Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132614 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #135 Dátum: 2010. Március 24. - 13:32:20 »

...
A vadgazdálkodók és a vadászok nevében kérem, hogy az elkövetett hibáikat soron kívül szíveskedjenek korrigálni és a termelők megnyugtatása érdekében
elfogadható intézkedéseket hozni.

Budapest, 2010. március 10.

Tisztelettel:

Pechtol János
elnök

Valahol el kell kezdeni a rendrakást... Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #136 Dátum: 2010. Május 20. - 14:42:05 »

Észrevettétek?

Mintha valami elindult volna a megyei kamarák részéről!  Igen

Reménykedem!  Emelem
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #137 Dátum: 2010. Május 20. - 15:00:19 »

Igen, határozottan.
Naplózva
nroli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 96


« Új üzenet #138 Dátum: 2011. November 01. - 21:48:57 »

Tisztelt Fórumozók!
Egy kérdésem lenne: Júniusban megszereztem a vadászvizsgát. Eddig úgy tudtam, hogy a vadászjegyet csak akkor válthatom ki ha megvan az orvosi alkalmassági és a pszichológiai vizsgálat is. Ez igaz vagy az orvosi és a pszichológia majd a fegyvertartáshoz kell és kiválthatom a vadászjegyet?

Üdv Nroli

Legközelebb ne a Kamara topikba tegyél fel ilyen kérdést! Ilyenekre ott a csevegő!
« Utoljára szerkesztve: 2011. November 02. - 16:33:17 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #139 Dátum: 2011. November 02. - 16:25:25 »

Tisztelt Fórumozók!
Egy kérdésem lenne: Júniusban megszereztem a vadászvizsgát. Eddig úgy tudtam, hogy a vadászjegyet csak akkor válthatom ki ha megvan az orvosi alkalmassági és a pszichológiai vizsgálat is. Ez igaz vagy az orvosi és a pszichológia majd a fegyvertartáshoz kell és kiválthatom a vadászjegyet?

Üdv Nroli
A csevegőben írtam neked. De akkor leírom itt is. A lényeg, hogy a fegyvertartásit amikor elkezded intézni, arra legyen meg az orvosi alkalmassági, a pszichológiai alkalmassági és a vadászjegy is. Ez utóbbi nem létszükséglet, de bele köthet a rendőrségi előadó, ha olyan. Vadászjegyet akkor válts, ha utána a fegyvertartásit is akarod intézni (magyarul fegyvert is vásárolsz) egyébként nem sok értelme van. Kihangsúlyozom, mert a másik topikban valaki rosszul írta; sportvadásznak is kell a pszichológia vizsga. Ugyan annyiba kerül mint az orvosi alkalmassági, azaz 6,800 FT. A háziorvos megmondja hova kell bejelentkezni, időpontra mész majd. Készülj fel, hogy másfél, két órát bent kell majd töltened az orvosnál.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #140 Dátum: 2011. December 15. - 11:16:59 »

Tisztelt Vadásztársak!

Szeretném elvégezni a "Képesített vadhúsvizsgáló tanfolyam-ot" (Borsodba), a kamaránál érdeklődtem, de csak gyűjti az érdeklődőket, nem tudják, hogy mikor lesz belőle valami.
Esetleg ha Valakinek van információja, hogy hol és mikor indulhat, milyen feltételei vannak?
Előre is megköszönve: Laci Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #141 Dátum: 2012. Január 27. - 16:14:19 »

Nem találtam olyan topickot ahol ezt megkérdezhetném, hát itt teszem meg

Egy blődségre szeretnék választ kapni, vagy én nem értem, vagy hülyeséget mondott ember, vagy igazat mondott, de akkor meg hogy van ez?  Vigyorog...

Kérdeztem, hogy a falon levő trófeák,nem kis pénzébe lehetnek...erre az volt a válasz, hogy úgy 1500-1800 ft-ban vannak  Stoel..kérdem nem értem, hát a bírálati díj?...
Azt mondja, hogy igen, csak a bírálati díjat kellett fizetni ami 1500-1800 Ft, a tagoknál (mondjuk 3 éve nem vadászik, de ez előtte visszamenőleg 20 évre vonatkozik)

Ez nekem sántít, vagy én nem tudok valamit...akkora bikák voltak a falon, hogy húúú...

Nem értem...
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #142 Dátum: 2012. Január 27. - 16:19:23 »

A csevegőben írtam neked. De akkor leírom itt is. A lényeg, hogy a fegyvertartásit amikor elkezded intézni, arra legyen meg az orvosi alkalmassági, a pszichológiai alkalmassági és a vadászjegy is. Ez utóbbi nem létszükséglet, de bele köthet a rendőrségi előadó, ha olyan. Vadászjegyet akkor válts, ha utána a fegyvertartásit is akarod intézni (magyarul fegyvert is vásárolsz) egyébként nem sok értelme van. Kihangsúlyozom, mert a másik topikban valaki rosszul írta; sportvadásznak is kell a pszichológia vizsga. Ugyan annyiba kerül mint az orvosi alkalmassági, azaz 6,800 FT. A háziorvos megmondja hova kell bejelentkezni, időpontra mész majd. Készülj fel, hogy másfél, két órát bent kell majd töltened az orvosnál.

..nekem 5000 volt az orvosi...12000 a pszichológia...ez mindenhol más...bár fix árasnak kéne lennie, mint a ciginek ...de Magyarországon élünk, ezt minden esetben bele kell kalkulálni  Ördög
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #143 Dátum: 2012. Január 27. - 16:26:57 »

..nekem 5000 volt az orvosi...12000 a pszichológia...ez mindenhol más...bár fix árasnak kéne lennie, mint a ciginek ...de Magyarországon élünk, ezt minden esetben bele kell kalkulálni  Ördög

Nem volt mindig ilyen bonyolult (sok minden nem kellett, pl. orvosi) és drága.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #144 Dátum: 2012. Január 31. - 22:02:34 »

Nem volt mindig ilyen bonyolult (sok minden nem kellett, pl. orvosi) és drága.

A napokban irattam be az első fegyvereimet.

Teve u. ...monjda ügyintéző "Miért 4 évre csináltatta az orvosit?"
Mondom: "Mert a vizsga után adtak egy lapot ami külön felhívták a figyelmet, hogy orvosi 4 év"
Ügyintéző: " Ember, minden sport jellegű fegyverre 60 évig 5, 60 év felett 2 év...hát így járt.
Mondom: A pszichológiát, 5 év múlva újra kell csináltatnom, ha lejárt?
Ügyintéző: "Ember nem kellett volna most sem...orvos eldönti, hogy alkalmas-e, ha nem tudja megítélni, hogy pszichésen ok-e, akkor elküldi vizsgálatra, de akkor is nála marad az eredmény, és az alapján állítja ki az orvosi igazolást, hogy alkalmas-e vagy sem...mi nem kérjük"

Vazzzzzeeee...akkor ezt vadászatilag ki kezdte el terjeszteni?...kellett adott kft. nek a bevétel..haver volt, vagy mi a túróó?

A Pszichológiai vizsgálaton azt mondja nekem ráadásnak értelmes, hogy ugye tudom, ha nem akarok bajba kerülni, akkor egy példányt leadok a rendőrségen, egy pl-ányt a fegyverszekrénybe kell őrizni, egy pl-ányt meg az adott VT-nél kell lefűzetni az irattárba Mosolyog...ember, hol van irattár?..ha nem vagyok VT tag akkor majd a kannak, vagy a bikának kell bemutatnom, hogy pszichológiailag tuti vagyok....ezt a rendőrnek is elmondtam, aki fogta a hasát a röhögéstől a kollégájával egyetembe.
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #145 Dátum: 2012. Február 01. - 05:56:57 »


Nyugi, nem ez a jéghegy csúcsa, sok mindenre képesek kis hazánkban jogi értelmezés és alkalmazás terén.  Ördög

Nálam akkor akad ki a cd játszó, amikor a szolgálati maroklőfegyver lőtérlátogatási igazolását vittem be (ezt évenként meg kell ejteni), s azt mondta az átvevő, ezt nekik kellett volna kitölteni...

És még lehetne hosszan sorolni, ráadásul ahány hely, annyi értelmezés és alkalmazás, még véletlenül sem egységes országosan.  Nem
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #146 Dátum: 2012. Február 01. - 09:45:59 »

Nyugi, nem ez a jéghegy csúcsa, sok mindenre képesek kis hazánkban jogi értelmezés és alkalmazás terén.  Ördög

Nálam akkor akad ki a cd játszó, amikor a szolgálati maroklőfegyver lőtér látogatási igazolását vittem be (ezt évenként meg kell ejteni), s azt mondta az átvevő, ezt nekik kellett volna kitölteni...

És még lehetne hosszan sorolni, ráadásul ahány hely, annyi értelmezés és alkalmazás, még véletlenül sem egységes országosan.  Nem

jó, de azért ez gondolom le van írva,rendeletbe...ez azért elég egyszerű...4 év, vagy 5 év...kell-e pszichológia, vagy nem...és ha kell akkor 100 példányba, vagy csak egybe.... Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #147 Dátum: 2012. Február 01. - 18:06:19 »

jó, de azért ez gondolom le van írva,rendeletbe...ez azért elég egyszerű...4 év, vagy 5 év...kell-e pszichológia, vagy nem...és ha kell akkor 100 példányba, vagy csak egybe.... Mosolyog

Nagyon sok minden le van írva rendeletben, aztán mégsem úgy működik. Ez egy ilyen ország.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Horak.Andras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Új üzenet #148 Dátum: 2012. Február 21. - 12:03:53 »

Üdv!

Kérdésem lenne a tisztelt kamarák felé:
Lehetséges-e a vadászjegy kiváltása más megyében, mint ahol az állandó lakhelyem van, vagy köteles vagyok a munkahelyemen szabadnapot kivenni és hazautazni mintegy 300 km-t azért, hogy befizethessek 14.000 jó magyar forintot az ügyfélfogadási időben?

Tisztelettel: András
Naplózva

"Vannak a "normális" vadászok és vannak, akik még azoknál is rosszabbak: Ők minden márciusi estét és hajnalt az erdőn töltenek azért az összesen talán egy-kettő percnyi élményért, amelyből azután az egész további évet ki kell böjtöljék..."
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #149 Dátum: 2012. Február 21. - 17:16:21 »

András  Emelem ! Sajnos így van , csak az állandó lakcím-hez tartozó helyen lehet .  Rííí  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: