Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658408 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #105 Dátum: 2008. November 09. - 11:49:39 »

Vele ma reggel "találkoztam":
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #106 Dátum: 2008. November 09. - 15:07:57 »

 Taps
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #107 Dátum: 2008. November 09. - 17:10:23 »

Vele ma reggel "találkoztam":


 Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #108 Dátum: 2008. November 10. - 08:11:08 »

Vele ma reggel "találkoztam":


Szép kácsi! Emelem

(Ha ilyen puskám lenne, lehet vele is aludnék Meghajol )
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. November 10. - 16:50:22 »

 "(Ha ilyen puskám lenne, lehet vele is aludnék Meghajol )"

Köszönöm!
Meg természetesen a többieknek is!

Girgesz!
A puska potom pénzért(25 E Ft)került hozzám. Mikor szóltak hogy tudnak egy eladó 16-ost, meg sem akartam venni, mert 12-est kerestem.
De kíváncsivá tett amit mondtak róla. -Olcsó, szépen faragott, keveset használt.
Mikor megláttam rögtön "beleszerettem", pláne mikor megmondták az árát! Két "hibája" van csupán:
1. Nem biztosít vissza automatikusan mikor megtöröm.
2. A szűkítése 0,3 ill. 0,8-as. (lehetne "hegyesebb" is kicsit)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #110 Dátum: 2008. November 11. - 07:45:30 »

"(Ha ilyen puskám lenne, lehet vele is aludnék Meghajol )"

Köszönöm!
Meg természetesen a többieknek is!

Girgesz!
A puska potom pénzért(25 E Ft)került hozzám. Mikor szóltak hogy tudnak egy eladó 16-ost, meg sem akartam venni, mert 12-est kerestem.
De kíváncsivá tett amit mondtak róla. -Olcsó, szépen faragott, keveset használt.
Mikor megláttam rögtön "beleszerettem", pláne mikor megmondták az árát! Két "hibája" van csupán:
1. Nem biztosít vissza automatikusan mikor megtöröm.
2. A szűkítése 0,3 ill. 0,8-as. (lehetne "hegyesebb" is kicsit)

Kb.én is így jártam a sörétesemmel(első látásra...), de azt hiszem, most a tiédbe is Bion
Az ára annyira nem fontos az ilyen  puskának, mert a hozzá fűződő emlékek, történetek sokkal értékesebbé teszik,mint amit Ft-ban ki lehetne fejezni. Az meg, hogy nem olyan "hegyes" nem mindig hátrány. Nekem spec. még mindig tanulnom kell, hogy jobban kiengedjem azelőlem felugró vadat(ahova ált. járok, ott szinte mindig talp alól kelnek a fácánok, nyulak a sok takarás miatt). Ráadásul sokszor járok úgy, hogy mire én kiengedném kellő távolságra a vadat, addigra más, kisebb szűkítésű puskával kilövi előlem. De egy biztos!-ez egy igazi ínyencség!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #111 Dátum: 2008. November 11. - 18:46:50 »

Kb.én is így jártam a sörétesemmel(első látásra...), de azt hiszem, most a tiédbe is Bion
Az ára annyira nem fontos az ilyen  puskának, mert a hozzá fűződő emlékek, történetek sokkal értékesebbé teszik,mint amit Ft-ban ki lehetne fejezni. Az meg, hogy nem olyan "hegyes" nem mindig hátrány. Nekem spec. még mindig tanulnom kell, hogy jobban kiengedjem azelőlem felugró vadat(ahova ált. járok, ott szinte mindig talp alól kelnek a fácánok, nyulak a sok takarás miatt). Ráadásul sokszor járok úgy, hogy mire én kiengedném kellő távolságra a vadat, addigra más, kisebb szűkítésű puskával kilövi előlem. De egy biztos!-ez egy igazi ínyencség!

Az ár valóban nem fontos, a jobb szűkítés azonban nálam néha jól jönne.
Kazlazásnál, róka hajtásnál, kacsázásnál sokszor érzem a hiányát, ellenben szalonkázáskor(legalább is eddig), fácánozáskor,  jobb valóban a kisebb szűkítés.
Egyenlőre csak fontolgatom, de előbb-utóbb lesz is egy MC-21-esem, ami megoldást jelentene számomra.
Majd meg lesz az is...  :-)
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #112 Dátum: 2008. November 11. - 21:11:26 »

A mai kecsegtető délutáni napsütésben sétáltunk egyet a kutyámmal. Élménygazdag vadászat kerekedett belőle. Wave


Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #113 Dátum: 2008. November 11. - 21:13:36 »

Gratulálok! Igen
Valóban eredményes séta kerekedett.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2008. November 11. - 21:14:34 »

A mai kecsegtető délutáni napsütésben sétáltunk egyet a kutyámmal. Élménygazdag vadászat kerekedett belőle. Wave


De bizony hogy! Igen
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #115 Dátum: 2008. November 12. - 03:38:21 »

"A mai kecsegtető délutáni napsütésben sétáltunk egyet a kutyámmal. Élménygazdag vadászat kerekedett belőle."

Gratula!  Emelem Igen
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Sziju
Vendég
« Új üzenet #116 Dátum: 2008. November 12. - 07:35:57 »

Sam6!
A kutyasétáltatás mindenkinek mást jelent.  Fejvakarás
Ez egy olyan kutyasétáltatás, amihez gratulálok!  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #117 Dátum: 2008. November 12. - 07:58:41 »

A mai kecsegtető délutáni napsütésben sétáltunk egyet a kutyámmal. Élménygazdag vadászat kerekedett belőle. Wave



Taps
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #118 Dátum: 2008. November 12. - 12:50:49 »

 Wave
Csak egy kellemes sétának indult…
Csodálatos napsütés, friss őszi szellő, sárguló lombok csábítanak a természetbe. Jó lenne járni egyet, a kutyának is kell a mozgás, és persze a gyakorlás. Még csak a kilencedik hónapot tapossuk, van még mit tanulnunk. Rövid töprengés után választom az egyik elhanyagolt csatornaszakaszt. Ideális lesz, hisz van víz, szinte végig nád, és a gát is elég jól be van nőve gazzal…
Még alig néhány száz métert sétálunk, amikor mellőlünk, a nád takarásából ismerős robajjal kelnek a kacsák. Követem a hangot, és már látom is, amint egy tojó emelkedik a nád fölé. Kicsit lemaradok ugyan, de a lövésre összekapja magát és bevágódik a vízbe. Közben a gácsér már a nád felett hasítja a levegőt, de őt is megállítja a lövés. Kiesik a gátra, a kutya rástartol, de abban a pillanatban a kacsa a fejét előre nyújtva, szinte laposkúszásban igyekszik a biztonságot adó nád felé.  Közelebb érek, s pont azt a pillanatot látom, amint a kutyám ráveti magát a víz szélét éppen elérő kacsára. Megvan, gondolom, de meglepetten látom, hogy a kutya szájában csak néhány toll pihen. Lebukott a víz alá, s néhány másodperc után öt méterrel távolabb jön fel ismét. Kutyám veszi a lapot, és őrült iramban vágódik utána, de a kacsa ismét eltűnik.  Többször játszódik le ugyanez a jelenet, de a kitartást siker koronázza.
Szájában a zsákmánnyal boldogan úszik felém. Dicséret, jutalomfalat és már megyünk is a tojót keresni. Nincs könnyű dolgunk, sűrű a nád, de a kutya már látja a túloldalon a nádszálak között felvillanó tollgombócot. A következő pillanatban már ismerős kép, amint a kutya felém fordul, szájban a kacsával. Ismét dicséret, majd folytatjuk ezt a kellemes sétát…
Fácánok sorát ugrasztjuk ki a sűrűből, de kutyám legnagyobb bánatára egyszer sem hallatszik az ismerős dörrenés. Hirtelen szárnysuhogásra leszek figyelmes. Három tőkés húz el felettük, s alig háromszáz méterre beszállnak a csatornára. Támpontot keresek, és izgatottan folytatjuk a sétát…
Lassan csendben közeledünk. Itt kell lenniük, s belépünk a nádba. Hangos szárnycsapkodással és elégedetlenkedő hápogással kelnek a tőkések. Az egyetlen gácsért veszem célba, s már megy is a lövés. Jól jelzi a találatot és bezuhan a csatornába. Biztos vagyok benne hová esett, és már megyek is érte. Találok néhány a tollat a vízen, de a kacsa sehol. A kutyám néhány méterrel feljebb töri a nádat. Füttyentek és odahívom, hogy szagot fogjon, de nem jön. Újabb fütty és már hallom amint közeledik. Már a víz felé mutatok, amikor meglepetésemre a kutya szájában meglátom a gácsért. Boldogság tölt el, hisz ez bőven több, mint amire számítottam a kutyától.
Még néhány fácánnak okozunk pár kellemetlen emléket, s lassan, a lemenő nap utolsó sugarait élvezve elindulunk haza… Wave
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #119 Dátum: 2008. November 12. - 15:23:50 »

Gratulálok!  Igen Szép élmény lehetett.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: