Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 657861 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #2385 Dátum: 2016. November 30. - 10:02:28 »

Végre nekem is megvan az idei első.
Hatalmas Nyári gúnár, szerintem gr. Széchenyit is megúszta már néhányszor.



 Emelem Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #2386 Dátum: 2016. November 30. - 11:13:22 »

Udv.Tanacsot szeretnek kerni,hogy libavadaszatnal hogy alcazzam magam.Mult heten voltam libazni,de allandoan kiszurtak a nadban.Pedig a vegen mar a foldon ultem es magamra tortem a nadat.

Szia!

Vegezát kérdezd ez ügyben. A fegyvercsőre érdemes figyelni, azt még a kacsa is kiszúrja. Nagyon kontrasztosan látszik a fekete cső.
 Emelem
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2387 Dátum: 2016. December 04. - 19:01:16 »

Egy kis mai vízi munka:



 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #2388 Dátum: 2016. December 08. - 11:08:37 »

Egy kis mai vízi munka:



 Emelem



     Igen Emelem Wave
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #2389 Dátum: 2016. December 09. - 09:46:50 »

Egy kis mai vízi munka:



 Emelem

Gratula a labradorhoz kedves kolléga. Nekem végre a Káró kezdi normálisan végezni a vízi munkát. Nemrég sikerült lepattintanom egy récét ami valahová a hasig érő jeges víz mögött egy kétember magas nádasba pottyant. Már lemondtam róla gondolván úgyse lesz meg, amikor a drótos német felcsapta az orrát és mint a motorcsónak, be a dzsumbujba. Némi lobákolás után meg jön kifelé a szájában a kacsával. A múlt hétvégén meg a Batár partján lőtt az egyik vadászom egy kakast a 77-ik mennyországból ami a szépen behártyásodott vízbe esett. A kollektíva ebei csak nézték a jég közepén billegő fácántfarkat míg oda nem értünk. Kutymorgóm akkor átment jégtörőbe, becsörtetett majd hozta szépen a kakast. Azért hogy örömöm ne legyen teljes (lehet irigységből) a kollektíva néhány tagja egyre bizonygatja, hogy "tönkre teszem" a kutyát ezzel a durva munkastílussal, holott én nem látom, hogy ártana neki. Tüskébe-bozótba-nádba-jeges vízbe egyaránt nagy vehemenciával megy (gyakorta agyonlövéssel kell fenyegetni, hogy vegyen már vissza a tempóból) és szemmel láthatóan örömét leli a munkában.
Naplózva
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2390 Dátum: 2016. December 21. - 00:22:20 »

Üdv a Vadásznak.

Kedves vadásztársak, az idén egy kedves barát jóvoltából résztvehettem elsö fácánvadászatomon.
Annyira megérintett a szárnyas vad vadászatának szépsége, hogy azóta se tudok szabadulni attól a gondolattól, hogy vadászni szeretnék rájuk.
Ezúton kérem a fórumtársakat, amennyiben tudnak lehetőséget kínálni vizi vad vadászatára( kacsa, liba ) kérem jelezzék privátba. Minden lehetőséget meghallgato, persze nem ingyen kérem. Ami különösen érdekes lehet számomra azok a hajnali és esti húzások.

Elöre is köszöm.

Üdv Péter.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2391 Dátum: 2016. December 31. - 14:31:40 »

Hajnali négy. Pittyeg a telefon. Azonnal ébredek… bezzeg ha munkába kéne menni… Lebotorkálok a konyhába, gyors kávé, pár falat. Kiszagolok az udvarra, fagyos, tiszta a levegő, halványul a csillagok fénye. Puszi az itthon maradó feleségemnek, és a kiságyban szuszogó kislányomnak, aztán neki a hajnali rövid útnak.
Utána a megszokott dolgok: üdvözlés, újabb kávé, az esélyek latolgatása. Matyi is felkészül. A tóparton virrad ránk. A kocsiajtó becsukásával vége szakad a városi létnek. Csodálatos, deres tájon fut szét a kelő nap fénye. I. int. „Arra mész amerre akarsz. Itt fel, vagy arra le – mutatja. – Talán ott a fánál…” – bólintok. Elindulok. Matyi egy ideig nyargal mellettem, aztán megmerevedik és nézi I.-t. Ő másfelé indul. Lógó nyelvvel fut utána a vizsla. Megállok egy pillanatra. Odabenn a tavon zsong a libaszó. Csodálva, tátott szájjal hallgatom. Majd lassan megindulok. Zsebemben csörögnek a patronok. Hát hová… - gondolkodom. Tényleg annál a furcsa növésű fűzfánál szoktak zömében kihúzni, de gyerünk feljebb. Ropog a nád – őzek menekülnek nagy ugrásokkal. Rókában is reménykedem.
Aztán megindulnak. Hol erre, hol arra, felém egyenlőre nem jön semmi… balra kihúz egy nagyobb csapat, gyors dupla hangja hallatszik, I. úgy látszik az északi oldalon állt el, kavarog felette a rengeteg liba. Nem látom esett-e. Lapulok a csatornaparton, mint a nyúl. Most… közeledik egy nagyobb csapat, de kiszúrnak. Ijedt lilikezéssel törnek a magasba és térnek el. Pedig meg sem mozdultam… A tavon továbbra is megy a zsinat. Kacsák kelnek fel de csak a tó felett tesznek egy kört, itt mondják előttem a csatorna túloldalán. Csak akkor látom őket, ha magasabbra emelkednek, egyébként csak a szárnyuk suhogása hallatszik.
Jobbról nyári lúd geggent. Nem nagy csapat. Összehúzom magam. Halkan beszélgetve közelednek, ütemesen gyűrik maguk alá a fagyos levegőt. Már majdnem felettem vannak… hallom a szárnyuk suhogását, na, most! Csörög rajtuk a sörét, rémülten szárnyalnak feljebb, megbomlik az egység. Semmi. Bárgyún nézek. Kicserélem a patronokat erősebbre. Bár, ha lik iránt van, és jól találja, nem számít a patron. Három milliméteres söréttel is lőttem libát. Mindig a puska végén kell keresni a bajt. Igaz, a páncélszerű tollazat is sok liba életét megmenti.
Gyorsulnak az események. Újabb ludak érkeznek. Messziről közelítenek, de hallom, hogy erre tartanak. Ellenőrzöm a puskát, aztán bele a nádba. Szeretnék nádszál lenni. Jönnek… egy kiszáradt fa meredezik a tóparton, amögött fognak feltűnni. Egy liba, kettő liba… fölém érnek. Duplázok. A lövések üresen vesznek a levegőbe. Megtévesztő ez a liba.. lassúnak tűnik, de a lomha szárnycsapások nagyot lendítenek a testen, könnyú mögé, elé, mellé lőni. Tovább várok. Nem sokáig. Újra a kiszáradt fa mögül érkeznek. „Lilik-lilililk-lililk”- torkomban dobog a szívem. A fa felett… a nádfal felett – várj még, mondom magamnak – felettem, no, nézzük! Az elsőt nem, azt ott balra, nekimérem, durr! Lúdriadalom. Jobbról egy madár kiesik. Nohát… nem is arra céloztam! Hangos puffanás a mögöttem lévő szikes gyepen. Odapillantok. Még néhány tétova szárnycsapás, mintha az elhaladó társaknak intene, és a megszakadt vándorlástól búcsúzna. Leteszem a puskát. Odaballagok és leveszem a kalapom. Fiatal nagylilik. Hasán még nem fejlődtek ki a keresztsávok. Megsimogatom, aztán felveszem, és visszasétálok a nádba. Kiürítem a puskát, és leülök a hátizsákra. Lábamnál pihen a liba. Mozgalmas a húzás. Gyönyörködöm. Kár ezt a reggelt további durrogással megszentségteleníteni.
Csodálom ezt a madarat. Ha köd van, vagy munkába menet vadlibaszót hallok, mindig a nádi reggelek jutnak eszembe. Szabadságot ad ez a hang, ha megpillantom a város felett húzó libák ékjét.
Ülök a zsákon. Felettem húznak a libák. Boldog vagyok, hogy itt lehetek, és láthatom.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2392 Dátum: 2016. December 31. - 15:24:53 »

Hajnali négy. Pittyeg a telefon. Azonnal ébredek… bezzeg ha munkába kéne menni… Lebotorkálok a konyhába, gyors kávé, pár falat. Kiszagolok az udvarra, fagyos, tiszta a levegő, halványul a csillagok fénye. Puszi az itthon maradó feleségemnek, és a kiságyban szuszogó kislányomnak, aztán neki a hajnali rövid útnak.
Utána a megszokott dolgok: üdvözlés, újabb kávé, az esélyek latolgatása. Matyi is felkészül. A tóparton virrad ránk. A kocsiajtó becsukásával vége szakad a városi létnek. Csodálatos, deres tájon fut szét a kelő nap fénye. I. int. „Arra mész amerre akarsz. Itt fel, vagy arra le – mutatja. – Talán ott a fánál…” – bólintok. Elindulok. Matyi egy ideig nyargal mellettem, aztán megmerevedik és nézi I.-t. Ő másfelé indul. Lógó nyelvvel fut utána a vizsla. Megállok egy pillanatra. Odabenn a tavon zsong a libaszó. Csodálva, tátott szájjal hallgatom. Majd lassan megindulok. Zsebemben csörögnek a patronok. Hát hová… - gondolkodom. Tényleg annál a furcsa növésű fűzfánál szoktak zömében kihúzni, de gyerünk feljebb. Ropog a nád – őzek menekülnek nagy ugrásokkal. Rókában is reménykedem.
Aztán megindulnak. Hol erre, hol arra, felém egyenlőre nem jön semmi… balra kihúz egy nagyobb csapat, gyors dupla hangja hallatszik, I. úgy látszik az északi oldalon állt el, kavarog felette a rengeteg liba. Nem látom esett-e. Lapulok a csatornaparton, mint a nyúl. Most… közeledik egy nagyobb csapat, de kiszúrnak. Ijedt lilikezéssel törnek a magasba és térnek el. Pedig meg sem mozdultam… A tavon továbbra is megy a zsinat. Kacsák kelnek fel de csak a tó felett tesznek egy kört, itt mondják előttem a csatorna túloldalán. Csak akkor látom őket, ha magasabbra emelkednek, egyébként csak a szárnyuk suhogása hallatszik.
Jobbról nyári lúd geggent. Nem nagy csapat. Összehúzom magam. Halkan beszélgetve közelednek, ütemesen gyűrik maguk alá a fagyos levegőt. Már majdnem felettem vannak… hallom a szárnyuk suhogását, na, most! Csörög rajtuk a sörét, rémülten szárnyalnak feljebb, megbomlik az egység. Semmi. Bárgyún nézek. Kicserélem a patronokat erősebbre. Bár, ha lik iránt van, és jól találja, nem számít a patron. Három milliméteres söréttel is lőttem libát. Mindig a puska végén kell keresni a bajt. Igaz, a páncélszerű tollazat is sok liba életét megmenti.
Gyorsulnak az események. Újabb ludak érkeznek. Messziről közelítenek, de hallom, hogy erre tartanak. Ellenőrzöm a puskát, aztán bele a nádba. Szeretnék nádszál lenni. Jönnek… egy kiszáradt fa meredezik a tóparton, amögött fognak feltűnni. Egy liba, kettő liba… fölém érnek. Duplázok. A lövések üresen vesznek a levegőbe. Megtévesztő ez a liba.. lassúnak tűnik, de a lomha szárnycsapások nagyot lendítenek a testen, könnyú mögé, elé, mellé lőni. Tovább várok. Nem sokáig. Újra a kiszáradt fa mögül érkeznek. „Lilik-lilililk-lililk”- torkomban dobog a szívem. A fa felett… a nádfal felett – várj még, mondom magamnak – felettem, no, nézzük! Az elsőt nem, azt ott balra, nekimérem, durr! Lúdriadalom. Jobbról egy madár kiesik. Nohát… nem is arra céloztam! Hangos puffanás a mögöttem lévő szikes gyepen. Odapillantok. Még néhány tétova szárnycsapás, mintha az elhaladó társaknak intene, és a megszakadt vándorlástól búcsúzna. Leteszem a puskát. Odaballagok és leveszem a kalapom. Fiatal nagylilik. Hasán még nem fejlődtek ki a keresztsávok. Megsimogatom, aztán felveszem, és visszasétálok a nádba. Kiürítem a puskát, és leülök a hátizsákra. Lábamnál pihen a liba. Mozgalmas a húzás. Gyönyörködöm. Kár ezt a reggelt további durrogással megszentségteleníteni.
Csodálom ezt a madarat. Ha köd van, vagy munkába menet vadlibaszót hallok, mindig a nádi reggelek jutnak eszembe. Szabadságot ad ez a hang, ha megpillantom a város felett húzó libák ékjét.
Ülök a zsákon. Felettem húznak a libák. Boldog vagyok, hogy itt lehetek, és láthatom.

Emelem Igen
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2393 Dátum: 2016. December 31. - 15:56:52 »

Hajnali négy. Pittyeg a telefon. ..........

 Igen Kézfogás

Tomek!

Hol a bánatban voltál eddig?  :Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2394 Dátum: 2016. December 31. - 15:59:13 »

Köszi nektek!

Attila, kérdésedre a válasz: elnyelve a munka és a szabadidő hiányában. Igyekszem megírni most néhány friss és nem friss élményemet.  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #2395 Dátum: 2016. December 31. - 15:59:45 »

Pontosabban a munkában.  Ördög
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2396 Dátum: 2016. December 31. - 16:02:56 »

Üdv Tomek! Emelem
Örülök, hogy ismét olvashatom az írásodat! Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2397 Dátum: 2016. December 31. - 19:25:17 »

 Igen Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vadasz90
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 537



« Új üzenet #2398 Dátum: 2016. December 31. - 22:20:13 »

Vadászüdv Tomek Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2399 Dátum: 2017. Január 01. - 20:27:54 »

Szilveszteri vadászatom eredménye.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 02. - 04:18:21 írta Sakac » Naplózva

Üdv! Viko.
Oldalak: 1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 [160] 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: