Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658031 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1920 Dátum: 2014. Január 31. - 17:30:30 »

Halkan csukom be a kocsi ajtaját. Bellát kitörő örömmel fogadja, hogy újra kint vagyunk. Kedvenc csatornámat vallatjuk ismét. Igazi gyógykacsák teremnek rajta, hisz egész nap a meleg gyógyvizben lubickolhatnak…
 Furcsa vadász vagyok, hisz alig pár száz méterre a tavon etetem őket, szinte a kezemből esznek. De ők kötődnek hozzám, ismernek. Ha hallják a hangom már tudják, hogy jön a kaja és a tó végéből boldogan repülnek ki elém… De ők mások,vadak és mégis szelídek. Erre a  kicsiny, alig pár méteres csatornára ők már nem merészkednek ki. Itt csak a távoli rokonok keresnek menedéket Vuk és a simabőrű elől…

A csatorna elejét most kihagyom, közel a város széle, meg most valahogy nem akarom felverni a még szunnyadó előörsöket. Jó kétszázra csatlakozom be a csatornára, s már repül is az első csapat. A nád takarásában alacsonyan mennek, majd kiemelkednek. Mellettük nagyobb a hely, így oda lövök… Lövésre még felreppen vagy tizenöt. Bella néz rám, szemében ott a kérdés: Ez mi volt Te pancser?  Vállat von Tasli  Nooormalis?
 Sétálunk tovább, Bella pár méterre előttem én a csatorna szélétől 5-6 méterre, hogy ne lássak a vízre.  A nád elég jól benőtt, helyenként a sás is kitűnő menedék. A szelünk nem a legjobb, de most ez van, nem lehet minden tökéletes. Vízcsapkodás hápogás és már emelkedik is ki egy tojó mögöttem. Eljöttünk mellette, de így sem ússza meg. Megtöröm a puskát, teszem zsebre az üres hüvelyt, közben Bella már a vizet tapossa és akkor felugrik egy gácsér. Arra marad időm, hogy összecsukjam a puskát, célzok, húzom, csett. Persze lőszert azt nem tettem bele, a sorrendváltóról meg elfeledkeztem. Majd legközelebb vagy gyorsabb leszek, vagy tovább kivárok, ha egyes kacsa repül. Már ébredezik a nap, a fagyos hó ropog a lábunk alatt. Nem vagyunk egy csendes csapat, de kacsáék most vagy nyugtatót szedtek, vagy süketség ütötte fel a fejét a kolóniában. Az arcomon érzem, ahogy a jóleső hideg futkossa végig, s pirosra festi azt.




 Friss téli levegő, bújkáló napsugarak, csillogó hótakaró, pirosló csipkebogyók… Egy páros röppen ismét, két bumm, két puff, billent ki a mélázásból. Megtöröm a puskát mikor röppen egy gácsér. Kapkodva csúsztatok egy patront az alsó csőbe, összecsukom célzok, bumm és láss csodát, puff. Van is bajban Bella, mikor átmegy, felveszi az elsőt, megy a másodikhoz, azt is próbálja begyömöszölni a szájába, de csak nem sikerül. De aztán három kanyarból megoldja. Közben egy lilik csapat kiabál fent az égben, kalapemelés nekik, az idén nem futottunk össze…  Rííí




Már túl vagyunk a csatornán átrohanó sinpáron, mikor újabb gácsér repül fel mellettünk. Pár perc múlva már ő is az aggatékon szárítja a tollát.  Lassan már fordulni kellene vissza, ahogy ezt kigondolom, Bella felugraszt egy újabb gácsért aki felém veszi az irányt, aztán felkerül ő is a többi mellé. Közben repült még egy, de ő elfelé, így a másik cső néma maradt. Puska a hátamon már igencsak eljárt az idő, így ballagunk visszafelé. Félúton aztán Bella belelkesül, alig lehet vele bírni, majd egy jólirányzott hasassal veti magát a vízbe. Hallom, ahogy csobog a víz, menekül előle valami. De most nincs szerencsénk, a sás és a nád nagyon sűrű, így ez a tás kintmarad rókacsemegének. Újra a vasútnál vagyunk, mikor Bella leállja a nádat. Puska kézbe, a kutyának biztatás, már repül is egy újabb páros. A tojó röpte megtörik, de a gácsért sikerült elhibáznom. Egyre fárasztóbb a séta, emelgetem is az aggatékot, hisz a gatyám lassan lecsúszik a valagamról, mikor repül egy újabb gácsér. Kapkodok kicsit, de nincs gond, megtöröm a puskát zsebre teszem a megmaradt patront, várom hogy a kutya előkerüljön a nádból.


 Közben még repül a tojó is. Ő az utolsó utáni pillanatig kivárt, hátha a mafla simabőrű elmegy mellette. De neki már nincs miért aggódni, talán még integetek is tudat alatt. Ez a jelenet még kétszer megismétlődik, a tüdőm pípol, pont a szántás maradt a végére. Átküzdjük magunkat rajta, a kocsinál egy rögtönzött teríték, majd a kocsiban felejtett meleg tea mellett elmélkedünk.


Szép séta volt, élményekkel, eredményekkel teli. Köszönöm Diana, és kívánok neketek is hasonló jókat!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 31. - 19:32:22 írta Voldemort » Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1921 Dátum: 2014. Január 31. - 18:19:11 »

Ez igen!  Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #1922 Dátum: 2014. Január 31. - 18:29:22 »



  Sanyi  Emelem
  Szép  volt.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1923 Dátum: 2014. Január 31. - 18:34:16 »

Sam! 

Találtál még két lőszert? :Mosolyog Igen Emelem Piál



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1924 Dátum: 2014. Január 31. - 23:08:02 »

Sam!
Gratulálok!
Laci  Emelem
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1925 Dátum: 2014. Február 01. - 08:08:35 »

Sanyi gratulálok !
"Eb a vadász kutya nélkül !" Bella is megérdemli a dicséretet !
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1926 Dátum: 2014. Február 01. - 14:15:51 »

Ma reggel Fomec fórumtársunk vendégei voltunk Eb kollegával. A Rábca, Hanság-főcsatorna, Keszeg-ér vadkacsáit próbáltuk becserkelni, de szó szerint.

Négyen, 50-60 méter távolságra egymástól próbáltunk átlopakodni a 30-40 méter széles nyarason, a lehető leghalkabban megközelíteni a vízpartot, de a megfagyott, itt-ott ónos esővel kezelt nyárfa lavelek között ez nem volt egyszerű.

Sajnos a kacsák messziről kiszúrtak, és vagy szépen elúsztak valamelyik irányba, vagy túl korán keltek, amikor nem lehetett még lövést tenni rájuk.

Egyszerre indultunk, a lehető legkisebb zajjal, ami nem mindig sikerült:


Átérve, ha szerencsénk volt még láttuk a távolban elforduló récéket:


A partok előtt semmi takarás, a víz elég mélyen folyik:


Három ruca kelt Eb előtt, Ő még csak nem is látta őket, viszont jó irányba indultak,  Ördög már jó magasan jártak előttem, de sikerült ezt a gácsért leszólítani.


Fomec, Liza nevű magyar vizslája parádésan apportírozta a Rábca túlsó széléről a kacsát.

Köszönjük Sanyi a szép napot, Lizának a munkát!  Emelem
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1927 Dátum: 2014. Február 01. - 15:02:05 »

 Igen Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1928 Dátum: 2014. Február 01. - 16:28:58 »

 Vold gratulálok! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Haenel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #1929 Dátum: 2014. Február 01. - 16:30:18 »

Voldemort, Gratulálok!  Emelem
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1930 Dátum: 2014. Február 01. - 18:03:59 »



  Sam  Igen gratulálok, nagyon jó írás és remek fotók!
  Élvezet volt olvasni! (kicsit irigykedtem is)  Wave

  Voldemort  Igen

    Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1931 Dátum: 2014. Február 01. - 18:46:18 »

Köszi mindenkinek!

Ha egy kicsivel több szerencsénk van gazdagabb lehetett volna a teríték.  A Keszeg-érnél, felálltunk lefogva 200 m-t, lassan óvatoskodtunk ki egy repce földön a partra, Liza nem bírt magával, Fomec alig bírta lábnál tartani már a föld közepén, pedig rá sem láttunk még a vízfelületre. A partközelbe érünk Sanyitól jobbra kel 50 méterre vagy 25 kacsa, Liza rohan utánuk, laposan repülnek a víz felett, a kutyától nem tud lőni a gazda.  Ha jobbra 100 m-el állunk fel, középen kelnek, mindenki lövéshez jutott volna nagyjából. Nem egyszerű dolog ez így meglepni a kacsákat.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1932 Dátum: 2014. Február 01. - 20:03:44 »

Szervusztok! Emelem

Tőlem is szépen búcsúzott ma a vadkacsa idény. Kimentem a Gerje-partra, és óvatosan úgy 100-200 méterenként rámentem a vízre. Így sikerült egyet elejteni, a többit az esti behúzásnál. Négy tőkést lőttem (7 töltényből) de sajnos egyet nem tudtam felvenni. Az egy olyan sűrűbe esett, hogy bemenni nem tudtam,  még a tacsim sem találta meg, pedig kereste vagy fél órát. Szerintem fennakadt valamelyik szederrel benőtt bokron.
Szép este volt. Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1933 Dátum: 2014. Február 01. - 20:50:12 »

Attila! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1934 Dátum: 2014. Február 01. - 20:53:07 »



Tőlem is szépen búcsúzott ma a vadkacsa idény.

Gratulálok Attila! Igen Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Oldalak: 1 ... 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: