Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658164 alkalommal)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #510 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 15:26:51 »



Ha komolyan gondoltad, akkor a részemről rendben a dolog! Wave
Mondtam. Ha van kedved gyere!
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #511 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 15:40:51 »

Attila- Na, olvasom, olvasom a hsz-okat, de jobban belegondolva, nem értelek.
Attól, hogy a 4mm-es is néha csak kopog a libán 50méter magasan, az nem jelenti azt, hogy ugyanolyan hatástalan azon a távon, mint mondjuk egy 3mm átmérőjű sörétszem (mint írtad, ha a szárnyát találom el, akkor az is kopog).  Viszont ha az a fránya liba csak olyan magasan hajlandó jönni, akkor bizony érdemes kivinni a vastagabb sörétet, mert a 10-essel már egy kalap sz*rt nem érsz, a 4mm-es viszont nagyobb eséllyel lehozza a madarat, ha eltalálod (tudom, ha a 3mm-essel jól eltalálom, akkor attól is lepottyan, de ez olyan ritka, hogy erre alapozni nem szabad egy vadászaton).

Az meg, hogy 2008-ban csak ritkán jutottam lövéshez, és az is csak kopogott a madáron, nem azt jelenti, hogy ne lett volna jó a 6-os sörét, hanem azt, hogy vagy szerencsétlenül találtam el a madarat vagy olyan rosszul lőttem, hogy csak a szárnytollát találtam el.
Közelebbről viszont elismerem, hogy jó a vékonyabb sörét is, már csak azért is, amit danikutya írt korábban.

Szóval csak nem írtam hülyeséget mikor mondtam, hogy nem érzem a hibát a hsz-omban. Ezen nem vitatkozni akarok, csak lehet, hogy így 4 felé már túl lassú az agyam és nem fogom fel mire gondolsz. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #512 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 15:59:46 »

Gergő!

Én arról írok, hogy 50 méter magasan repülő libára nem kell rálőni !!
Lehet kísérletezgetni, de nem érdemes. Lehet szerencse, és valóban leeshet az a szerencsétlen liba, de sokkal több a sebzés, mint az eredmény! Kap két szemet (a szüleitől  Mosolyog ) észre sem lehet venni, hogy megsérült, de másnap már nem száll fel a vízről.
Elhiszem, hogy vannak csodálatosan messzire lövő fegyverek, én is meséltem két napja a kb. 60 méterről (80 lépés) lőtt nyulat, de ez már szvsz hazardírozás. Vállat von
De végül is, nekem édes mindegy! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #513 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 16:08:09 »

Gergő!

Én arról írok, hogy 50 méter magasan repülő libára nem kell rálőni !!
Lehet kísérletezgetni, de nem érdemes. Lehet szerencse, és valóban leeshet az a szerencsétlen liba, de sokkal több a sebzés, mint az eredmény! Kap két szemet (a szüleitől  Mosolyog ) észre sem lehet venni, hogy megsérült, de másnap már nem száll fel a vízről.
Elhiszem, hogy vannak csodálatosan messzire lövő fegyverek, én is meséltem két napja a kb. 60 méterről (80 lépés) lőtt nyulat, de ez már szvsz hazardírozás. Vállat von
De végül is, nekem édes mindegy! Wave

Na, most már felfogtam, mire gondoltál Bion

Igazad van. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #514 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 18:19:05 »

Nos igen, a baj az, hogy az 50 m-ről lődözött és le nem eső kácsák, libák jó része valahol a nádban majd belepusztul, még ha azt is hiszi az ember, hogy nem találta el.
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #515 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 18:24:47 »

A hétvégén végre megtört a jég. Vasárnap este elejtettem életem első vadkacsáját- majd a másodikat és a harmadikat is.
Hétfőn hajnalban pedig két csörgőréce volt a vadászatom eredménye, így 12 órán belül kétszer is avathattak. (Bukó, Wetzlar és Erdőjáró Meghajol)

Nagyon élveztem a vadászatot és végre nem csak a szürkület izgalmát éltem át, mint az elmúlt egy-két évben. Virult is a fejem az örömtől!  Bion
(Na, meg a hétfő reggeli gerlézés eredményétől.)

Grtatulálok az elsőkhöz!  Emelem Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #516 Dátum: 2009. Október 06. - 10:58:51 »

A hétvégén vagy 5-6 libacsapatot láttam dél-délkelet irányba húzni. Ezek szerint közeleg a hideg... másfelé mi a helyzet? Van mozgás?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #517 Dátum: 2009. Október 06. - 11:04:31 »

Én úgy egy hete láttam darvakat.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #518 Dátum: 2009. Október 06. - 11:37:33 »

Én úgy egy hete láttam darvakat.

Azokat én még nem láttam idén vonulás közben, de itt vannak már ők is állítólag.

Hejj, de szép is tud lenni a szikrázó októberi napsütés, ha a vonuló libák hangja kíséri! Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #519 Dátum: 2009. Október 06. - 12:04:08 »

Azokat én még nem láttam idén vonulás közben, de itt vannak már ők is állítólag.

Hejj, de szép is tud lenni a szikrázó októberi napsütés, ha a vonuló libák hangja kíséri! Bion
Én pedig még libákat nem láttam idén, kvittek vagyunk.  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #520 Dátum: 2009. Október 06. - 12:15:37 »

Én pedig még libákat nem láttam idén, kvittek vagyunk.  Ördög

Nem, mert vadászként én jobban jártam  Ördög Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #521 Dátum: 2009. Október 06. - 13:37:11 »

 Rííí Rííí Rííí Most beszéltem az egyik utolsó reménységemmel, de eléggé lelombozott... Szinte az egész Bács-Kiskunt végigtelefonáltam már, de sehol nem lehet vadlibára bérvadászni. Vagy nem is engedik a liba vadászatát, vagy csak a tagság mehet és az ő vendégeik, vagy már eladták a vadászatot olaszoknak csomagban. Nem tudom elhinni, hogy senkinek sem kell a pénzem libáért...

Olyan érzés kerülget, mint amikor gyerekként elzárták előlem a csokit a kamrába. Tudtam, hogy ott van, de sehogy sem fértem a kívánt csemegéhez. :'(
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Csk777
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 361



« Új üzenet #522 Dátum: 2009. Október 06. - 13:49:57 »

A hétvégén vagy 5-6 libacsapatot láttam dél-délkelet irányba húzni. Ezek szerint közeleg a hideg... másfelé mi a helyzet? Van mozgás?

Minden este, amikor kint vagyok az udvarunkon, és vagy betonozunk, vagy valamit szöszmögünk, látok két-két libacsapatot, vegyesen lilikeket és nyári ludakat, hangjuk alapján, mert olyan magasan mennek, hagy alig látni őket. (De nálunk ugye nem lehet csak decembertől lőni, úgyhogy most még csak gyönyörködünk.)
Szombaton este voltam kint kukorica-tarlón kacsázni, de nagyon messze húzott két csapat, és jöttek, majd mentek tovább, szintén jó 150 m magasan be a Tisza-tóra. Tarlóra nem jött semmi, pedig már lassan két hete, hogy le vannak vágva a táblák. Nem tudom, hogy máshol hogy van, de ilyenkor nálunk már jóval több vizivad van, és ez nem csak az időjárásra fogható... Rííí
Naplózva

Ha örökké a lábam elé nézek, előbb-utóbb beverem a fejem.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #523 Dátum: 2009. Október 06. - 14:10:15 »

Minden este, amikor kint vagyok az udvarunkon, és vagy betonozunk, vagy valamit szöszmögünk, látok két-két libacsapatot, vegyesen lilikeket és nyári ludakat, hangjuk alapján, mert olyan magasan mennek, hagy alig látni őket. (De nálunk ugye nem lehet csak decembertől lőni, úgyhogy most még csak gyönyörködünk.)
Szombaton este voltam kint kukorica-tarlón kacsázni, de nagyon messze húzott két csapat, és jöttek, majd mentek tovább, szintén jó 150 m magasan be a Tisza-tóra. Tarlóra nem jött semmi, pedig már lassan két hete, hogy le vannak vágva a táblák. Nem tudom, hogy máshol hogy van, de ilyenkor nálunk már jóval több vizivad van, és ez nem csak az időjárásra fogható... Rííí
Érdekes, mert az egyik horgász barátom is azt mondja, hogy eddig kevesebb vízivaddal találkozott, mint szokott... Pedig az időjárás kedvez nekik-bár lehet, hogy pont a kedvezőbb időjárás miatt nem indult még be rendesen a vándorlás.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #524 Dátum: 2009. Október 06. - 15:09:46 »

Igen, valószínűleg az enyhe időjárás miatt nem érkeztek még meg az északi csapatok.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: