Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658367 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #180 Dátum: 2008. December 08. - 08:46:15 »

Zoli!
Gratulálok a libához, és még sok ilyen vadászélményt kívánok, mint ez volt!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #181 Dátum: 2008. December 08. - 09:01:51 »

Gratulálok a Libádhoz!
Nem mindennapi érzés, amikor az "első" röpte megtörik! Úgy látszik az "alulibalövő" szerencsét hozott! Wave
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #182 Dátum: 2008. December 08. - 09:22:40 »

Szombat délután elejtettem életem első libáját, egy nagyliliket.
Hihetetlen mennyi liba volt a tavakon. Mikor kiszálltunk az autóból, majd egy kilométerre a tavaktól, már hallottuk a libák beszélgetését.
Nagy volt ám az izgalom, a szívem a torkomban dobogott.
Odaértünk a vetésen a legszélső tó nádszegélyéhez. Zoli, a vendéglátóm öccse és egyben a vadászmester, mondta, hogy délelőtt 11-ig húztak be a libák, de most nincs annyi mint szokott, valahol elvannak a tarlókon, most csak olyan 2000-2500 darab lehet a vizeken. Meglepődött
Elrendeződtünk, szépen beálltunk a nád szélébe és vártunk. Elkezdtek a tarlókról beszállni a libák. Voltak vetésiek, nyári ludak, kis és nagylilikek.
Egyszer csak hihetetlen csapkodás, gágogás. Felkeltek a libák. Mindenki lapít, óvatosan les a nád között, hogy merre indulnak. Én is kisandítok, hát fekete az ég, annyi liba közelít felém, jó 10 méteres magasságban. Mi lesz itt? - gondoltam. Vadász OOO
Már vállban a puska és szív a torokban, nincsenek 30 méterre, mikor elfordulnak balra. Lőni nem lehet, mert olyan ősnádas van előttünk, amiben a kutya sem tudja megtalálni a madarat. Csak a fölöttünk lévő madárra lehet lőni, mert az a vetésre hullik, ha eltaláljuk.
Én, az ámulattól szólni nem tudok. Ennyi liba az égen és mindez tőlem egy kőhajításra. Hihetetlen.
Közben a libák visszaforogtak a vízre. Beszélgetnek a libák és mi is beszélgetünk. Innen-onnan érkeznek a libák a vízre. Szépen gyűlik a számuk.
Eltelt egy óra, mikor megismétlődik az előbbi ceremónia és szárnyra kap a csapat. Szinte méterre ugyan ott, ahol az imént, elkanyarodnak, de most nem szállnak a vízre, hanem magasságot nyerve feltekerednek, jó 50 méterre és, és ránkfordúlnak! Meglepődött Te jó ég, menyi liba, azt sem tudom, hova forduljak, mindenhol liba van az égen és jönnek, csak jönnek. Már megszűnt számomra a külvilág, csak a libák vannak és én. Az öreg IZS csősíne fölött nézem a libákat.
Fölém érnek azzal a lassúnak tűnő szárnycsapásokkal, nagy testükkel, mely magasságban és sebességben, annyira be tudja csapni a nem gyakorlott vadászt. Én is lemaradok a jobb csővel, de szól is a bal cső és a célba vett liba nyaka megtört a levegőben, majd élettelenül a zsombékba hullott.
Amikor a látvány eljutott az agyamig, a puskát letéve rohanni kezdtem a LIBÁMÉRT.
Mikor megláttam a földön, ezt a csodálatos madarat, hát el nem tudom mondani, mit éreztem, milyen boldogság tört rám. Felnéztem az égre, persze a libák özönlöttek felettem, én olyan boldogan, hálásan emeltem kalapom feléjük. Nem lőttem én többet feléjük, elég volt nekem az estére az a két lövés, mert lehozta nekem életem ELSŐ LIBÁJÁT az égről.
Sajnos a többiek nem jártak sikerrel, de hát ilyen a vadászat.
Örömömben a föld fölött jártam, míg kiértünk az autóig. Nem adnám a liba elejtését egy disznóért sem. Csodálatos érzés libát lőni!
Az autónál libavadásszá avattak.
És hát itten van életem első libája:

Zoli!         Gratulálok! Piál
 Emelem Igen
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #183 Dátum: 2008. December 08. - 10:25:15 »

Zoli! Szép!!! Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #184 Dátum: 2008. December 08. - 10:49:17 »

Ezekben a percekben olvastam a nagy eseményről. Gratulálok Zoli, üdv a libavadászok között!!! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Steve
Vendég
« Új üzenet #185 Dátum: 2008. December 08. - 12:13:59 »

Zolikám!

Gratula! Emelem
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #186 Dátum: 2008. December 08. - 14:35:17 »

Gratulálok a libádhoz! Liba, disznó, róka. Nincs is ezeknél jobb a világon.    Emelem
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Viktor
Vendég
« Új üzenet #187 Dátum: 2008. December 08. - 14:37:15 »

Gratulálok a libádhoz! Liba, disznó, róka. Nincs is ezeknél jobb a világon.    Emelem

.... aranysakál... Kacsint
Naplózva
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #188 Dátum: 2008. December 08. - 19:12:22 »

Gratulálok a vadásznak és szép a történet is. Igen

Imre
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #189 Dátum: 2008. December 09. - 11:13:29 »

Szóval ma reggel kimentünk az egyik gyerekkori jóbarátommal libázni. Ő csak mint néző jött-most ért haza Skóciából,ahová dolgozni ment ki-, de úgy látszik, meghozta a szerencsém.
Miután Szabadszálláson kiértük a kiszemelt helyre, felálltunk az ígéretes helyre és elkezdtünk beszélgetni Lajossal, a vadőrrel. Láttuk,ahogy a libák felkelnek a tóról és húznak kifelé a szántókra, de mind a KNP területén belül húzott. Aztán egyszer jött egy csapat, ami felénk jött, de aztán elkanyarodtak jobbra és a tisztes távolságot megtartva repültek tova. Már majdnem 8 óra volt, mikor Lajos szólt, hogy húzódjunk be a nádba, mert észrevett egy csapatot. Be is térdeltünk egy nádfoltba, majd mikor a lilikek fölénk értek, kiválasztottam egyet és lőttem. Szinte azonnal lehetett hallani a becsapódást, a madár röpte megtört és földet ért az út közepén. El is felejtettem, hogy van még egy töltény a puskában -de aztán szólt Lajos, hogy miért nem lövöm el a másikat is. De akkor már messze szállt a csapat. Felvettük az liliket, majd ahogy ott beszélgettünk, meg gratuláltak, jött még egy csapat. Szisztéma ugyanaz, mint az előbb: be a nádba, lapulás, majd amikor fölénk érnek, DURRR! Vagyis inkább ugyanaz lett volna, mert nem csúszott előre a biztosíték, így aztán hiába rángattam a ravaszt. Szóval ez a csapat szépen áthúzott fölöttünk, de én nem bántam, mert mellettem már ott volt végre az ELSŐ. Pár percet még beszélgettünk, majd a kocsi mellett libavadásszá avattak. Hejjj, de szép is volt ez a reggel! Wave

A távolban(persze mindig a park határain belül mozogtak):


Végre avatnak!


Az ELSŐ:
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Roland
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 123



« Új üzenet #190 Dátum: 2008. December 09. - 11:14:11 »

Zoli!
Gratulálok,szinte ott álltam Veled a nádasban! Emelem Igen

Grigesz! Emelem Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2008. December 09. - 11:16:51 »

Gergő!
Gratulálok! Igen Emelem
Csodálatos a liba vadászat, sok szép ehhez hasonló vadászatot!

(Legközelebb ne takard le a libát a puskával és a kalapoddal!)
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #192 Dátum: 2008. December 09. - 11:29:02 »

Gratula Girgesz!   Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #193 Dátum: 2008. December 09. - 11:34:38 »

Gergő!
Gratulálok! Igen Emelem
Csodálatos a liba vadászat, sok szép ehhez hasonló vadászatot!

(Legközelebb ne takard le a libát a puskával és a kalapoddal!)
Ahogy mellettünk fekszik a fűben:
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Viktor
Vendég
« Új üzenet #194 Dátum: 2008. December 09. - 11:39:44 »

Girgikém! Gratulálok és sok ilyet kívánok még Neked! Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: