Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658114 alkalommal)
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #645 Dátum: 2009. December 19. - 17:54:43 »

Ma reggel mínusz 8-10 fokban:



Gratulálok Gyula!  Emelem
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #646 Dátum: 2009. December 19. - 21:08:55 »

Kösz mindenkinek a gratulációt.
Na akkor egy kis sztori közkívánatra.
Kb 5 cm a hó, és a fagy sem volt olyan túl erős, és szél is volt ami mozgatta a vizet gondolom, és a libák sem hagyták befagyni. Ezért aztán nem mentek még el. A szomszéd vt területén a nemzeti parkban éjszakáznak és pár napja a juhászat mögötti árpa vetésre járnak. Már a hó előtt idetaláltak. Tegnap du. jött öt vadász ezért reggel kimentem terep szemlézni. Az árpaföld kb 80 hektár. Elég nagy. Van benne három mély lapos nádas szikfolt. A középsőbe ültem be. Héttől fél kilencig bejött kb kétezer liba. Beültek a tábla közepébe jó messze mindentől. Nyolc felé kisebb csoportok elkezdtek új helyeket keresni a táblán,  szétszóródtak, köröztek. Ekkor sikerült két egyest levennem. Sajnos a négyes sörétem már elfogyott ezeket hatossal lőttem és sajnos így is ment el sebzett. De a szokásos kísérőjük egy nagy rétisas is végigcserkelt a táblán úgy hogy az összeszedi ami nem életképes.
Este a határfasort álltuk el a visszahúzásra. Én az első szikfoltba szerettem volna, hogy menjünk, de időközben az egyik mezőgazdász főnököm Nívával elzavarta őket mert szerintük vadkárt csinálnak.( Pár éve ugyan itt úgy lerágták a búzát, hogy a tábla közepe fekete lett csak a széle zöldelt ahova nem jöttek ki. Tövig. Na akkor aratás után ez eszembe jutott és összehasonlítottam a cég többi táblájának a termés átlagával. És mit ad Isten az átlag, az erős középmezőnyben volt. Ennyit a kárról ha erős a vetés. Most szép dús.)
Na visszatérve. Szóval a kinézett beálló helyünk mellett is tele volt libával így nem tudtunk bemenni. A fasor kb 500 méterre volt a libáktól. Közben ahogy várunk látom hogy a szomszédba is sündörög arra egy vadász. Én az enyémeknek a lelkére kötöttem, hogy magas libát nem lövünk.
Fél ötkor felkelt egyszerre iszonyú lármával az összes. Sajnos kissé balra ment az eleje mint ahogy mi álltunk. Egyenest rá a szomszéd vt vadászára aki erős önbizalommal felvértezve rögtön tűz alá vette az alig száz méter magas libákat amiket mi átengedtünk felettünk mert már akkor is magasak voltak, de láttuk, hogy a hátrébb jövők alacsonyabbak és jók lesznek. Erre Lövöldözésre persze az összes liba megcélozta a csillagokat. Ekkor már nem volt mire várni. Némi sörétpocsékolás után az egyik vadászom iszonyú magasról szerintem puszta véletlen egyet leemelt. Ez volt az össz. teríték.
Ma reggel négyen voltunk kint szétszóródva a szikfoltokban. Kevés liba jött be csak pár száz darab. Nagyon magasan voltak mind és a szokásos helykereső kóválygás is elmaradt. Nyolc óra körül felkelt mind és elindultak másfelé. Volt pár eredménytelen lövés. Én egyet meglőttem ami kb ötszáz méterre esett le a hóba. Egy perc sem telt bele már rászállt egy ölyv és három szürke mellé. Na ezt nem hagytam és elindultam felvenni. Szerencsére még nem kezdte ki mert engem figyelt.
Du. elkezdett szakadni a hó. Körbe mentünk de már sehol nem találtunk libát. Már lehet, hogy reggel érezték, hogy nagy hó lesz és leléptek. Aztán mi is hazajöttünk. Még jó mert azóta már azt sem tudnánk a hótól. 
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #647 Dátum: 2009. December 19. - 21:15:26 »

Ja, még azt hozzá kell tenni az esti élvezethez, hogy -16 fok volt. Győztem szedegetni a bajszomról a jeget mert állandóan ráfagyott a leheletem.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #648 Dátum: 2009. December 19. - 22:15:08 »

Köszönet a történetért!
A délutáni kormoránozásból semmi nem lett, pláne, hogy még ma is tanítottam...  Rííí De holnap reggel irány a Hidegvíz befolyója!!! Fehér álca bekészítve... Az előjelek biztatóak: ma a kettes kőgáton rendesen szólt a puska... Horgászismerősöm pedig jelezte, hogy a Hidegen is ülnek a kacsák... Szóval imádkozzunk...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #649 Dátum: 2009. December 20. - 09:04:32 »

De jó is lenne, egyszer egy ilyen kétezres libafelhő alatt, puskával a kézben ácsorogni... :Mosolyog   Emelem Vadász
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #650 Dátum: 2009. December 20. - 21:22:21 »

Megérte kiböjtölni a mai reggelt: 4 réce, 2 kormorán...
Raknék fel képeket is, de túl nagy a méret és nem tudom tömöríteni... Segíííííítsééééééég!!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #651 Dátum: 2009. December 20. - 21:32:59 »

Megérte kiböjtölni a mai reggelt: 4 réce, 2 kormorán...
Raknék fel képeket is, de túl nagy a méret és nem tudom tömöríteni... Segíííííítsééééééég!!!!


Gyakorlás topik/ Hogyan tegyünk fel képet.

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=242.0

De javaslom, használd az Imagerz.com oldalt, ott meg tudod határozni milyen méretben tegye fel a képet. Feltöltöd, majd a kapott Direkt link mögötti részt beszúrod a képfeltöltő ikonnal itt a szerkesztőben. A második ikonsor második ikonja balról.

És ennyi.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
kacsavadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #652 Dátum: 2009. December 20. - 21:48:31 »

Gratulálok!

Ma reggel nagyon jó húzás volt (és kellemes borotváló szél a -10 fokban), a Dunánál, lett is 6 tőkés. Este is jó volt, csak inkább a libákat vártuk, de azok nagyon magasan repültek. Kár, hogy az ünnepekre enyhül az idő, mert most sok idő lesz vadászni.

Üdv.
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #653 Dátum: 2009. December 20. - 21:50:06 »

 Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #654 Dátum: 2009. December 20. - 22:55:06 »


Íme az egyik...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 20. - 23:01:29 írta Voldemort » Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #655 Dátum: 2009. December 20. - 22:59:32 »

És a többi...:



És itt voltam:


Meséljek? Rendkívül tanulságos volt számomra...
« Utoljára szerkesztve: 2009. December 20. - 23:02:29 írta Voldemort » Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #656 Dátum: 2009. December 20. - 23:04:58 »

Egy kép meg nem ment át...



A két kapcsos zárójeles img között legyen a link és jó lesz!!!
Kimásolod a direktlinket, rányomsz a képberakó ikonra utána CTRL+V és jó helyen lesz.

« Utoljára szerkesztve: 2009. December 20. - 23:07:10 írta Voldemort » Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #657 Dátum: 2009. December 20. - 23:06:58 »

...majd elfelejtettem, köszönöm a segítséget a képek feltöltésében!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #658 Dátum: 2009. December 21. - 07:17:56 »

De jó is lenne, egyszer egy ilyen kétezres libafelhő alatt, puskával a kézben ácsorogni... :Mosolyog   Emelem Vadász

Jó ácsorogjál....én viszont lőnék  Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #659 Dátum: 2009. December 21. - 08:59:14 »

Godena! Gratulálok! Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Oldalak: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 [44] 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: