Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658040 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #150 Dátum: 2008. December 01. - 08:22:43 »

Csak, hogy a kép mellé ne hiányoljátok a beszámolót... Vigyorog

 Wave

Igen
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #151 Dátum: 2008. December 01. - 08:53:52 »

Gratulálok két szép récéhez! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #152 Dátum: 2008. December 03. - 16:32:18 »

Tegyük ezt egy kicsit rendbe, mert mindenki mást mondott:

Tomek:
A honlapról másoltam be:
A vetési lúd és a Nagylilik vadászati idénye Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád Megye teljes közigazgatási területén, valamint Jász-Nagykun-Szolnok Megye Tiszántúli területén december 1-én kezdődik és január 31-ig tart. Vetési lúdból és Nagylilikből naponta fajonként és személyenként összesen legfeljebb négy darab ejthető el.

A megyei Kamara oldaláról:
Vetési lúd, Nagy lilik: Október 01. - január 31. (Jász-Nagykun-Szolnok megyében: december 01. - január 31.)
Lelövés: max. 4db/nap

Akkor hogy is van ez?
Valamint: a nagylilik vadászatához szükséges különengedély?

Köszönöm!


Marksman:
Hát pontosan így 

Vetési lúd, és nagylilik (utóbbi a hatóság külön engedélye esetén a vetési lúdhoz hasonló idényben és feltételekkel vadászható):
okt 1. - jan 31.
Kivéve Hajdú-Bihar megye, Békés megye, Csongrád megye, Jász-Nagykun-Szolnok megye Tiszántúli részei, aholis az idény december 1-el kezdődik... Tehát ott van 2 hónap "csúszás".


Én így tudom:
A fentebb már leírt idényekben vadászhatók (a lilikhez se kell külön engedély), és fajonként naponta négy darab.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #153 Dátum: 2008. December 03. - 16:37:15 »

Vhr. 5. melléklet 3. pont: "A vetési lúd és a nagylilik vadászati idénye Hajdú-Bihar, Békés és Csongrád megye teljes közigazgatási területén, valamint Jász-Nagykun-Szolnok megye Tiszántúli területén december 1-jén kezdődik és január 31-ig tart. Vetési lúdból és nagylilikből naponta, személyenként összesen legfeljebb 4 darab ejthető el."
   
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #154 Dátum: 2008. December 03. - 16:48:46 »

OK, így tiszta!

Tehát a lilikhez nem kell külön engedély, de a kettőből együtt lehet max 4 db.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #155 Dátum: 2008. December 03. - 18:58:35 »

Nagy szél volt, de jól éreztem magam.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #156 Dátum: 2008. December 03. - 19:00:51 »

.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #157 Dátum: 2008. December 03. - 19:01:51 »

Gratulálok!  Igen
A szél legtöbbször kedvez a kacsavadászoknak! Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #158 Dátum: 2008. December 03. - 19:03:44 »

De jól néz ki! Igen
Először azt hittem festmény. Taps
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Viktor
Vendég
« Új üzenet #159 Dátum: 2008. December 03. - 19:04:07 »

Nagy szél volt, de jól éreztem magam.

 Emelem

És milyen ügyes volt a Tangó!
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #160 Dátum: 2008. December 03. - 19:16:19 »

Nagy szél volt, de jól éreztem magam.

Gratulálok! Emelem
Már nagyon várom, hogy szombat legyen és kacsázhassak, libázhassak.
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #161 Dátum: 2008. December 03. - 19:34:13 »

Gratulálok és a képekhez is!  Taps
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #162 Dátum: 2008. December 03. - 19:49:52 »

OK, így tiszta!

Tehát a lilikhez nem kell külön engedély, de a kettőből együtt lehet max 4 db.

Így van, közben én is megnéztem, a könyvben taglaltak már nincsenek érvényben...  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #163 Dátum: 2008. December 03. - 20:38:48 »

Köszönöm! No meg a Tango is köszöni: Wave
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #164 Dátum: 2008. December 07. - 17:34:26 »

Szombat délután elejtettem életem első libáját, egy nagyliliket.
Hihetetlen mennyi liba volt a tavakon. Mikor kiszálltunk az autóból, majd egy kilométerre a tavaktól, már hallottuk a libák beszélgetését.
Nagy volt ám az izgalom, a szívem a torkomban dobogott.
Odaértünk a vetésen a legszélső tó nádszegélyéhez. Zoli, a vendéglátóm öccse és egyben a vadászmester, mondta, hogy délelőtt 11-ig húztak be a libák, de most nincs annyi mint szokott, valahol elvannak a tarlókon, most csak olyan 2000-2500 darab lehet a vizeken. Meglepődött
Elrendeződtünk, szépen beálltunk a nád szélébe és vártunk. Elkezdtek a tarlókról beszállni a libák. Voltak vetésiek, nyári ludak, kis és nagylilikek.
Egyszer csak hihetetlen csapkodás, gágogás. Felkeltek a libák. Mindenki lapít, óvatosan les a nád között, hogy merre indulnak. Én is kisandítok, hát fekete az ég, annyi liba közelít felém, jó 10 méteres magasságban. Mi lesz itt? - gondoltam. Vadász OOO
Már vállban a puska és szív a torokban, nincsenek 30 méterre, mikor elfordulnak balra. Lőni nem lehet, mert olyan ősnádas van előttünk, amiben a kutya sem tudja megtalálni a madarat. Csak a fölöttünk lévő madárra lehet lőni, mert az a vetésre hullik, ha eltaláljuk.
Én, az ámulattól szólni nem tudok. Ennyi liba az égen és mindez tőlem egy kőhajításra. Hihetetlen.
Közben a libák visszaforogtak a vízre. Beszélgetnek a libák és mi is beszélgetünk. Innen-onnan érkeznek a libák a vízre. Szépen gyűlik a számuk.
Eltelt egy óra, mikor megismétlődik az előbbi ceremónia és szárnyra kap a csapat. Szinte méterre ugyan ott, ahol az imént, elkanyarodnak, de most nem szállnak a vízre, hanem magasságot nyerve feltekerednek, jó 50 méterre és, és ránkfordúlnak! Meglepődött Te jó ég, menyi liba, azt sem tudom, hova forduljak, mindenhol liba van az égen és jönnek, csak jönnek. Már megszűnt számomra a külvilág, csak a libák vannak és én. Az öreg IZS csősíne fölött nézem a libákat.
Fölém érnek azzal a lassúnak tűnő szárnycsapásokkal, nagy testükkel, mely magasságban és sebességben, annyira be tudja csapni a nem gyakorlott vadászt. Én is lemaradok a jobb csővel, de szól is a bal cső és a célba vett liba nyaka megtört a levegőben, majd élettelenül a zsombékba hullott.
Amikor a látvány eljutott az agyamig, a puskát letéve rohanni kezdtem a LIBÁMÉRT.
Mikor megláttam a földön, ezt a csodálatos madarat, hát el nem tudom mondani, mit éreztem, milyen boldogság tört rám. Felnéztem az égre, persze a libák özönlöttek felettem, én olyan boldogan, hálásan emeltem kalapom feléjük. Nem lőttem én többet feléjük, elég volt nekem az estére az a két lövés, mert lehozta nekem életem ELSŐ LIBÁJÁT az égről.
Sajnos a többiek nem jártak sikerrel, de hát ilyen a vadászat.
Örömömben a föld fölött jártam, míg kiértünk az autóig. Nem adnám a liba elejtését egy disznóért sem. Csodálatos érzés libát lőni!
Az autónál libavadásszá avattak.
És hát itten van életem első libája:
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: