Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132677 alkalommal)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #270 Dátum: 2020. Március 17. - 10:46:26 »

Na ne azt gondold hogy ez mindenkinek ilyen evidens !  Emelem

Sok minden nekem sem triviális. Én úgy gondolom ha nekem megtiltanak egy tevékenységet, vagy akadályoznak benne(vadkárelhárítás) akkor térben és időben ugyanakkor, annak elmulasztásából származó kárért nem marasztalhatnak el. Mondjuk van amikor a józan ész zárójelbe kerül, és extrém törvénykezéssel mindent el lehet érni. Egyébként a kérdés nem rossz, sok mindent le lehet nyeletni a vadászokkal és attól tartok ez is határ eset.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #271 Dátum: 2020. Március 17. - 12:40:43 »

Amennyiben elrendelésre kerül a kijárási tilalom Te nem mész vadászni és Én sem!
Tessék már komolyabban venni a korlátozásokat, a sok idiótát tereljük a határon meg mindenhol amikor normálisan szól neki az ember akkor neki áll feljebb!
Fogjuk fel végre ez nem vadkárról szól hanem ember életekről!
A vadkárt majd állambácsi rendezi a gazdálkodóval ha meg nem akkor szépen benyeli!
Az előttem szóló is elmondta, leírta, hogy ha nem mehetsz ki akkor mit fognak tőled számon kérni??
Most Mi magunk tehetünk a legtöbbet a járvány megelőzésre azzal, hogy legalább azokat a minimális korlátozásokat betartjuk ami elő van írva!!!!!!!!!
Kína azért heverte ki ennyire "hamar" mert kicsit más a mentalitás(nincs duma, teszed amit az állam mond)! Tessék megnézni az Olaszokat beleszartak és mi lett belőle.
Legyünk már felnőtt, értelmes emberek legalább Mi!  Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #272 Dátum: 2020. Március 17. - 13:08:55 »

Amennyiben elrendelésre kerül a kijárási tilalom Te nem mész vadászni és Én sem!
Tessék már komolyabban venni a korlátozásokat, a sok idiótát tereljük a határon meg mindenhol amikor normálisan szól neki az ember akkor neki áll feljebb!
Fogjuk fel végre ez nem vadkárról szól hanem ember életekről!
A vadkárt majd állambácsi rendezi a gazdálkodóval ha meg nem akkor szépen benyeli!
Az előttem szóló is elmondta, leírta, hogy ha nem mehetsz ki akkor mit fognak tőled számon kérni??
Most Mi magunk tehetünk a legtöbbet a járvány megelőzésre azzal, hogy legalább azokat a minimális korlátozásokat betartjuk ami elő van írva!!!!!!!!!
Kína azért heverte ki ennyire "hamar" mert kicsit más a mentalitás(nincs duma, teszed amit az állam mond)! Tessék megnézni az Olaszokat beleszartak és mi lett belőle.
Legyünk már felnőtt, értelmes emberek legalább Mi!  Emelem
Azért nem kell leharapni senkinek a fejét. A kijárási tilalom alatt is mehetsz munkába, élelmiszert venni, patikába stb., tehát olyan helyekre ahol emberekkel érintkezel. Ehhez képest egy vadkárelhárítást meg lehet szervezni személyes kontaktus nélkül is.
Azt meg Te sem gondolod komolyan, hogy az állam jótáll a vadkárért...ezt már a védett fajok kártételeinél megtanulhattad.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #273 Dátum: 2020. Március 17. - 13:10:56 »


Fogjuk fel végre ez nem vadkárról szól hanem ember életekről!


A búza, meg disznó és a tehén is arról szól.

Okostelefon, TV, körömépítés, kocsma, meg kirándulás nélkül lehet élni. Próbáld meg kenyér és hús nélkül.
Ha egy csöpp esze van a döntéshozóknak, szelektíven karanténoznak. A mezőgazdaság nem állhat le.

" Oh, Ákos te ökör! Te leteszed a logarlécet, meg a vonalzót, azok megvárnak hétfőig. Az én zsizsikem nem alszik, mikor én alszom, hanem fúrja tovább a gabonámat." /F.I. Téli berek/  
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #274 Dátum: 2020. Március 17. - 13:41:24 »

Legyen iagzatok én is ezt szeretném de ahogy itt a tűz közelében látom nem így lesz!  Emelem
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #275 Dátum: 2020. Március 17. - 14:12:27 »

Legyen iagzatok én is ezt szeretném de ahogy itt a tűz közelében látom nem így lesz!  Emelem

Van igazság is abban, amit mondasz, de ne felejtsd, hogy a fertőzés és fertőződés rizikója szempontjából is nagyon nem mindegy, mekkora az a "tömeg" akik közé bemész, meg míg odaérsz is hány egyéb emberrel futsz össze. Én vadkárra menni is meg ülni is egyedül szoktam. A Te elővigyázatosságod vadászati szempontból jelen állásnál inkább mondjuk egy hajtásra volna indokolt, ahol minimum sok tíz ember van egy helyen egyszerre, meg egész nap együtt zötyög...

Valamelyik nap a Honlapon Aminek Nem Mondjuk Ki Itt A Nevét, mutattak egy matematikai modellt ill grafikont, sajna nem találom már, de ott még eléggé elenyésző volt az esélye a megfertőződésnek, hacsak nem pl. egy koncerten próbálsz magadnak utat vágni a tömegben. Ettől persze még vigyázni kell egymásra és magunkra is.
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #276 Dátum: 2020. Március 17. - 14:16:40 »

Értem én, gondolom a hűtők a beirókönyv tárolók és minden más rendszeresen fertőtlenítve vannak ;Dakkor nem lesz gond. Taps
Ez a baj, hogy mindenki így gondolkodik:ja csak én megyek ki vadászni, csak én megyek boltba, csak én megyek busszal, csak én......
Nyílván kisebb az esélye mint a plázában elkapni de elég egy darab vírús hordozó és ürítő emberke.....
Naplózva
300w
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #277 Dátum: 2020. Március 17. - 14:33:14 »

Sziasztok.
Egy régebben meghírdetett közgyűlést meg let tartani a mostani állapotok miatt online formában /beszámolók, tagcsere, egyebek/, ezt tíltja valamilyen rendelet, vagy bizonytalan időre el kell halasztani ?
Naplózva
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #278 Dátum: 2020. Március 17. - 14:37:51 »

Sziasztok.
Egy régebben meghírdetett közgyűlést meg let tartani a mostani állapotok miatt online formában /beszámolók, tagcsere, egyebek/, ezt tíltja valamilyen rendelet, vagy bizonytalan időre el kell halasztani ?


Szabadtéren simán, online simán, videókonferencia simán.
Egymástól minnimum 1,5 méterre üljetek szabad levegőn , aki beteg ne menjen el nyilván és alapos kézmosás elötte utána akár közben is, nincs pusziszkodás kézfogás ilyesmi, közös kajálás sem és a lehető legrövidebbre kell fogni.
Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #279 Dátum: 2020. Március 17. - 14:38:21 »

Sziasztok.
Egy régebben meghírdetett közgyűlést meg let tartani a mostani állapotok miatt online formában /beszámolók, tagcsere, egyebek/, ezt tíltja valamilyen rendelet, vagy bizonytalan időre el kell halasztani ?


Nem vagyok jogász, de egy szavazást pl. hogyan tudsz jogszerűen lefolytatni online úgy, hogy utána senki ne támadhassa. Gondolom max. ha előre mindenki beleegyezik, hogy hajlandó és képes is rá online részt venni egy ilyenen. Szerintem...
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #280 Dátum: 2020. Március 17. - 14:47:11 »

Szabadtéren simán, online simán, videókonferencia simán.
Egymástól minnimum 1,5 méterre üljetek szabad levegőn , aki beteg ne menjen el nyilván és alapos kézmosás elötte utána akár közben is, nincs pusziszkodás kézfogás ilyesmi, közös kajálás sem és a lehető legrövidebbre kell fogni.
Ez már nem igaz.
Semmilyen összejövetelt nem lehet tartani, a családin kívül ma 00.00 órától. Sem beltéren, sem "plenerben"
A Kamara éppen az imént küldte a körlevelet, hogy tilos megtartani a már meghirdetett közgyűléseket is.
Hogy online felületen miként lehet olyan taggyűlést tartani, ami szabályos és nem is támadható meg az ott hozott határozat,
azt mondja meg valaki, akinek ez a szakmájába vág. Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #281 Dátum: 2020. Március 17. - 14:53:14 »

Ez már nem igaz.
Semmilyen összejövetelt nem lehet tartani, a családin kívül ma 00.00 órától. Sem beltéren, sem "plenerben"
A Kamara éppen az imént küldte a körlevelet, hogy tilos megtartani a már meghirdetett közgyűléseket is.
Hogy online felületen miként lehet olyan taggyűlést tartani, ami szabályos és nem is támadható meg az ott hozott határozat,
azt mondja meg valaki, akinek ez a szakmájába vág. Emelem

Szerinted én komolyan írtam?? Vigyorog Taps amit Ti megkaptok az már itt pár nappal korábban elvan döntve Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #282 Dátum: 2020. Március 17. - 14:59:17 »

Szerinted én komolyan írtam?? Vigyorog Taps amit Ti megkaptok az már itt pár nappal korábban elvan döntve Emelem
Akkor meg ne írogass felelőtlenül f@szságokat.  sargalap
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Makkmarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #283 Dátum: 2020. Március 17. - 15:00:52 »


Ez már nem igaz. Semmilyen összejövetelt nem lehet tartani, a családin kívül ma 00.00 órától. Sem beltéren, sem "plenerben"


Bocsi, erről lehet lemaradtam, ez konkrétan miben volt benne hivatalosan?
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #284 Dátum: 2020. Március 17. - 15:03:35 »

Bocsi, erről lehet lemaradtam, ez konkrétan miben volt benne hivatalosan?
Tisztelt Vadászatra Jogosult!

A 46/2020. (III. 16.) Korm. rendelet 4. § (1) Rendezvény helyszínén a résztvevők számától és a rendezvény helyszínétől függetlenül tilos tartózkodni. Gyűlés helyszínén tartózkodás tilos.

Fentiek értelmében felhívnám a figyelmét, hogy további intézkedésig közgyűlések, taggyűlések sem tarthatóak.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: