Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 28   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kérdések, melyekre választ várunk  (Megtekintve 132615 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Dátum: 2008. április 15. - 19:19:58 »

Itt lehet kérdéseket feltenni az Országos Magyar Vadászati Védegylet, az Országos Magyar Vadászkamara, a Vadászati Kulturális Egyesület illetékeseinek, melyekre reményeink szerint válaszolni is fognak.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #1 Dátum: 2008. április 15. - 19:24:57 »

Itt lehet kérdéseket feltenni az Országos Magyar Vadászati Védegylet, az Országos Magyar Vadászkamara, a Vadászati Kulturális Egyesület illetékeseinek, melyekre reményeink szerint válaszolni is fognak.


 Afro Afro Afro gyozo gyozo gyozo
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #2 Dátum: 2008. április 15. - 19:28:10 »

Kérdésem: tervezi-e a Kamara a Fegyvervizsgálóval szembeni fellépést annak törvénysértő és a vadászok érdekeit súlyosan sértő gyakorlatával szemben, mely szerint a vadászok NEM cserélhető csövű fegyvereinek csövébe is kötelezővé teszi a gyári szám belegravíroztatását?

Köszönöm!
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #3 Dátum: 2008. április 15. - 21:04:18 »

Nekem is lenne pár kérdésem...

Abszólút de laikusan kérdezném, mire forditják a befizetett tagdíjamat? Mert igaz fiatal vagyok és csak pár éve vagyok vadász de én még semmit nem láttam belőle...csak annyi haszna van a tagságnak hogy kötnek velem felelőség biztosítást....de még csak egy körlevelet sem kaptam pl. az esetleges rendezvényekről, vagy más a lejáró iratiról.. vagy valami...

Lenne egy másik kérdésem is: Mit tesz a kamara az ügyben hogy a tásadalom ne köztörvényes bűnőzőként kezelje a vadászokat? Egyes vadászbalesetknél pl. miért nem lehetett a médiában látni az állásfoglalásukat. (sajnos hiányolom hogy senki nem áll mellettünk...)

Hiányolom hogy nem látszik a tevékenysége a kamarának, csak az elvakult "zöldeknek". Lásd a zerge trofea behozatalát, vagy a cites engedélyek körüli mizériát...

 :Mosolyog
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #4 Dátum: 2008. április 15. - 21:27:29 »

Még egy kicsit matematikáztam...csak a kivácsiság végett...

Ugye a tagdij az 3000 ft. 55000*3000=165 M.
Ebből nyilván még fennt kell tartani a megyei szervezeteket + a fizu...stb...
Ebből az összegből egy megyére 8,6 milio körüli összeg jut évente... (8,6m / 12=~720 ezer havonta)

De mi van a vadászjegy árával? Annak a fele ha jol tudom marad a megyei kirendeltségeknél, ergó lehet faragni a 8 m-ból. És hol a másik fele?
Az is a kamaránál landol?
Mert ha igen, akkor:
(3000+5000)*55000=440 milió. És ez hova megy? (igaz ettöl az évtől egy ezressel drágult a jegy...de mindegy)
(de ha nem a kamaránál landol, akkor sem tudom hova megy az a 275 millio...)

Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #5 Dátum: 2008. április 16. - 15:04:05 »

"Még egy kicsit matematikáztam...csak a kivácsiság végett..."
Feri én a régi fórumon vagy hat kamarára kivetítve bemutattam a befizetett összeg felhasználását. A vadászatr, kb. a kamarák 30% fordít vissza összeget, és a bevétel kb 7%-t! Azt hiszem ez elég beszédes! A legtöbb semmilyen összeget nem fordít vissza, csak a fizetésre megy.
Ja és kb 4-6 fő dolgozik ott.
At összeg egyébként amit számoltál nagyon kevés, az évi bevételük összesen, 25 és 50 millió között van! No ezt szorozd meg a megyék számával.  Woest

Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #6 Dátum: 2008. április 16. - 15:52:19 »

"Még egy kicsit matematikáztam...csak a kivácsiság végett..."
Feri én a régi fórumon vagy hat kamarára kivetítve bemutattam a befizetett összeg felhasználását. A vadászatr, kb. a kamarák 30% fordít vissza összeget, és a bevétel kb 7%-t! Azt hiszem ez elég beszédes! A legtöbb semmilyen összeget nem fordít vissza, csak a fizetésre megy.
Ja és kb 4-6 fő dolgozik ott.
At összeg egyébként amit számoltál nagyon kevés, az évi bevételük összesen, 25 és 50 millió között van! No ezt szorozd meg a megyék számával.  Woest



Akkor meg pláne...
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #7 Dátum: 2008. április 17. - 14:17:06 »

A Vadászlap márciusi, és áprilisi számában a KAMARAI KRÓNIKA elég sok kérdésre választ lehet kapni!!!!
Minden esetre nagyon érdekesek a számok! :-\ :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #8 Dátum: 2008. április 17. - 18:09:42 »

A Vadászlap márciusi, és áprilisi számában a KAMARAI KRÓNIKA elég sok kérdésre választ lehet kapni!!!!
Minden esetre nagyon érdekesek a számok! :-\ :Mosolyog

Az egy vicc! Aszongya Szabolcs...Hirlevél: 520 ezer ft kiadás....
Meg a szövegben: "Évente 2-3 hirlvelet kapnak a vadászok, melyben az aktuális tudnivalók, jogszabályváltozások szerepelnek, szükség szerint."

Érdekes...én eddig még semmit nem kaptam. Legalább ne hazudnának.  Woest
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #9 Dátum: 2008. április 17. - 19:22:35 »

Feri!
Attól még küldhetik, hogy Te nem kapod meg!
Hívd fel őket és kérdezz rá!
Én pl. kapom rendszeresen, de igaz ez más megye! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #10 Dátum: 2008. április 17. - 19:45:02 »

"Évente 2-3 hirlvelet kapnak a vadászok, melyben az aktuális tudnivalók, jogszabályváltozások szerepelnek, szükség szerint."[/i]

Érdekes...én eddig még semmit nem kaptam. Legalább ne hazudnának.  Woest

Nem hazudtak Feri! A VADÁSZOK kapják! Okos Vigyorog
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #11 Dátum: 2008. április 17. - 21:51:59 »

Nem hazudtak Feri! A VADÁSZOK kapják! Okos Vigyorog

 OOO  ÖrömNeked


Erdőjáró:  Lehet, majd megkérdezem. Igaz nem kell felettük egyböl pálcát törni, csak örültem volna ha a rendezvényekről értesítenek.  Wave
Naplózva
Taki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138



WWW
« Új üzenet #12 Dátum: 2008. április 18. - 22:03:56 »

Szevasztok!

Srácok, javaslom gondolkodjatok el az eddigi tapasztalatokon …… Megállapítható, hogy ez ilyen és hasonló retorikával a kamarával vagy a védegylettel szemben sehová nem jutottatok … Ezután se fogtok!
Mit akartok a nagymellényes – elszámoltató hangnemmel? Miért álljanak veletek szóba? A helyükben én se tenném, ugyanis ez nekik nem a kötelességük. Amúgy is kik vagyunk mi Ő nekik? Egy azonosítatlan, álnéven (nick) szereplő néha (gyakran) kellemetlenkedő fráterok.
Én Szlovákiában be tudtam vonni a vadászati közéletbe a Vadászszövetség és az állami vadászati irányítás legfelsőbb szakembereit. De nem úgy, hogy – „mindenhol jártam, mindent láttam és minden jobban tudok mint Ők”.  Javaslom változtassatok a retorikátokon, mert hiába vannak – „kérdések, amikre választ vártak” - senki nem fog rátok figyelni …..

Bocs, hogy belekotnyeleskedtem ….

Üdv.
Taki
Naplózva

"Az erdészeti és vadászati múltunk ismerete az alapja a mi büszkeségünknek, bölcsességünknek és az táplálja bennünk a jövőbe vetett hitet is"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #13 Dátum: 2008. április 19. - 09:57:50 »

Taki! Igen Igen Igen
Nagy igazságod vagyon...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #14 Dátum: 2008. április 19. - 11:22:51 »

Taki! Nem itt a fórumozókkal kell szóba álni, akik itt csak a problémát mondjál el EGYMÁSNAK! NEM! Az átlag vadásszal kellene! Ha megnézed a költség vetést, meg a végzett munkát, akkor egyértelműen, még boar helyeslése mellett is kitűnik, hogy egyáltalán nem csinálnak semmit! De miért is tennék! A kamarai tagság ugyan nem kötelező, de jogsértő módon közölték aki nem lép be, az csak az összes tag után kap például vadász jegyet! Vagy pl. milyen érdeket képviselnek a sajátjukon kívül? Ez nagyon jól lellenőrizhető az alkotott törvények és vadászokat sujtó szankciókban! Ha ezt megnézed, akkor tisztán látszik, hogy az értékük, súlyuk nulla. Akkor meg ez nem egyéb mint egy fölös pénzkidobás!
A másik "..Miért álljanak veletek szóba? .." , többek között azért az egyszerű okért, mert a MI PÉNZÜNK az Ő FIZETÉSÜK többekközött, azt költik, és mint ilyen nem vadász szakmai, ha nem ERKÖLCSI kérdés, hogy elszámoljanak a LEGUTOLSÓ vadásszal szemben is aki a tagdíjat befizeti! Hát ezért kellen és nem csak a választás előtt keresniük NEKIK a vadászokkal a kapcsolatot!! De ha a költségvetést megnézed, akkor kiderül, NEM vadászati céllal dolgoznak! Azért áljon már meg a menet! Ne hogy, egy olyan szervezetnek amit ÉN, meg a hozzám hasonló egyszerű TAGOK TARTANAK EL, gazsuláljak azért, hogy ugyan méltóztasson már velem szóba álni a pénzemért!
Tudod miért harcolnak az ellen, hogy ne ők adják ki a vadász jegyet? Megmondom, mert abban a pillanatban nem marad tagja!
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
Oldalak: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 28   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: