Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658630 alkalommal)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #465 Dátum: 2009. Szeptember 08. - 21:15:13 »

Nálam libánál is az apróbb szemű vált be. Lényeg hogy a pont felettem levő libára vagy az elmenőre kell lőni. Már biztos voltatok vele úgy többen hogy hallottátok kopogni a sörétet a liba tollán...  Az apróbb, véleményem szerint jobban betalál a sűrű tollazaton. Nekem bejött. Azóta még csak véletlenül sem viszek 3,5 ös- 4mm es sörétet.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #466 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 08:39:07 »

Nálam libánál is az apróbb szemű vált be. Lényeg hogy a pont felettem levő libára vagy az elmenőre kell lőni. Már biztos voltatok vele úgy többen hogy hallottátok kopogni a sörétet a liba tollán...  Az apróbb, véleményem szerint jobban betalál a sűrű tollazaton. Nekem bejött. Azóta még csak véletlenül sem viszek 3,5 ös- 4mm es sörétet.

Ha van lehetőséged alacsonyan húzó libákra lőni, akkor lehet, hogy jobb az aprószemű sörét- bár szerintem a liba van olyan szívós, hogy pár, nem kellő átütőerővel rendelkező sörétszemet simán elvisz.
De ha már a legalacsonyabb liba is 40-50méteren repül, akkor az apró sörét hamarabb elveszíti a lendületét, mint a vastagabb.Ahova én legtöbbször kijutottam, ott bizony néha még a 4mm-es is csak pattog a libán.

Merre szoktál libázni?Sűrűn kijutsz?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #467 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 08:53:13 »

Szia Girgesz!

Még egyszer gratulálok az elejtett kacsákhoz, és a sikeres gerlézésedhez. Valóban vasárnap este, és hétfőn délelőtt parádésan lőttél, a dublékról nem is beszélve!  Taps Emelem

A Te kacsalövési verziódat elolvastam, tetszett, de had írjam már le itt az igazi történetet.
Robi mindent megtett azért, hogy első kacsádat meglőhesd, és végre avathassunk. Ezért pár kacsa nyakára damilt kötött, és úgy dobta fel őket feléd. Amikor a lövésed eldördült, úgy megrántotta a damilt, hogy a kacsa nyaka szegetten esett le. Petike azért volt melléd adva, hogy mielőtt a lőttnek hitt kacsádat  felveszed, szöggel megszurkálja, a találat imitálására.  Bion

Nagyon örülök, hogy két ilyen kellemes vadásznapot tölthettem Veletek, és a tanulságokat is levontam belőle. Megtanultam, hogy legközelebb csak olyanokkal megyek gerlézni, akiknek lőtudását előre kipuhatolom, mert többet nem szeretném ha két fiatalember így lealázna!  Mosolyog Fejvakarás
(Robi tudhatott valamit, mert Ő már eleve nem hozott fegyvert!)

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #468 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 08:54:43 »

Girgi!
40-50 méterről nem kell lőni libára! (sem)
Legfeljebb golyóssal! Bion
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #469 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:00:03 »

Szia Girgesz!

Még egyszer gratulálok az elejtett kacsákhoz, és a sikeres gerlézésedhez. Valóban vasárnap este, és hétfőn délelőtt parádésan lőttél, a dublékról nem is beszélve!  Taps Emelem

A Te kacsalövési verziódat elolvastam, tetszett, de had írjam már le itt az igazi történetet.
Robi mindent megtett azért, hogy első kacsádat meglőhesd, és végre avathassunk. Ezért pár kacsa nyakára damilt kötött, és úgy dobta fel őket feléd. Amikor a lövésed eldördült, úgy megrántotta a damilt, hogy a kacsa nyaka szegetten esett le. Petike azért volt melléd adva, hogy mielőtt a lőttnek hitt kacsádat  felveszed, szöggel megszurkálja, a találat imitálására.  Bion


 Wave Wave Wave

Hári János hozzád képest kutya f@sza. Bion Taps Röhög



 Bion Taps Röhög
Hári
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #470 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:03:34 »

Girgi!
40-50 méterről nem kell lőni libára! (sem)
Legfeljebb golyóssal! Bion

Mondja ezt az a személy, aki a csörgőrécét olyan magasról hozta le, hogy Robival csak lestünk... Hidd el, 50m egy kellő szűkítéssel rendelkezőpuskával és vastag söréttel még jó táv. Nem ragozom, de én bizony 50méterre még simán rápróbálok, mert azt tapasztaltam, hogy nekem, az én puskámmal az még jó.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #471 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:04:42 »

Ha van lehetőséged alacsonyan húzó libákra lőni, akkor lehet, hogy jobb az aprószemű sörét- bár szerintem a liba van olyan szívós, hogy pár, nem kellő átütőerővel rendelkező sörétszemet simán elvisz.
De ha már a legalacsonyabb liba is 40-50méteren repül, akkor az apró sörét hamarabb elveszíti a lendületét, mint a vastagabb.Ahova én legtöbbször kijutottam, ott bizony néha még a 4mm-es is csak pattog a libán.

Merre szoktál libázni?Sűrűn kijutsz?
Igen! Hozzánk tartozik a sumonyi halastó rendszer (400ha vízfelület nádasokkal.)
Ott egész évben van liba is meg kacsa is, de télen aztán rengeteg. Ezért is labradorozom.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #472 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:06:36 »

Szia Girgesz!

Még egyszer gratulálok az elejtett kacsákhoz, és a sikeres gerlézésedhez. Valóban vasárnap este, és hétfőn délelőtt parádésan lőttél, a dublékról nem is beszélve!  Taps Emelem

A Te kacsalövési verziódat elolvastam, tetszett, de had írjam már le itt az igazi történetet.
Robi mindent megtett azért, hogy első kacsádat meglőhesd, és végre avathassunk. Ezért pár kacsa nyakára damilt kötött, és úgy dobta fel őket feléd. Amikor a lövésed eldördült, úgy megrántotta a damilt, hogy a kacsa nyaka szegetten esett le. Petike azért volt melléd adva, hogy mielőtt a lőttnek hitt kacsádat  felveszed, szöggel megszurkálja, a találat imitálására.  Bion

Nagyon örülök, hogy két ilyen kellemes vadásznapot tölthettem Veletek, és a tanulságokat is levontam belőle. Megtanultam, hogy legközelebb csak olyanokkal megyek gerlézni, akiknek lőtudását előre kipuhatolom, mert többet nem szeretném ha két fiatalember így lealázna!  Mosolyog Fejvakarás
(Robi tudhatott valamit, mert Ő már eleve nem hozott fegyvert!)

 Wave Wave Wave


Még egyszer köszönöm-én is jól éreztem magam! Wave

Most, hogy megtudtam az igazat mit mondhatnék? Hát megérdemeltem én azt a verést?(Tényleg meglátszott a nyoma...)
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #473 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:08:44 »

De nem az én ütésemé! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #474 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:09:51 »

Igen! Hozzánk tartozik a sumonyi halastó rendszer (400ha vízfelület nádasokkal.)
Ott egész évben van liba is meg kacsa is, de télen aztán rengeteg. Ezért is labradorozom.

Mázlista!!! Nem cserélném el a lottó 5-ösre, ha ilyen helyen vadászhatnék. Bion
 El sem tudom képzelni, mennyi liba lehet ott... én meg itt küszködök az éves 10-20 libázási lehetőségemmel. :'(
Hogy vadásztok? Csónakból, nádból, húzáson,...?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #475 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:12:30 »

De nem az én ütésemé! Mosolyog

Hát nem Bion

Még jó, hogy könnyen veszem az ilyet -két hét és már el is fogom felejteni (bár, állítólag megérdemeltem) Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #476 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:15:27 »

én meg itt küszködök az éves 10-20 libázási lehetőségemmel.

Annyira sajnállak!   Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #477 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:18:31 »

Akkor most melyikőtök hsz -e kacsa ? Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #478 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:30:09 »

Akkor most melyikőtök hsz -e kacsa ? Bion Bion Bion

Szerintem Attiláé, de ezek után nem vagyok benne biztos.  Angyal

Majd jön Roli és Robi, aztán majd ők eldöntik Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #479 Dátum: 2009. Szeptember 09. - 09:32:06 »

Annyira sajnállak!   Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli

Ja, de kérem szépen, ez mind fizetős vadászat... néha én is elgondolkodom rajta, hogy biztos normális vagyok én, hogy ennyire szeretek libázni? Megéri nekem az az egy-két liba(tényleg nem több)? Fejvakarás
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: