Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 657992 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #690 Dátum: 2009. December 30. - 21:05:36 »

Megzavart a fény. Egész barnásnak tűnt nekem, de akkor ezek szerint a kép csalt ennyit.

 Emelem  Wave
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #691 Dátum: 2009. December 31. - 22:05:21 »

Minden VADÁSZnak vadászélményekben gazdag új évet kívánok!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #692 Dátum: 2009. December 31. - 22:14:35 »

Minden VADÁSZnak vadászélményekben gazdag új évet kívánok!!!
Neked is Godena!!!!
Hoztál egy kis frissességet a vizivadvadászok közé!!!! Igen Igen Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #693 Dátum: 2010. Január 01. - 00:15:46 »

Horrido, köszönöm, ez igazán jólesett!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #694 Dátum: 2010. Január 01. - 19:22:34 »

B.Ú.É.K. mindenkinek!!
 Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #695 Dátum: 2010. Január 01. - 21:46:33 »

Kisvador, Neked is!!!

Holnap reggel egy számomra ismeretlen területre megyek, mivel a volt TEHAG-szaporító jelenlegi tulaja (bérhorgásztatást folytat  :'(, számomra az minden, csak nem peca...) kétségbeesetten hívott minket, hogy csináljunk valamit, mert  a tavait és neveldéit ellepték a kormoránok és már most hihetetlen károkat okoztak neki néhány nap alatt. Kedves vadászbarátom és meghívóm ma kiment egy kicsit zavarni őket... Mosolyog Hívott persze engem is, de nekem éppen a feleségemmel kellett moziba mennem, hogy újra megnézhesse az Avatart... (Persze már láttuk, de 3D-ben is meg kellett nézni újra... Rííí Woest) A fejemet vertem a falba, gondolhatjátok... Miután hazaérkeztünk, felhívtam Öcsi bácsit, hogy mi volt, mint esett? Persze a válasza az volt, hogy nagyon jó volt, lőtt is pár darabot. Gratuláltam neki, meg közben majd eldurrant a fejem... Sebaj, holnap reggel én is ott leszek!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #696 Dátum: 2010. Január 01. - 22:34:01 »


Idézet
Holnap reggel egy számomra ismeretlen területre megyek, mivel a volt TEHAG-szaporító jelenlegi tulaja (bérhorgásztatást folytat  Sír, számomra az minden, csak nem peca...) kétségbeesetten hívott minket, hogy csináljunk valamit, mert  a tavait és neveldéit ellepték a kormoránok és már most hihetetlen károkat okoztak neki néhány nap alatt. Kedves vadászbarátom és meghívóm ma kiment egy kicsit zavarni őket... Mosolyog Hívott persze engem is, de nekem éppen a feleségemmel kellett moziba mennem, hogy újra megnézhesse az Avatart... (Persze már láttuk, de 3D-ben is meg kellett nézni újra... Rííí Woest) A fejemet vertem a falba, gondolhatjátok... Miután hazaérkeztünk, felhívtam Öcsi bácsit, hogy mi volt, mint esett? Persze a válasza az volt, hogy nagyon jó volt, lőtt is pár darabot. Gratuláltam neki, meg közben majd eldurrant a fejem... Sebaj, holnap reggel én is ott leszek!!!

Az Avatart én is láttam, de szerencsére akkor nem vadásztunk Mosolyog.
Mifelénk nem nagyon jönnek közel a kormoránok, de egyszer megesett, hogy jó lövésbe jöttek. Rendes magasságból a nagybátyám leszólította az egyiket, az úgy leesett, a kavicsra, hogy még fel is pattant. Mentem oda érte, nehogy a kutyát csípje meg, ha él még. Nagy meglepetésemre élt még. Haza persze nem vittem ápolgatni. Ördög
Nagyon szívós egy állat, és sokat is "fogyaszt". Remélem sikerül szépen rendbe tenni a kormoránokat és megfékezni a pusztítást!

Üdv.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #697 Dátum: 2010. Január 01. - 23:46:41 »

A kárókatonával az a baj, mint minden mással, amibe az emberfajzat belenyúlt... Felborítottuk a természet egyensúlyát, itt a következménye... Emlékezzünk Fekete István Tüskevár c. regényére. Az öreg Matula éppen azt magyarázza Tutajos barátunknak, hogy miért nem szabad a "katonát" bántani. Mert kevés van belőle...
Európa összefogott, és sikerült úgy megmentenie a fajt, hogy télvíz idején Magyarországnak nem csak a saját, erősen túlszaporodott állományával kell megküzdenie, hanem a hideg elől délebbre húzódó kormoránok tömkelegével is. De erről nem ez a madár tehet...
A vadászatának igazi sportértéke van! Csak magam tudom ismételni: az óvatosság, szemfülesség mintapéldányai. Fogyasztja a sörétet rendesen. És valóban hihetetlenül szívós. Vadásztársam lelőtt egyet a csoportból, a madár beleesett a vízbe. Egy pillanatig kóválygott, aztán pillanatok alatt magához tért. Mire ráduplázhatott volna, már bukott is a víz alá. Úgy sebzetten is úszott vagy 30 métert a víz alatt, mire újból kiemelkedett. Akkor kapta a kegyelemlövést.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #698 Dátum: 2010. Január 02. - 21:59:28 »

Mit mondjak, nagyon nagy ajándék volt ez a mai reggel.
Negyed hétkor már a halastavak bejáratánál voltunk, a tógazda persze sehol... Kerítettem egy telefonszámot, felhívtuk, éppen a területet járta be. Megkaptuk az engedélyt a belépésre, így még sötétben elfoglatuk a lőállásainkat. Egy szárcsa úszott előttem békésen a vízen, de annyira könnyű lett volna a védtelent meglőni, hogy nem volt szívem hozzá, elengedtem. Vadásztársam kis idő múlva megkért, hogy menjek át a tó túlsó partjára, ott fogadjam az "érkezőket". Menet közben felvertem 3 fácánkakast, de lövéshez nem jutottam. Elfoglaltam az új helyemet, a nád és a bokrok nagyon jó takarást biztosítottak. Hamarosan megérkeztek az első kormoránok, de nagyon magasan húztak el felettem, így csak megcsodálhattam, ahogyan zuhanóbombázókként csapnak le a tóra. A túlparton már szólt is a puska...
Aztán egy újabb csapat már megnyugtató közelségben érkezett. A bokor takarásából szépen megcéloztam egyiküket, majd a feles csővel elhibáztam... Ördög De a másik nem hagyta annyiban: a lövésem talált. Ahogy a vízbe zuhant azonnal alámerült, de nagyon súlyos sebe lehetett, mert 2-3 méter után újra a felszínen volt. Nem akartam hogy szenvedjen tovább, ezért gyors újratöltés után megadtam neki a kegyelemlövést. Alighogy végeztem, már érkeztek is az újabb katonák. Kissé magasan szálltak, mégis megeresztettem egy lövést feléjük. Az egyik mintha megbillent volna egy pillanatra, de aztán folytatta tovább az útját. Csörgött a telefonom, Öcsi bácsi gratulált a szép lövéshez. Mint elmondta, az egészségesnek hitt kormoránom egyszercsak összekapta a szárnyait, aztán odazuhant tőle 10 méterre a nádba. Tüdőlövés. (Kb. 60 métert repülhetett még olyan sebesüléssel...)
És itt még korántsem volt vége. Egy újabb rajból - végre az első - lövéssel kiemeltem mégegyet. Neki is kellett a vízen még egy, bár valószínűleg percei lehettek már csak hátra. Negyed óra sem telhetett el, amikor újabb kárókatonák húztak befelé. Ebből a csapatból is sikerült meglőnöm egyet. Szintén a vízbe esett, hallottam, ahogyan csapkodja végvonaglásában a vizet, mire egy másik nyiladékon megláttam, már nem volt benne élet. Ahogy sétáltam vissza az eredeti állásomba, kiszúrt két varjú magának, aztán valószínűleg válogatott ocsmányságokat mondhattak nekem. Nem tudtam eldönteni, hogy pápisták-e, avagy kálomisták, ezért hagytam, hogy átkozzanak még egy darabig.
A túloldalon is szépen szólt a puska, egy megriadt és eltévedt kormorán éppen felettem akart visszatérni, de ezt nem hagyhattam: szó szerint dögre lőttem. Majdnem a fejemre esett. Hangos koppanással vágódott a földre, azonnal elpusztult. Innentől már csak hibáztam egyiket a másik után, mégis nagyon elégedetten térhattem haza.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #699 Dátum: 2010. Január 02. - 22:18:13 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #700 Dátum: 2010. Január 03. - 15:38:20 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #701 Dátum: 2010. Január 03. - 19:52:43 »

 Igen Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #702 Dátum: 2010. Január 03. - 21:53:16 »

Köszönöm a gratokat!!!
Ma kint voltam megint... A szél egyáltalán nem fújt... Ördög Tombolt... A mostoha időjárásnak és a kétnapos zaklatásnak köszönhetően egyetlen, kb 10 fős kárókatona csapat próbált a tavakhoz bejutni. A feles csővel megint hibáztam, a teljessel viszont sikerült eltalálnom egyiküket. Odaesett tőlem 6-8 méterre a vízpartra. Fújtam egy nagyot, újratöltöttem, aztán megindultam felé. Lábra kapott és belecsusszant a vízbe. Kb 20 másodpercig csak a szemem meresztgettem, mikor végre felbukkant. Megkapta a kegyelemlövést...
A szél keltette hullámzás kisodorta a partra, így ki bírtam halászni. Gyönyörű, saccra 3 kg körüli madár volt, hibátlan zöldesfekete tollazattal és vastag nyakkal.

Aztán megérzésből végigkutattam a partszakaszomat és nem örültem annak, amit találtam. Bár a tógazda ígéretet tett, hogy a tegnap vízbelőtt madaraimat csónakkal kiszedi, ezt nem tette meg. Szóval egy félbehajtott nádszál segítségével kivettem a tegnap még elérhetetlen kettőt is.



Ja, tegnap így fogyott a lőszer...:


A tegnap partra cipelt 3 kormoránomat a közeli rókavár lakóinak szántam, erre ma mondja a tógazda, hogy elkérték a horgászok!!! Hááááááááát, a fene tudja...

Esetleg kóstolta már valaki???
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #703 Dátum: 2010. Január 03. - 22:20:05 »

Elkérték a horgászok? Vigyorog Lehet hogy nem lesz benne sok köszönet Ördög

Habár még nem kóstoltam, de hallottam is, meg olvastam is, hogy a húsa (állítólag) élvezhetetlen.
De ennek kiderítésére csak egy mód van.  Foez Kajat

Ki tudja, érhetnek minket meglepetések,a borzról is azt mondták nekem hogy ehetetlen,és szörnyű íze van.
Itt a fórumon, meg annyit olvastam a borz hús kiválóságáról, hogy összefutott a az én számban is a nyál. Nyálcsorog
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #704 Dátum: 2010. Január 03. - 22:23:06 »

Godena! Igen
A 3 napos károkhoz meg jó étvágyat bárkinek...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: