Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 653892 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #2415 Dátum: 2017. November 30. - 17:47:51 »

Istenem, hányszor megéltem ezt...
Ebben a rohadt világban az ember mást se csinál csak búcsúzik...

Nem szeretek búcsúzni, nem az én formám, viszont időnként az élet rákényszerít.
Az idén először a területünktől kellett (volna) búcsúznom.
Nem tettem...csak körbenéztem az ismerős tájon, ahová több, mint két évtized minden emléke kötött, aztán beültem az autóba
és nem volt erőm visszanézni.
Aztán a nyáron egy kedves Baráttól kellett -képletesen- búcsúzni. Rííí
Ez fájt eddig a legjobban...

Sajnálom Gabi és maximálisan megértelek! Igen
 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #2416 Dátum: 2017. November 30. - 18:03:10 »

Az esőnek annyi haszna volt, hogy vizeinken megjelentek a vándorkacsák. Kerceréce, csörgő, barát, sőt még böjti is akad. És mindez ara volt jó, hogy meglőjem életem első csörgőkacsáit! (nyugi nálam Ukrajnában a "csirok" még vadászható faj!!). Duplára! Rögtön két gácsért! A 77-ik mennyországból! Isten bizony jobban örülök annak a két galambnyi madárkának – meg az érzés szerint odadobott piff-puffnak ami lehozta őket – mint egy szórón 20 méterről agyongolyózott mázsás disznónak.

 Emelem
Gratulálok! Megértem az örömödet, nem könnyű leszólítani a kis rakétákat! Valaha a gyors röptű kacsácskák meg a sárszalonka volt a vízi vadászat ínyencsége. Azok az idők elmúltak, most itt az ezernyi liba, és holnaptól már nálunk is lőhetők Táncol. Kíváncsi vagyok hogy sikerül a hajnali libázásom. Wave
Naplózva

Üdv Chris
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #2417 Dátum: 2017. December 04. - 10:58:07 »

Liba az volt, százával, csak a derült idő miatt magasan repültek. Azért hármat csak sikerült leszólítani Emelem
Naplózva

Üdv Chris
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #2418 Dátum: 2017. December 04. - 11:03:52 »

Liba az volt, százával, csak a derült idő miatt magasan repültek. Azért hármat csak sikerült leszólítani Emelem

Gratulálok!  Wave  Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2419 Dátum: 2017. December 04. - 11:23:44 »

 Igen
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #2420 Dátum: 2017. December 04. - 11:29:59 »

Köszönöm Urak!  Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2421 Dátum: 2017. December 04. - 12:15:04 »

Liba az volt, százával, csak a derült idő miatt magasan repültek. Azért hármat csak sikerült leszólítani Emelem

 Igen  chris .   Merre felé volt ez ? 
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #2422 Dátum: 2017. December 04. - 13:53:24 »

Liba az volt, százával, csak a derült idő miatt magasan repültek. Azért hármat csak sikerült leszólítani Emelem

Gratulálok Krisztián!
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #2423 Dátum: 2017. December 04. - 19:06:55 »

Nagy ritkán, a természetvédők is cselekszenek "pozitívan". Polgár mellet volt egy gazdátlan halastó ami évtizedek át szárazon ált. Néhány évvel ezelőtt a Nemzeti Park tulajdonába, vagy kezelésébe került, megjavították a töltéseket és elárasztották a tavakat. Létrehoztak k.b 150 ha sekély vízfelületet, melyben sok vízinövény sziget található - ideális madártanya. Hamar beköltöztek a nyári ludak, meg mindenféle vízimadarak. Szerintem több száz nyári lúd fészkel ezen területen, sőt néhány daru család is. Aztán megtalálták a vonuló seregek is, ősszel több ezer libának biztosít szállást. Reggelente ezrivel húznak ki a környező területekre a búzatermelők nagy "örömére". Sajnos a szomszéd vadásztársaság területén van e vízi paradicsom, de a polgári területre is átjönnek, igaz utána kel járni hogy melyik tarlót, vagy vetést részesítik előnybe. Az én eredményem nagyon szerényre sikerült a lehetőségekhez viszonyítva (sza..ul lőttem). Ma kényszer pihenés volt (a terepjáróm műszakin volt), de holnaptól újból libaprogram, mert nemsokára továbbállnak.
Naplózva

Üdv Chris
NAPE
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #2424 Dátum: 2017. December 04. - 21:39:17 »

Chris!
Gratulálok, szerencsés vagy  Emelem
Naplózva
Sebipeti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 333



« Új üzenet #2425 Dátum: 2017. December 05. - 15:11:19 »

Chris,Gratulalok!  Emelem
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2426 Dátum: 2017. December 06. - 14:09:50 »

Basszus Chris, csak nem 16-os Toz-63-al aprítottad a libákat? Milyen lőszert használtál? Mennyire mentek magasan? Én is azon a részen lőttem  vagy 3-4 éve első és valószínűleg utolsó libáimat L. Palika jóvoltából (Fauna ZRT).
Naplózva
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 873



« Új üzenet #2427 Dátum: 2017. December 06. - 22:37:25 »

De biz azzal Vadász Piszokul szűken lő, jól be kel nézni ha nem akarod hogy mellé menyen. Elég magasan jöttek, amit sikerül meglőni, szerintem 60-70 méteren szálltak(nem láttam a szemüket OOO). Nike 6-t(4 mm) használtam. Bespájzoltam keményen ebből a lőszerből, szereti.
Aztán a jó rég lőtt libád nehogy utolsó legyen, tehetünk róla, szívesen látlak vendégül. A részleteket privátban.   Wave
Naplózva

Üdv Chris
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2428 Dátum: 2017. December 07. - 18:56:48 »

Légy szíves ne vígy a kísértésbe mert a végén még elfogadom a felajánlásod.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2429 Dátum: 2017. December 22. - 20:11:07 »

Még sárgán villognak a jelzőlámpák, amikor elhagyom a várost. A házak között bújkáló ködfoszlányok a vasúti sín után sűrű fallá tömörülnek össze. Az autó körül tejfehér tömeg gomolyog, amelyen a fényszóró sem tud áthatolni. Ám úgy húsz kilométer múlva, mintha elvágták volna, megszűnik a köd, végre lehet haladni.
Barátomnál rövid üdvözlés, a kávé után el is indulunk, hogy beírjuk magunkat.
- Nem nagyon van liba… akad ugyan, de nem annyi, mint máskor. Valahová elpártoltak. – kezdi szinte szomorúan barátom.
- Annyi baj legyen, sétálunk egyet legfeljebb. – vigasztalom.
Kiérve az ismerős tanya sarkához nekem szegezi a kérdést.
- Merre?
Előreintek.
- Elsétálok arra. A sarokig meg vissza, elég lesz.
- Ahogy gondolod. Akkor én elállok itt a tanyák között. Te meg ballagj lassan, úgyis hallod, merre mondják.
Kiszállok. Sietve szedem elő a puskát, hátizsákot.
- Ha van valami telefonálj. De ismered a járást.
Még jó sok szokásosat kívánunk egymásnak, aztán elgördül. Sietve gombolom össze magamon a kabátot. Foga van az időnek.
Kilépek, hogy magam mögött hagyjam a tanyában őrjöngő kutyákat, és halljak is valamit. Alighogy alábbhagy a fertelmes kutyaugatás, megállok, jobb zsebembe öntök egy doboz patront, hátamra veszem a zsákot, és nekiindulok.
Ötven méter után megállok. A házörzők elhallgattak, a tó felől pedig iszonyatos libazsivaj hallatszik. Itt nincs liba? Meghozta őket a fagy? Néha egy-egy daru krúgat bele a hajnalba, de a libák folyamatosan mondják… ahol ni! Már húz is kifelé vagy nyolc-tíz darab. Gyerünk…
Kopogósra fagyott a talaj, lábam alatt ropog a deres nád. Kezd alakot ölteni a világ, mellettem balról már csak a tó van. Ahol leghangosabbnak gondolom őket, megállok és várok. Folyamatos, leírhatatlan hangzavar. Kacsák, libák, darvak… fenséges.
Aztán egyszer csak vonat zúgásához hasonlító zaj indul a víztükör felől, és jajongva szárnyra kap a rengeteg lilik. Nem látok belőlük semmit, csak hallom, ahogy dél felé kihúznak. Eltávolodnak, de a tavon maradt még a madárból, mert változatlanul, folyamatosan mondják. Kavarognak a víz felett, barátom felé is kivált egy-két csapat, de a zömük úgy látszik felém fog kihúzni. Fölém ugyan még nem csavarodott egy sem, de jobbra is és balra is elszárnyalt már vagy száz darab.
Jobbról alkalmas csapat közelít. Belapulok a nádba, és várok… hangos lilikezés közelít, alacsonyan szállnak, most keltek fel a vízről. No még egy kicsit… a puska már kíséri a jobb szárny egyik madarát. Nézzük… mint a kő zuhan mellém egy lilik. Ott is marad. Ez bizony szép volt… odasétálok, leveszem a sapkám, állok mellette egy kicsit… honnan jöttél idáig, te messzi vándor? Hány ország maradt el mögötted, míg ide elértél? Felveszem, s a nád közé teszem.  Sok idő nincs a szentimentalizmusra. Feljebb tőlem kimegy vagy ötven madár. Gyerünk arra… Ha ott vagyok, akkor az előbbi hely felett húznak ki… A csatorna melletti nád falában néhol egy-egy beálló kínálja magát, behúzódom az egyikbe. Jönnek is… mély hangú nyári ludak indulnak meg bentről. Összehúzom magam. Pontosan szembe jönnek. Ott, azt a jobb szélsőt… de várjunk még… csak a parti fák felett vannak. Ütemesen szárnyalnak egyre közelebb…. durr…. majdnem rám esik a nagy madár, félre kell lépnem egy kicsit. Társai ijedt geggenésekkel törnek a fagyos ég magasába. Szép nagy nyári lúd fekszik előttem. Elgondolkodva állok felette egy kicsit, aztán a lilik mellé fektetem. Elég volt.
Sétálgatok, fényképezek, videózok. A libazsivaj nem szűnik, folyamatosan mondják. Több ezer madár lehetett a tavon. Több szép felvételt is sikerül készítenem, amíg a puska a vállamon lóg, és bevárom a csapatokat, mintha lőnék. Észre sem vesznek. Lilikek, nyári ludak vegyesen. Messzire egy traktor ijesztgeti a bizonyára repcén legelő libákat, nagy tömegben kavarognak a fák felett. Jó óráig bóklászhatok fel-alá a csatornaparton. Addigra megszűnik a nagy forgalom. Egy-két, kósza csapat még ki-kikanyarodik, de a reggeli csodának vége. Összefogom a két liba nyakát, és elindulok. Mire a földút végére érek, barátom is megjelenik.
- Nincs liba? – kérdezem vigyorogva.
- Három napja voltunk kint, - mentegetőzik – és a puskát sem sütöttük el. Ezek tegnap, vagy az éjjel jöhettek.
Egy fiatal nagylilik pihen a csomagtartóban. Társakat kap az utolsó útra.
Visszanézek még a tó felé, elmosolyodom, aztán lassú zötyögéssel megindulunk a dérbe fagyott tájon hazafelé.

Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Oldalak: 1 ... 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 [162] 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: