Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzenés.  (Megtekintve 203768 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 17:34:36 »

Nem találok slambuc receptet, bár biztosan van, csak én nem vagyok elég türelmes bogarászó.

Slambuc bográcsban
Hozzávalók 10 személyre:
15 dkg füstölt szalonna
2 fej vöröshagyma
2 kg burgonya
60 dkg füstölt kolbász
3 paradicsom
3 zöldpaprika
1,5 dl olaj
60 dkg lebbencstészta
1 evőkanál édes-nemes pirospaprika
2 evőkanál ételízesítő
1 teáskanál őrölt cseresznyepaprika

Előkészítés: Tüzet rakunk. A füstölt szalonnát kockára vágjuk. A hagymát megtisztítjuk, apróra vágjuk. A burgonyát meghámozzuk, megmossuk, és kockára aprítjuk. A kolbász karikára szeleteljük. A paradicsomot, zöldpaprikát megmossuk, gerezdekre vágjuk.

Elkészítés: A bográcsot a tűz fölé akasztjuk, beleöntjük az olajat, hozzáadjuk a szalonnát, beletördeljük a lebbencstésztát, és megpirítjuk, majd kiszedjük. A visszamaradt zsiradékban megpirítjuk a hagymát, hozzáadjuk a pirospaprikát, és beletesszük a burgonyát, megszórjuk az ételízesítővel, borssal, cseresznyepaprikával, felöntjük annyi vízzel, hogy éppen ellepje, és összeforgatjuk. Hozzátesszük a karikára vágott kolbászt, a megpirított tésztát, a paradicsomot, a zöldpaprikát, majd egyenletes lassú tűzön, a bográcsot többször megforgatva, kb. 1 óra alatt puhára főzzük. Amikorra elkészül, leve alig marad, a pirított lebbencs megdagad benne és a burgonyával együtt omlós lesz.

Munka: kb. 45 perc
Fogyasztható: kb. 2 óra múlva
1 adag: 960 kcal

http://www.mtklub.hu/slambuc
http://www.tutitippek.hu/blog/slambuc.php
http://grill.grocceni.com/bogracs.html
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Augusztus 18. - 20:08:32 »

Köszönöm, pont ezt a receptet választottam én is. Csütörtökön meglátjuk, hogy mit tudok kihozni belőle.
Üdv. Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Szeptember 04. - 22:35:45 »

Boar! Köszönöm, hogy ismét megtaláltál, régebben reagáltam volna rá most nem fogok. Amennyiben ez boldoggá tesz akkor maradj meg hitedben, és képzelj el olyannak amilyennek leírtál. Lehet csípőseket írok, de azt kérném Tőled majd akkor is szólj rám egyszer, ha nem igaz vagy nem jogos a 'felvetésem.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 00:10:15 »

Boar! Köszönöm, hogy ismét megtaláltál, régebben reagáltam volna rá most nem fogok. Amennyiben ez boldoggá tesz akkor maradj meg hitedben, és képzelj el olyannak amilyennek leírtál. Lehet csípőseket írok, de azt kérném Tőled majd akkor is szólj rám egyszer, ha nem igaz vagy nem jogos a 'felvetésem.
Igaz? Jogos? Kit érdekel? Ki kért fel arra, hogy a portál élő lelkiismerete légy?
Amúgy meg túlértékeled magad. Azon okból is, hogy szerinted az én lelkiállapotomat befolyásolja a rólad alkotott képen valós avagy fals mivolta, meg azért is, mert a szálkákat kurvára észre tudod venni más szemében, de a sajátodban azt a bazinagy gerendát valahogy nem sikerül...
Egyébként ezt az üzenetet elküldhetted volna privátban is, de akkor mások nyilván nem látják önigazoló soraidat.
Hisz neked igazad van, én vagyok a szemét aki állandóan belédköt. Legyen így. Sőt, lehet, mégnagyobb szemét leszek...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 11:27:23 »

Mielőtt az a vád érne, hogy bár ki, bár mivel megvásárolta volna a morális szimpátiám, kijelentem, hogy mentes vagyok minden nemű ráhatástól!

Viszont véleményem az van a dologról....(Tudom!Tudom! Boar már régebben rávilágított a vélemény és a seggluk szimbiózisára! Fejvakarás)
Azért legyünk már tárgyilagosak egy kicsit! Mérjünk már ugyan azzal a collostokkal mindent, és mindenkit! Ha meg nem megy, akkor hagyjuk a picsába méricskélést.Ahogy esik úgy puffan! Ne erőltessük.
Az azért ne jöjjön már vissza amit nagy nehezen kigyomláltunk!!

Aki akarja magára veszi aki meg nem az röhögjön egy jót rajtam, hogy mekkora paraszt vagyok.... Wave
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 13:33:00 »

Boar! Köszönöm, hogy ismét megtaláltál, régebben reagáltam volna rá most nem fogok. Amennyiben ez boldoggá tesz akkor maradj meg hitedben, és képzelj el olyannak amilyennek leírtál. Lehet csípőseket írok, de azt kérném Tőled majd akkor is szólj rám egyszer, ha nem igaz vagy nem jogos a 'felvetésem.

Hát ez jó  Heheh
Milyen amikor reagálsz ha ez a nem reagálás!

Lsd Magyar értelmező szótár: Reagál = válaszol, visszahat.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Szeptember 05. - 16:47:53 »

Szép óvatosan be kellene fejezni... Türelmetlenül
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 16:39:43 »

Tisztelt Moderátor!

Az Erdélyi kopó topikban a képbeillesztés során úgy látom, hogy a kiterjesztést rosszul írtam ma délután. Maga az útvonal jó az eléréshez, de a "DSC_6237a.jpg" helyett nagybetűs JPGnek kellene ott lenni, azaz "DSC_6237a.JPG".
Kérném a helyes változat beillesztését.
köszönettel
kikinda
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #278 Dátum: 2009. November 03. - 14:26:10 »

Kertész Gabi Privát ment,
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #279 Dátum: 2009. November 08. - 20:24:43 »

Matyi most átment? Mail  ?
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #280 Dátum: 2009. November 09. - 10:21:11 »

Forsterh!
A szarvasbikás topicban ejthetnél pár szót a színváltozatokkal kapcsolatos dolgokról, kellene egy döntőbíró! Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Burhinus65
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 669


« Új üzenet #281 Dátum: 2009. November 27. - 14:08:45 »

Szik!
Van itt nálam kettő könyv ami a tied /lesz/ Wave
Naplózva

A könyvgyüjtő két legnagyobb ellensége, a feleség és a halál
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #282 Dátum: 2010. április 13. - 16:37:57 »

Kedves Virágkoszorú!

Utólagos engedelmeddel kinyomtattam a szarvas rajzodat, most készül a keret hozzá.
Mondhatom, jól néz ki! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vulpes-vulpes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #283 Dátum: 2010. április 28. - 16:33:23 »

Sok boldog születésnapot melesnek! Remélem Tomi majd látod!

Jó szerencsét! Üdv az erdésznek!

Gyuszi
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #284 Dátum: 2010. Június 29. - 11:16:00 »

Kedves Fórumozók!
Szeretnék mindenkinek nagyon kellemes,és vadászsikerekben gazdag júliust,augusztust kívánni.
Sajnos szeptemberig nem áll módomban látogatni a fórumot,mert az otthon szinte netmentes,a kollégiumba meg szeptemberig nem kívánok visszatérni!
Úgyhogy mindenkinek kiívánom a lehető legjobbakat! Emelem
Üdvöztlettel: Serg
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: