Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132657 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #255 Dátum: 2020. Január 07. - 11:19:23 »

Sportvadásznak nem kell munkahelyet megadni,  pontosabban az nincs az űrlapon.
Szerintem van. Viszonylag intenzív voltam az utóbbi években, volt ilyen sor.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #256 Dátum: 2020. Január 07. - 11:23:16 »

Azt írja, hogy a megcsillagozott pontokra önként adok választ. Az én olvasatomban ez azt jelenti, hogy önként adok rájuk választ. Ha akarok! De nem akajok. Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #257 Dátum: 2020. Január 07. - 11:24:42 »

Szerintem van. Viszonylag intenzív voltam az utóbbi években, volt ilyen sor.


https://www.omvk.hu/app/omvk/web/uploads/files/orszagos/2019/vadaszjegy/Sportvadasz_adategyeztetesi_lap__szamitogepes_kitoltes_.xlsx

Elvileg ez az, szerintem nincs. A csillagos részek megadása hozzájáruláson alapul (ezért a lap alján a hivatkozás, hogy a törvény nem ad alapot az adatkezelésre), az én értelmezésemben tehát önkéntes. Vagy megadom, vagy nem.  Vállat von
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #258 Dátum: 2020. Január 07. - 11:31:27 »


https://www.omvk.hu/app/omvk/web/uploads/files/orszagos/2019/vadaszjegy/Sportvadasz_adategyeztetesi_lap__szamitogepes_kitoltes_.xlsx

Elvileg ez az, szerintem nincs. A csillagos részek megadása hozzájáruláson alapul (ezért a lap alján a hivatkozás, hogy a törvény nem ad alapot az adatkezelésre), az én értelmezésemben tehát önkéntes. Vagy megadom, vagy nem.  Vállat von


Ennyi.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #259 Dátum: 2020. Január 07. - 14:47:58 »

Ennyi.  Emelem

A nagy problema az egeszben, hogy a kamara hogyan fogja tarolni ezeket az adatokat es mire fogja hasznalni. Szerintem a Kamara teljes szereptevesztesben van.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #260 Dátum: 2020. Január 07. - 14:54:55 »

A nagy problema az egeszben, hogy a kamara hogyan fogja tarolni ezeket az adatokat es mire fogja hasznalni. Szerintem a Kamara teljes szereptevesztesben van.

Az enyémet sehogy. A csilagozott kérdéseket nem válaszolom meg.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #261 Dátum: 2020. Január 09. - 08:22:42 »

A nagy problema az egeszben, hogy a kamara hogyan fogja tarolni ezeket az adatokat es mire fogja hasznalni. Szerintem a Kamara teljes szereptevesztesben van.
Részlet az OMVK által kiküldött információs anyagból:

"A csillag (*) szimbólummal megjelölt adatkör: azon adatok köre melyet a
Vadászkamara annak érdekében kér, hogy ki tudja postázni a jövő évben a vadászjegyeket,
hogy jogszerű módon tudjon kamarai hírleveleket küldeni, hogy szolgáltatásokat tudjon az
adott vadász mellé rendelni, hogy el tudja érni a vadászt, valamint, hogy megkönnyítse
számára a számlázást."

Vagyis nem kötelező a csillagozott adatok megadása.
Ha bármelyik megadásával ugy gondolja a beutalt, hogy tudja segíteni pl. a jövőbeli kapcsolattartást,
akkor beírja. Ha nem, akkor az az ő saját döntése.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #262 Dátum: 2020. Január 09. - 10:27:36 »

Vagyis nem kötelező a csillagozott adatok megadása.
Ha bármelyik megadásával ugy gondolja a beutalt, hogy tudja segíteni pl. a jövőbeli kapcsolattartást,
akkor beírja. Ha nem, akkor az az ő saját döntése.

Tokeletesen igazad van, nem kotelezo a *-al jelolt adatok megadasa, de sajnos ezt csak en tettem szova a Kamaraban. Elottem volt 2 vadasz es mogottem is egy. Mind a harman szo nelkul kitoltottek az adatlapot megadva a telefonszamot (amire azert eleg nehez barmit is kikuldeni) es megadtak az egeszsegugyi ervenyesseg datumat is, ami nem a kamarara tartozik, hanem a rendorsegre.

En megertem, hogy a Kamara ennyi ev utan sem tudja eldonteni, hogy mi az O szerepe, de egy teljesen biztos: A Kamara nem rendorseg!!! A Kamaranak nincs nyomozati, vagy ellenorzesi joga. Peldaul az orvosi igazolas ellenorzese a rendorseg dolga es nem a Kamarae ! A rendorsegnek jol mukodo rendszere van arra, hogy ellenorizze az orvosi igazolasokat, es ha problemat lat, akkor hivatalbol nyomozni kezd (es ez igy van rendjen!)

Csak hab a tortan, hogy a Kamaraban nekem automatikusan es kerdezes nelkul a Hivatasos vadaszoknak jaro adatlapot adtak oda kitolteni, ahol sokkal tobb olyan kerdes van, ami nem a kamarara tartozik...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #263 Dátum: 2020. Január 09. - 10:50:37 »

Csak hab a tortan, hogy a Kamaraban nekem automatikusan es kerdezes nelkul a Hivatasos vadaszoknak jaro adatlapot adtak oda kitolteni, ahol sokkal tobb olyan kerdes van, ami nem a kamarara tartozik...
Lacikám-rád néztek és látták,hogy echte vadászember vagy.Pláne,ha a sípgyűjteményeddel a nyakban vonultál volna be...Egyértelmű,hogy hivatásos vagy és kész... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #264 Dátum: 2020. Január 09. - 11:06:38 »

Lacikám-rád néztek és látták,hogy echte vadászember vagy.Pláne,ha a sípgyűjteményeddel a nyakban vonultál volna be...Egyértelmű,hogy hivatásos vagy és kész... Ördög Ördög Ördög
Bár nem ismerem Genfit,de vszínűleg nem az az alkat, aki ( minden tiszelet mellett) véres  csizmában ugrál le a 20 éves mitsu platójáról... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #265 Dátum: 2020. Január 09. - 11:07:50 »

Lacikám-rád néztek és látták,hogy echte vadászember vagy.Pláne,ha a sípgyűjteményeddel a nyakban vonultál volna be...Egyértelmű,hogy hivatásos vagy és kész... Ördög Ördög Ördög

Szervusz!

Ezzel most megfogtal! Ez a sipgyujtemeny egy gyenge pontom. Kenytelen vagyok megadni magamat...  Ördög

 Nyihi Emelem
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #266 Dátum: 2020. Február 18. - 11:34:24 »

https://omvk.hu/baranya/hir/vadaszkurtos-tanfolyam-indul-baranya-megyeben
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2020. Március 17. - 09:56:15 »


Horgászos fórumon vetődött fel : Ha kijárási tilalom lesz mint néhány országban már van akkor horgászni lehet e ? Én még kérdezem hogy vadászni lehet e ?  Már csak azért mert  mind két tevékenységet szabadtérben általában egyedül végezzük . Jó lenne ha a kamara (is) rámozdulna a kérdésre mert ha jön a tiltás akkor már elég késő lesz kapkodni . Nem is elsősorban a szórakozásról van szó , most tényleg nem az a legfontosabb de nyakunkon a tavaszi mezőgazdasági munkák főként a vetések és brutális károk lehetnek ha nem lehet menni  őrizni , vadkárt elhárítani . Már jó előre kéne ezen ötletelni .  Fejvakarás     Emelem
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #268 Dátum: 2020. Március 17. - 10:06:12 »

Horgászos fórumon vetődött fel : Ha kijárási tilalom lesz mint néhány országban már van akkor horgászni lehet e ? Én még kérdezem hogy vadászni lehet e ?  Már csak azért mert  mind két tevékenységet szabadtérben általában egyedül végezzük . Jó lenne ha a kamara (is) rámozdulna a kérdésre mert ha jön a tiltás akkor már elég késő lesz kapkodni . Nem is elsősorban a szórakozásról van szó , most tényleg nem az a legfontosabb de nyakunkon a tavaszi mezőgazdasági munkák főként a vetések és brutális károk lehetnek ha nem lehet menni  őrizni , vadkárt elhárítani . Már jó előre kéne ezen ötletelni .  Fejvakarás     Emelem

Ha kijárási tilalom van akkor kijárási tilalom van, ha pedig kijárási tilalom van akkor először a gazda fogja megkérdezni, hogy ő kimehet e vetni, és ha ő kimehet vetni akkor te is ki fogsz menni, ha ő sem mehet ki, ami szinte kizárt akkor nem lesz mire vigyázni. Ha a gazdán és a személyzeten kívül mindenki másnak megtiltják, akkor jöhet a kérdés. Ha gazda és személyzet melósok ki mehet akkor mi a kóchengeres f@sz indokolja, hogy pont az nem mehet ki aki megvédi a vetést ami jelen esetben nemzetgazdasági stratégiai érdek. Vagy jön a vadkár kommandó. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2020. Március 17. - 10:19:34 »

Ha kijárási tilalom van akkor kijárási tilalom van, ha pedig kijárási tilalom van akkor először a gazda fogja megkérdezni, hogy ő kimehet e vetni, és ha ő kimehet vetni akkor te is ki fogsz menni, ha ő sem mehet ki, ami szinte kizárt akkor nem lesz mire vigyázni. Ha a gazdán és a személyzeten kívül mindenki másnak megtiltják, akkor jöhet a kérdés. Ha gazda és személyzet melósok ki mehet akkor mi a kóchengeres f@sz indokolja, hogy pont az nem mehet ki aki megvédi a vetést ami jelen esetben nemzetgazdasági stratégiai érdek. Vagy jön a vadkár kommandó. Emelem

Na ne azt gondold hogy ez mindenkinek ilyen evidens !  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: