Oldalak: 1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 657976 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #2040 Dátum: 2014. December 23. - 21:07:57 »

Sanyi!  Igen Emelem Piál Piál Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #2041 Dátum: 2014. December 23. - 21:08:44 »

Szia Sanyi! Emelem

Gratulálok!  Igen Kézfogás  Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2042 Dátum: 2014. December 23. - 21:23:53 »

Gratulálok Sam6!Itt felénk nem nagyon van liba!Szörén szálán eltüntek!
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #2043 Dátum: 2014. December 23. - 21:55:04 »

 Sam6 Igen Emelem





S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #2044 Dátum: 2014. December 23. - 22:19:53 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2045 Dátum: 2014. December 23. - 23:01:44 »

Sam 6 tizenhatosa kőfalként állta útjukat,
Megszámolt 4 lúd zuhantában,hasában 15-20 lyukat...
Szemük elől eltűnt a horizont,s szántásba esve,
Lassan kihűlő testüket Bella lelkesen kereste.
Irigység marja most lelkünk,s ennek Sanyi a tárgya...
Liba is van,lőni is tud,s van még egy jó kutyája... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2046 Dátum: 2014. December 23. - 23:48:20 »

Sam 6 tizenhatosa kőfalként állta útjukat,
Megszámolt 4 lúd zuhantában,hasában 15-20 lyukat...
Szemük elől eltűnt a horizont,s szántásba esve,
Lassan kihűlő testüket Bella lelkesen kereste.
Irigység marja most lelkünk,s ennek Sanyi a tárgya...
Liba is van,lőni is tud,s van még egy jó kutyája... Wave
Ördög

Én meg ahelyt’, hogy vadászni mennék,
Itthon őrzöm a ház melegét.
Nemhogy libát nem lövék, vagy cserkelnék kívül,
Karácsony előtt seprű vár és vödör,
Takarítok, s várom míg a kocsonya kihűl,
A pacsmagi parton meg üresen tátong……nálam nélkül…..a libagödör.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
rezső73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 46



« Új üzenet #2047 Dátum: 2014. December 27. - 08:50:01 »

Gratulálok!  Emelem
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #2048 Dátum: 2014. December 29. - 11:37:31 »

 Igen Wave Emelem
Naplózva

Üdv End
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #2049 Dátum: 2014. December 29. - 21:05:15 »

Ma felfedeztem a libákat!Több ezer jár egy búza táblára!Sajnos a szomszéd VT  és a mi határunk,de így is lehet majd csípni egy-két db-ot!Holnap reggel mentem volna,de sajnos más dolgom akadt!Marad az év utolsó napja! OOO
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #2050 Dátum: 2014. December 30. - 20:50:17 »

Üdv Vízivadvadászok!.

Végre eljött a várva várt hideg! Minden nap ezt vártam szabadságom kezdete óta. Sajnos szinte semmi havat nem kaptunk, bezzeg tőlünk pár kilométerre szép hófehér minden...
Persze ez egyáltalán nem szegte kedvem, ezért a mai focitorna után nem maradtam megünnepelni a tornagyőzelmet, hanem vágtattam kedvenc patakom partjára.
Képzletemben már láttam, hogy a nádfoltok körül csapatokban úszkálnak a récék, és előre átkoztam gyávaságom, hogy íj helyett mégis a sörétes puskát hoztam magammal. Milyen izgalmas lett volna lőtávra belopni őket és kiválasztani egy szép, tarka tollú gácsért!

Csalódnom kellett: a víz teljesen üres volt. Így aztán zavartalanul elfoglaltam a helyem, és jöttek a vadászat legszebb percei: a táj beszippantása. Itt fenyőrigók, amott egy karvaly, eminnen szajkó kiáltása hallatszik. Álomszép volt!

Erősen szürkült már, tudtam, hogy ma már semmi nem jön, mégsem keseredtem el. Hiszen VADÁSZTAM!

De mintha bal felől mégis érkezne valami... Igen, 2 réce közeledett. Megvártam amíg elém érnek, aztán... Egyikük hangos loccsanással, kőként zuhant a patakba. Kutyám csak a bűvös "Hozd!" vezényszóra várt. Szinte belerobbant a vízbe, fél perc múlva pedig a kezemben volt az igazi tél első ajándéka, egy hibátlan tojó.
A következő két érkezőről lemaradtam, letettek elém a vízre. Megint eszembe jutott, hogy mégiscsak az íjat kellett volna hozni...   Ördög Persze tudtam azt is, hogy ezeknél jobb csalimadár nem kell. Nem is kellett csalódnom, megérkezett a hozzájuk csatlakozni akarók újabb kis csapata. A lövés előtti pillanatban kiszúrtak maguknak, hirtelen irányt váltottak. De Szent Hubertusz ma a kegyeibe fogadott, valamelyest le tudtam követni a hirtelen testcselt. A lövés nem lett tökéletes, mégis szinte azonnal kivált a récék közül egy, majd távolabb hallottam/láttam, ahogy a vízbe csapódik.
Már indultunk volna érte, amikor megint előttem termett 2 madár, szinte a semmiből. A hibázás törvényszerű volt. Figyelmeztetés, mert helytelenül jártam el. Azonnal megtörtem és ürítettem a bockot; mára ennyi jutott, utána a sebzettnek!
Nem kellett sokáig keresnem. Bármire megesküszöm, ahol először lámpát kapcsoltam, ott volt. Megéreztem? Lehetséges, nem tudom. Mindenesetre így történt. A fénysugarat ráfókuszáltam, aztán újra elhangzott a labradoromnak legkedvesebb parancs. Rövid úszóverseny után egy gácsért nyújtott át nekem.



Ennyire hideg volt, jól látszik a kutyámra fagyott víz. Ma extra adag vacsorát kapott, és benn alszik velünk (már most is nagyon békésen szundít a feleségem féltve óvott szőnyegén...  Nyihi ).

 Emelem



Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #2051 Dátum: 2014. December 30. - 21:21:50 »

Üdv Vízivadvadászok!.

Végre eljött a várva várt hideg! Minden nap ezt vártam szabadságom kezdete óta. Sajnos szinte semmi havat nem kaptunk, bezzeg tőlünk pár kilométerre szép hófehér minden...
Persze ez egyáltalán nem szegte kedvem, ezért a mai focitorna után nem maradtam megünnepelni a tornagyőzelmet, hanem vágtattam kedvenc patakom partjára.
Képzletemben már láttam, hogy a nádfoltok körül csapatokban úszkálnak a récék, és előre átkoztam gyávaságom, hogy íj helyett mégis a sörétes puskát hoztam magammal. Milyen izgalmas lett volna lőtávra belopni őket és kiválasztani egy szép, tarka tollú gácsért!

Csalódnom kellett: a víz teljesen üres volt. Így aztán zavartalanul elfoglaltam a helyem, és jöttek a vadászat legszebb percei: a táj beszippantása. Itt fenyőrigók, amott egy karvaly, eminnen szajkó kiáltása hallatszik. Álomszép volt!

Erősen szürkült már, tudtam, hogy ma már semmi nem jön, mégsem keseredtem el. Hiszen VADÁSZTAM!

De mintha bal felől mégis érkezne valami... Igen, 2 réce közeledett. Megvártam amíg elém érnek, aztán... Egyikük hangos loccsanással, kőként zuhant a patakba. Kutyám csak a bűvös "Hozd!" vezényszóra várt. Szinte belerobbant a vízbe, fél perc múlva pedig a kezemben volt az igazi tél első ajándéka, egy hibátlan tojó.
A következő két érkezőről lemaradtam, letettek elém a vízre. Megint eszembe jutott, hogy mégiscsak az íjat kellett volna hozni...   Ördög Persze tudtam azt is, hogy ezeknél jobb csalimadár nem kell. Nem is kellett csalódnom, megérkezett a hozzájuk csatlakozni akarók újabb kis csapata. A lövés előtti pillanatban kiszúrtak maguknak, hirtelen irányt váltottak. De Szent Hubertusz ma a kegyeibe fogadott, valamelyest le tudtam követni a hirtelen testcselt. A lövés nem lett tökéletes, mégis szinte azonnal kivált a récék közül egy, majd távolabb hallottam/láttam, ahogy a vízbe csapódik.
Már indultunk volna érte, amikor megint előttem termett 2 madár, szinte a semmiből. A hibázás törvényszerű volt. Figyelmeztetés, mert helytelenül jártam el. Azonnal megtörtem és ürítettem a bockot; mára ennyi jutott, utána a sebzettnek!
Nem kellett sokáig keresnem. Bármire megesküszöm, ahol először lámpát kapcsoltam, ott volt. Megéreztem? Lehetséges, nem tudom. Mindenesetre így történt. A fénysugarat ráfókuszáltam, aztán újra elhangzott a labradoromnak legkedvesebb parancs. Rövid úszóverseny után egy gácsért nyújtott át nekem.



Ennyire hideg volt, jól látszik a kutyámra fagyott víz. Ma extra adag vacsorát kapott, és benn alszik velünk (már most is nagyon békésen szundít a feleségem féltve óvott szőnyegén...  Nyihi ).

 Emelem




Üdv
Én ugyan vizivadvadász sajnos nem vagyok, de ez tényleg szép lehetett.
Gratulálok Emelem
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #2052 Dátum: 2014. December 30. - 21:38:16 »

Gábor! Gratulálok!  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #2053 Dátum: 2014. December 30. - 22:18:07 »




Ennyire hideg volt, jól látszik a kutyámra fagyott víz. Ma extra adag vacsorát kapott, és benn alszik velünk (már most is nagyon békésen szundít a feleségem féltve óvott szőnyegén...  Nyihi ).

 Emelem





Gratulálok Gábor! Emelem
Az ilyen kutyát nagyon meg kell becsülni! Igen
 Emelem



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2054 Dátum: 2014. December 31. - 09:58:53 »

Ördög

Én meg ahelyt’, hogy vadászni mennék,
Itthon őrzöm a ház melegét.
Nemhogy libát nem lövék, vagy cserkelnék kívül,
Karácsony előtt seprű vár és vödör,
Takarítok, s várom míg a kocsonya kihűl,
A pacsmagi parton meg üresen tátong……nálam nélkül…..a libagödör.
 Wave
Szia, Csaba!
A tegnap hallottakon felbuzdulva, kimentem ma reggel egy kicsit körülnézni.
Vaze, töri a liba a kukoricát! :Mosolyog
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Oldalak: 1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 [137] 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: