

Nem biztos hogy rossz lenne egy vadkárszezon kihagyása.
Talán a gazdák meg a zöldek is rájönnének hogy szükség van ránk.
Esetleg a hatalom is áttgondolná ezt az elb@szott vadkár rendszert.

Simán ránkvernék. Az érdekképviseletünk azt se tudja, hogy szopja fényesre a NAK faszát, pont leszarnának bennünket, a gazdák meg többen vannak, több szavazatot jelentenek, mint a területes vadászok.
Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a vadállományban is járványhelyzet van, méghozzá elég durva. A megemelt kilövési terveket állategészségügyi okokból teljesíteni kell, márpedig az amúgy is nonszensz negyven százalékot szeptemberig akkor lehet megközelíteni, ha kukoricavetéskor keményen megporoljuk a disznót, utána már nagyon nehéz értelmes teritéket csinálni a kukorica aratásáig.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #293 Dátum: 2020. Március 17. - 19:47:02 »

Simán ránkvernék. Az érdekképviseletünk azt se tudja, hogy szopja fényesre a NAK faszát, pont leszarnának bennünket, a gazdák meg többen vannak, több szavazatot jelentenek, mint a területes vadászok.
Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a vadállományban is járványhelyzet van, méghozzá elég durva. A megemelt kilövési terveket állategészségügyi okokból teljesíteni kell, márpedig az amúgy is nonszensz negyven százalékot szeptemberig akkor lehet megközelíteni, ha kukoricavetéskor keményen megporoljuk a disznót, utána már nagyon nehéz értelmes teritéket csinálni a kukorica aratásáig.
Igazad van, csak eljátszottam a gondolatta, milyen jó lenne egyszer a sz..pot f . sz jobbik oldalán álni!
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #294 Dátum: 2020. Március 17. - 21:13:55 »

Nem vagyok jogász, de egy szavazást pl. hogyan tudsz jogszerűen lefolytatni online úgy, hogy utána senki ne támadhassa. Gondolom max. ha előre mindenki beleegyezik, hogy hajlandó és képes is rá online részt venni egy ilyenen. Szerintem...

Persze, írásban simán lehet szavazni érvényesen, ha szabályozva van annak rendje és módja. Mitől követhetetlenebb, mint a kézfeltartósdi?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #295 Dátum: 2020. Március 17. - 21:36:19 »

Persze, írásban simán lehet szavazni érvényesen, ha szabályozva van annak rendje és módja. Mitől követhetetlenebb, mint a kézfeltartósdi?

A kérdés magának a közgyűlés online megtartására vonatkozott, arra az esetre ha az nincs külön szabályozva részletesen az alapszabályban. Erre szívesen hallanánk a jelen helyzet milyen megoldást kínál. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #296 Dátum: 2020. Március 18. - 08:51:23 »

Simán ránkvernék. Az érdekképviseletünk azt se tudja, hogy szopja fényesre a NAK faszát, pont leszarnának bennünket, a gazdák meg többen vannak, több szavazatot jelentenek, mint a területes vadászok.
Azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a vadállományban is járványhelyzet van, méghozzá elég durva. A megemelt kilövési terveket állategészségügyi okokból teljesíteni kell, márpedig az amúgy is nonszensz negyven százalékot szeptemberig akkor lehet megközelíteni, ha kukoricavetéskor keményen megporoljuk a disznót, utána már nagyon nehéz értelmes teritéket csinálni a kukorica aratásáig.

Nem is a szavazatszám itt a lényeg .  Óriási öngól lenne ha a tavaszi munkákat főként a vetést leállítanák mert ""kijárási tilalom" lenne . Egyébként is ahol eddig ezt bevezették a felsorolt kivételek között az első a "munkába menet" már pedig ez ugye munka ráadásul olyan kevés kontakttal jár hogy ez miatt ugyan nem fog terjedni a vírus . Az arányosság elve szerint is az ilyen típusú mezőgazdasági munkákat  el kell végezni . Nyilván nem neked kell magyarázni ( csak az arcoskodó ledorongolóknak )  hogy lesz élet a vírus után is és az alatt is . Ha ezek a munkák nem végeztetnek el akkor taccsra vágódik az élelmiszer és takarmány ellátás és a súlyosságot fokozná a már beszerzett vetőmagok , műtrágyák , vegyszerek  fel nem használása . Na ezt a hülyeséget nem is fokozom tovább .  Másik része a dolognak hogy a hivatásos vadász is a munkáját végzi  - innét már csak egy lépés a vadkár elhárítás indoklása és veszélytelenségének bizonyítása . Ahhoz már nem kell  nagy ész hogy belássák a  területek nagyon jelentős részén a vetés elmulasztásánál már csak a vadkár elhárítás elmulasztása okoz nagyobb kárt , mert nem kis részben akár 100% ot lepusztíthatnak a vadak és akkor a befektetett , munka , üzemanyag , stb is a veszteséglistára kerül . Az ASP vel kapcsolatos kiegészítés természetesen még jobban alátámasztja a fentieket . Na ennek indoklására kéne a kamarának készülni .  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #297 Dátum: 2020. Március 18. - 09:16:25 »

A kérdés magának a közgyűlés online megtartására vonatkozott, arra az esetre ha az nincs külön szabályozva részletesen az alapszabályban. Erre szívesen hallanánk a jelen helyzet milyen megoldást kínál. Emelem

Azt gondolom, hogy a jelenlegi helyzetben nem fogok látszatdemokráciás játékokkal szarakodni, videokonferenciára nem vagyunk felkészülve.
Kiküldtem minden tagnak e-mailben a vadgazdálkodási terv tejesítéséről szóló tájékoztatót, a pénzügyi beszámolót, írásban az IB beszámolóját a két ülés között végzett munkáról, valamint szintén írásban az egyebek napirendi pontban tárgyalandó témák rövid összefoglalóját.
Ha elmarad a közgyűlés, kiküldöm a határozati javaslatokat, aztán e-mailben mindenki visszaír, hogy a javaslattal egyetért, vagy nem.
Jobbat én pillanatnyilag nem tudok kitalálni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #298 Dátum: 2020. Március 18. - 09:18:28 »

Nem is a szavazatszám itt a lényeg .  Óriási öngól lenne ha a tavaszi munkákat főként a vetést leállítanák mert ""kijárási tilalom" lenne . Egyébként is ahol eddig ezt bevezették a felsorolt kivételek között az első a "munkába menet" már pedig ez ugye munka ráadásul olyan kevés kontakttal jár hogy ez miatt ugyan nem fog terjedni a vírus . Az arányosság elve szerint is az ilyen típusú mezőgazdasági munkákat  el kell végezni . Nyilván nem neked kell magyarázni ( csak az arcoskodó ledorongolóknak )  hogy lesz élet a vírus után is és az alatt is . Ha ezek a munkák nem végeztetnek el akkor taccsra vágódik az élelmiszer és takarmány ellátás és a súlyosságot fokozná a már beszerzett vetőmagok , műtrágyák , vegyszerek  fel nem használása . Na ezt a hülyeséget nem is fokozom tovább .  Másik része a dolognak hogy a hivatásos vadász is a munkáját végzi  - innét már csak egy lépés a vadkár elhárítás indoklása és veszélytelenségének bizonyítása . Ahhoz már nem kell  nagy ész hogy belássák a  területek nagyon jelentős részén a vetés elmulasztásánál már csak a vadkár elhárítás elmulasztása okoz nagyobb kárt , mert nem kis részben akár 100% ot lepusztíthatnak a vadak és akkor a befektetett , munka , üzemanyag , stb is a veszteséglistára kerül . Az ASP vel kapcsolatos kiegészítés természetesen még jobban alátámasztja a fentieket . Na ennek indoklására kéne a kamarának készülni .  Emelem
Azt nem szabad elfelejteni, hogy attól, hogy a vadászatra jogosulttal kifizetteti az állam a vadkárt, attól még nem lesz kukorica... Azt újravethetik akárhányszor ha a disznók rájönnek, hogy a kutya nem háborgatja őket.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #299 Dátum: 2020. Március 18. - 11:16:10 »

Azt gondolom, hogy a jelenlegi helyzetben nem fogok látszatdemokráciás játékokkal szarakodni, videokonferenciára nem vagyunk felkészülve.
Kiküldtem minden tagnak e-mailben a vadgazdálkodási terv tejesítéséről szóló tájékoztatót, a pénzügyi beszámolót, írásban az IB beszámolóját a két ülés között végzett munkáról, valamint szintén írásban az egyebek napirendi pontban tárgyalandó témák rövid összefoglalóját.
Ha elmarad a közgyűlés, kiküldöm a határozati javaslatokat, aztán e-mailben mindenki visszaír, hogy a javaslattal egyetért, vagy nem.
Jobbat én pillanatnyilag nem tudok kitalálni.


Nincs is ezzel semmi gond, a józan ész ezt diktálja. Kérdés, hogy a józan ész és a jogszabályok mennyire vannak köszönő viszonyban egymással. Remélem egy két kőagyú aki nem rendelkezik a kommunikációhoz szükséges szellemi és technikai kapacitással nem ássa alá, igazából ennek kivédésére lenne célszerű ezt megtámogatni jogszabállyal is. Ha meg, ez valahol a sorok között le van írva, és értelmezés szerint ide is kiterjesztve akkor nincs több kérdésem. Mondjuk eddig sem nekem volt, csak úgy reszelgetem a fingot és hangosan gondolkodom. Nagy valószínűséggel a jelenlegi helyzetben gittegyleti ülésnek minősülő esetek miatt, nem fog senki bitófára kerülni. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: