Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132369 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #165 Dátum: 2012. December 20. - 10:47:53 »

Sziasztok!
Egy órája nézegettem meg néhány megyei Kamara honlapját.
15000 Ft lesz a vadászjegy.
Ez véleményem szerint elhanyagolható áremelés, ha csak a napi életünk
költségeihez hasonlítjuk is.
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #166 Dátum: 2012. December 20. - 10:53:18 »

Szervusztok!
Számomra még mindig kifogásolható az, hogy ha valaki adott évre nem vált vadászjegyet (mert esetleg tudja, hogy abban az évben nem fog tudni vadászni) akkor elveszik (eladatják vele) a puskáit. Értem én azt, hogy a cél az, hogy ne legyen a jó polgároknál fegyver ha nem is használják( vagyis az nem baj, hogy nem használják csak fizessenek vadászjegyet) de akkor is rosszul mutat, hogy megveszek egy IZS duplát negyvenezerért és azért, hogy az enyém lehessen évente fizetek - tíz év után már igen jól felnövekedett az izsem értéke amikor is úgy döntök, hogy eladom viszont csak jobb esetben annyit kapok érte mint amennyiért vettem. Tehát az adózott pénzemből összespórolok egy puskára és utána fizessek, hogy az enyém lehessen - ez olyan mint egy rossz lízing azzal a hátulütővel, hogy a puska igazából soha sem lesz az enyém. Kihangsúlyozom értem én, hogy a nagyiknak csak úgy ne legyen otthon 470-es nitro express puskájuk (sőt lehet, hogy nem is ez a lényeg hanem a PÉNZ) de azért ha valaki ki akar hagyni egy évet az engedtessék már meg neki anélkül, hogy a puskáit el kellene adnia vagy be kellene vinnie a rendőrségre napi őrzési díjért. Egyébként kamarának monopolhelyzete van azt is megteheti, hogy egyik évről a másikra megduplázza  a költségeket (persze nem fogja mert sokáig szeretné, hogy éljen az aranytojást tojó tyúk) a sok vadász aki megvette álmai puskáját és a gyűjtők akik több becses darabbal rendelkeznek szaladni fognak a fegyvereik után és fizetnek mint a katonatiszt. Az biztosítási sakk-matt már az oktatáson is szúrta a szemem - de azt mondták, hogy a kamarát támogatni kell punktum. Versenyhelyzet kellene több szolgáltatóval nem több kamarával hanem mondjuk több egyesülettel akik azért hajtanak, hogy jöjjenek hozzájuk az új tagok. Amíg monopolhelyzet van addig csönd van. A nevem Aitner Zsolt

Szia!
Én megértelek, mert ez a "rendelet" engem is bosszant. Mikor olvastam a nimródban, hogy a mi kamaránk kötött egyezséget ez ügyben a rendőrséggel, majd felrobbantam! Szomorú
De! A többi hazai fegyvertartóhoz képest mi vadászok még mindig kivételezett helyzetben vagyunk, hála Istennek! Mosolyog  Vehetünk annyi fegyvert, ahányat akarunk, vagy amennyire telik, tarthatunk otthon lőszert! Kérdezd meg a sportlövőket, hány verné a seggét a földhöz örömében, ha ilyen "szabály"-ok vonatkoznának rájuk! Szomorú
Az "avulási" elméleted nettó marhaság, már megbocsáss!  Emelem
Naplózva
drxtr
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2012. December 20. - 11:07:53 »

Szia!
Én megértelek, mert ez a "rendelet" engem is bosszant. Mikor olvastam a nimródban, hogy a mi kamaránk kötött egyezséget ez ügyben a rendőrséggel, majd felrobbantam! Szomorú
De! A többi hazai fegyvertartóhoz képest mi vadászok még mindig kivételezett helyzetben vagyunk, hála Istennek! Mosolyog  Vehetünk annyi fegyvert, ahányat akarunk, vagy amennyire telik, tarthatunk otthon lőszert! Kérdezd meg a sportlövőket, hány verné a seggét a földhöz örömében, ha ilyen "szabály"-ok vonatkoznának rájuk! Szomorú
Az "avulási" elméleted nettó marhaság, már megbocsáss!  Emelem


Szia!

Na csak ennyi kellett megnyugodtam - már a majdnem azt hittem, hogy csak vadászokat szívatják - de így már sokkal jobb. Innentől kezdve fütyörészve járok kelek és elmondom mindenkinek, hogy a szerencse fia vagyok. - de tényleg komolyan gondolom

Üdv Zsolt
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #168 Dátum: 2012. December 20. - 11:36:35 »



Szia!

Na csak ennyi kellett megnyugodtam - már a majdnem azt hittem, hogy csak vadászokat szívatják - de így már sokkal jobb. Innentől kezdve fütyörészve járok kelek és elmondom mindenkinek, hogy a szerencse fia vagyok. - de tényleg komolyan gondolom

Üdv Zsolt

 Vigyorog
Naplózva
drxtr
Vendég
« Új üzenet #169 Dátum: 2012. December 20. - 13:03:59 »

Sziasztok!
Egy órája nézegettem meg néhány megyei Kamara honlapját.
15000 Ft lesz a vadászjegy.
Ez véleményem szerint elhanyagolható áremelés, ha csak a napi életünk
költségeihez hasonlítjuk is.
Üdv: J. vadász Emelem


Szervusz!

Tényleg nem sok de ha hosszú távon gondolkodunk akkor lehet még sem lesz ez olyan kevés - például a bérek java része (többségé) nem emelkedett az idei évre vonatkozólag annyival mint az emelés mértéke azaz 7,14%-kal és ide tartozik az éves infláció témaköre is.

Üdvözlettel

Zsolt
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #170 Dátum: 2012. December 20. - 13:29:33 »

Szervusz!

Tényleg nem sok de ha hosszú távon gondolkodunk akkor lehet még sem lesz ez olyan kevés - például a bérek java része (többségé) nem emelkedett az idei évre vonatkozólag annyival mint az emelés mértéke azaz 7,14%-kal és ide tartozik az éves infláció témaköre is.

Üdvözlettel

Zsolt

Milyen igaz!  Fejvakarás  Én már beírtam a szociális segély kérelmembe, hogy nem telik vadászatra!  Vigyorog

Amúgy valóban semmi indokuk nincs emelni, igaz, ami igaz!  Nem
Naplózva
drxtr
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2012. December 20. - 13:35:45 »

Milyen igaz!  Fejvakarás  Én már beírtam a szociális segély kérelmembe, hogy nem telik vadászatra!  Vigyorog

Amúgy valóban semmi indokuk nincs emelni, igaz, ami igaz!  Nem

 Röhög
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #172 Dátum: 2012. December 20. - 13:42:53 »

Szia!
Én megértelek, mert ez a "rendelet" engem is bosszant. Mikor olvastam a nimródban, hogy a mi kamaránk kötött egyezséget ez ügyben a rendőrséggel, majd felrobbantam! Szomorú
De! A többi hazai fegyvertartóhoz képest mi vadászok még mindig kivételezett helyzetben vagyunk, hála Istennek! Mosolyog  Vehetünk annyi fegyvert, ahányat akarunk, vagy amennyire telik, tarthatunk otthon lőszert! Kérdezd meg a sportlövőket, hány verné a seggét a földhöz örömében, ha ilyen "szabály"-ok vonatkoznának rájuk! Szomorú
Az "avulási" elméleted nettó marhaság, már megbocsáss!  Emelem
Sanyooo!
Nyugodj meg a sportlövőkre is az vonatkozik, hogy annyi fegyvere van amennyire a segélyből telik.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #173 Dátum: 2013. Február 09. - 14:21:49 »

Üdv. A vadászjegyet kiváltani szigorúan febr.utólsó napjáig kell,vagy lehet vele csúszni márc 2-3 ? Vagy az már szabály sértés?
Naplózva

davidde
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #174 Dátum: 2013. Február 09. - 14:59:49 »

Szervusz.

jobb az ha el van intézve időben akkor nem lehet baj.A törvény szerint az érvényesitési idő febr 28 ,elvileg utána is ki lehet de a kamara jeletés kötelezetsége van a rendörhatóság felé.
nem hiszem ,hogy pár napon múlik de jobb ezt idejében el intézni szerintem

üdv:HSanyi
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #175 Dátum: 2013. Február 09. - 18:37:14 »

 Emelem ok.
Naplózva

davidde
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16587



« Új üzenet #176 Dátum: 2013. Február 11. - 10:52:29 »

http://www.szon.hu/kedelyborzolo-vadaszbaleset/2190838

Mivel ez már túlmegy minden határon, nagyon szeretném itt olvasni a kamara reakcióját, lehetőleg minél előbb!!!
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #177 Dátum: 2013. Február 11. - 11:35:43 »

http://www.szon.hu/kedelyborzolo-vadaszbaleset/2190838

Mivel ez már túlmegy minden határon, nagyon szeretném itt olvasni a kamara reakcióját, lehetőleg minél előbb!!!

Szégyellem,hogy a megyei lap ilyen cikket megjelentet.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9517


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #178 Dátum: 2013. Február 11. - 11:42:41 »

http://www.szon.hu/kedelyborzolo-vadaszbaleset/2190838

Mivel ez már túlmegy minden határon, nagyon szeretném itt olvasni a kamara reakcióját, lehetőleg minél előbb!!!


Hány éves vagy királyfi?  Fejvakarás

Nem érnek rá az urak fórumozni, pózolni kell a kiállításon, az meg előkészületeket igényel!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11247


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #179 Dátum: 2013. Február 11. - 14:20:53 »

A megyei kamara megtette az elvárható lépéseket.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: