Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658187 alkalommal)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1845 Dátum: 2013. December 13. - 17:54:46 »

Ma ismét ránéztünk a récékre, annál is inkább, mert reggel a köd miatt az őzekkel hiába próbálkoztunk. Hangulatos idő volt:

[


 Emelem

Üdvözlet Péter! Emelem
Ezt a képet meglátva egy könyvcím jutott eszembe: Ködös tájak, ködös vadászatok! Vigyorog
A többi fotó is nagyon tetszik! Igen
Gratulálok mindkettőtöknek! Emelem
Üdv: J. vadász Emelem




Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #1846 Dátum: 2013. December 13. - 18:05:33 »

Gratulálok nektek a sikeres vadászathoz!
De ez a táj...  Meglepődött Meglepődött szenzációs!!!!! Igen Káprázatos!
 Emelem Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #1847 Dátum: 2013. December 13. - 20:24:33 »

Peti gratulálok nektek.
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1848 Dátum: 2013. December 15. - 23:17:47 »

Urak!
Igen nagy szükségem lenne 10-20 csali libára, lehetőleg minél hamarabb.....
Nagyon sok a libánk, de nem tudunk a közelükbe férkőzni.
Ahol kiszállnak a tavakról és van takarás a vadászathoz, ott felmennek 80-100 méterre, a tarlókra-vetésekre nagy területen, össze-vissza szállnak le.
Van valakinek ötlete, javaslata?
Találtam darabonként 4-5-6 ezerért, de ennyit most "nem szeretnék" kiadni rá (vagyis a feleségem élve megnyúz, ha Karácsony előtt elbaxok ennyi pénzt  Ördög )
Esetleg megvennék kisebb pénzért nem kihasznált készletet, vagy vadászati lehetőséget adnék érte.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1849 Dátum: 2013. December 16. - 20:32:02 »

Urak!
Igen nagy szükségem lenne 10-20 csali libára, lehetőleg minél hamarabb.....
Nagyon sok a libánk, de nem tudunk a közelükbe férkőzni.
Ahol kiszállnak a tavakról és van takarás a vadászathoz, ott felmennek 80-100 méterre, a tarlókra-vetésekre nagy területen, össze-vissza szállnak le.
Van valakinek ötlete, javaslata?
Találtam darabonként 4-5-6 ezerért, de ennyit most "nem szeretnék" kiadni rá (vagyis a feleségem élve megnyúz, ha Karácsony előtt elbaxok ennyi pénzt  Ördög )
Esetleg megvennék kisebb pénzért nem kihasznált készletet, vagy vadászati lehetőséget adnék érte.
 Wave

Csaba ! Rétegelt lemezből kivágottra nem gondoltál. Valamikor láttam ilyen mintákat álló , legelő , figyelő liba árnyképe volt nagyjából méretarányosan - körberajzolás után rezgőfűrésszel kivágni és festeni aztán  Vadász   Reszkessetek libusok !       Lúd
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1850 Dátum: 2013. December 16. - 20:43:10 »

Csaba ! Rétegelt lemezből kivágottra nem gondoltál. Valamikor láttam ilyen mintákat álló , legelő , figyelő liba árnyképe volt nagyjából méretarányosan - körberajzolás után rezgőfűrésszel kivágni és festeni aztán  Vadász   Reszkessetek libusok !       Lúd
De gondoltam arra is, csak a 3D-s verzió sokkal jobban csalogat.
De úgy néz ki megoldódik a dolog.
Hétvégén kapunk tartós használatba 20-30 darab, éppen nem használt libát.
Lesz közte legelő, tollászkodó, meg figyelő is.
Aztán már csak a megfelelő helyeket kell megtalálni, némi felkészüléssel (Új-zélandi videók ronggyá nézése Ördög, ötletek adoptálása...)  indulhat a libavadászat Igen

Holnap reggel teszünk egy próbát csak lesve a tó melletti dombéleken, mert olyan köd lett ma estére, hogy nem látni el kettőig.... Hátha kitart reggel pár órán át.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1851 Dátum: 2013. December 16. - 20:53:36 »

De gondoltam arra is, csak a 3D-s verzió sokkal jobban csalogat.
De úgy néz ki megoldódik a dolog.
Hétvégén kapunk tartós használatba 20-30 darab, éppen nem használt libát.
Lesz közte legelő, tollászkodó, meg figyelő is.
Aztán már csak a megfelelő helyeket kell megtalálni, némi felkészüléssel (Új-zélandi videók ronggyá nézése Ördög, ötletek adoptálása...)  indulhat a libavadászat Igen

Holnap reggel teszünk egy próbát csak lesve a tó melletti dombéleken, mert olyan köd lett ma estére, hogy nem látni el kettőig.... Hátha kitart reggel pár órán át.

A köd és a szél a libavadászok barátja !    Hajjrá !      Lúd Lúd Lúd Lúd Lúd Lúd
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1852 Dátum: 2013. December 16. - 21:25:48 »

Gratulálok az elejtőknek!  Emelem

Engedjétek meg, hogy megosszam Veletek a vasárnapi kormoránozást!


Vasárnap reggel 8-kor érkeztem meg a halastavakhoz a megbeszélt fél 7 helyett, ezért libáékról lekéstem, de azért szétnéztünk, ami nagyon jól sikerült!  Vigyorog

Végre felavathattam az új puskát, ami egy 12/89-es Mp-153-as. Először 12/70-es 8-as Nikével táraztam, sikerült is vele 10 lövésből elérni 2 kormoránt, igaz, magasan is repültek. A 12/89-es kalibere ellenére gyönyörűen töltött újra az erősnek nem mondható 32g-mos Nikével. A kormoránok egyre emelkedtek, ezért kis idő múlva megelégeltem a puffogtatást, mert már harmadszorra lőttem ki a tárat, és semmi nem történt. Előkerült a táskából 12/89-es 8-as (3,5mm-es) 63g-mos Winchester lőszer. Hát mit ne mondjak, bele kell kapaszkodni!  Ördög Brutális durranás és nagy visszarúgás, de hatékonyabb, mint egy légvédelmi ágyú.  Kacsint 7 Winchester lőszerből 5 kormoránt sikerült lőnöm, amiből 4 rögtön "dögre esett", egy pedig pár méter úszás után elcsendesedett. Minden kormorán 50 méter felett repült, ebből kettő legalább ha jól saccolom 70 méteren, de itt is csomagolt, ahogy az a nagykönyvbe meg van írva. Ilyen távon is relatív keveset, jó egy madárnyit kellett csak elé fogni, Nikével már 30-40 méteren 3 madárnyit. Kifelé menet a tóról egy ravaszdi próbált meg átrohanni a töltésen, amit egy gyors kapás lövéssel sikerült helyben marasztalni. Itt is érződött a a hatalmas sörét-és lőportöltet, a rókát vagy 2 méterre odébb taszította, tűzben maradt.

A nap végére fogyott 12 Nikével és 8 12/89-es Winchester lőszerrel 7 kárókatonát és egy vörös bundást nyakon csípni.

A fegyverről annyit, hogy nagyon kézreálló, robosztus, megbízhatóan működő szerkezet. Minden eddig próbált lőszerrel ismételt, csere szűkítéses. Nkekem nagyon bejött, nem bántam meg, hogy megvettem.  Mosolyog
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1853 Dátum: 2013. December 16. - 21:40:10 »

A köd és a szél a libavadászok barátja !    Hajjrá !     

Meg az ónos eső . . . !!!    Ördög OOO  Vigyorog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1854 Dátum: 2013. December 17. - 06:15:13 »

..Nincs is annál szebb dolog, mikor egy ködös, szeles, ónosesős hajnalon, még napfelkelte előtt, meglövöd a Libát..   Vigyorog ..
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1855 Dátum: 2013. December 17. - 07:44:48 »

..Nincs is annál szebb dolog, mikor egy ködös, szeles, ónosesős hajnalon, még napfelkelte előtt, meglövöd a Libát..   Vigyorog ..

Azt a nagy fehéret az ólba ? Aztán a jó meleg kocsmába neki lehet készülni az esti libasültnek.  Piál  (A nyugdíjas már nehezen viseli a hideget. )
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #1856 Dátum: 2013. December 17. - 08:45:31 »

Azt a nagy fehéret az ólba ?

        .. NoNo ..                 Azt a nagy fehéret, a tollasbálban..   Röhög ..

(A nyugdíjas már nehezen viseli a hideget. )

Picit pontosítva.., a nyugállományban lévő, már nem kedveli a hideget..  Angyal ..    Emelem
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1857 Dátum: 2013. December 17. - 09:27:45 »

OLan ismerős.... Nyihi
http://kiszo.hhrf.org/?module=news&target=get&id=16168
Naplózva

Üdv:Kapszli
Giovanni
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32



« Új üzenet #1858 Dátum: 2013. December 17. - 11:15:35 »

Urak!
Igen nagy szükségem lenne 10-20 csali libára, lehetőleg minél hamarabb.....
Nagyon sok a libánk, de nem tudunk a közelükbe férkőzni.
Ahol kiszállnak a tavakról és van takarás a vadászathoz, ott felmennek 80-100 méterre, a tarlókra-vetésekre nagy területen, össze-vissza szállnak le.
Van valakinek ötlete, javaslata?
Találtam darabonként 4-5-6 ezerért, de ennyit most "nem szeretnék" kiadni rá (vagyis a feleségem élve megnyúz, ha Karácsony előtt elbaxok ennyi pénzt  Ördög )
Esetleg megvennék kisebb pénzért nem kihasznált készletet, vagy vadászati lehetőséget adnék érte.
 Wave

 Emelem

Ajánlom a Dechatlon Áruházat, nagy jó csali madarak vannak!
 Ár érték arányban, kiváló!
Itt Találod meg!

http://www.decathlon.co.hu/1479-vizimadar-vadaszat
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1859 Dátum: 2013. December 17. - 12:42:01 »

Tegnap este telefonos forródróton megszerveződött egy kis csapat a ma reggeli libázásra.
Össze is jöttünk (volna) hatan a három gödörre, de biztosan megoldottuk volna a dolgot......ha a reggel 6-os induláskor a köd hiányára hivatkozva nem mondja le 4 vadásztársunk a randevút.
Nálunk sem volt nagy tejföl, de azért felvettem a hivatásos vadászunkat és kettesben nekivágtunk.
Mikor odaértünk a tavak mellé, ott már délceg, jó vastag ködpaplan várt minket Vigyorog
A víz felől pedig élénk zsivajt hozott a párás levegő....
Jó messze hagytuk a kocsit és gyalogtúrázva közelítettük meg a gödröket.
Én maradtam a másodiknál, Joci tovább sétált az utolsó felé.
Mikor kezdett világosodni, egyre jobban kibontakozott a ködből az alattunk elterülő hatalmas tó és rajta a rengeteg madár, ahogyan nagy csapatokban úszkáltak ide-oda a még be-nem fagyott részeken.
Aztán itt is, ott is megindult egy kisebb csapat.
Az előőrsök kezdtek kiszállni a bebuktatott tarlók irányába, de minket még elkerülve.
Aztán jött az a hang, ami megpezsdíti a libavadászok vérét. Mint a távoli vonatzúgás, vagy vadászrepülő hajtóművének hangja....
Amikor több száz liba kel egyszerre, az az élmény leírhatatlan, ha valaki nem tapasztalta még, el sem tudja képzelni.
Joci felől jött az első dupla hangja, majd jól hallható két nagy, tompa puffanás is kísérte.
Erre elkezdtem vizet facsarni a tus-nyakból Ördög
Nem is kellett sokáig várnom, egy 5 libából álló csapat tartott felém.
Mit szépítsem, jól elbalfaxkodtam a dolgot.... Stoel Várnom kellett volna még, de túl korán felálltam a gödör padkájáról és elkezdtem lőni őket. Sőt ahogy vissza emlékszem, talán tisztességgel meg sem céloztam egyet sem közülük Ördög
Persze sértetlenül távoztak a három durranás után....
Visszaültem gondolkodni egy kicsit. Rám is fért, a kezem cidrizett a nagy izgalomtól.
Újra töltöttem a Browningot, biztosítottan afelől, hogy nem ő hibázott és vártam a reménybeli következő lehetőséget.
Kisvártatva meg is érkezett. Balra tőlem jött egy kb. 20 nyáriból álló kompánia. Nem voltak sem közel, sem alacsonyan, de éppen határesetnek tűnt a dolog.
Amikor egyvonalba értek velem, a legközelebb szálló elé húztam és rálőttem. Éreztem, hogy lemaradok róla, no meg elkezdtek emelkedni is azonnal.
A második alá ment, de a harmadikra megbillent, kihagyott pár ütemet a szárnyával, de tovább repült a csapattal. Kísértem a szememmel az újratöltés alatt és láttam, hogy egyszer csak meredeken elkezd ereszkedni, majd mielőtt földet ér, már pörgött is egyet a levegőben. Ezt jó jelnek éreztem, megjegyeztem az irányt és figyeltem tovább a víz felé.
Társam felől is szólt néha a puska, de nem hallottam utána a jellegzetes huppanásokat.
Már azon gondolkodtam, hogy lassan be kellene rekeszteni a lest (nagyon fázott a lábam a gödör alján megrekedt hideg levegőben és egy találkozó miatt az idő is kezdett szűk lenni), amikor a tóról ismét felkerekedett egy felhőnyi liba. Mentek egy nagy kört és mit tesz Isten, pont felém vették az irányt!!
Hirtelen köpni-nyelni nem tudtam az izgalomtól. Olyan egyenesen húztak rám szemből, hogy annál szebbet elképzelni sem lehet. Ráadásul a pont szembe jövő tollas  vad a kedvencem, ritkán szoktam hibázni.....
Elhatároztam, hogy nem fogok felállni, hanem ülve lövök rájuk.
Az első vonalat átengedtem magam felett, majd kinéztem egy nyílegyenesen felém repülőt és meredeken előttem meglőttem. Kb. 25-30 méteren lehettek, egyből összecsomagolt és elkezdett zuhanni felém. Abban a pillanatban már húztam is a szomszédjára a csövet és majdnem teljesen felettem ő is összecsukta a szárnyait és zuhanásba kezdett. Már ki is néztem a harmadikat, elé is húztam, amikor egy hatalmas dübbenéssel fél éterre a fejemtől földet ért az első liba a gödör peremén Meglepődött
Erre ijedtemben belenyúltam a ravaszba és ellőttem két liba között Ördög A másodjára meglőtt kb. ekkor ért földet.
Ami elém esett, ülő helyzetben elértem. A másik a hátam mögött feküdt mozdulatlanul, kb. 15 méterre. Kiugrottam érte és azt is oda tettem a másik mellé.



Visszatettem a puskára a szíjat, elpakoltam a lőszereket, amikor egy újabb csapat érkezett fölém.
Még gondolkodtam is rajta, hogy kell-e nekem még lőnöm, de a puska már önállósította is magát Vigyorog
Kissé jobbra jöttek tőlem, nagyon együtt voltam a legközelebb repülő nyárival, amikor a puska annyit mondott, hogy "csett"..... csütörtök.... Fejvakarás
Gyorsan újra ismételtem, de kiesve a ritmusból két hibázást könyvelhettem még el. Nem kellett volna már lőnöm.
Azonnal hívtam Jocit, hogy pakoljon, befejeztük.
Elmentem megkeresni a messze leesőt, ott találtam rá, ahol földet érhetett. Szétterpesztett szárnyakkal feküdt a hasán, három véres folt látszott a bal oldalán a lágy részeknél.
Már ballagtam vissza vele, amikor láttam, hogy társam felé tart egy nagyobb csapat. Lefeküdtem a behántott tarlóra és élveztem a mozit.
Joci jól kivárt, majd amikor az elsők túlmentek már felette, egy tempós duplával ki is vett kettőt közülük. Az első tisztán esett, de a második után még kellett egy kicsit futnia.
De azért meglettek ők is.
Visszaérve a gödörnél raktam egy rögtönzött terítéket.



Majd elballagtam a kocsiért és felszedtem a libákat, majd Józsit is (aki közben még eltelefonált egy remek lehetőséget, így még egy dupla hibázást elkönyvelhetett magának Ördög)
Róla is készült egy fotó, mert végül is nem minden nap lő az ember fia két dublét, ráadásul egy lilik és egy nyári kombinációban Igen



Úgy gondolom, hogy ez a reggel egy életre megmarad bennem, bárhogyan is alakul libavadász jövőm Emelem

(Ja, azért hazafelé nem mulasztottuk el felhívni a hideg helyett a meleg ágyat választó vadásztársakat és részletesen ecsetelve a reggeli élményeket, jól elkentük a szájukat!! Nyihi )
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: