Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658598 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #630 Dátum: 2009. December 14. - 09:52:16 »

Köszönöm a gratulációkat!
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #631 Dátum: 2009. December 15. - 21:44:05 »

Szervusztok!!!
Régóta olvasgatom a fórumot, sokat tanultam belőle, most visszahúzódó természetem ellenére rászántam magam, hogy írjak is.
A téma a vízivad vadászatához kapcsolódik: Százhalombattán lakom, ide szoktak vendégként meghívni vadászni. A téli időszakban rengeteg kormorán gyűlik össze a hőerőmű melegvizes kifolyója és a hidegvizes befolyója környékén. A horgászegyesület engedélyt kért és kapott a ritkításukra, riasztásukra, így a vadásztársasággal karöltve "kezelik" a problémát (kölcsönös megelégedéssel). A kárókatonáról csak annyit, hogy addig, amíg a hideg be nem áll, rendkívül óvatos... Számtalanszor előfordult már, hogy százméterekről kiszúrtak minket... Amint viszont beállnak az állóvizek (Balaton, Velencei-tó) felhúzódnak hozzánk  Kacsint Onnantól Eldorádó... Minden óvatosságukat félretéve csapatostul húznak be a Melegvízre... Tonnaszám(!!!) viszik a halat... Találtam már szétbombázott fejű harcsát, amit nem tudott kiemelni (volt vagy 45 cm...), elhullva. Azonfelül nagy jászt, ezüstkárászt, pontyot, mindent összevagdos a vízben... Az igazi kárt ezzel okozza, bár a halfogyasztása sem semmi. Pár évvel ezelőtt a TEHAG-ban végeztek komoly pusztítást. Egészen a múlt hétvégéig gyakorlatilag enyhe volt az idő, még így is húszas csapatokban húztak el - egyenlőre biztos lőtávolban - felettünk... Helyi, tapasztalt vadászismerősöm szerint most jön el a mi időnk  Mosolyog Mert végre HIDEG VAN!!! A héten valamelyik délután megyek megint, remélem, hogy képekkel is szolgálhatok majd.
Volt-e már tapasztalatotok ezzel madárral kapcsolatban?
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #632 Dátum: 2009. December 15. - 21:51:59 »

Szervusztok!!!
Régóta olvasgatom a fórumot, sokat tanultam belőle, most visszahúzódó természetem ellenére rászántam magam, hogy írjak is.
A téma a vízivad vadászatához kapcsolódik: Százhalombattán lakom, ide szoktak vendégként meghívni vadászni. A téli időszakban rengeteg kormorán gyűlik össze a hőerőmű melegvizes kifolyója és a hidegvizes befolyója környékén. A horgászegyesület engedélyt kért és kapott a ritkításukra, riasztásukra, így a vadásztársasággal karöltve "kezelik" a problémát (kölcsönös megelégedéssel). A kárókatonáról csak annyit, hogy addig, amíg a hideg be nem áll, rendkívül óvatos... Számtalanszor előfordult már, hogy százméterekről kiszúrtak minket... Amint viszont beállnak az állóvizek (Balaton, Velencei-tó) felhúzódnak hozzánk  Kacsint Onnantól Eldorádó... Minden óvatosságukat félretéve csapatostul húznak be a Melegvízre... Tonnaszám(!!!) viszik a halat... Találtam már szétbombázott fejű harcsát, amit nem tudott kiemelni (volt vagy 45 cm...), elhullva. Azonfelül nagy jászt, ezüstkárászt, pontyot, mindent összevagdos a vízben... Az igazi kárt ezzel okozza, bár a halfogyasztása sem semmi. Pár évvel ezelőtt a TEHAG-ban végeztek komoly pusztítást. Egészen a múlt hétvégéig gyakorlatilag enyhe volt az idő, még így is húszas csapatokban húztak el - egyenlőre biztos lőtávolban - felettünk... Helyi, tapasztalt vadászismerősöm szerint most jön el a mi időnk  Mosolyog Mert végre HIDEG VAN!!! A héten valamelyik délután megyek megint, remélem, hogy képekkel is szolgálhatok majd.
Volt-e már tapasztalatotok ezzel madárral kapcsolatban?



Üdv a fórumon!
Igen!
 Én szemben Lóréven-Makádon vadásztam közel 30 évig!
Roppant szívós madár, és nagyon csalós a sebessége!
Szép pusztítást tudnak tenni a makádi halastavakon is.
Ha valaki már látta őket csapatostul halászni, soha nem felejti el. Szabályos vonalban elkezdenek a sekélyebb vízen úszni a part felé, úgy terelik ki a halakat. A part melletti sekélyesben meg elindul a mészárlás!
Amikor oda kerültem vadászni, volt ott egy öreg, aki még kárókatonával pákászott!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #633 Dátum: 2009. December 15. - 22:10:37 »

Köszönöm!!!
Akkor nem véletlen, hogy néha a 76-os magnumot sem sajnálják tőlük a távolabbi lövéseknél... Mondjuk azt nem lehet túl sűrűn adagolni, mert leesik az ember feje, meg kék-zöld a válla - gumi agytalp ide vagy oda - tőle... De az alap a 8-as extra, vagy a hatos sörét. Kedves ismerősöm és meghívóm inkább a 8-ast preferálja, mert azért kacsa is esik hébehóba.
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #634 Dátum: 2009. December 18. - 11:56:17 »

Ma reggel mínusz 8-10 fokban:

Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #635 Dátum: 2009. December 18. - 12:03:58 »

Gratulálok Mester! Igen Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #636 Dátum: 2009. December 18. - 12:14:14 »

Ma reggel mínusz 8-10 fokban:


Igen Gyönyörűek!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #637 Dátum: 2009. December 18. - 12:16:10 »

Szik!   Igen :buba


Káár értük... Kacsint

 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #638 Dátum: 2009. December 18. - 12:27:37 »

Ma reggel mínusz 8-10 fokban:


Gratulálok Uram!  Igen  Emelem

Azért írhatnál 3 mondatot az itt nyálcsorgatóknak, mert még azthisszük megfagytak a nagy hidegben és lepotyogtak maguktól.  Ördög Ördög  Nyihi Nyihi
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #639 Dátum: 2009. December 18. - 12:40:42 »

Szik!  Igen Emelem
Irigylésre méltó.
 Wave
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #640 Dátum: 2009. December 18. - 13:28:53 »

Szik!
 Taps Igen Emelem

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #641 Dátum: 2009. December 18. - 17:34:41 »

Gratulálok!!!  Taps
Csatlakoznék az előttem szólókhoz: történetet, amilyen gyorsan, csak lehet!!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #642 Dátum: 2009. December 18. - 21:55:14 »

 Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #643 Dátum: 2009. December 18. - 22:50:27 »

 Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #644 Dátum: 2009. December 18. - 23:29:21 »

Szik,  Emelem
Történetet is várjuk....  Mosolyog
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: