Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658395 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Október 20. - 18:04:04 »

Wipe! Igen
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Október 25. - 20:46:06 »

Zömében levágták nálunk a kukoricákat. Ezen felbuzdulva kimentünk kacsázni a tarlókra....,hát mit mondjak..., ezt hívják "szaknyelven" úgy, hogy "ló.asz meg esti fény" Vigyorog Vigyorog
Az itt költők "elhúztak"(!), az északiak meg még nem chekkoltak be.Többet ért volna zsákot vinni ,és böngészni inkább... Nyihi
Viszont jó hír, hogy nyüves sok liba jött.(és jön folyamatosan!!! Jön a sz.r idő!) A rossz hír meg az, hogy dec. 01-ig kuss van.... :'(
A másik rossz hír, hogy az a nyavajás daru meg szerintem a tavajinak a sokszorosa lett. Hatalmas V betűkben húztak vissza a vízre mérhetetlen hangzavar közepette. Dühös Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Október 27. - 21:15:04 »

Zömében levágták nálunk a kukoricákat. Ezen felbuzdulva kimentünk kacsázni a tarlókra....,hát mit mondjak..., ezt hívják "szaknyelven" úgy, hogy "ló.asz meg esti fény" Vigyorog Vigyorog
Az itt költők "elhúztak"(!), az északiak meg még nem chekkoltak be.Többet ért volna zsákot vinni ,és böngészni inkább... Nyihi
Viszont jó hír, hogy nyüves sok liba jött.(és jön folyamatosan!!! Jön a sz.r idő!) A rossz hír meg az, hogy dec. 01-ig kuss van.... :'(
A másik rossz hír, hogy az a nyavajás daru meg szerintem a tavajinak a sokszorosa lett. Hatalmas V betűkben húztak vissza a vízre mérhetetlen hangzavar közepette. Dühös Vigyorog


Van liba is?-akkor dec. 1. után megyek csak felétek Bion

Tényleg-nem ismersz egy Snyehola Géza nevezetű urat felétek?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Október 28. - 08:16:41 »

Van liba is?-akkor dec. 1. után megyek csak felétek Bion

Tényleg-nem ismersz egy Snyehola Géza nevezetű urat felétek?

Nem ösmerek... Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Október 28. - 17:48:32 »

Van liba is?-akkor dec. 1. után megyek csak felétek Bion

Tényleg-nem ismersz egy Snyehola Géza nevezetű urat felétek?

Szevasz Girgesz!

Gézát Pistáék felé nem biztos, hogy ismerik, de én elég régóta ösmerem, régebben sokat jöttünk össze a Géza tanyáján az akkori  zenekarom tagjaival...több napos nomádkodások, lovaglással, kutyázással...no és persze borfejtéssel!
Hejjjjjjjjj régi szép idők...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Október 29. - 07:51:39 »

Szevasz Girgesz!

Gézát Pistáék felé nem biztos, hogy ismerik, de én elég régóta ösmerem, régebben sokat jöttünk össze a Géza tanyáján az akkori  zenekarom tagjaival...több napos nomádkodások, lovaglással, kutyázással...no és persze borfejtéssel!
Hejjjjjjjjj régi szép idők...

Mennyi liba van feléjük?-mert idén lehet lemennék hozzájuk libázni...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Október 29. - 08:07:39 »

Mennyi liba van feléjük?-mert idén lehet lemennék hozzájuk libázni...

Te Girgi!

Annyira erőlteted a liba vadászatot, hogy a végén csalódsz benne....Még ott is mérhetetlenül sok esélyes a dolog ahol "millió számra" van....
Az esetek döntő(!) többségében hiába látsz több ezer darab libát húzni, lőtávolságban igen kevésszer jönnek!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Október 29. - 08:39:14 »

Te Girgi!

Annyira erőlteted a liba vadászatot, hogy a végén csalódsz benne....Még ott is mérhetetlenül sok esélyes a dolog ahol "millió számra" van....
Az esetek döntő(!) többségében hiába látsz több ezer darab libát húzni, lőtávolságban igen kevésszer jönnek!

Erőltetem, mert nem lőttem még. A szalonka mellett vadlúdra és fogolyra vágyom leginkább. Mivel a szalonka már megvan, vad fogolyra pedig nem lehet vadászni, így a liba következik -és ha sajnálnám az energiát, időt, pénzt, stb. akkor soha nem tudnék lőni.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Október 29. - 13:35:31 »

Nálam a sorrend a következő
szalonka-fogoly-liba  legalábbis élmény szerint.....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Október 29. - 13:41:02 »

Nálam a sorrend a következő
szalonka-fogoly-liba  legalábbis élmény szerint.....
Szalonkára azóta vágytam, hogy elsőnek kint voltam lesen 12 évesen. Fogolyra mióta először riadt fel a talpam alól egy csapat 12éve(hajtó voltam akkor), de ezt a vágyam némiképp orvosolja a pár otthoni egyed. Vadludat viszont nem tudok otthon tartani, a környékünkön nincs, és két éve télen beleszerettem a vadászatába. Nagyjából olyan áhítattal lesem -olyan szerencsével is  :'( ) lesem, mint ahogy a szalonkát vártam eddig.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Október 29. - 13:49:33 »

Foglyot  30 éve ,libát közel 20 éve löttem utoljára (bár Horrido ékesebben tudná azt elmondani  Mosolyog )
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Október 29. - 14:24:46 »

Foglyot  30 éve ,libát közel 20 éve löttem utoljára (bár Horrido ékesebben tudná azt elmondani  Mosolyog )

Az komoly...én valószínű nem lennék ennyire türelmes kivárni a lehetőséget, ezért is "erőltetem" ennyire a dolgot. Nekem ez szenvedély. Mint ahogy horgászatban a csukákat is űzöm/már amikor van rá időm/.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Október 29. - 15:39:10 »

Majd megtanulod a türelmet is  Bion

Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Október 29. - 15:48:46 »

Majd megtanulod a türelmet is  Bion



Sajnos arra van csak időm leginkább...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Október 29. - 15:52:30 »

És mit csinálnál akkor ha se terület se pénz vadászatra?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: