Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132647 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #240 Dátum: 2018. November 30. - 13:38:43 »

Látom tanulsz a szlovákoktól...

 Emelem

Szlovákoktól ?   Fejvakarás
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #241 Dátum: 2018. November 30. - 23:28:24 »

Jah. Elveszíti szlovák állampolgárságát aki másik ország állampolgára lesz...  Stoel
Nyilván a svájcban élő és ott állampolgárságért folyamodó vendégmunkások miatt hozták e törvényt... Wave

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #242 Dátum: 2018. December 13. - 15:15:59 »

Egy szavunk sem lehet!
21 nap után kezd ébredezni a kamara.   Fejvakarás

https://omvk.hu/hir/az-idiota-ostoba-vadaszok-nyilt-levele?fbclid=IwAR1zwZqjsGT9VKKNPFaSnrdVzjVnUKIfcyacIDr0a8xXKK2RY0444BduHuY
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #243 Dátum: 2018. December 13. - 19:15:31 »


Most akartam idézni.  Igen
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #244 Dátum: 2018. December 13. - 19:20:04 »

Egy szavunk sem lehet!
21 nap után kezd ébredezni a kamara.   Fejvakarás


A jó munkához idő kell.
Egyébként elég jól összefoglalta.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #245 Dátum: 2019. Január 24. - 22:13:15 »

Nocsak!   Igen

http://www.vadaszativedegylet.hu/hirek/kikerjuk-magunknak-a-%E2%80%9Edraga-orokosok%E2%80%9D-ben-latottakat.html?fbclid=IwAR2QEsjwkHfl4Q8D9J6hJJqm7nrLT9MLynO77BoZzyQqFS0HdZ6fvL_2zH4
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #246 Dátum: 2020. Január 06. - 14:17:30 »

A mult heten kivaltottam a 2020-as vadaszjegyemet a kamaranal.

Tobb meglepetes is ert:
1. A kamara 25'000 forintot kert...
2. A kamara olyan adatokat kert, amihez semmi koze. Peldaul a vadaszfegyver tarolasi hely cime, munkahely megnevezese es cime stb stb. Addig a kamara eljutott, hogy ezekre az adatokra neki nincs szuksege es igy torvenytelen az adatok gyujtese es tarolasa, ezert a vegen kertek, hogy irjam ala, hogy az adatokat onklent adtam at. Erre nem voltam hajlando, es szoltam nekik, hogy en a BRFK-nak tartozom elszamolassal ezekkel az adatokkal es nem a kamaranak. Erre a holgy beirta, hogy en egyetertek az adatok megadasaval... Ez siman okirat hamisitas!
3. Ha mar a kamara szemelyes adatokat gyujt, akkor van olyan szamitogepes emberuk, aki ezeket az adatokat biztonsagban tudja tartani? A kamaraban dolgozo idosodo holgyrol ezt nehezen tudom elkepzelni...
4. Mi van ha valaki leszivja ezeket az informaciokat a kamara szamitogeperol?
5. Tobb vadasz is allt elottem a sorban es minden tovabbi kerdes nelkul kiadtak a szemelyes adataikat. Mint a birkak!!!
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #247 Dátum: 2020. Január 06. - 14:36:00 »

A mult heten kivaltottam a 2020-as vadaszjegyemet a kamaranal.

Tobb meglepetes is ert:...................

Sajnos egyre több helyen nem veszik tudomásul, hogy vannak adatok amelyekhez semmi közük.  Pl. nemrég az OTP akarta lefénymásolni a személyimet és a lakcím kártyámat. Nem engedtem, nem is kötöttünk egyezséget. De pl. lemásolják a szervizben a forgalmit, Biztosítótársaságoknál a személyit, lakcímkártyát, jogsit, ....valahol még az adókártyámat is le akarták másolni.  Én sem engedem sehol!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #248 Dátum: 2020. Január 06. - 19:34:14 »

A mult heten kivaltottam a 2020-as vadaszjegyemet a kamaranal.

Tobb meglepetes is ert:
1. A kamara 25'000 forintot kert...
2. A kamara olyan adatokat kert, amihez semmi koze. Peldaul a vadaszfegyver tarolasi hely cime, munkahely megnevezese es cime stb stb. Addig a kamara eljutott, hogy ezekre az adatokra neki nincs szuksege es igy torvenytelen az adatok gyujtese es tarolasa, ezert a vegen kertek, hogy irjam ala, hogy az adatokat onklent adtam at. Erre nem voltam hajlando, es szoltam nekik, hogy en a BRFK-nak tartozom elszamolassal ezekkel az adatokkal es nem a kamaranak. Erre a holgy beirta, hogy en egyetertek az adatok megadasaval... Ez siman okirat hamisitas!
3. Ha mar a kamara szemelyes adatokat gyujt, akkor van olyan szamitogepes emberuk, aki ezeket az adatokat biztonsagban tudja tartani? A kamaraban dolgozo idosodo holgyrol ezt nehezen tudom elkepzelni...
4. Mi van ha valaki leszivja ezeket az informaciokat a kamara szamitogeperol?
5. Tobb vadasz is allt elottem a sorban es minden tovabbi kerdes nelkul kiadtak a szemelyes adataikat. Mint a birkak!!!

Budapest?
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #249 Dátum: 2020. Január 06. - 22:23:14 »

Budapest?

Nem. Országos.
Fent van a honlapjukon az adatlap, szerintem komolyan gondolták ha nem töltöd ki, nem lesz vadászjegyed... Vállat von
Ennyit adatvédelemről, demokráciáról,jogról...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #250 Dátum: 2020. Január 07. - 09:48:24 »

Nem. Országos.
Fent van a honlapjukon az adatlap, szerintem komolyan gondolták ha nem töltöd ki, nem lesz vadászjegyed... Vállat von
Ennyit adatvédelemről, demokráciáról,jogról...

 Emelem

A 2020-as Vadaszjegy kivaltashoz a Kamara a kovetkezo adatokat keri, lasd:
https://omvk.hu/oldal/vadaszjegy

A kert adatok egy resze egyszeruen nem tartozik a Kamarara, mint peldaul az orvosi alkalmassag lejarta. Ez ram, az orvosomra es a BRFK-ra tartozik. A BRFK-nak joga es kotelessege, hogy ezt az adatot nyilvan tartsa es ha kell ellenorizze! (Egyebkent minden esetben ellenorzik!)

A Kamaranak semmi koze az en orvosi papiromhoz! Ez bizalmas szemelyes adat!!! Mint ahogy az e-mail cimem, telefonszamom,

Ezt a Kamaranal is tudjak, ezert probalnak alairatni egy olyan papirt, amiben "Kijelentem, hogy a * szimbolummal megjelolt adataimat onkentesen adtam meg..."

Nagyon sok vadasz birka modjara tolti ki ezt az adatlapot es birka modjara adja at a Kamaranak.

Csak hab a tortan, hogy nekem "automatikusan" a sokkal reszletesebb Hivatasos Vadasz Adategyeztetesi Lapot adtak oda, ahol sokkal tobb adatot kernek be, peldaul a munkaviszonyom kezdete, vagy a munkaltato adatai. Na itt alltam meg az adatlap kitolteseben es utasitottam vissza az adatszolgaltatast.

A Kamara ennek ellenere kiadta a 2020-as vadaszjegyet.

Azt javaslom, hogy mindenki nezze at a * szimbolummal megjelolt adatokat es ha nem ert az adatok kiadasaval egyet, akkor ne adja meg ! ! !
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #251 Dátum: 2020. Január 07. - 10:15:24 »

A 2020-as Vadaszjegy kivaltashoz a Kamara a kovetkezo adatokat keri, lasd:
https://omvk.hu/oldal/vadaszjegy

A kert adatok egy resze egyszeruen nem tartozik a Kamarara, mint peldaul az orvosi alkalmassag lejarta. Ez ram, az orvosomra es a BRFK-ra tartozik. A BRFK-nak joga es kotelessege, hogy ezt az adatot nyilvan tartsa es ha kell ellenorizze! (Egyebkent minden esetben ellenorzik!)

A Kamaranak semmi koze az en orvosi papiromhoz! Ez bizalmas szemelyes adat!!! Mint ahogy az e-mail cimem, telefonszamom,

Ezt a Kamaranal is tudjak, ezert probalnak alairatni egy olyan papirt, amiben "Kijelentem, hogy a * szimbolummal megjelolt adataimat onkentesen adtam meg..."

Nagyon sok vadasz birka modjara tolti ki ezt az adatlapot es birka modjara adja at a Kamaranak.

Csak hab a tortan, hogy nekem "automatikusan" a sokkal reszletesebb Hivatasos Vadasz Adategyeztetesi Lapot adtak oda, ahol sokkal tobb adatot kernek be, peldaul a munkaviszonyom kezdete, vagy a munkaltato adatai. Na itt alltam meg az adatlap kitolteseben es utasitottam vissza az adatszolgaltatast.

A Kamara ennek ellenere kiadta a 2020-as vadaszjegyet.

Azt javaslom, hogy mindenki nezze at a * szimbolummal megjelolt adatokat es ha nem ert az adatok kiadasaval egyet, akkor ne adja meg ! ! !

Megértem az aggodalmad, de szerintem a helyzet azért árnyaltabb. Én pl. nem érzem magam birkának, mégis tizenéve megvannak a fenti adataim a területi kamaránál. Amíg szempont volt a fegyvertartási lejárta, azt is megadtam. Az orvosi egészségügyi előtt emailben figyelmeztetett a Kamara, hogy újítsam meg. Szerintem pusztán a vadászok segítése a cél, kár ebbe többet látni.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #252 Dátum: 2020. Január 07. - 10:17:52 »

Sajnos egyre több helyen nem veszik tudomásul, hogy vannak adatok amelyekhez semmi közük.  Pl. nemrég az OTP akarta lefénymásolni a személyimet és a lakcím kártyámat. Nem engedtem, nem is kötöttünk egyezséget. De pl. lemásolják a szervizben a forgalmit, Biztosítótársaságoknál a személyit, lakcímkártyát, jogsit, ....valahol még az adókártyámat is le akarták másolni.  Én sem engedem sehol!


Gondolom mert pénzügyi intézményként a pénzmosás ellenőrzése okán ezt meg kellett tegyék, kötelezettségük. Megteheted, hogy visszautasítod, de akkor a szolgáltatást köteles megtagadni.  Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #253 Dátum: 2020. Január 07. - 10:38:48 »

Megértem az aggodalmad, de szerintem a helyzet azért árnyaltabb. Én pl. nem érzem magam birkának, mégis tizenéve megvannak a fenti adataim a területi kamaránál. Amíg szempont volt a fegyvertartási lejárta, azt is megadtam. Az orvosi egészségügyi előtt emailben figyelmeztetett a Kamara, hogy újítsam meg. Szerintem pusztán a vadászok segítése a cél, kár ebbe többet látni.  Emelem
Valóban árnyaltabb a helyzet, a gdpr tükrében...
Nem érzem biztosítottnak sem azt, hogy a kamara nem él vissza az adataimmal, sem azt, hogy megfelelően vigyáz rájuk.
Lehet, csak annyit veszel észre, hogy megszaporodnak a reklámemailek a fiókodban, meg gyakrabban csörög a telefonod mindenféle csodálatos kereskedelmi ajánlatok miatt és soha nem tudod bebizonyítani, ki élt vissza az elérhetőségeiddel.
De az, hogy a munkahelyedről stb. kérdeznek, további fejvakarásra késztet...mi közük van hozzá? Nem hitelt akarok felvenni hanem vadászjegyet váltani. Minél több adatom van egy ki tudja, hogy őrzött adatbázisban, annál több kárt tudnak nekem okozni. Ha ezen adatok megadása ráadásul felesleges is, hát akkor nyaljanak sót...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #254 Dátum: 2020. Január 07. - 11:06:32 »

Valóban árnyaltabb a helyzet, a gdpr tükrében...
Nem érzem biztosítottnak sem azt, hogy a kamara nem él vissza az adataimmal, sem azt, hogy megfelelően vigyáz rájuk.
Lehet, csak annyit veszel észre, hogy megszaporodnak a reklámemailek a fiókodban, meg gyakrabban csörög a telefonod mindenféle csodálatos kereskedelmi ajánlatok miatt és soha nem tudod bebizonyítani, ki élt vissza az elérhetőségeiddel.
De az, hogy a munkahelyedről stb. kérdeznek, további fejvakarásra késztet...mi közük van hozzá? Nem hitelt akarok felvenni hanem vadászjegyet váltani. Minél több adatom van egy ki tudja, hogy őrzött adatbázisban, annál több kárt tudnak nekem okozni. Ha ezen adatok megadása ráadásul felesleges is, hát akkor nyaljanak sót...

Sportvadásznak nem kell munkahelyet megadni,  pontosabban az nincs az űrlapon.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: