Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132633 alkalommal)
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #150 Dátum: 2012. Február 21. - 19:51:10 »

Viszont ha jól emlékszem nem kell személyesen megjelenni, vagyis ismerõs, rokon, stb. is átveheti, gondolom telefonos egyeztetés után. Vagy rosszul emlékszem?
 Emelem
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #151 Dátum: 2012. Február 21. - 21:14:56 »

Azt beszélik a rossz nyelvek, hogy 18.000 Ft-ra emelték a vadászjegy árát. Tud valaki erről pontosabb információt esetleg?
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #152 Dátum: 2012. Február 21. - 21:15:49 »

Azt beszélik a rossz nyelvek, hogy 18.000 Ft-ra emelték a vadászjegy árát. Tud valaki erről pontosabb információt esetleg?

Maradt 14 ezer.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #153 Dátum: 2012. Február 21. - 21:25:27 »

Maradt 14 ezer.

Köszi!  Igen  Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Vadász91
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 326



« Új üzenet #154 Dátum: 2012. Február 21. - 22:26:55 »

Én január 24-én vettem új vadászjegyet, ami 14.000Ft-volt, szóval szerintem biztosan maradt ennyi!!! Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #155 Dátum: 2012. Február 22. - 10:31:07 »

Viszont ha jól emlékszem nem kell személyesen megjelenni, vagyis ismerõs, rokon, stb. is átveheti, gondolom telefonos egyeztetés után. Vagy rosszul emlékszem?
 Emelem

Legalább is tavaly még így volt... én sem tudtam elmenni, felhívtam a megyei kamarát és mondták, hogy 18. életévét betöltött magyar állampolgár mehet helyettem, csak vigye minden szükséges papírom. Ezek után apum ment el helyettem és gond nélkül elintézett mindent. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #156 Dátum: 2012. Február 22. - 10:40:20 »

Legalább is tavaly még így volt... én sem tudtam elmenni, felhívtam a megyei kamarát és mondták, hogy 18. életévét betöltött magyar állampolgár mehet helyettem, csak vigye minden szükséges papírom. Ezek után apum ment el helyettem és gond nélkül elintézett mindent. Wave

Csak azt nem tudom, hogy tesznek e különbséget az első vadászjegy kiváltása és az éves megújítás közt (matrica beragasztás). Nekem az utóbbit mindig ismerős intézi, de az első vadászjegyet magam váltottam ki anno.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #157 Dátum: 2012. Február 22. - 13:26:25 »

Csak azt nem tudom, hogy tesznek e különbséget az első vadászjegy kiváltása és az éves megújítás közt (matrica beragasztás). Nekem az utóbbit mindig ismerős intézi, de az első vadászjegyet magam váltottam ki anno.

Nade ez így is logikus, nem???

Az első vadászjegyéért érjen már rá a honpolgár beballagni!...
Pláne, hogy az első vadászjegy kiváltása előtt - gondolom - mindenféle bizonyítványokat is ellenőriznek.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #158 Dátum: 2012. Február 22. - 15:10:38 »

Nade ez így is logikus, nem???

Az első vadászjegyéért érjen már rá a honpolgár beballagni!...
Pláne, hogy az első vadászjegy kiváltása előtt - gondolom - mindenféle bizonyítványokat is ellenőriznek.

 Igen én is így gondolom!
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #159 Dátum: 2012. Február 22. - 19:29:18 »

 Igen
Az elsõért én is beballagtam, sõt a világért sem engedtem volna, hogy más menjen Vigyorog
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #160 Dátum: 2012. Március 31. - 16:42:14 »

Itt a lehetőség a véleménynyilvánításra, javaslatok megtételére!
Éljünk vele!! Akár itt a fórumon is összegyűjthetnénk a véleményeket, és összesítve elküldenénk!

http://huntingpress.eu/magazin/on_szerint_mi_nem_jo_a_vadaszati_torvenyben
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
drxtr
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2012. December 19. - 23:19:02 »

Szervusztok!
Számomra még mindig kifogásolható az, hogy ha valaki adott évre nem vált vadászjegyet (mert esetleg tudja, hogy abban az évben nem fog tudni vadászni) akkor elveszik (eladatják vele) a puskáit. Értem én azt, hogy a cél az, hogy ne legyen a jó polgároknál fegyver ha nem is használják( vagyis az nem baj, hogy nem használják csak fizessenek vadászjegyet) de akkor is rosszul mutat, hogy megveszek egy IZS duplát negyvenezerért és azért, hogy az enyém lehessen évente fizetek - tíz év után már igen jól felnövekedett az izsem értéke amikor is úgy döntök, hogy eladom viszont csak jobb esetben annyit kapok érte mint amennyiért vettem. Tehát az adózott pénzemből összespórolok egy puskára és utána fizessek, hogy az enyém lehessen - ez olyan mint egy rossz lízing azzal a hátulütővel, hogy a puska igazából soha sem lesz az enyém. Kihangsúlyozom értem én, hogy a nagyiknak csak úgy ne legyen otthon 470-es nitro express puskájuk (sőt lehet, hogy nem is ez a lényeg hanem a PÉNZ) de azért ha valaki ki akar hagyni egy évet az engedtessék már meg neki anélkül, hogy a puskáit el kellene adnia vagy be kellene vinnie a rendőrségre napi őrzési díjért. Egyébként kamarának monopolhelyzete van azt is megteheti, hogy egyik évről a másikra megduplázza  a költségeket (persze nem fogja mert sokáig szeretné, hogy éljen az aranytojást tojó tyúk) a sok vadász aki megvette álmai puskáját és a gyűjtők akik több becses darabbal rendelkeznek szaladni fognak a fegyvereik után és fizetnek mint a katonatiszt. Az biztosítási sakk-matt már az oktatáson is szúrta a szemem - de azt mondták, hogy a kamarát támogatni kell punktum. Versenyhelyzet kellene több szolgáltatóval nem több kamarával hanem mondjuk több egyesülettel akik azért hajtanak, hogy jöjjenek hozzájuk az új tagok. Amíg monopolhelyzet van addig csönd van. A nevem Aitner Zsolt
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #162 Dátum: 2012. December 20. - 09:45:02 »

 Szervusz Zsolt!

Azt hiszem alapjaiban rossz az érvelésed!
A fegyverrendeletek, törvények előírják mindenhol a világon, hogy ki, milyen feltételekkel tarthat fegyvert. Nálunk a vadászfegyverek tartásának egyik feltétele, hogy legyen érvényes vadászjegyed! Ehhez a kamarának igazából semmi köze!
Az, hogy valóban  szükség van e a kamarára, az egy más kérdés!

Igazából nem is értem, okfejtésedet a fegyver áráról, árnövekedéséről! :Mosolyog  Ezek szerint, ha veszel egy autót, azt tíz évig használod, fizetsz súlyadót, műszakiztatod, tankolod, akkor tíz év alatt az értéke felmegy a csillagos égbe? Fejvakarás
De ha azt mind komolyan is gondolod, talán nem kellene vadásznod sem! Aki csak anyagi oldalról tudja ezt az egészet nézni, annak talán nem is kellene csinálnia!  Mert ugye a kompetencia  soha nem fedezi a költségeket!!!
Egyébként a vadászjegy ára évente kevesebb mint egy buszbérlet, mint havi két kiló jobb kenyér, de a cigiről, sörről,... már ne is beszéljünk!

 Fejvakarás Vállat von

Üdv. Attila


Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #163 Dátum: 2012. December 20. - 10:14:39 »

A vadászjegy olyan kiváltságokkal ruházza fel a "Vadászembert", ami bőven megér neki annyit, amibe az kerül.
Ha onnan nézzük, hogy egy normális 4 személyes vacsora nem jön ki az árából, egy közepes árfekvésű helyen, akkor nagyon demagóg, de érthető módon árazom be.

Ha valaki nem akar/tud egy évig vadászni, annak áll a lehetőség, hogy a fegyverét átadja egy vadászbarátjának.
Már ha van neki ilyen. De ha nincs, azért sem a kamarát, sem az aktuális kormányt nem lehet sajnos hibáztatni Ördög

A kamara szükségességét, vagy hiábavalóságát a végtelenségig lehet ragozni, ebbe bele sem megyek.
4 éve vagyok AKTÍV tagja és funkcionáriusa, úgy érzem ez alatt a kis idő alatt sikerült pár jó dolgot letennünk itt Tolnában a vadászok asztalára.
Ha ők nem úgy érzik, majd kiigazítanak.

De lenne egy pici kis észrevételem:
Megkérdezem a tisztelt siránkozókat és a pálya széléről profi módon beordítozókat, hogy ők ugyan mit csináltak a demokrácia adta keretek között, az elmúlt 25 évben?
Kihasználták az alkalmat arra, hogy egy erős konkurrencia színre léptetésével megtörjék az OMVK "monopol helyzetét"?
Tettek bármit azon kívül, hogy etetgetik a saját szóróikat és vadásznapon megeszik a pörköltet?
Persze sarkosan fogalmazok, de nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy mivel magyarázzák a teljes közönyt, amivel a vadászati közélet felé fordulnak?
Nagyon szívesen olvasnám a feltett kérdésemre a válaszokat.
 Emelem

 
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
drxtr
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2012. December 20. - 10:44:37 »

Szervusz Attila!

Értem én azt a szót hogy rendelet és elfogadom szükségességét is, de ez nem azt jelenti, hogy annak még ettől ésszerűnek kell lennie. A kamarát pedig olyan téren érintheti, hogy nyugodtan lehet lobbizni ezért is és nem pedig csak a saját célokért (és köszönet azért a törekvésért ami nem tartozik az előzők közé). Mivel érdekképviselet ezért kihatással lehet véleményezés útján a törvényalkotásra. A buszbérlettel eljutsz A-ból B-be, a cigitől fejfájást kaphatsz, a sörtől  kellemesen érezheted magad, a kenyértől jóllaksz, de ha Te egyszer már megfeleltél annak hogy fegyvert tarthassál(vizsgáztál, lehet tanfolyamra is jártál, igazoltad hogy erkölcsös vagy és nem pedig elmeháborodott, befizetted annak a díját, hogy leírhassad a rendőrségen igen szeretnék fegyver tartani) akkor az ne a vadászjegyen múljon hisz nem puskajegy. Igen tízezer forint a semmiért az  sok, és enged meg, hogy visszakérdezzek Te mennyire örülnél, ha találnál az utcán egy „tízezrest”? Igen mindenek megvan a maga anyagi vonzata a kérdés csak az hogy ésszerű vagy sem.

Üdvözlettel

Zsolt
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: