Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658256 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #270 Dátum: 2009. Január 04. - 13:29:46 »

 Igen Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #271 Dátum: 2009. Január 04. - 13:41:04 »

Gratulálok Sakac!  Emelem

Ma délelőtt én is voltam kacsázni. Egyet szépen elhibáztam, de azért sikerült egy tojót lőni. Sajnos csak egyet, mert felrepült egyszerre vagy nyolc amiből kettőt leszólítottam. Mind a kettő átesett a csatorna másik oldalára. Na gyerünk át érte! Út közben pont azon gondolkodtam hogy még soha nem is lőttem dublét, ez az első. Átérünk a túloldalra, keressük a kacsákat. Apu észrevette az egyiket a nádasban, nyúl érte, ekkor a kacsa erőt véve magán bevetette magát a vízbe, és végleg eltűnt a szemünk elől. Ahol feküdt csupa vér volt minden, tehát nem hiszem hogy szimplán csak szárnyaztam volna. A másikat megtaláltam. Így tehát még mindig nem lőttem dublét. :'( Hiába: Eb a vadász kutya nélkül!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #272 Dátum: 2009. Január 04. - 14:36:01 »

 Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #273 Dátum: 2009. Január 04. - 16:46:15 »

picivel nagyaobb szerencsével többet tudtunk volna lőni.De a kacsák szemfülesebbek voltak...

Ja meg ha jobban lövünk.  Mosolyog Főleg én...
De a séta igen jól esett, és az idő is szép volt. Majd ismételjük ha lehet!
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #274 Dátum: 2009. Január 04. - 16:55:36 »

Ma délután egy patak partjára mentem kutyát sétáltatni és vittem magammal a sörétest is. De úgy is mondhatnám, hogy kacsázni mentem, de a tacsit is vittem, hadd mozogjon.  Kacsint

Összesen csak egy pár tőkést láttam és a gácsért egy hirtelen odadobott lövéssel sikerült elejtenem.
Kb. 10 évvel ezelőtt lőttem utoljára kacsát, úgyhogy már éppen ideje volt.


Igen Igen Igen
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #275 Dátum: 2009. Január 04. - 16:57:31 »

Reggeli egészségügyi séta eredménye


picivel nagyaobb szerencsével többet tudtunk volna lőni.De a kacsák szemfülesebbek voltak... Bion
Ez igen!Fő az egészség! Igen Emelem
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #276 Dátum: 2009. Január 04. - 17:07:42 »

Gratulálok Sakac!  Emelem

Ma délelőtt én is voltam kacsázni. Egyet szépen elhibáztam, de azért sikerült egy tojót lőni. Sajnos csak egyet, mert felrepült egyszerre vagy nyolc amiből kettőt leszólítottam. Mind a kettő átesett a csatorna másik oldalára. Na gyerünk át érte! Út közben pont azon gondolkodtam hogy még soha nem is lőttem dublét, ez az első. Átérünk a túloldalra, keressük a kacsákat. Apu észrevette az egyiket a nádasban, nyúl érte, ekkor a kacsa erőt véve magán bevetette magát a vízbe, és végleg eltűnt a szemünk elől. Ahol feküdt csupa vér volt minden, tehát nem hiszem hogy szimplán csak szárnyaztam volna. A másikat megtaláltam. Így tehát még mindig nem lőttem dublét. :'( Hiába: Eb a vadász kutya nélkül!
A kacsadublé egyike a legnehezebbeknek.Szalonkából kétszer lőttem dublét,fácánból sokszor,de kacsából még soha sem sikerült.Sajnálom,hogy nem tudtad felvenni!Azért így is: Emelem
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #277 Dátum: 2009. Január 04. - 20:53:39 »

Csabi, Sakac és Erik!

 Igen Igen Igen Emelem
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #278 Dátum: 2009. Január 04. - 21:22:21 »

Fiúk!
Gratulálok az egészségügyi sétához!  Kacsint Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #279 Dátum: 2009. Január 05. - 00:14:09 »

Reggeli egészségügyi séta eredménye


picivel nagyaobb szerencsével többet tudtunk volna lőni.De a kacsák szemfülesebbek voltak... Bion
Hej! Gratulálok!
Ismerős kalapok, ismerős Fégbok meg Montekarlo!
 Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #280 Dátum: 2009. Január 05. - 08:39:14 »

Nekem is "ismerősök" a fegyverek, voltak már nálam javításon ( ezért találták el a kacsákat  Nyihi Nyihi Nyihi ). Gratulálok!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #281 Dátum: 2009. Január 05. - 11:40:59 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak! Igen Igen Igen

Off: miért nehéz a kacsadublé? Előttünk kelő csapatból nem különösebben bonyolult két récét kiemelni, de tocsogó felett is simán meg lehet csinálni, amikor húznak be, vagy emelkednek ki. Én fácánból nem lőttem még soha (igaz, alig volt rá alkalmam), és szalonkából is csak egyet. Récéből sokat. Persze, nem kötözködni akarok, csak érdekel, ki hogy látja? Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #282 Dátum: 2009. Január 05. - 19:33:01 »

A kelő és az ereszkedő kacsát nem túl nehéz lőni.Szerintem az igazi,vérbeli kacsadublé a magasan,villámgyorsan húzó csapatból esik.Ma sem jött össze,az egyik dögre esett,a másikat szárnyaztam,persze nem lett meg. :'(
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #283 Dátum: 2009. Január 05. - 21:27:08 »

A kelő és az ereszkedő kacsát nem túl nehéz lőni.Szerintem az igazi,vérbeli kacsadublé a magasan,villámgyorsan húzó csapatból esik.Ma sem jött össze,az egyik dögre esett,a másikat szárnyaztam,persze nem lett meg. :'(

 Emelem Legközelebb!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #284 Dátum: 2009. Január 06. - 07:53:54 »

A kelő és az ereszkedő kacsát nem túl nehéz lőni.Szerintem az igazi,vérbeli kacsadublé a magasan,villámgyorsan húzó csapatból esik.Ma sem jött össze,az egyik dögre esett,a másikat szárnyaztam,persze nem lett meg. :'(

Így igaz, ez már művészet! Ne búsulj, előbb-utóbb sikerülni fog! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: