Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658409 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2505 Dátum: 2020. December 06. - 19:18:31 »

  Igen
Nagyon ügyesek vagytok!
(Zserbó volt?) Stoel
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #2506 Dátum: 2020. December 06. - 20:18:20 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2507 Dátum: 2020. December 06. - 21:47:04 »

 Igen  Gratulálok!!!  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #2508 Dátum: 2020. December 06. - 22:38:00 »

Üdv Urak!

Pár nappal ezelőtt érkezett a meghívás kedves, idős vadászbarátomtól - én pedig mindennek ellenállok, a kísértést kivéve...  Ördög   Így másnap hajnalban egy nagyon jó libavadászat vette kezdetét.
Az időjósok által meghirdetett felhős idő elmaradt, de így is sikerült leszólítanunk néhány madarat. Különösen vendéglátóm remekelt, öröm volt nézni, ahogy dolgozik.

Az egyik utolsó lúd szárnyazottan jött lefelé, majd erőre kapva, siklózva eltűnt a távolban. Majd egy kilométeres hajsza után sikerült elkapnom - de akkorra már a fülemen is levegő után kapkodtam... Majdnem az életemet adtam érte! Hiába: fogyni kellene.  Rííí

Chris! Köszönöm mégegyzer!   Meghajol  Emelem


Mielőtt jogsértéssel vádolna valaki: a terítéket hárman lőttük. Én lennék a legboldogabb, ha ilyet tudnék. De nem tudok... Mosolyog

Gratulálok Peti! Szép vadászat lehetett!  Igen Igen Tavaly ilyenkor is rácsodálkoztam a gyönyörű terítéketekre.  Wave
Nálunk is már mozognak, kellene jó zimankós erős szél, vagy köd. Akkor én is felállok a nyeregre. Sajátos nálunk a libázás, erdőben vadásszuk. Egy dombvonulaton buknak át hajnalban, délkörül  és este. Van egy filingje, ha jön le a liba és beesik a fenyvesbe, vagy a tölgy fiatalosba.  Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #2509 Dátum: 2020. December 07. - 11:34:02 »

Üdv Urak!

Pár nappal ezelőtt érkezett a meghívás kedves, idős vadászbarátomtól - én pedig mindennek ellenállok, a kísértést kivéve...  Ördög   Így másnap hajnalban egy nagyon jó libavadászat vette kezdetét.
Az időjósok által meghirdetett felhős idő elmaradt, de így is sikerült leszólítanunk néhány madarat. Különösen vendéglátóm remekelt, öröm volt nézni, ahogy dolgozik.

Az egyik utolsó lúd szárnyazottan jött lefelé, majd erőre kapva, siklózva eltűnt a távolban. Majd egy kilométeres hajsza után sikerült elkapnom - de akkorra már a fülemen is levegő után kapkodtam... Majdnem az életemet adtam érte! Hiába: fogyni kellene.  Rííí

Chris! Köszönöm mégegyzer!   Meghajol  Emelem


Mielőtt jogsértéssel vádolna valaki: a terítéket hárman lőttük. Én lennék a legboldogabb, ha ilyet tudnék. De nem tudok... Mosolyog

Gratulálok Péter  Emelem,, frissen és megfiatalodva nagyon szép eredmény Wave
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2510 Dátum: 2020. December 11. - 09:29:27 »

Nagyon szép eredmény!

Az milyen "moslékkeverő"?

Mosolyog Kacsint

Szia!
Nem igazán nagy valami: egy 12-es Sauer-Beretta. Ha jó irányba tartom, talál...  Ördög
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2511 Dátum: 2020. December 16. - 13:11:30 »

Rapszodikus kedélyű jószág ez a liba. Tegnapelőtt még k. b. 8000 példány gyűlt össze esténként a közeli halastavon, ma reggelre csak pár lézengő egyed maradt a környéken. Az a gyanúm, ez évi liba idénynek befellegzett Rííí.     

 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2512 Dátum: 2020. December 16. - 14:27:04 »

Rapszodikus kedélyű jószág ez a liba. Tegnapelőtt még k. b. 8000 példány gyűlt össze esténként a közeli halastavon, ma reggelre csak pár lézengő egyed maradt a környéken. Az a gyanúm, ez évi liba idénynek befellegzett Rííí.     

 Emelem
Nem hinném hogy vége lenne. Szerintem még el se kezdődött. Legalább is felénk még nem. Van liba a Velencei-tavon, de az igazi nagy tömegek még nem érkeztek meg.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2513 Dátum: 2020. December 17. - 07:40:32 »

 Emelem
Remélem igazad lesz!
Naplózva

Üdv Chris
ptomi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 114


« Új üzenet #2514 Dátum: 2021. Október 22. - 09:28:22 »

Mától országosan, egységesen, október 1-től január 31-ig lőhető a nyári lúd és a nagy lilik is! Taps

Naplózva
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #2515 Dátum: 2021. Október 22. - 10:39:52 »

Mától országosan, egységesen, október 1-től január 31-ig lőhető a nyári lúd és a nagy lilik is! Taps



Kicsit bővebben  Emelem :


Ezúton tájékoztatom Önöket, hogy a Magyar Közlöny 194. számában 2021. október 21. napján megjelent az agrárminiszter 38/2021. (X. 21.) AM rendelete a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvény végrehajtásának szabályairól szóló 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet módosításáról.

 

A módosítás értelmében megszűntek hazánkban a területi elhelyezkedéstől függő nyári lúd, nagy lilik és vetési lúd vonatkozásában eltérő időpontokban kezdődő, illetve végződő vadászati idények. A három vadlúdfaj vadászati idénye tehát az ország teljes területén egységesen október 1-től január 31-ig tart. Változtak az elejtési korlátozások is a libafajok vonatkozásában, az új előírás szerint nyári lúdból, vetési lúdból és nagy lilikből naponta, személyenként összesen legfeljebb hat darab ejthető el, melyből a vetési ludak száma nem lehet több kettőnél.

 

A rendeletmódosítás hatálybalépése a kihirdetést követő nap, vagyis 2021. október 22.

 
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2516 Dátum: 2021. Október 22. - 20:03:40 »

Ez ám a jó hír Táncol Hónaptól indulhat a tarló keresés, mert liba, főkép nyári, az   bőven van.   
Naplózva

Üdv Chris
J.vadász
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2517 Dátum: 2021. Október 23. - 05:48:46 »

Ez ám a jó hír Táncol Hónaptól indulhat a tarló keresés, mert liba, főkép nyári, az   bőven van.   

 Emelem

Megoldődott a sok éves problémád! Igen Vigyorog Vigyorog
Egy nagy kalappal! Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2518 Dátum: 2021. November 08. - 16:59:14 »

A Velencei-tóra megérkeztek a libák. Még nem az az igazi nagy tömeg, de vannak már pár ezren. Meglepetésemre szokatlanul sok köztük a vettési, az itt költő nyáriak nagy része viszont már elvonult.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #2519 Dátum: 2021. November 09. - 05:20:01 »

Gondolom majd a hidegebb idő fogja a nagyobb tömegeket mozgósítani?
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Oldalak: 1 ... 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 [168] 169 170 171 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: