Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658006 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1740 Dátum: 2013. Március 01. - 06:54:44 »

Én a hétvégén voltam libázni (különengedélye volt a társaságnak), nem lőttem semmit, mert iszonyat béna voltam, pedig bottal is verhettem volna belőlük. Nem a lőszerrel volt a gond. A vendéglátóm azt mondta, hogy csak akkor lőjem, ha fölöttem van közvetlenül, vagy már elfelé repül. Lőtt is hármat. Megkérdeztem tőle ezt a lőszer dolgot, csak legyintett egyet, és az előbbi mondatra hivatkozott.
De nem bántam... az a hangulat, ami azon a reggelen, és estén körülvett... a közelítő, távolodó vadlibaszó... a halvány köd, a pára... fantasztikus.  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1741 Dátum: 2013. Március 01. - 18:11:20 »

Nem az észt szeretném itt osztani,de előttem is sokan elmondták,hogy a vizivadnak csak nyaka és feje van.
Sokszor nyúztam meg északi madarakat kizárólag fej,nyak szárny vég lövötten.
Még olyan estben sem találtam máshol sörét sebzést,ha közelebbről kegyelem lövés volt.
 Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1742 Dátum: 2013. Március 03. - 10:28:53 »

Mutáció !  Ördög   Vigyorog




Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #1743 Dátum: 2013. Március 03. - 12:21:09 »

Mutáció !  Ördög   Vigyorog

Remélem melle húsa is négy van Mosolyog
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1744 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 19:36:33 »

Hajnali mérkőzésen: Körtvélyesi Kacsák-Amatőr Sportvadász 3-0.
A pirkadat- részleteket jótékonyan elfedő -halovány fényénél még éppen másik "fegyveremet" szorongattam Angyal feles vizek lecsapolása céljából,amikor megjelent felettem Tás...Sliccem rángatva lépek "lőállásba" s előbb elé,majd mögé lövök.Giccsesen száll tovább a kelő nap fénypászmái felé.
A második, laposan érkezve kiszúr a rétet határoló cserjesor mögött,így a részecskegyorsító ívében fordít egyet repülése irányán.Elsőre elhibázom,nem is duplázok utána,minek a szégyent fokozni. Stoel A harmadik a nyárfa tetejénél érkezik,rajta vagyok mégsem esik lábaimhoz...(Mint ahogy azt olyan élethűen elképzeltem. Vállat von) Csak az nyugtat,hogy társaim is hasonlóan eredményesek,pedig ők már ketten elpufogtattak vagy egy tonna ólmot,a hazai élővizekbe...A nagyrabecsült magyar futballból vett szófordulattal élve: idényeleji a formánk. Ettől függetlenül csodás hajnal volt,s még az sem tántorított,hogy a 02:40-es ébresztő után egész nap keményen kellett dolgozni az almásban... (Legalább a kutyák jót mozogtak.)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1745 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 20:41:09 »

Hajnali mérkőzésen: Körtvélyesi Kacsák-Amatőr Sportvadász 3-0.
A pirkadat- részleteket jótékonyan elfedő -halovány fényénél még éppen másik "fegyveremet" szorongattam Angyal feles vizek lecsapolása céljából,amikor megjelent felettem Tás...Sliccem rángatva lépek "lőállásba" s előbb elé,majd mögé lövök.Giccsesen száll tovább a kelő nap fénypászmái felé.
A második, laposan érkezve kiszúr a rétet határoló cserjesor mögött,így a részecskegyorsító ívében fordít egyet repülése irányán.Elsőre elhibázom,nem is duplázok utána,minek a szégyent fokozni. Stoel A harmadik a nyárfa tetejénél érkezik,rajta vagyok mégsem esik lábaimhoz...(Mint ahogy azt olyan élethűen elképzeltem. Vállat von) Csak az nyugtat,hogy társaim is hasonlóan eredményesek,pedig ők már ketten elpufogtattak vagy egy tonna ólmot,a hazai élővizekbe...A nagyrabecsült magyar futballból vett szófordulattal élve: idényeleji a formánk. Ettől függetlenül csodás hajnal volt,s még az sem tántorított,hogy a 02:40-es ébresztő után egész nap keményen kellett dolgozni az almásban... (Legalább a kutyák jót mozogtak.)

Ez is benne van a "pakliban"! Igen
Egyszer hopp, máskor kopp... Vigyorog
Bár én hosszú évek óta nem vadászok "célirányosan" vizivadra, de "egyéb kedvenceim" miatt ezekért az augusztusi hajnalokért bármikor szívesen vállalom a korai ébresztőt!


Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #1746 Dátum: 2013. Augusztus 15. - 22:04:13 »

Munka végett csak este sikerült ki mennem.Sikerült meglőni az első récémet a vadászidényben.
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1747 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 14:55:51 »

A tegnapi nemzeti ünnepet a kacsaparadicsomban, egy hajnali tűzijátékkal ünnepeltük.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1748 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 19:58:16 »

A tegnapi nemzeti ünnepet a kacsaparadicsomban, egy hajnali tűzijátékkal ünnepeltük.

Gratulálok Balkó! Emelem
Varázslatosak ezek a nyári hajnalok! Igen
Szépen "megkomponált" a terítékfotó is!
Bár az a kalap nekem nagyon újnak tűnik.... Stoel Vigyorog
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1749 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 20:10:35 »

Vigyázok a kalapra,velem együtt kopik,remélem jó sokáig. Csodálatos helyen voltunk,igazi Tüskevár hangulatban. Majd ha letisztul bennem az élmény, megpróbálom szépen leírni... Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
J.vadász
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 2890


« Új üzenet #1750 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 21:03:37 »

Vigyázok a kalapra,velem együtt kopik,remélem jó sokáig. Csodálatos helyen voltunk,igazi Tüskevár hangulatban. Majd ha letisztul bennem az élmény, megpróbálom szépen leírni... Emelem

Várjuk a "hajnali tűzijáték" történetét! Igen Türelmetlenül
A vadászkalap meg úgy szép, ha patinásra kopott! Vigyorog
Én most a másodikat koptatom éppen...
És még egy gondolat a kalapról:
Néhai Dédnagyapám a bihari emberek bölcsességével említette egyszer:
-Kisfiam! A vadászt és az igazi férfiembert három dolog jellemzi:
- Kalapot hord, bajusza van és cigarettázik vagy pipázik!
Megjegyeztem és megtartottam a bölcs tanácsot!
Amikor csak tehetem kalapot hordok, a mai napig cigarettázok  Rííí és a bajuszon kívül még szakállam is van! Vigyorog



Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1751 Dátum: 2013. Augusztus 21. - 22:16:11 »

Maga a vadászat is élményszámba ment,az igazi turbórécékkel-amit csak fokozott az,hogy betartva az előírásokat,a víztől távolabb helyezkedtünk el. Így figyelni kellett a megfelelő rejtőzködésre is,ami  jó kis bújócskázást eredményezett. Vigyorog  Nagyon szépen fogyott a lőszer is,ennek köszönhetően. A táj pedig maga a csoda...Gyönyörű élmény volt például fekete gólyát látni,de rajtuk kívül ezernyi pompás vízimadár tette széppé a huszadikai hajnalunkat. (Nem jár oda senki,mert nagyon nehezen megközelíthető...Csak mi mentünk be,a "bolondok" Vigyorog Vigyorog)
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1752 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 14:12:16 »

 Nállam most hétvégén már talán kezdődik a szezon, mert igaz, hogy harmadikán indult a vízivad-vadászat, de a szárazság és a "tűzveszély" miatt letiltották az okosok. Ma dönt Ungváron a Bölcsek Tanácsa (érsd megyei állami közigazgatás) és remélem felfelé fordítják a hüvejüket
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1753 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 14:51:25 »

és remélem felfelé fordítják a hüvejüket
Röhög
Ha nőkről van szó, akkor remélem leginkább feléd fordítják majd.... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #1754 Dátum: 2013. Augusztus 22. - 15:42:59 »

Nállam most hétvégén már talán kezdődik a szezon, mert igaz, hogy harmadikán indult a vízivad-vadászat, de a szárazság és a "tűzveszély" miatt letiltották az okosok. Ma dönt Ungváron a Bölcsek Tanácsa (érsd megyei állami közigazgatás) és remélem felfelé fordítják a hüvejüket
http://kiszo.hhrf.org/?module=news&target=get&id=14537
Naplózva

Üdv:Kapszli
Oldalak: 1 ... 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 [117] 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: