Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 657990 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #2535 Dátum: 2021. November 12. - 10:30:15 »

A facebook betiltását várod? Én a köztévének nevezett valamivel vagyok így  Ördög Ördög Ördög. De elég egyszerű a megoldás, nem lépsz fel a fb-ra, én pl így oldottam meg a köztévés problémát

Igen. Azon túl, hogy rég nem látott ismerősökkel könnyű kapcsolatba kerülni, én más értelmét nem látom.
Napi dolog: ismerősünk kamasz fia motorbalesetben elhunyt, hírek is hozták anno. A cca. 150 komment 90%-a arról szólt, hogy "a lényeg, hogy eggyel kevesebb", "dögöljön meg az összes", stb. stb. Erre mi szükség van? Hogy az agymosást, meg az egyéb fake témákat, ki tudja milyen algoritmusokat szóba se hozzam.


Bocs az offért, csevegőben folytathatjuk.
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2536 Dátum: 2021. November 12. - 11:04:41 »

Nincs új a nap alatt, vagy mégis?
Alig aludtunk néhányat, ennek a hányatott sorsu libának a felfedezése óta és máris ott van az illetékes azstalon a mentsük meg a vörösnyakú ludat project elindítását kezdeményező, "tudományosan" alapos tanulmány. Értitek VÖRÖSNYAKU LÚD! Pár éve olvastam egy írást vadlibákról, ahol azt íták a vörösnyaku néhány példánya 2-3 évente figyelhető meg, lilik csapatokkal együtt. Most arról van szó,hogy a kiterjesztett  szezonban van itt jelentős darabszámban. (ott vadászó barátom megmondta, nincs még ez a dolog teljesen lejátszvaÍ)
Ezek után csak egy kérdésem van: honnan a NKA-ból került egy farkascsalád Zabarba?
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #2537 Dátum: 2021. November 12. - 12:54:17 »


Ezek után csak egy kérdésem van: honnan a NKA-ból került egy farkascsalád Zabarba?


Erre a kérdésre egyszerűbb a válasz (és a bizonyíték),mint hogy ki lőtte le a védett libát!
(pont a héten kaptam privátban egy rövid videót,hogy a felső Mátrában 2 süldő farkas birkózik egy jó kossal. Turista vette fel fényes nappal,nem vadkamera!)
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2538 Dátum: 2022. Január 02. - 11:35:52 »

Üdv Urak!

Nem épp tegnapi az élmény, de megosztatlan nem marad. Ritka manapság az ilyen meghívás és ritka az ilyen barátság.

Kora este csörgött a telefonom és a kijelzőre nézve, már tudtam, hogy libázni "kell" mennem...    Így is volt! Sajnos a másnap reggel nem volt megfelelő - NÉBIH-es, főállatorvosos ASP ellenőrzésünk volt - ezért egy nappal későbbre beszéltük meg a találkozót.
Barátom a meghíváskor elmondta, hogy a madarak a szomszéd területen lévő búzára húznak, sok esélyünk nem lesz, de egy-két kisebb csoport talán elfordul felénk. A vadászat reggelén "csodálatos" idő volt: kb. 200 km-es látótávolsággal...  Határozatlan   Így nem igazán túlzó reményekkel talpaltunk a leshelyünk felé.

Az első csapatok a várt iránytól 180 fokkal eltérve, egy másik tórendszer felől érkeztek...
Aztán a többi is...
Aztán a Nap is kisütött...

 A szomszédban feketéllett a vetés (helye), felhőben forogtak a madarak. De felénk valahogy nem akartak forogni. Türelmetlen

Úgyhogy vállra vett puskával megvitattuk a világ dolgait, megbeszétük a szép reggelt, készültünk a Karácsonyra. És láss csodát... Valamelyik vadászszentnek eszébe jutott, hogy minket is meg kellene ajándékozni, ha már ilyen türelmesen várakozunk és egész évben jók voltunk Ördög.  Úgyhogy felénk fordított egy-két kisebb csapatot, akikre, ha nehezen is, de tudtunk lövést tenni.

Minden ellenünk szólt, de ezek ellenére csak sikerült leszólítanunk néhány madarat!  Táncol Táncol Táncol

Chris! Köszönöm mégegyzer!    Meghajol  Emelem

Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2539 Dátum: 2022. Január 02. - 17:01:50 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2540 Dátum: 2022. Január 02. - 18:00:54 »

Péter!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2541 Dátum: 2022. Január 02. - 19:22:18 »

Urak!
 Emelem
(Petit nem találom a nádszálak között. Gyanítom úgy balról a 187. lehetsz te. Kacsint Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #2542 Dátum: 2022. Január 03. - 09:26:51 »

Péter, Chris!
Gratulálok mind kettőtöknek! 
 Emelem
Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2543 Dátum: 2022. Január 03. - 16:53:02 »

 Emelem Köszönjük!
Sajnos, a történtek után 2-3 napra, a területgazda kitárcsázta a 3-4 ha tarra legelt búzavetést. Az idesereglett ezres libanép megsértődött és szét széledt, azóta se lelem kilétüket Rííí. Remélem,  31-ig sikerül még egy-két eredményes húzást kifogni.
 
Naplózva

Üdv Chris
Pisti06
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129



« Új üzenet #2544 Dátum: 2022. Január 03. - 19:31:01 »

Emelem Köszönjük!
Sajnos, a történtek után 2-3 napra, a területgazda kitárcsázta a 3-4 ha tarra legelt búzavetést. Az idesereglett ezres libanép megsértődött és szét széledt, azóta se lelem kilétüket Rííí. Remélem,  31-ig sikerül még egy-két eredményes húzást kifogni.
 
Biztos hogy ez volt a legjobb amit gazduram tehetett?
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #2545 Dátum: 2022. Január 03. - 19:32:13 »




Gratulálok Nektek!

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2546 Dátum: 2022. Január 03. - 19:55:28 »


Sajnos, a történtek után 2-3 napra, a területgazda kitárcsázta a 3-4 ha tarra legelt búzavetést.
 
Van egy kis purparlé nálunk is a libákok miatt az egyik nagygazdával.
Hogy kissé tisztábban lássunk a libakár kérdésében, holnap megkezdek egy kísérletet.
Két nagy táblában, amit igen jelentős mennyiségű liba járt eddig, ki fogok jelölni 20-20 pontot, amiknek a koordinátáit GPS-en rögzítem.
Ezekből táblánként 10 nagyon káros és 10 kármentes táblarészen lesz kijelölve oly módon, hogy a műhold helyzettől függő 2-4 méteres pontosság
ne befolyásolhassa a későbbi eredményt (kiterjedtebb kontrollterületek közepére fogom tenni a pontokat,
amiknek a nagyobb környezetében egyforma állapotokat találok majd)
A két táblát erután megrakjuk gázágyúkkal és sűrűbb lesz rajtuk a zavarás és a vadászati tevékenység is, valószínűleg a libák odébb költöznek majd.
Betakarítás előtt visszamegyek a mintaterekre és mindegyiken elvégzem a termésbecsléshez szükséges mintaanyagok begyűjtését,
majd abból magát a termésbecslést.

Előzetes jóslatba nehéz lenne bocsátkozni, és nem is tennék ilyent.
De őszintén szólva nem lennék nagyon meglepve, ha a korábban elvégzett repce kísérletekhez hasonló eredményeket kapnék.
Azoknak az volt a lényegi megállapítása, hogy a csak rágott repce az esetek döntő részében alig maradt el hozamban a vadkármentes táblarészektől,
még 100%-os érintettség mellet is.
Volt olyan, gímek által tarra rágott repce, aminek a termésátlaga alig volt kevesebb, mint a gazda üzemi átlaga.
És volt olyan jelentős mértékben rágott tábla, aminek a termése meghaladta azt.
(A taposás más tészta, az (ha sáros, felázott körülmények között történik) nagyon be tud tenni neki, és komoly kiesést okoz)

Ha lesz eredménye, azt szívesen közzéteszem majd.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2547 Dátum: 2022. Január 03. - 22:12:46 »

Van egy kis purparlé nálunk is a libákok miatt az egyik nagygazdával.
Hogy kissé tisztábban lássunk a libakár kérdésében, holnap megkezdek egy kísérletet.
Két nagy táblában, amit igen jelentős mennyiségű liba járt eddig, ki fogok jelölni 20-20 pontot, amiknek a koordinátáit GPS-en rögzítem.
Ezekből táblánként 10 nagyon káros és 10 kármentes táblarészen lesz kijelölve oly módon, hogy a műhold helyzettől függő 2-4 méteres pontosság
ne befolyásolhassa a későbbi eredményt (kiterjedtebb kontrollterületek közepére fogom tenni a pontokat,
amiknek a nagyobb környezetében egyforma állapotokat találok majd)
A két táblát erután megrakjuk gázágyúkkal és sűrűbb lesz rajtuk a zavarás és a vadászati tevékenység is, valószínűleg a libák odébb költöznek majd.
Betakarítás előtt visszamegyek a mintaterekre és mindegyiken elvégzem a termésbecsléshez szükséges mintaanyagok begyűjtését,
majd abból magát a termésbecslést.

Előzetes jóslatba nehéz lenne bocsátkozni, és nem is tennék ilyent.
De őszintén szólva nem lennék nagyon meglepve, ha a korábban elvégzett repce kísérletekhez hasonló eredményeket kapnék.
Azoknak az volt a lényegi megállapítása, hogy a csak rágott repce az esetek döntő részében alig maradt el hozamban a vadkármentes táblarészektől,
még 100%-os érintettség mellet is.
Volt olyan, gímek által tarra rágott repce, aminek a termésátlaga alig volt kevesebb, mint a gazda üzemi átlaga.
És volt olyan jelentős mértékben rágott tábla, aminek a termése meghaladta azt.
(A taposás más tészta, az (ha sáros, felázott körülmények között történik) nagyon be tud tenni neki, és komoly kiesést okoz)

Ha lesz eredménye, azt szívesen közzéteszem majd.
 Emelem
Borítékolom az eredményt, mert ezt én már lejátszottam.
60ha-os kellően megerősödött búzavetés egy részét megtámadták a libák. Hat, 5x5 méteres mintaterületet jelöltünk ki. kettőt kettőt az érintetlen a megcsipkedett és a tövig lerágott részen. A tövig lerágott és az érintetlen terület között nem volt a termésátlagban jelentős eltérés. A legnagyobb termést viszont a megcsipkedett terület hozta.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2548 Dátum: 2022. Január 03. - 23:30:11 »

Üdv Urak!


Gratulálok Nektek Peti!
No meg az átalakulásodhoz különösképpen! Minden tiszteletem. Emelem
Bár mi itten nem éppen a libadorádó vagyunk, de idén van még hatalmas területen kukoricatarlónk és jönnek rá ezrével. Csak hát megvadászni nagyon nehéz, többszázhektáros terület közepén tanyáznak, sokszázan-ezren, egymást taposva, takarás semmi. Rámenni egy ilyen beszállt csapatra, ugye limes 0. Próbálkoztunk így, meg úgy, mire este felkelnek azonnal az egekben. Egyszer sikerült, hatalmas szélben egy nagy csapatot rámhozott a szerencse, mire észrevettek és fordultak már tudtam tenni egy duplát a huszassal. Két szem ( mint utóbb kiderült) nyolcas sörét lehozta.  Igen



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2549 Dátum: 2022. Január 04. - 08:49:03 »

Borítékolom az eredményt, mert ezt én már lejátszottam.
60ha-os kellően megerősödött búzavetés egy részét megtámadták a libák. Hat, 5x5 méteres mintaterületet jelöltünk ki. kettőt kettőt az érintetlen a megcsipkedett és a tövig lerágott részen. A tövig lerágott és az érintetlen terület között nem volt a termésátlagban jelentős eltérés. A legnagyobb termést viszont a megcsipkedett terület hozta.

Ismerős mesélte:

Libák által feketére rágott búzavetés, a Vt. húzta a nyakát, hogy mi lesz ebből.
A gazda nem jelzett, úgyhogy ők se mozdultak.
Aztán aratás után finoman megkérdezték, hogy a szóban forgó tábla milyen lett.
A válasz az volt, hogy -Soha rosszabbat!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 [170] 171 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: