Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658054 alkalommal)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Január 01. - 18:48:54 »

Jól indult a 2009-es év:
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Január 01. - 18:50:21 »

Sajnos csak ilyen minőségben lehet beszúrni a képet, pedig a maximumra van exportálva. Nem tudom mi lehet, de eddig még nem történt ilyen  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Január 01. - 18:56:30 »

Az eredeti képed túl nagy, ha a 128 kb-os korlátot tartani akarod a kkor a minősége lesz ilyen gyalázatos.
Vagy csökkentsd a méretét 800x600 pixel körülire, vagy tedd fel valahova a netre és linkeld be. Akkor az eredeti méretben is jó minőségű lesz.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Január 01. - 19:16:14 »

Erik! Igen
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Január 01. - 19:28:25 »

Megpróbáltam máshogy, akkor meg az volt a baja hogy jpeg fájl. Én nem értem ezt. Eddig semmi gond nem volt képfeltöltés terén.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Január 01. - 19:33:10 »

Megpróbáltam máshogy, akkor meg az volt a baja hogy jpeg fájl. Én nem értem ezt. Eddig semmi gond nem volt képfeltöltés terén.

Nem tudom mit csinálsz másképp, mennie kell.
Tedd fel valami tárhelyre és illeszd be a linkjét.
Sakac kitűnő útmutatót csinált hozzá.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Január 01. - 19:34:22 »

http://kepfeltoltes.hu/view/090101/a090101_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/090101/b090101_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Január 01. - 19:44:20 »

 Igen Igen Igen
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
arcsi
vadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


ifjú vadasz


« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Január 01. - 20:39:23 »

Sikerült kijutnom dec.28.-án kacsavadaszatra.
Hajdu-Biharban laknak a szüleim, van nálunk egy bányató,gondoltam megnézem hátha van rajta v.mi mozgás ha még be nem fagyott éppen. Ezt javasolta Édesanyám élettársa is ,aki 25 éve ezen a területen vadászik. Megtettem hát és kimentem ,láttam,hogy a fele teljesen ,de a másik részének csak a széle van befegyva.Láttam valami furcsát rajta így hát közelebb mentem,akkor láttam ,hogy valaki reggel már megkóstolgatta kacsákat. Ott "úszott" két kacsa,és láttam ,hogy a szélén a jég be volt törve kb:5méteren/7méterből/ .Na mindegy gondoltam és elindultam, szóltam a vadásztársaknak ,hogy van mozgás a tavon. Ekkor derült ki,hogy a reggeli kacsavadász az egyik idősebb vadász volt. Meglőtt két kacsát ,a kutyája elindult a jégen értük de a jég beszakadt alatta az ut felénél,majdnem odalett a kutyus(mert hát azt a jeget föltörni  a vízből, ami eddig megbírta nem kis erőfeszítésébe került)de fél óra kínlódás után sikerült neki kijönni!
Elérkezett a várrva várt idő,a du. fél négy kiindultunk a tóhoz ,mindenki elfoglallta a helyét,3 vadász+a pórul járt kutya . Nem sok jóban bizakodtunk mert a kacsák a vízre úgy jönnek mint az F16-os vadászgépek.  :riiiMár erősen alkonyodott amikor elkezdtek befelé húzni, ez első csapatra még csak lövést sem tudtunk tenni mert ,úgy jöttek mint ahogyan sejtettük. De a többi csapaton azért kikormoltuk a puskákat,  :vadde nem nagy sikerrel mert a sötétség közbeszóllt,4 kacsa eset le ,de a sötétben csak 2 lett meg, azt is a pórul járt kutya hozta ki a vízből.Másnap kimentem összeszedni az üres hüvelyeket/mert ugye nem sza..nk oda ahonnan eszünk/ és jól kürülnéztem ,de nem találtam meg a kacsákat.Sajnos maradt ez a kacsadarabszám! Wave
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Január 01. - 21:08:08 »

 Emelem
Naplózva
arcsi
vadász
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


ifjú vadasz


« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Január 01. - 21:15:28 »

Ismét én vagyok!
Kacsavadászat utáni napon a tó már bafagyott,úgyhogy a másnap esti vadászatnak lőttek. El is voltam keseredve,mondván 5 napot vagyok otthon és még az idő is kibabrál velem. De este, nagy örömömre, szóltak hogy láttak libákat a területen, és menjünk nézzük meg őket.(úgy derült ki ,hogy akivel voltam kacsázni kiüllt disznólesre ,csak a köd hazazavarta). És nállunk ha nincs köd akkor az égben mennek a libák, még golyóssal is nehéz volna eltalállni őket. Éjjel -10 köddel,mondták is a családtagok vadásztársak akik nem jöttek,valami baj van a fejünkel,hogy ilyenkor kimegyünk de mi hejthatatlanok voltunk,libázni akkor kell mikor lehetőség van rá ,az pedig nem sokszor van/köd/! Ki is érünk a területre 3-an, szétnézünk megbeszélljük ki hová áll. Kb:40-50méter széles,500méter hosszú buzogány alakú nádas , 2-3 fával tarkítva. Már álldogálunk jó ideje de semmi,már nagyon fáztam,gondoltam szétnézek (meg szólított a természet is) arrébb sétáltam nézelődök, legnemesebb testrészem kiszabadításán dolgozom amikor látom ,hogy a többiek iszonyatosan kezdenek rohanni a lőállásaik felé. A csomagolás vissza ,irány-surány a helyemre,de ekkorra ez első csapat elhúzott. Kis várakozás hangzavar, de ez a másik irányból, ismét egy csapat lilik vagy 8-an lehettek,na lett nagy csihi-puhi,esett is egy belőlük. Mint utólag kiderült minden irányból jöttek a libák,volt ,hogy jobbról hallottuk őket és egy csapat ballról jelentkezett a ködben. De a tapasztalat az,hogy a fától nagyon félnek,míg a köd jó volt jöttek ,lőtávolon belül, de ha egy kicsit fölszállt a köd és meglátták a fát rögtön húztak fölfelé. Na mindegy jöttek is szépen ,úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva,kissebb csapatokban tudtunk szemezgetni közülük. A végén 11h-ra táján 9 liba feküdt a terítéken(7 lilik,2 vetési) ,Még estett három de nem volt kutya velünk így úgy jártunk mint a kacsával, ezek sem lettek meg,ha nem mentünk utánuk amikor találatot kaptak akkor nem lettek meg(kivéve ha dögre estek).Hát így telt ez a vadászat. Képek sajnos nem készültek.Remélem nem untattam senkit ezekkel a történetekkel,mindenesetre nekem tartalmas volt!
Következő nap fácán-mezei nyúl hajtásra voltam hivatalos ,de ezt majd az odaillő helyen leírom.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Január 01. - 21:23:02 »

Gratulálok  Emelem

Ezen a fórumon az élménybeszámoló nem untatás!
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Viktor
Vendég
« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Január 01. - 21:24:16 »

Ismét én vagyok!
Kacsavadászat utáni napon a tó már bafagyott,úgyhogy a másnap esti vadászatnak lőttek. El is voltam keseredve,mondván 5 napot vagyok otthon és még az idő is kibabrál velem. De este, nagy örömömre, szóltak hogy láttak libákat a területen, és menjünk nézzük meg őket.(úgy derült ki ,hogy akivel voltam kacsázni kiüllt disznólesre ,csak a köd hazazavarta). És nállunk ha nincs köd akkor az égben mennek a libák, még golyóssal is nehéz volna eltalállni őket. Éjjel -10 köddel,mondták is a családtagok vadásztársak akik nem jöttek,valami baj van a fejünkel,hogy ilyenkor kimegyünk de mi hejthatatlanok voltunk,libázni akkor kell mikor lehetőség van rá ,az pedig nem sokszor van/köd/! Ki is érünk a területre 3-an, szétnézünk megbeszélljük ki hová áll. Kb:40-50méter széles,500méter hosszú buzogány alakú nádas , 2-3 fával tarkítva. Már álldogálunk jó ideje de semmi,már nagyon fáztam,gondoltam szétnézek (meg szólított a természet is) arrébb sétáltam nézelődök, legnemesebb testrészem kiszabadításán dolgozom amikor látom ,hogy a többiek iszonyatosan kezdenek rohanni a lőállásaik felé. A csomagolás vissza ,irány-surány a helyemre,de ekkorra ez első csapat elhúzott. Kis várakozás hangzavar, de ez a másik irányból, ismét egy csapat lilik vagy 8-an lehettek,na lett nagy csihi-puhi,esett is egy belőlük. Mint utólag kiderült minden irányból jöttek a libák,volt ,hogy jobbról hallottuk őket és egy csapat ballról jelentkezett a ködben. De a tapasztalat az,hogy a fától nagyon félnek,míg a köd jó volt jöttek ,lőtávolon belül, de ha egy kicsit fölszállt a köd és meglátták a fát rögtön húztak fölfelé. Na mindegy jöttek is szépen ,úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva,kissebb csapatokban tudtunk szemezgetni közülük. A végén 11h-ra táján 9 liba feküdt a terítéken(7 lilik,2 vetési) ,Még estett három de nem volt kutya velünk így úgy jártunk mint a kacsával, ezek sem lettek meg,ha nem mentünk utánuk amikor találatot kaptak akkor nem lettek meg(kivéve ha dögre estek).Hát így telt ez a vadászat. Képek sajnos nem készültek.Remélem nem untattam senkit ezekkel a történetekkel,mindenesetre nekem tartalmas volt!
Következő nap fácán-mezei nyúl hajtásra voltam hivatalos ,de ezt majd az odaillő helyen leírom.

 Igen
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Január 02. - 14:35:07 »

 Igen
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Január 02. - 14:51:31 »

A végén 11h-ra táján 9 liba feküdt a terítéken(7 lilik,2 vetési) ,Még estett három de nem volt kutya velünk így úgy jártunk mint a kacsával, ezek sem lettek meg,ha nem mentünk utánuk amikor találatot kaptak akkor nem lettek meg(kivéve ha dögre estek).Hát így telt ez a vadászat. Képek sajnos nem készültek.Remélem nem untattam senkit ezekkel a történetekkel,mindenesetre nekem tartalmas volt!

 Igen Igen Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: