Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658372 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2550 Dátum: 2022. Január 04. - 09:31:59 »

Gondolom, a liba nem csak tépi de trágyázza is a vetést.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #2551 Dátum: 2022. Január 04. - 10:57:54 »

Sziasztok!
Ha már a liba téma van napirenden, nekem is lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem a tapasztaltabb libavadászokhoz. Olyan esetben amikor az adott vadászterületen általában nincs olyan hely, ahol tarlóra vagy vetésre megfigyelhetően folyamatosan kiszállnak a libák – helyette csak átrepülnek a területen (hellyel-közzel) fix útvonalakon akkor is lehetséges/érdemes folyamatosan vadászni rájuk? Igazából arra gondolok itt főleg, hogy mik a tapasztalatok a fenti esetben, le lehet-e csalogatni egy-két csapatot földközelbe pl. hívással ÉS csali libával?
Egy párszor váltunk már kint ebben a szezonban próbálkozni, de még ha pont felettünk is repültek el (persze lőtávon kívül) akkor is úgy vettem észre, hogy csak a hívás nem nagyon érdekelte őket /persze ezt is még gyakorolni kell/. Sajnos csali liba nem volt nálunk. Ilyen esetben ti hogyan próbálkoztok?  Mennyire gondoljátok létfontosságúnak a csali libákat pl.? Nem tudom mennyit segít a dolgon és még mielőbb esetleg beruháznék rá (mert nem olcsó az sem, főleg mivel úgy tudom itt a minél több, annál jobb elv érvényesül) jó lenne valami infó  Mosolyog
Tudom, hogy a ködös idő nagyban segít mert akkor általában alacsonyabban repülnek és ilyenkor az áthúzó libák közül könnyebben ki lehet szedni egy párat, de most ne ezt az esetet nézzük.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2552 Dátum: 2022. Január 04. - 16:51:50 »

Gratulálok minden sikeres libavadásznak! Igen Taps Emelem

Kérem szépen a modikat, azt az összes libás hozzászólást tegyék át a "külföldi vadászatok" Topikba, mert nálunk ilyen vad nem él!  Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2553 Dátum: 2022. Január 04. - 17:46:28 »

Sziasztok!
Ha már a liba téma van napirenden, nekem is lenne ezzel kapcsolatban egy kérdésem a tapasztaltabb libavadászokhoz. Olyan esetben amikor az adott vadászterületen általában nincs olyan hely, ahol tarlóra vagy vetésre megfigyelhetően folyamatosan kiszállnak a libák – helyette csak átrepülnek a területen (hellyel-közzel) fix útvonalakon akkor is lehetséges/érdemes folyamatosan vadászni rájuk? Igazából arra gondolok itt főleg, hogy mik a tapasztalatok a fenti esetben, le lehet-e csalogatni egy-két csapatot földközelbe pl. hívással ÉS csali libával?  de nem reménytelen.,or is úgy vettem észre, hogy csak a hívás nem nagyon érdekelte őket /persze ezt is még gyakorolni kell/. Sajnos csali liba nem volt nálunk. Ilyen esetben ti hogyan próbálkoztok?  Mennyire gondoljátok létfontosságúnak a csali libákat pl.? Nem tudom mennyit segít a dolgon és még mielőbb esetleg beruháznék rá (mert nem olcsó az sem, főleg mivel úgy tudom itt a minél több, annál jobb elv érvényesül) jó lenne valami infó  Mosolyog
Tudom, hogy a ködös idő nagyban segít mert akkor általában alacsonyabban repülnek és ilyenkor az áthúzó libák közül könnyebben ki lehet szedni egy párat, de most ne ezt az esetet nézzük.

Nem egyszerű az eset. Az én tapasztalatom az, hogy ahova a liba önszántából nem száll be, síppal dobbal nádihegedűvel se tudod rávenni. A mi területünkön (4200 ha) 5-6 tábla volt amit szerettek a libák, ha rossz volt a vetésszerkezet, macerás volt a vadászat, de nem reménytelen. Ilyenkor a hang önmagában nem elég, csaliliba is kell. Beszállni nem fog, de eljön megnézni mi van ott. Kiválik a csapatból néhány, tesznek köröket, jó csali, jó hang és jó álcázás esetén van lehetőség lövést tenni. Utoljára írtam, de leg fontosabb a jó álcázás. Jó hangal a több száz méterre magasan húzó csapatból is el lehet csábítani néhányat. Ez az az eset amikor az egyes felderítő libára is lőni kell. Sikeres lövés esetén, többször előfordult, hogy jött a párja megkeresni öngyilkos módon. Fontos a csaliliba, de nem kell a darabszámmal túlzásba esni. Én amikor egyedül vadásztam (99%) 6 legelő és 1 figyelő libát vittem magammal. Szabadszemmel is jól látható összeget költöttem csalilibára de végül ezek váltak be http://sillosocks.eu/wildfowl-decoys.html
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #2554 Dátum: 2022. Január 04. - 22:26:15 »

Szívből gratulálok a sikerekhez Uraim Emelem!
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Coyote
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 73


« Új üzenet #2555 Dátum: 2022. Január 05. - 07:40:49 »

Nem egyszerű az eset. Az én tapasztalatom az, hogy ahova a liba önszántából nem száll be, síppal dobbal nádihegedűvel se tudod rávenni. A mi területünkön (4200 ha) 5-6 tábla volt amit szerettek a libák, ha rossz volt a vetésszerkezet, macerás volt a vadászat, de nem reménytelen. Ilyenkor a hang önmagában nem elég, csaliliba is kell. Beszállni nem fog, de eljön megnézni mi van ott. Kiválik a csapatból néhány, tesznek köröket, jó csali, jó hang és jó álcázás esetén van lehetőség lövést tenni. Utoljára írtam, de leg fontosabb a jó álcázás. Jó hangal a több száz méterre magasan húzó csapatból is el lehet csábítani néhányat. Ez az az eset amikor az egyes felderítő libára is lőni kell. Sikeres lövés esetén, többször előfordult, hogy jött a párja megkeresni öngyilkos módon. Fontos a csaliliba, de nem kell a darabszámmal túlzásba esni. Én amikor egyedül vadásztam (99%) 6 legelő és 1 figyelő libát vittem magammal. Szabadszemmel is jól látható összeget költöttem csalilibára de végül ezek váltak be http://sillosocks.eu/wildfowl-decoys.html

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos infót! Én is az ilyen fajta csalilibákat nézegettem (már csak a kisebb helyigény miatt is) csak nem voltam biztos benne, hogy mennyire jók de akkor ezek szerint bátran lehet használni őket mert beválltak. Köszi szépen!  Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2556 Dátum: 2022. Február 23. - 22:04:51 »

Osztán még liba is akadt… Stoel



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2557 Dátum: 2022. Február 24. - 00:45:15 »

Osztán még liba is akadt… Stoel





Nah...
Ha még valahová beírsz, el sem hiszem hogy nem a céllövöldében voltál.
Gratulálok!
(Azért a találkozós topic-ba nyugodtan vésd be magatokat!
Jó lenne már látni téged is, nem csak azokat az avitt vasakat a tetemek mellett!
 Nyihi Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2558 Dátum: 2022. November 09. - 22:34:07 »

Üdv Urak!

Ma reggel ismét Chris barátom meghívásának "kellett" eleget tennem...  Kacsint
A tavalyi csudaszép idővel ellentétben köd volt.  Taps Volt részünk nagyon ködös, ködös és a végén tiszta időben is. Talán liba volt kevesebb vagy daru több, mindenesetre egy-két kisebb csapat került csak a közelünkbe. Két parádés hibázást követtem el, így volt időm rácsodálkozni a tőlem száz méterre kibontakozó mészárlásra: vendéglátóm amire felemelte a puskáját, az le is esett...  Meglepődött

Igazán szép reggel volt, remekül éreztem magam. És ismét kiderült, hogy többet kell járnom a lőtérre...   Zavarodott Határozatlan




Chris! Köszönöm mégegyzer!  Meghajol Emelem
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2559 Dátum: 2022. November 10. - 08:04:27 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2560 Dátum: 2022. November 10. - 08:35:34 »

Tegnap jártam arra (M3 outlet Vigyorog) Voltatok eszembe. Szép alacsonyan jöttek a libuskák. Gratulálok!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2561 Dátum: 2022. November 10. - 13:38:36 »

Gratulálok!  Emelem

Mostanában sűrűn járok a 33-ason Debrecenbe. Arrafelé nem úgy tűnik mintha kevés lenne a liba. Már-már arra gondoltam, hogy legközelebb viszek sörétest.Tartok tőle amint kiszállnék az autóból valamelyik zsombék egyszercsak felegyenesedne és nemzeti parkos fiúvá/lánnyá válna.  Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2562 Dátum: 2022. November 20. - 18:28:30 »








Gratulálok Urak! Emelem

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #2563 Dátum: 2022. November 21. - 09:26:57 »

Üdv Urak!

Ma reggel ismét Chris barátom meghívásának "kellett" eleget tennem...  Kacsint
A tavalyi csudaszép idővel ellentétben köd volt.  Taps Volt részünk nagyon ködös, ködös és a végén tiszta időben is. Talán liba volt kevesebb vagy daru több, mindenesetre egy-két kisebb csapat került csak a közelünkbe. Két parádés hibázást követtem el, így volt időm rácsodálkozni a tőlem száz méterre kibontakozó mészárlásra: vendéglátóm amire felemelte a puskáját, az le is esett...  Meglepődött

Igazán szép reggel volt, remekül éreztem magam. És ismét kiderült, hogy többet kell járnom a lőtérre...   Zavarodott Határozatlan




Chris! Köszönöm mégegyzer!  Meghajol Emelem

 Gratulálok Uraim!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2564 Dátum: 2022. November 21. - 09:58:41 »

Üdv Urak!

Ma reggel ismét Chris barátom meghívásának "kellett" eleget tennem...  Kacsint
A tavalyi csudaszép idővel ellentétben köd volt.  Taps Volt részünk nagyon ködös, ködös és a végén tiszta időben is. Talán liba volt kevesebb vagy daru több, mindenesetre egy-két kisebb csapat került csak a közelünkbe. Két parádés hibázást követtem el, így volt időm rácsodálkozni a tőlem száz méterre kibontakozó mészárlásra: vendéglátóm amire felemelte a puskáját, az le is esett...  Meglepődött

Igazán szép reggel volt, remekül éreztem magam. És ismét kiderült, hogy többet kell járnom a lőtérre...   Zavarodott Határozatlan




Chris! Köszönöm mégegyzer!  Meghajol Emelem

Ez szép! 👍
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 [171] 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: