Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658283 alkalommal)
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2445 Dátum: 2018. Augusztus 31. - 14:47:38 »

Zoli!  Igen  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2446 Dátum: 2018. November 10. - 10:44:42 »

Gratula a récékhez meg a két "kísérődhöz". Remélem pár könnyebb lövést átengedsz a fiatalembernek, hiszen az ő korában már illik "kupálódni". Nálam sajna egy hámozott nulla a réce mert a Batár kiszáradt, a tarlókat lebuktatták, a horgásztavaink belterületnek számítanak, a Tiszára meg nem mehetünk apróvadazni.
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #2447 Dátum: 2018. November 11. - 17:25:43 »

Gratula a récékhez meg a két "kísérődhöz". Remélem pár könnyebb lövést átengedsz a fiatalembernek, hiszen az ő korában már illik "kupálódni". Nálam sajna egy hámozott nulla a réce mert a Batár kiszáradt, a tarlókat lebuktatták, a horgásztavaink belterületnek számítanak, a Tiszára meg nem mehetünk apróvadazni.

 Emelem
Köszönöm szépen a kísérők nevében. Igen
A fiatalúr most kezdte a "vadászkísérő" státuszt, természetesen én meg mindenben támogatom! Vigyorog
Az anyja pedig azt mondta, hogy jól gondoljam meg, mert egy családban elég egy hülye... Röhög
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2448 Dátum: 2018. November 18. - 18:16:26 »

Végre hazaértem a Világjáró Magyar Vadászok Klubjának őszi találkozójáról és még pihentem is valamit, tehát beszámolnék mit is sikeredett végeznem Napkoron meg Vásárosnaményban. Első sorban egész komoly tapasztalatokat szereztem a nevelt kacsa és ifácán vadászata és vadásztatása terén, és azt kell mondjam nem olyan fekete az ördög mint amilyennek festik. Lehet ezt a műfajt sportszerűen, a madárnak jó menekülési esélyt adva űzni, csak persze akkor sokba kerül. No de a lényeg. Ugray Tamás jóbarátunk leszervezett egy vadkacsa vadászatot Támba Miklós birodalmába Napkorra ahová délután kettőre hirdettünk gyülekezőt. A Miklósról tudtam, hogy kiváló vadászember és vadgazda, de most bemutatkozott a házigazda oldaláról is mert a Napkelte étteremben olyan ebéddel várta a csapatunkat, hogy én azon kezdtem gondolkodni, hogy inkább iszom egy stampedlivel és lefekszem alukálni. Apropó stampedli. A Miklós vadászati ágazatvezetőjéről tudni illik, hogy  nagyon korrekt ember, de aki vadászat ELŐTT nála szeszes italt fogyaszt (az orra egy vérebével vetekszik) azt kérlelhetetlenül elzavarja. Hallgattam hát a józanság szavára és 5 perc kocsikázás után meg is érkeztünk a tett helyre. A nevelt kacsa trambulinos röptetéséről viszont annyi marhaságot olvastam már össze, hogy igencsak szkeptikusan vetem kézbe a Gergely Imi barátom által biztosított fegyvert. Ami azt illeti igencsak meglepődtem, mert Imre a több mint 120 éves ferlachi kakasos húszasát nyomta a markomba amit ő is csak vásár és ünnepnapokon használ. Aztán megkezdődött a műsor. Az etetőhelyről vízre visszatérő kacsák útvonalát egy nyárfasor keresztezi ami még jóval a puskások előtt jó magasra kényszeríti a madarakat, egy kis hátszelet is kaptak a récék és hibátlanul röpültek is. Mindez azt eredményezte, hogy magasan, gyorsan és igencsak vadászpilótásan csapongva jöttek a kacsák. A kis húszassal viszont igen-igen együtt voltunk. Kb 20 perc alatt,18 patronnal lőttem 5 kacsát amikor megtörtem a fegyvert és inkább a vadőröknek segédkeztem a kacsák összegyűjtésében.  A csapat patronfogyasztása ellenben valami katasztrofális volt. Ági Sanyi barátom példának okáért majd 3 doboznyi lőszert használt el a teljes vadászat alatt a fia 12-es automata benellijéből, mire terítékre hozott 6 madarat. Én viszont Imre barátom zsebével (az én madaraimat is ő fizette) nem szerettem volna túlzottan visszaélni. Imre különben amikor a második madárnál látta, hogy egész jól lövök a húszassal azt tanácsolta inkább a nehezebb lövésekre érkező madarakra puskázzak mert egy ilyen vadászaton inkább lőjék pár emlékezetes toronyrécét, mint egy talicskányi potyára jövő madarat. Igaza lehetett mert két utolsó madaram igen látványosra sikeredett, mégha ennek 8-10 "szélbe eregetett" patron volt is az ára. A 9 fős társulat különben egy bő óra alatt lőtt 71 tőkésrécét, bár ahogy mondottam volt, a találati arányt inkább ne vitassuk.
Én összességében jól szórakoztam, de nem leszek stabil kuncsaftja az efféle kacsavadászatoknak. Inkább lövök a Batáron-Tiszán a kutyámmal cserkelve két-három récét semmint 3700 forintos kacsára puffogtassak "steril" körülmények között, a gondolataimat is leső hivatásos személyzettel övezve. Próbának viszont jó volt a dolog, elmondhatom, hogy ezt is kipróbáltam. Folytatás a fácános topicban, másnap ugyanis Kiss B. Zoli volt a házigazdánk Vásárosnaményban és fácánra vadásztunk a helyi akácosokban és gyümölcsösökben.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2449 Dátum: 2018. November 27. - 18:51:24 »

Az elmúlt éjszaka sok ezer liba érkezett a Velencei tóra. Mind a három kihúzási útvonalukon, amit én belátok, 7 óra körül, 20-30 percen keresztül folyamatosan vonultak a környező vetésekre. Sötétedéskor ez megismétlődött ellenkező irányba. Az a tapasztalatom, hogy ebben az esetben már hosszabb időt fognak itt tölteni. Szerintem ez máshol is így lesz, érdemes készülni a vadászatra. Ami érdekes, az elmúlt évek tapasztalataitól eltérően nagyon megnövekedett a vetésiek száma. Az elmúlt idők szárazsága miatt nem túl acélos vetésekben a napokban lehullott csapadéktól belázott földeken, szerintem borzalmas károkat fognak okozni. Sajnos itt ez már engem nem érint.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #2450 Dátum: 2018. November 28. - 21:26:25 »

Ma délután jöttem haza Szegedről.
Hát több ezer liba keringett a levegőben Szegeden.
Gyönyörű látvány volt!
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2451 Dátum: 2018. November 28. - 21:44:44 »

Ma délután jöttem haza Szegedről.
Hát több ezer liba keringett a levegőben Szegeden.
Gyönyörű látvány volt!

Ez szerencsére rendszeresen így van. Hétfőn este ügyeletben hallottam jó ideig a keringő lilikek hangját abban a párás, hideg időben, hát mit ne mondjak... elvágyódtam! Elvonási tüneteim vannak libaügyileg...
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #2452 Dátum: 2018. November 29. - 11:09:45 »

Már csak egy ismerős kellene aki tud a környéken vadliba vadászati lehetőségben segíteni...
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2453 Dátum: 2018. November 29. - 20:50:29 »

 Emelem
Polgár környékén is rengeteg a liba, még egy nap és lehet szórni a serétett.  Táncol
Naplózva

Üdv Chris
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #2454 Dátum: 2018. November 29. - 21:49:33 »

Emelem
Polgár környékén is rengeteg a liba, még egy nap és lehet szórni a serétett.  Táncol
Az jó!

Nem tudsz a környéken libázási lehetőséget?
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2455 Dátum: 2018. November 30. - 08:23:36 »

Az jó!

Nem tudsz a környéken libázási lehetőséget?

 Emelem
Ment a privát.
Naplózva

Üdv Chris
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #2456 Dátum: 2018. November 30. - 09:07:16 »

Emelem
Ment a privát.
Köszönöm szépen!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #2457 Dátum: 2018. November 30. - 13:13:46 »

Már csak egy ismerős kellene aki tud a környéken vadliba vadászati lehetőségben segíteni...

Az nekem is jó lenne, csak Székesfehérvár térségében...


A múltkor Fehérvár meg Dunaújváros között félúton tengernyit láttunk...   Csodalk Nyálcsorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #2458 Dátum: 2018. November 30. - 14:00:36 »

Az nekem is jó lenne, csak Székesfehérvár térségében...


A múltkor Fehérvár meg Dunaújváros között félúton tengernyit láttunk...   Csodalk Nyálcsorog
Egy jó libavadászatért szívesen utazom kis hazánkon belül.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2459 Dátum: 2018. December 05. - 17:58:46 »

Szokásomhoz híven ma reggel is figyeltem, 20-30 percig a tóról kihúzó libákat.
Még mindíg sok a vetési, de lassan kezd eltolódni az arány a lilikek javára.
Jött egy 20-30 fős nyárilúd csapat, mellettük 6 liba amik nagyobbnak tűntek, közvetlenül felettem húztak el 100-120m magasan.
Egyértelműen megállapítható volt, hogy az a 6 kanadai lúd.
 Emelem
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 [164] 165 166 167 168 169 170 171 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: