Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658663 alkalommal)
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1860 Dátum: 2013. December 17. - 13:13:11 »

Csaba!
Gratulálok a libákhoz mindkettőtöknek!

Az otthon maradottak savanyú ábrázatának elképzelése pedig okozott pár kárörvendő, vidám pillanatot...  Nyihi  Nyihi  Nyihi
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1861 Dátum: 2013. December 17. - 13:32:53 »

Gratulálok a libákhoz mindkettőtöknek!

Az otthon maradottak savanyú ábrázatának elképzelése pedig okozott pár kárörvendő, vidám pillanatot...
Köszönöm! Emelem

Legszebb öröm a káröröm, mert nincsen benne irigység.....  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1862 Dátum: 2013. December 17. - 13:33:49 »

 Csaba, nekem most sikerült belekóstolni abba milyen az amikor "annyi a liba mint a füst" tehát megértelek. Nagy élmény a libázás és vígasztaljon a tudat, hogy az első két csapatnál bizony én sem céloztam tiszteséggel, csak úgy bumm-bele-Tádé módra elereszetettem a három lövést. Szóval egy szó mint száz: élvezetes volt olvasni a beszámolódat, gratulálok a neked is meg a társadnak is. Akinek meg nem kenyere a koránkelés, meg a libázógödörben történő fagyoskodás magára vessen.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #1863 Dátum: 2013. December 17. - 13:34:02 »

Ez igen!  Igen

Nem is értem, miért keresgéled a csalilibákat?
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1864 Dátum: 2013. December 17. - 13:46:07 »

Wildgänse Heil  !!!

Nekem három vetési volt egyszerre a legtöbb . . . !      Emelem       Legálisan . . . !   Nyihi
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1865 Dátum: 2013. December 17. - 14:05:28 »

Magának van puskája?
' a Browningot, biztosítottan afelől, hogy nem ő hibázott és vártam a reménybeli következő lehetőséget.'
 Röhög
jó ez nekünk, legalább is én jól szórakoztam olvasás közben!
Gratulálok Csaba!
 Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16590



« Új üzenet #1866 Dátum: 2013. December 17. - 14:24:42 »

Köszönöm! Emelem

Legszebb öröm a káröröm, mert nincsen benne irigység.....  Ördög
Nem szoktam ilyet írni, de ezt a vadászatot mocskosmód irigylem... Rííí
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1867 Dátum: 2013. December 17. - 14:44:14 »

Nekem három vetési volt egyszerre a legtöbb . . . !      Emelem       Legálisan . . . !   Nyihi
Wildgänse Dank! Emelem

A lónak is három lába volt.... vagy valami ilyesmi Stoel  Ördög
Ezért kellene az Izs 18-as.
Akkor nem ragadtatja el magát az ember lánya... Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #1868 Dátum: 2013. December 17. - 14:50:22 »

Tegnap este telefonos forródróton megszerveződött egy kis csapat a ma reggeli libázásra.


Csaba  Emelem
 Mail Feltétlen olvasd el minél előbb!
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #1869 Dátum: 2013. December 17. - 16:01:39 »

Kell egy sárguló smiley

Az uraknak.  Emelem Igen
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1870 Dátum: 2013. December 17. - 16:08:08 »

Csaba, gratulálok Nektek! Igen Emelem Piál
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1871 Dátum: 2013. December 17. - 17:41:24 »

Csaba!
Gratulálok Nektek! Igen Emelem
Az otthon maradók meg csak magukra vethetnek, hiszen a lehetőség adott volt! Vigyorog
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1872 Dátum: 2013. December 17. - 19:54:58 »

Szia Csaba!  Emelem

Gratulálok, nagyon szép reggel lehetett!  Emelem

Kicsit mesélsz az új puskád szűkítéséről (ha jól tudom, ezek a Browningok nincsenek agyonszűkítve). Milyen lőszert használtál?  Wave
Naplózva
labrador
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238



« Új üzenet #1873 Dátum: 2013. December 17. - 20:03:08 »



  Csaba, Igen gratulálok! Ja és én is irigykedek! Ördög
              Emelem
Naplózva
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #1874 Dátum: 2013. December 17. - 21:18:57 »

Tegnap este telefonos forródróton megszerveződött egy kis csapat a ma reggeli libázásra.
Össze is jöttünk (volna) hatan a három gödörre, de biztosan megoldottuk volna a dolgot......ha a reggel 6-os induláskor a köd hiányára hivatkozva nem mondja le 4 vadásztársunk a randevút.
Nálunk sem volt nagy tejföl, de azért felvettem a hivatásos vadászunkat és kettesben nekivágtunk.
Mikor odaértünk a tavak mellé, ott már délceg, jó vastag ködpaplan várt minket Vigyorog
A víz felől pedig élénk zsivajt hozott a párás levegő....
Jó messze hagytuk a kocsit és gyalogtúrázva közelítettük meg a gödröket.
Én maradtam a másodiknál, Joci tovább sétált az utolsó felé.
Mikor kezdett világosodni, egyre jobban kibontakozott a ködből az alattunk elterülő hatalmas tó és rajta a rengeteg madár, ahogyan nagy csapatokban úszkáltak ide-oda a még be-nem fagyott részeken.
Aztán itt is, ott is megindult egy kisebb csapat.
Az előőrsök kezdtek kiszállni a bebuktatott tarlók irányába, de minket még elkerülve.
Aztán jött az a hang, ami megpezsdíti a libavadászok vérét. Mint a távoli vonatzúgás, vagy vadászrepülő hajtóművének hangja....
Amikor több száz liba kel egyszerre, az az élmény leírhatatlan, ha valaki nem tapasztalta még, el sem tudja képzelni.
Joci felől jött az első dupla hangja, majd jól hallható két nagy, tompa puffanás is kísérte.
Erre elkezdtem vizet facsarni a tus-nyakból Ördög
Nem is kellett sokáig várnom, egy 5 libából álló csapat tartott felém.
Mit szépítsem, jól elbalfaxkodtam a dolgot.... Stoel Várnom kellett volna még, de túl korán felálltam a gödör padkájáról és elkezdtem lőni őket. Sőt ahogy vissza emlékszem, talán tisztességgel meg sem céloztam egyet sem közülük Ördög
Persze sértetlenül távoztak a három durranás után....
Visszaültem gondolkodni egy kicsit. Rám is fért, a kezem cidrizett a nagy izgalomtól.
Újra töltöttem a Browningot, biztosítottan afelől, hogy nem ő hibázott és vártam a reménybeli következő lehetőséget.
Kisvártatva meg is érkezett. Balra tőlem jött egy kb. 20 nyáriból álló kompánia. Nem voltak sem közel, sem alacsonyan, de éppen határesetnek tűnt a dolog.
Amikor egyvonalba értek velem, a legközelebb szálló elé húztam és rálőttem. Éreztem, hogy lemaradok róla, no meg elkezdtek emelkedni is azonnal.
A második alá ment, de a harmadikra megbillent, kihagyott pár ütemet a szárnyával, de tovább repült a csapattal. Kísértem a szememmel az újratöltés alatt és láttam, hogy egyszer csak meredeken elkezd ereszkedni, majd mielőtt földet ér, már pörgött is egyet a levegőben. Ezt jó jelnek éreztem, megjegyeztem az irányt és figyeltem tovább a víz felé.
Társam felől is szólt néha a puska, de nem hallottam utána a jellegzetes huppanásokat.
Már azon gondolkodtam, hogy lassan be kellene rekeszteni a lest (nagyon fázott a lábam a gödör alján megrekedt hideg levegőben és egy találkozó miatt az idő is kezdett szűk lenni), amikor a tóról ismét felkerekedett egy felhőnyi liba. Mentek egy nagy kört és mit tesz Isten, pont felém vették az irányt!!
Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam az izgalomtól. Olyan egyenesen húztak rám szemből, hogy annál szebbet elképzelni sem lehet. Ráadásul a pont szembe jövő tollas  vad a kedvencem, ritkán szoktam hibázni.....
Elhatároztam, hogy nem fogok felállni, hanem ülve lövök rájuk.
Az első vonalat átengedtem magam felett, majd kinéztem egy nyílegyenesen felém repülőt és meredeken előttem meglőttem. Kb. 25-30 méteren lehettek, egyből összecsomagolt és elkezdett zuhanni felém. Abban a pillanatban már húztam is a szomszédjára a csövet és majdnem teljesen felettem ő is összecsukta a szárnyait és zuhanásba kezdett. Már ki is néztem a harmadikat, elé is húztam, amikor egy hatalmas dübbenéssel fél éterre a fejemtől földet ért az első liba a gödör peremén Meglepődött
Erre ijedtemben belenyúltam a ravaszba és ellőttem két liba között Ördög A másodjára meglőtt kb. ekkor ért földet.
Ami elém esett, ülő helyzetben elértem. A másik a hátam mögött feküdt mozdulatlanul, kb. 15 méterre. Kiugrottam érte és azt is oda tettem a másik mellé.



Visszatettem a puskára a szíjat, elpakoltam a lőszereket, amikor egy újabb csapat érkezett fölém.
Még gondolkodtam is rajta, hogy kell-e nekem még lőnöm, de a puska már önállósította is magát Vigyorog
Kissé jobbra jöttek tőlem, nagyon együtt voltam a legközelebb repülő nyárival, amikor a puska annyit mondott, hogy "csett"..... csütörtök.... Fejvakarás
Gyorsan újra ismételtem, de kiesve a ritmusból két hibázást könyvelhettem még el. Nem kellett volna már lőnöm.
Azonnal hívtam Jocit, hogy pakoljon, befejeztük.
Elmentem megkeresni a messze leesőt, ott találtam rá, ahol földet érhetett. Szétterpesztett szárnyakkal feküdt a hasán, három véres folt látszott a bal oldalán a lágy részeknél.
Már ballagtam vissza vele, amikor láttam, hogy társam felé tart egy nagyobb csapat. Lefeküdtem a behántott tarlóra és élveztem a mozit.
Joci jól kivárt, majd amikor az elsők túlmentek már felette, egy tempós duplával ki is vett kettőt közülük. Az első tisztán esett, de a második után még kellett egy kicsit futnia.
De azért meglettek ők is.
Visszaérve a gödörnél raktam egy rögtönzött terítéket.



Majd elballagtam a kocsiért és felszedtem a libákat, majd Józsit is (aki közben még eltelefonált egy remek lehetőséget, így még egy dupla hibázást elkönyvelhetett magának Ördög)
Róla is készült egy fotó, mert végül is nem minden nap lő az ember fia két dublét, ráadásul egy lilik és egy nyári kombinációban Igen



Úgy gondolom, hogy ez a reggel egy életre megmarad bennem, bárhogyan is alakul libavadász jövőm Emelem

(Ja, azért hazafelé nem mulasztottuk el felhívni a hideg helyett a meleg ágyat választó vadásztársakat és részletesen ecsetelve a reggeli élményeket, jól elkentük a szájukat!! Nyihi )

Gratula Csaba!
Igazi liba vadászat!  Emelem
Joci alig bírja el őket!  Ördög
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: