Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658476 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1965 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 08:23:35 »

Van egy állat, valami kutya vagy mi...azt mondják,segít a vadásznak... Nyihi  Kacsint Wave

Kedves Balázs!

Tudod, van egy mondás, mely szerint néha nem árt hallgatni...  Nyihi

Mindig volt kutyám, most is van kettő. Világ életben kutyával vadásztam, nekem felesleges ilyen tanácsokat adni. Általában, amikor az egyik kezdett kiöregedni a vadászatból, időben gondoskodtam a pótlásáról. Most ezt nem tehetem meg.
Szegény öreg Bella február elején múlott 12 éves, csoda, hogy még él. Háromféle gyógyszert szed a szívére és a tüdeje vizesedésére. Pár métert is alig tud már totyogni. A másik egy befogadott keverék, az napi 10 alkalommal kap hmeopátiás szert, mert a hagyományos állatorvos műteni sem merte. Szerencsére úgy tűnik, javul!  Táncol
Úgyhogy ebben a helyzetben szó nem lehet arról, hogy egy kölyökkutyát hozzak a házhoz....

Tisztában vagyok a korlátokkal. Olyan helyre nem megyek vadászni Bella kiesése óta, ahol nincs esély a réce felszedésére. De azért reggel egy udvarnyi tocsogón azért ez nem tűnt lehetetlennek...

 Wave

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1966 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 08:27:34 »


Még egy jókora csapat réce húzott felénk, de időben kitértek, aztán abbahagytuk a meddő keresést. Feri becsületrécéje volt az egyetlen zsákmányunk ezen a szép, már kissé őszies hangulatú reggelen.


Üdv Péter!
Azért ne keseredjetek el, majd legközelebb jobban sikerül! Igen
Ilyen a vadászat.
A "fórumlakók" pedig megint olvashattak egy jó történetet! Igen  Emelem
Üdvözlettel: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1967 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 09:05:37 »

Kedves Balázs!

Tudod, van egy mondás, mely szerint néha nem árt hallgatni...  Nyihi

Mindig volt kutyám, most is van kettő. Világ életben kutyával vadásztam, nekem felesleges ilyen tanácsokat adni. Általában, amikor az egyik kezdett kiöregedni a vadászatból, időben gondoskodtam a pótlásáról. Most ezt nem tehetem meg.
Szegény öreg Bella február elején múlott 12 éves, csoda, hogy még él. Háromféle gyógyszert szed a szívére és a tüdeje vizesedésére. Pár métert is alig tud már totyogni. A másik egy befogadott keverék, az napi 10 alkalommal kap hmeopátiás szert, mert a hagyományos állatorvos műteni sem merte. Szerencsére úgy tűnik, javul!  Táncol
Úgyhogy ebben a helyzetben szó nem lehet arról, hogy egy kölyökkutyát hozzak a házhoz....

Tisztában vagyok a korlátokkal. Olyan helyre nem megyek vadászni Bella kiesése óta, ahol nincs esély a réce felszedésére. De azért reggel egy udvarnyi tocsogón azért ez nem tűnt lehetetlennek...

 Wave


Tavaly-hasonló helyen és helyzetben- szinte rajta álltam a kacsán mégsem találtam meg...Amint a szmájlikból látod félkomoly felvetés volt és sajnos Bella egészségügyi állapotával is tisztában vagyok. Megbántani nem akartalak,okoskodni sem,csak ismerem a réce rejtőszínének csodáját.  Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1968 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 09:22:12 »

Tavaly-hasonló helyen és helyzetben- szinte rajta álltam a kacsán mégsem találtam meg...Amint a szmájlikból látod félkomoly felvetés volt és sajnos Bella egészségügyi állapotával is tisztában vagyok. Megbántani nem akartalak,okoskodni sem,csak ismerem a réce rejtőszínének csodáját.  Wave

Fátylat rá!   Ölel
A vízben nincs rejtőszíne, úgy éreztem, hogy a tocsogó szélébe esett mindkettő...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1969 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 09:50:52 »

...úgy éreztem, hogy a tocsogó szélébe esett mindkettő...

Mi "szúrt , tisztított vadkacsa"-ként értékesítettük a fölös egyedeket . Mind meglett , nem kellett keresni egyet sem ... !  Ördög  Vigyorog  Vállat von       Wave
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1970 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 10:35:24 »

Kedves Balázs!


Mindig volt kutyám, most is van kettő.
Szegény öreg Bella február elején múlott 12 éves, csoda, hogy még él. Háromféle gyógyszert szed a szívére és a tüdeje vizesedésére. Pár métert is alig tud már totyogni. A másik egy befogadott keverék, az napi 10 alkalommal kap homeopátiás szert, mert a hagyományos állatorvos műteni sem merte. Szerencsére úgy tűnik, javul!  Táncol




Kedves Péter és Balázs! Emelem
Bocsánat, hogy beleszólok a levélváltásba, de van néhány gondolat, amit meg kell írnom:
Balázs!
A múlt hétvégén abban a szerencsében volt részem, hogy találkozhattam Péteréknél a két kutyával és láthattam azt a gondoskodást,
amiben Brúnó és Bella részesül. Igen
Minden tiszteletem Péteré, mert a "gazdik" egy része ilyen esetben ezt már régen kirázta volna a nyakából egy injekcióval.
A nyugdíjas vadászkutya megérdemli, hogy az "aktív" évek után is megkapja a törődést a gazdájától. Igen
Annak idején tőled is olvashattunk egy megható kutyás történetet, és ebből is világosan látszott, hogy kutyaszerető ember vagy! Igen Emelem
Jómagam is gondoztam/tunk az élete végéig egy "nyugdíjas" disznós kutyát, mert családtagként kedveltük.
Volt hét szomorú évünk, amikor nem volt kutyánk, de annak az volt az oka, hogy végig kellett néznem/asszisztálnom egy bélrákos magyar vizsla életének utolsó
heteit. Rííí
Most is van kutyám (lásd: Magyar vizsla topic), nagyon kedvelem, igyekszem minél többet törődni vele, takarítok utána, próbálom leplezni a "gaztetteit" Ördög.
Mindkettőtöket tisztelettel üdvözölve: J. vadász Emelem



 









Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1971 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 10:36:52 »

Mi "szúrt , tisztított vadkacsa"-ként értékesítettük a fölös egyedeket . Mind meglett , nem kellett keresni egyet sem ... !  Ördög  Vigyorog  Vállat von       Wave
Ez nem ott volt véletlenül, ahol vendégségben voltam egy alkalommal nagy terítékű kihelyezett fácánra?  Vigyorog
Reggel vártunk vagy 2 és fél órát köd miatt, aztán a madarak maradtak a volierben és ki lett adva az ukáz egy bokrászós-kiscsoportos vadászatra, már akinek kedve volt hozzá.
De az egyik brigád követelte a részét, mert Karácsony előtti hétvége volt és kezdett meginogni az ünnepi fácánleves.
Erre vágtak is jó húzós mogyoró, meg mindenféle vesszőket, aztán pillanatok alatt összegyűlt darabra a kompetencia Meglepődött
Nekem meg ez volt az első és utolsó ilyen jellegű vadászatom Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1972 Dátum: 2014. Augusztus 16. - 11:19:39 »

Ez nem ott volt véletlenül,
 

Tatára adaptáltuk a trambulinos kacsanevelési fogásokat Rácz Tóni Bácsitól , még 1971-ben !  Az elmúlt hetekben többször is meglátogatott a budakeszi-i kórházban !  Rólad is beszélgettünk .   Igen Wave
Naplózva
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1973 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 15:19:18 »

Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon,de nagy örömömre látom,hogy itt van vizivadas,illetve apróvadas téma.Kezdenék is egy kérdéssel.Látom van itt is olyan fórumtársunk,aki csali libát keres.A kérdésem,hogy használható legálisan,vagy tilos?Tavaly Én nagy megelégedéssel használtam,de egy ismerősöm a fülembe ültette a bogarat,miszerint tilos!Én nem igazán találtam erről infót.
A válaszokat előre is köszönöm!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1974 Dátum: 2014. Szeptember 04. - 21:10:22 »

Szia Ragadozó! Emelem

Semmi nem tiltja! Nyugodtan használhatod!! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
ragadozo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 577


« Új üzenet #1975 Dátum: 2014. Szeptember 06. - 08:51:28 »

Szia Ragadozó! Emelem

Semmi nem tiltja! Nyugodtan használhatod!! Emelem
Köszönöm  Erdojaro!
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1976 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 08:44:55 »

Úgy tűnik nincs is idény, mert nem nagyon került ide mostanság egyetlen iromány sem, de még csak egy árva fotó sem...
Félve teszem fel... Stoel


A hajnali derengő fényben lassan botorkálunk a búzatarló közepén álló kicsiny facsoport kontúrja felé. Bella élvezi a szabadságot, az új ingereket, a friss illatokat, boldogan futkos körülöttem.
Néhány helyen lábon maradt a búza, melynek okáról a mellette lévő félméter mély keréknyomok árulkodnak. Gondoltam is egy merészet és a fák takarása helyett, egy ilyen keréknyomot választottam leshelyül. Kényelmesen elhelyezkedtem, Bellát magam mellé ültettem, és együtt gyönyörködtünk az égbolton megjelenő halvány fényjátékban, mely kiegészült a nem túl távoli tavak hápogó koncertjével. Őzek csipegettek a nem túl messzi lucernatáblán, mintha bak lenne az egyik, jó vastag nyak, „nehézfej”… lassan közeledtek. Balról valami fekete repült a látóterembe, már kaptam is a puska után, s a fejem felett elsuhanó „felderítő” már nem vihetett híreket a klánnak. Időm sem volt felállni, csak ülve, kicsavarodva dobtam utána a lövést. Bella boldogan rohant a lezuhanó fekete gombóc irányába, s pillanatokkal később már hallottam is a megnyugtató szuszogást.  Visszaültünk, kezem a kutya fején pihent, ösztönösen is vakargatva a hatalmas „lebbencs” füleit. Hátulról átsuhanó páros jelezte, hogy ideje több energiát fordítani az égbolt pásztázására. A következő csapat pont felettünk húzott be, és szállt vissza a tó irányába megfogyatkozva. Úgy tűnt jó fedezék a keréknyom, a sötét kontúrja elrejti a mégsötétebb vadászt… Szemből egy négyesfogat közelít, Bellával lapulunk mint a nyulak, gyertek még, még egy kicsit, na majd most… Felállok, erre a kacsák elfordulnak balra. Dördül az első lövés, s nagy csodálkozásomra két tőkés vágódik a tarlóra.  Mire felocsúdok a mámorból a másik kettő már igencsak távol kezd lenni. Elengedem azért a második lövést is, mely után kecélve válik ki az egyik réce, jó kétszázra tőlűnk, a tarló közepén ér földet. Bella a másodikra leesett kacsáért megy elsőnek, szépen fel is veszi, majd odamegy az elsőhöz és próbálja begyömöszölni a szájába azt is, de csak nem akar sikerülni. Behívom és újra küldöm, majd miután ez is az aggatékon pihen elküldöm a szárnyazottért. Nincs hozzászokva hogy messzire kelljen keresni, így nem is megy el addig, ahol a kacsa leesett. Keresgél, de nincs kacsaszag és közben én is lövök egy gácsért, s már rohan is érte. Már világos van szépen jövögetnek a kisebb csapatok, szemezgetek is belőlük, aztán csend. Ülök a keréknyom szélén, vetési varjak jönnek mögülem. Felnézek és az egyiken van egy szürke bekecs. Hát erre rácsesztél barátom, s már össze is csomagolja az apró sörét. A pár fából álló kis erdőbe igyekvő örvösökből még sikerül párat leszólítani, miközben ballagunk a Bellával a szárnyazott kacsáért. A tarló közepén sétáló vadászra kíváncsi egy ruca, hát nem okozok neki csalódást és megmutatom neki magam közelről. Mágnesnek érzem magam, mert jó negyvenen felettem húz át három nyárilúd, ők sem hiszenk a szemüknek, hogy a kora reggeli harmatban mi a fenét keres a tányér közepén egy bolond zöldruhás. Hitetlenkedve térnek vissza fölém háromszor is. Így összesen kilenc libát lövök a szám szegletéből kigördülö bumm-bumm-bumm szavacskákkal. A képzeletbeli aggatékra fel is akasztom őket, s ilyenkor mindig eszembe jut, milyen messze van még december, s hogy akkor tuti nem lesz ilyen esélyem…
Itt kell lennie valahol, na de hol van Bella?
Körbenézek de már messze jár, lehet vagy háromszázra. Megkísérlem behívni, de eredménytelen. Egyedül maradtam a tarló közepén, kutatom az egy szem kacsát, de elnyelte a föld. Aztán mögülem ismerős szuszogást hallok, Bella szájában ott figyelget a gácsér. Boldogság tölt el, nagyon megdícsérem és megsimogatom a kutyát, ígérgetek neki csudafinom falatokat, s közben el is indulunk hazafelé. 
Szép reggel volt, köszönöm Diana!







Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1977 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 08:48:39 »

Ez szép volt!  Igen

Gratulálok Sam!  Emelem

Köszönjük!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1978 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 09:10:47 »

 Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1979 Dátum: 2014. Szeptember 12. - 09:50:00 »

Sanyi!  Igen Kézfogás Emelem Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: