Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Üzenés.  (Megtekintve 205040 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #240 Dátum: 2009. április 03. - 23:19:56 »

Robi!

Pár éve ültettem sövényt. A kertészetben a hölgy azt mondta, kell egy 40x40-es árkot ásni, jól beiszapolni, és úgy ültetni a vesszőket, hogy feltöltés közben lassan kicsit feljebb húzni, hogy a gyökere kiegyenesedjen. 150-180 vesszőt ültettem, kellett volna ásni egy 30-35 méteres árkot. Én a kapával húztam egy 10 cm árkot, belegyűrtem a gyökereket, megtapostam, visszavágtam, meglocsoltam, és gyönyörű a sövény! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #241 Dátum: 2009. április 04. - 08:17:37 »

Robi!

Pár éve ültettem sövényt. A kertészetben a hölgy azt mondta, kell egy 40x40-es árkot ásni, jól beiszapolni, és úgy ültetni a vesszőket, hogy feltöltés közben lassan kicsit feljebb húzni, hogy a gyökere kiegyenesedjen. 150-180 vesszőt ültettem, kellett volna ásni egy 30-35 méteres árkot. Én a kapával húztam egy 10 cm árkot, belegyűrtem a gyökereket, megtapostam, visszavágtam, meglocsoltam, és gyönyörű a sövény! Mosolyog

Hát mert van akinek csak születni volt nehéz..... Bion Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #242 Dátum: 2009. április 04. - 10:54:39 »

Üzenem mindenkinek, hogy Girgesszel vigyázzatok! Valószinűleg meghibbant! Másfél köbméteres gödröt akar velem ásatni egy picinyke cseresznye fácskának. Persze lehet, hogy csak szívatni akar mert nem lövettem vele kacsát! Szerencsém, hogy étel receptet még nem kértem Tőle, biztos így kezdené; végy egy liter sósavat ...

Robi bakker- az alapos munka megtermi gyümölcsét. A gyümölcsfánál ez főképp igaz. Egy sövényt lehet trágyázás nélkül is ültetni, de nem fogsz finom gyümölcsöt szüretelni, ha nem alapozod meg egy kis trágyával. Aztán ha már megerősödött a gyökérzete, akkor már nem olyan fontos neki a trágya, de addig igen.
 És különben is-én sem kételkedtem a szavadban, mikor azt mondtad, hogy van kacsátok. Szóval tessék csak szépen megásni azt az 1*1m-es 1,5m mély gödröt Nyihi 
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2009. április 04. - 18:45:07 »

Szóval tessék csak szépen megásni azt az 1*1m-es 1,5m mély gödröt Nyihi 

Miért? Fejvakarás
Robinak elkell valakit ásnia? Nyihi Nyihi
Naplózva
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #244 Dátum: 2009. április 04. - 19:51:50 »

Girgesz! Köszönöm! Úgy tűnik megoldódik a jövőm! Most, hogy a vállalkozásom gyengélkedik kezdtem szkeptikus lenni. Erre jössz Te, adsz egy tippet a fa ültetéssel kapcsolatban, én ezt egy picit megváltoztattam a szélességből elvettem, a mélységet bővítettem, s lám a kertem egyik oldalán épül a strand a feltörő termálvízre, a másikba meg a fiam most tankólja a pajerot és indulunk rókázni saját olajjal. Apropó van két eladó, megmaradt, be nem ültetett cseresznye fám. Elültetési tanácsokért forduljatok nyugodtan Girgihez! Nekem be jött!
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #245 Dátum: 2009. április 05. - 14:23:09 »

Girgesz! Köszönöm! Úgy tűnik megoldódik a jövőm! Most, hogy a vállalkozásom gyengélkedik kezdtem szkeptikus lenni. Erre jössz Te, adsz egy tippet a fa ültetéssel kapcsolatban, én ezt egy picit megváltoztattam a szélességből elvettem, a mélységet bővítettem, s lám a kertem egyik oldalán épül a strand a feltörő termálvízre, a másikba meg a fiam most tankólja a pajerot és indulunk rókázni saját olajjal. Apropó van két eladó, megmaradt, be nem ültetett cseresznye fám. Elültetési tanácsokért forduljatok nyugodtan Girgihez! Nekem be jött!


Hmmm...
A végén kiderül, hogy van humorod...
Régészeti leletek nem akadtak?
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #246 Dátum: 2009. április 05. - 17:37:19 »

Voldinak és Boarnak

Köszönöm!!!
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #247 Dátum: 2009. április 06. - 09:08:49 »

Elültetési tanácsokért forduljatok nyugodtan Girgihez! Nekem be jött!

Tudod mit?Áss egy 30*30 cm-es, 30cm mély lyukat, tedd bele a fát, szórj rá egy kis homokot, majd évente öntözd meg kétszer gyökértrágyával (valamelyik szakboltban adnak neked tuti műtrágyát hozzá),használj gyakran levéltrágyát(ezt is találsz a többi vegyszer között), drénezd be a tövét, hogy mindig nedves legyen a talaj a felszín közeli gyökérzet körül és talán 4-5 év múlva megered annyira, hogy talán már lesz egy-két szem rajta -és máris megspóroltad az ásással eltöltött jó fél órát. Nyihi
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #248 Dátum: 2009. április 06. - 10:11:06 »

Hát jól van legközelebb majd így csinálom, de most még rád hallgattam. Ezért a "félóránál"  több időt amit e nemes művelettel 'pocsékoltam szívesen fordítanám a fenékbe rugdosásodra. Asszem fél nap! után rájönnél mit tettél a kezemmel!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #249 Dátum: 2009. április 06. - 10:43:22 »

Hát jól van legközelebb majd így csinálom, de most még rád hallgattam. Ezért a "félóránál"  több időt amit e nemes művelettel 'pocsékoltam szívesen fordítanám a fenékbe rugdosásodra. Asszem fél nap! után rájönnél mit tettél a kezemmel!
Nem szokta a cigány szántást?-bezzeg kotorékozásnál jóval többet ásol egy szó nélkül... Nyihi.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #250 Dátum: 2009. április 06. - 14:00:20 »

Gergő!
A "receptek" topikból legyél szíves töröld a hozzászólásokat. Abban maradtunk, ott csak recept maradjon.
Köszi! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. április 06. - 14:05:17 »

Igen, nagyon zavaró az a sok off... Angyal
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Steve
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2009. április 06. - 14:05:50 »

Gergő!
A "receptek" topikból legyél szíves töröld a hozzászólásokat. Abban maradtunk, ott csak recept maradjon.
Köszi! Wave

No, ezt kivételesen én is pártolom! Igen Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #253 Dátum: 2009. április 06. - 14:08:54 »

Gergő!
A "receptek" topikból legyél szíves töröld a hozzászólásokat. Abban maradtunk, ott csak recept maradjon.
Köszi! Wave
Még nemvolt rá időm, de amint lesz pár percem, megteszem.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szenka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 249



« Új üzenet #254 Dátum: 2009. április 11. - 12:18:42 »

Sehogy sem akart neked ez privát üzanatként átmenni, hát itt üzenek.

Szia Viktor!

Bocsánat egy kórházi akcióm miatt, csak most vagyok képes úgy ahogy gép közelébe kerülni. Lefordítottam és elküldtem az anyagot. Az árakat nem írtam le csak a szállás díjakat, majd ha jelentkeznek a Fórumon, akkor tájékoztatjátok őket. Nem tudtam, hogy vendégként várjátok-e a horvátokat, így tisztább, ha itt kapnak tájékoztatást. Ha jelentkezik valaki, akkor vegyétek elő az  angol, vagy német tudásotokat. Hosszú lábadozás vár rám, így sem április 25-én, sem májusban a találkozon nem tudok ott lenni, sajnos. Érezzétek jól magatokat.

Szép Húsvétot!

Üdv. Szenka
Naplózva

Carpe Diem.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: