Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658525 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #300 Dátum: 2009. Január 14. - 15:55:58 »

Ma megvolt a jeges túra!
A Kama által talált libázási lehetőséget teszeteltük Ordacsehiben. Számítottunk rá, hogy rossz idő lehet ma, ezért nem kockáztattuk a hajnali indulást, lementünk tegnap este. Kama, GangoCs, Triana, és jómagam. Tegnap este vacsora, közben a boglári kirányleányka-chardonnay cuvee tesztelését is végrehajtottuk. Bár Csabi a nátha elűzésére forralt vörösbort vett igénybe.
Ma reggel 6 órai indulást terveztünk, tükör jég fogadott az autóknál. Kivakarás, majd a szintén tükörjegű utcán araszolva ki a főütvonalra. Azt sózták lehetett óvatosan menni.
A kísérőnknek nem voltak túlságosan jó reményei a folyamatosan eső ónos eső miatt. Csabiék egy búzavetés mellett álltak el, mi egy kukorica tarló szélén rejtőzködtünk. Jöttek is a libág szépen, de leginkább az ég alatt 1 m-el. Aztán beszállt egypá liba elénk a tarló közepére. Vártunk Robival türelmesen. Hátha jön még a leszálltakkal úgysem tudunk mit kezdeni, messze is van, mielőtt belopnánk őket, már kiszúrnak. Beszállt újabb 4 kissé jobbra, de azok is messze voltak. Közben rendületlenül esett, és fagyott rá a poskára, kalapra, kabátra. Mintegy 3mm -es jégpáncél borított bennünket. Aztán a szemem sarkában megvillant valami, két liba repült olyan 35- 40 m-re. Csak annyit tudtam mondani Robinak, hogy _Figyelj! Tied az első, és már el is repültek előttünk. Ekkor szólalt meg a 2 dupla. A hátsó megbillent az első lövéstől, a másodiktól szépen leörgött. Robi is eltalálta, de nem esett dögre, kellett egy kicsit utánkeresni, de meglett az is.
Közben Csabiék is lőttek egyet, de majd arról Ők írnak.

Fél 12-kor aztán mi összecsomagoltunk, hosszú és sikos út várt még ránk. Aztgondolom, a nem esett volna sokkal jobb lehetett volna, meg akkor is ha van rendes csalilbánk. Sajnos amit vittem 2 zsáko, csak 1 jiba volt benne, a többi kacsa volt. Kitettük azért, de elvesztek a kukorica tarlóban. A búzán, vagy hóban jobban látszottak volna.

A telefonnal készített kissé psziochodelikus képen a nagylilikem, ónóseső pettyekkel, talán a kalapon látszik a vastag jég.


Itt pedig Triana nickű fórumtársunk, aki Robi, de errefel csak Szmöre -nek hívják  Nyihi

« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 14. - 21:37:54 írta Voldemort » Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2009. Január 14. - 15:58:36 »

Voldikám a jó ég áldjon meg, gratulálok! ÖrömNeked  Emelem

Csabinak is előre!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #302 Dátum: 2009. Január 14. - 15:59:15 »

Ma megvolt a jeges túra!


Gratulálok Nektek! Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #303 Dátum: 2009. Január 14. - 16:01:17 »

Köszönöm mindannyiunk nevében!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #304 Dátum: 2009. Január 14. - 17:13:13 »

Voldi,  Emelem Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #305 Dátum: 2009. Január 14. - 17:46:03 »

Ma megvolt a jeges túra!
A Kama által talált libázási lehetőséget teszeteltük Ordacsehiben. Számítottunk rá, hogy rossz idő lehet ma, ezért nem kockáztattuk a hajnali indulást, lementünk tegnap este. Kama, GangoCs, Triana, és jómagam. Tegnap este vacsora, közben a boglári kirányleányka-chardonnay cuvee tesztelését is végrehajtottuk. Bár Csabi a nátha elűzésére forralt vörösbort vett igénybe.
Ma reggel 6 órai indulást terveztünk, tükör jég fogadott az autóknál. Kivakarás, majd a szintén tükörjegű utcán araszolva ki a főütvonalra. Azt sózták lehetett óvatosan menni.
A kísérőnknek nem voltak túlságosan jó reményei a folyamatosan eső ónos eső miatt. Csabiék egy búzavetés mellett álltak el, mi egy kukorica tarló szélén rejtőzködtünk. Jöttek is a libág szépen, de leginkább az ég alatt 1 m-el. Aztán beszállt egypá liba elénk a tarló közepére. Vártunk Robival türelmesen. Hátha jön még a leszálltakkal úgysem tudunk mit kezdeni, messze is van, mielőtt belopnánk őket, már kiszúrnak. Beszállt újabb 4 kissé jobbra, de azok is messze voltak. Közben rendületlenül esett, és fagyott rá a poskára, kalapra, kabátra. Mintegy 3mm -es jégpáncél borított bennünket. Aztán a szemem sarkában megvillant valami, két liba repült olyan 35- 40 m-re. Csak annyit tudtam mondani Robinak, hogy _Figyelj! Tied az első, és már el is repültek előttünk. Ekkor szólalt meg a 2 dupla. A hátsó megbillent az első lövéstől, a másodiktól szépen leörgött. Robi is eltalálta, de nem esett dögre, kellett egy kicsit utánkeresni, de meglett az is.
Közben Csabiék is lőttek egyet, de majd arról Ők írnak.

Fél 12-kor aztán mi összecsomagoltunk, hosszú és sikos út várt még ránk. Aztgondolom, a nem esett volna sokkal jobb lehetett volna, meg akkor is ha van rendes csalilbánk. Sajnos amit vittem 2 zsáko, csak 1 jiba volt benne, a többi kacsa volt. Kitettük azért, de elvesztek a kukorica tarlóban. A búzán, vagy hóban jobban látszottak volna.

A telefonnal készített kissé psziochodelikus képen a nagylilikem, ónóseső pettyekkel, talán a kalapon látszik a vastag jég.


Gratulálok! Remélem pénteken is sikerül valamit "leköszörülni".
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 14. - 18:14:10 írta Viktor » Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #306 Dátum: 2009. Január 14. - 17:51:29 »

Gratulálok! Remélem pénteken is sikerül valamit "leköszörülni".
Remélem, én rajta leszek!  Wave
A libák is gondolhatnák így  Bion
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #307 Dátum: 2009. Január 14. - 18:53:08 »

Akkor ezek szerint hazaértetek rendben!

Hát nem volt gyenge ez a mai nap!
Mikor elmentetek, utána még jött egy-két jó csapat, de valahogy nem akaróztak még a csalilibák fölött se leereszkedni lőtávolságra, úgyhogy többnyire csak nézegettük őket. Ha lőttünk azt bántuk meg pillanatokon belül (hátha jöttek volna még közelebb is), ha meg nem, akkor meg azt, mert egypár kör után elmentek...

Három óra körül aztán abbahagytuk mi is, így azzal a "kompánista" libával zártuk a napot.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #308 Dátum: 2009. Január 14. - 19:16:16 »

Gratulálok libavadászok! Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #309 Dátum: 2009. Január 14. - 19:25:27 »

Üdv a Vadászoknak!  Emelem Vadász Wave
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #310 Dátum: 2009. Január 14. - 19:29:48 »

Hazaértem én is! Jó másfélszer annyi idő volt az út, mint tegnap!

Hát igen! Nem volt egyszerű! Nagy esőkabátban, "jeges" puskával nem egyszerű lőni.

A "kompánista" liba esete érdekes. Viszonylag messziről lőttünk a csapatra, egyikünk sem találta el, amire célzott. (legalábbis nem esett le) Viszont leesett agy harmadik, valami kósza sörétszem fejen találta.
Az előbb megtörtént az alapos "boncolás", és nem bizonyosodott be, hogy ki lőtte a libát.
Több külsérelmi sörétnyom mellett összesen 3 sörét ejtett rajt sebet. Egy a combján, egy a hátán, egy a fején. És egyik sem maradt benne.

Amúgy szerintem Kami lőtte. Az én puskámnak már messze voltak.
Első libának egy tisztán elejtett egyed kell!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2009. Január 14. - 19:32:37 »

Csabi! Kama! Igen Igen Igen Vadász
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #312 Dátum: 2009. Január 14. - 19:34:46 »

Hejj Vadászok, Vadászok! Emelem
Ritka vacak időt fogtatok ki.
Gratulálok Nektek! Emelem Wave
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #313 Dátum: 2009. Január 14. - 19:40:39 »

Felébredt bennem az egészséges vádászirigység. ;)Vadászüdv! Emelem
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #314 Dátum: 2009. Január 14. - 20:05:30 »

Hazaértem én is! Jó másfélszer annyi idő volt az út, mint tegnap!

Hát igen! Nem volt egyszerű! Nagy esőkabátban, "jeges" puskával nem egyszerű lőni.

A "kompánista" liba esete érdekes. Viszonylag messziről lőttünk a csapatra, egyikünk sem találta el, amire célzott. (legalábbis nem esett le) Viszont leesett agy harmadik, valami kósza sörétszem fejen találta.
Az előbb megtörtént az alapos "boncolás", és nem bizonyosodott be, hogy ki lőtte a libát.
Több külsérelmi sörétnyom mellett összesen 3 sörét ejtett rajt sebet. Egy a combján, egy a hátán, egy a fején. És egyik sem maradt benne.

Amúgy szerintem Kami lőtte. Az én puskámnak már messze voltak.
Első libának egy tisztán elejtett egyed kell!

Húvazze!
Nem is mondtad, hogy nem lőttél még libát!

Akkor nem tukmáltam volna semennyire se...
Mert "Első libának egy tisztán elejtett egyed kell!"
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: