Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658094 alkalommal)
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #225 Dátum: 2008. December 24. - 20:55:15 »

Viktor, Józsi köszönöm!
Lessz még folytatása!!!! Mosolyog
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #226 Dátum: 2008. December 26. - 17:30:08 »

Ma estefelé lementem a vízpartra,inkább nézelődni,mintsem vadászni.Azért sikeredett egy tőkés,ami a vízbe esett.Úgy két km gyaloglás után a szobi révnél tudtam kiszedni.De kiszedtem!Hiába,eb a vadász kutya nélkül.
Naplózva
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #227 Dátum: 2008. December 26. - 18:11:25 »

...Hiába,eb a vadász kutya nélkül.
[/quote]

Úgy ahogy mondod! Mosolyog
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #228 Dátum: 2008. December 26. - 19:26:04 »

Hiába,eb a vadász kutya nélkül.
Milyen igaz! Tavaly ilyenkor én is teleszkópos merítővel a hátamon jártam kacsázni  Vigyorog
Azóta már van egy drótos magyarvizslám, és cseppet sem bánom. Ördög
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #229 Dátum: 2008. December 26. - 19:29:28 »

Milyen igaz! Tavaly ilyenkor én is teleszkópos merítővel a hátamon jártam kacsázni  Vigyorog
Azóta már van egy drótos magyarvizslám, és cseppet sem bánom. Ördög
Könnyen a hátadon marad, vagy máshogy viszed kacsázni? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #230 Dátum: 2008. December 26. - 19:31:33 »

Könnyen a hátadon marad, vagy máshogy viszed kacsázni? Vállat von

Az elején kicsit nehéznek tűnik, de meg lehet szokni. Kicsit még zavar ahogy a nyakamba liheg. Ördög Ördög Ördög OffTopic
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #231 Dátum: 2008. December 29. - 16:15:38 »

Jön a hideg,jönnek a kacsák.Rendszeresen etetek a vízparton több helyen is,nagyon jó húzások lesznek egy-két nap múlva.Egy-két darabnál többet sosem lövök,de hajnalban-este kuporogni a takarásban,nézni a zajló vizet,lesni az eget,várni a récéket,s közben lehelgetni az elgémberedett ujjaimat igazán hangulatos vadászcsemege.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #232 Dátum: 2008. December 31. - 10:28:24 »

Ez lesz az idei utolsó kacsavadászatom, ezért különös érzésekkel és gondossággal készülődök. Tegnap koradélután távcsővel a nyakamon kutattam, hol találok ebben hidegben még néhány „Tás”-t. Egy kicsit távolabb eső, gyorsabb folyású vizet néztem meg. Szerencsémre még csak a széle cserjedt be, ideális kiülőket kínálva a kacsáknak. Három helyen is volt egy-egy csapat, így bizakodva kelek útra egyik nagyon jó vadászbarátommal  Tavaly sokat vadásztunk itt együtt… A magas nád és az alacsony sás sűrűn váltogatják egymást, hol takarást biztosítva a lövés elől, vagy éppen a premierben láttatva a közeledő vadászt.
Az egyik ilyen alacsony sásos részen, szememhez emelve a távcsövet próbálom kifürkészni, van-e a vízen kacsa. Úgy 100 méterre megpillantok egy vízen ringatózót, majd egy másikat. Gyors távolságbecslés, támpontkeresés és már a gát takarásában szedjük a lábunkat. A következő percben már a majd 40 méter széles ártérben lopakodunk, de épp csak lábszárközépig ér a fű, és nád sincs, ami takarást nyújtson. A kacsák is hamar kiszúrnak és a sörétlövés határán próbálnak egérutat nyerni. Rájuk lövünk ugyan, de nincs eredmény. Az ártér fölött repülnek tova.
Úgy 300 méterrel feljebb újra cserkelünk egy másik csapatot, mikor barátom kutyája még az ártér füves részén kutatva egy gácsért apportíroz. Meglepve tudatosul bennünk, hogy az előző csapatból mégiscsak sikerült meglőni egyet.
Közben folytatjuk a lopakodást. Különös módja ez a kacsázásnak, hisz szó szerint cserkelnünk kell. Most több szerencsével járunk elég közel kerülünk, mikor barátomat meglátva röppen fel három kacsa. Már a nádszállak közt látom az emelkedő gácsér barna foltját, amint felém fordul, és pont fölöttem elrepülve próbál továbbállni. Felemelem a fegyvert, s közben szemem sarkában megpillantom a tojót is. Szépen követem a gácsér útját, s mikor kellő távolba ér, hangosan dörren az alsó cső. Még látom, amint összekapja magát, és a fűbe esik. A következő pillanatban már a tojót követem a csővel kicsit eléhúzok, s útjára engedem a felső csőből a sörétrajt. A röpte megtörik és a gát tövébe esik. Bella kutyám már a gácsért hozza, átadja, s izgatottan megy a tojó után. Legnagyobb bánatára lemarad, mert barátom 6 hónapos németvizslája már felvette azt.
Még sétálunk néhány kilométert, de kacsával már nem találkozunk. Látunk néhány nyulat, felugrasztunk néhány fácánt, az egyik őzrudliban egy ígéretes bak, már a füle fölé növesztett agancsán csemegézünk, majd a lassan alábukó nap átszűrődő halovány sugaraiban gyönyörködve búcsúzunk az évtől. Köszönjük Diana!



Vadászélményekben Gazdag Boldog Új Esztendőt Kívánok Mindenkinek! Pezsgő
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #233 Dátum: 2008. December 31. - 10:33:17 »

Ez lesz az idei utolsó kacsavadászatom, ezért különös érzésekkel és gondossággal készülődök. Tegnap koradélután távcsővel a nyakamon kutattam, hol találok ebben hidegben még néhány „Tás”-t. Egy kicsit távolabb eső, gyorsabb folyású vizet néztem meg. Szerencsémre még csak a széle cserjedt be, ideális kiülőket kínálva a kacsáknak. Három helyen is volt egy-egy csapat, így bizakodva kelek útra egyik nagyon jó vadászbarátommal  Tavaly sokat vadásztunk itt együtt… A magas nád és az alacsony sás sűrűn váltogatják egymást, hol takarást biztosítva a lövés elől, vagy éppen a premierben láttatva a közeledő vadászt.
Az egyik ilyen alacsony sásos részen, szememhez emelve a távcsövet próbálom kifürkészni, van-e a vízen kacsa. Úgy 100 méterre megpillantok egy vízen ringatózót, majd egy másikat. Gyors távolságbecslés, támpontkeresés és már a gát takarásában szedjük a lábunkat. A következő percben már a majd 40 méter széles ártérben lopakodunk, de épp csak lábszárközépig ér a fű, és nád sincs, ami takarást nyújtson. A kacsák is hamar kiszúrnak és a sörétlövés határán próbálnak egérutat nyerni. Rájuk lövünk ugyan, de nincs eredmény. Az ártér fölött repülnek tova.
Úgy 300 méterrel feljebb újra cserkelünk egy másik csapatot, mikor barátom kutyája még az ártér füves részén kutatva egy gácsért apportíroz. Meglepve tudatosul bennünk, hogy az előző csapatból mégiscsak sikerült meglőni egyet.
Közben folytatjuk a lopakodást. Különös módja ez a kacsázásnak, hisz szó szerint cserkelnünk kell. Most több szerencsével járunk elég közel kerülünk, mikor barátomat meglátva röppen fel három kacsa. Már a nádszállak közt látom az emelkedő gácsér barna foltját, amint felém fordul, és pont fölöttem elrepülve próbál továbbállni. Felemelem a fegyvert, s közben szemem sarkában megpillantom a tojót is. Szépen követem a gácsér útját, s mikor kellő távolba ér, hangosan dörren az alsó cső. Még látom, amint összekapja magát, és a fűbe esik. A következő pillanatban már a tojót követem a csővel kicsit eléhúzok, s útjára engedem a felső csőből a sörétrajt. A röpte megtörik és a gát tövébe esik. Bella kutyám már a gácsért hozza, átadja, s izgatottan megy a tojó után. Legnagyobb bánatára lemarad, mert barátom 6 hónapos németvizslája már felvette azt.
Még sétálunk néhány kilométert, de kacsával már nem találkozunk. Látunk néhány nyulat, felugrasztunk néhány fácánt, az egyik őzrudliban egy ígéretes bak, már a füle fölé növesztett agancsán csemegézünk, majd a lassan alábukó nap átszűrődő halovány sugaraiban gyönyörködve búcsúzunk az évtől. Köszönjük Diana!

Vadászélményekben Gazdag Boldog Új Esztendőt Kívánok Mindenkinek! Pezsgő

Igen Emelem Wave Pezsgő
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #234 Dátum: 2008. December 31. - 11:16:08 »

 Emelem    Pezsgő
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #235 Dátum: 2008. December 31. - 11:51:22 »

Kicsit lemegyek a vízre nézelődni,elbúcsúztatni az évet.Esetleg lövök egy-két récét,de ez mellékes.A lényeg a szemlélődés,a hangulat.Ismét elmúlt egy esztendő.B.U.É.K mindenkinek!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #236 Dátum: 2008. December 31. - 12:00:53 »

Sam!

 Igen Emelem

Kisvadőr!

Egy kalappal! És B.Ú.É.K. Neked is!
Naplózva
kisvador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


« Új üzenet #237 Dátum: 2008. December 31. - 14:39:42 »

Jót sétáltam,a vízen rengeteg a kacsa,a part fölé ritkán jönnek,de azért egyet sikerült leszólítani.A Jóisten tartsa meg a jó szokásainkat és a jó vadászbarátságunkat a következő esztendőben is.WaidmannsHeil!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #238 Dátum: 2008. December 31. - 14:41:14 »

 Emelem Pezsgő
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Simi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 270



« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Január 01. - 13:50:51 »

 Emelem Pezsgő
Naplózva

"Úgy tűnik, az emberek nem szeretik az igazságot, de én igen; szeretem, mert sokakat felidegesít.
Ha elég sokszor mutatsz rá, hogy az érveik faszságok, akkor talán egyszer valamelyik közülük azt mondja végre: várjunk csak egy kicsit, tényleg rosszul gondoltam!
Én ezért a pillanatért élek."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: