Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658407 alkalommal)
hunter67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 94


« Új üzenet #45 Dátum: 2008. Augusztus 26. - 16:01:40 »

Sziasztok! Kacsasíp akkor a legjobb (leghasznosabb) ha több csalikacsát tudsz lerakni a vízre,és a zsinórral összekötött(lesúlyozott) kacsákat tudod mozgatni,közbe fújod a sípot .Ha van húzás legtöbbször beszállnak a vízre. Minél több a kacsa annál nagyobb vonzerőt jelent a többinek.Egy idő után úgyis gyanússá válik nekik a csalikacsa,és felrebbennek. Csalikacsa nélkül ,ritkán van hatással a húzókra a hang,néha visszafordulnak,de csodát ne várjatok.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #46 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:33:52 »

Hát, ahova én mennék, ott pont azért mondták, hogy ajánlatos vinni, mert nehéz a kacsákat a vízről, nádból begyűjteni, és inkább a víz melletti tocsogókra kell kihívni a madarat...és ez talán síppal sikerülhet. Vagy nem?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Steve
Vendég
« Új üzenet #47 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 11:52:25 »

Hát, ahova én mennék, ott pont azért mondták, hogy ajánlatos vinni, mert nehéz a kacsákat a vízről, nádból begyűjteni, és inkább a víz melletti tocsogókra kell kihívni a madarat...és ez talán síppal sikerülhet. Vagy nem?

Síp,síp....
Ott legalább van VÍZ! Ha beesik akkor gatyára vetközni, és élvezni a piócák társaságát.... Nyihi
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #48 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 12:10:16 »

Hát, ahova én mennék, ott pont azért mondták, hogy ajánlatos vinni, mert nehéz a kacsákat a vízről, nádból begyűjteni, és inkább a víz melletti tocsogókra kell kihívni a madarat...és ez talán síppal sikerülhet. Vagy nem?

Síp,síp....
Ott legalább van VÍZ! Ha beesik akkor gatyára vetközni, és élvezni a piócák társaságát.... Nyihi

Majd lesz nálatok is víz... hol van még az ősz!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #49 Dátum: 2008. Augusztus 28. - 15:00:25 »

Hát, ahova én mennék, ott pont azért mondták, hogy ajánlatos vinni, mert nehéz a kacsákat a vízről, nádból begyűjteni, és inkább a víz melletti tocsogókra kell kihívni a madarat...és ez talán síppal sikerülhet. Vagy nem?

Szia Gergő!

Nekem az a tapasztalatom, hogy a tocsogóra az esti táplálkozás közben inni, lubickolni jár a réce. Tehát nagy előnyben vannak, igen jól beválnak a tarlók (napraforgó, borsó, később kukorica) közelében levő, keveset (lehetőleg semennyit sem) háborgatott vízállások. Legalábbis nálunk ez volt az általános gyakorlat.
Ha jó, látogatott a tocsogó, akkor nem igazán van szükség a sípra.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #50 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 11:35:59 »

Most beszéltem egy dunántúli évfolyamtársammal, aki eddig arról panaszkodott, hogy nincs kacsa feléjük, mert kiszáradtak a tocsogók. Most azt mondta, hogy két nap eső után már a kacsák is megjelentek. Nem sok,de várnak még... Mit nem tesz egy kis csapadék Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #51 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 11:56:40 »

Most beszéltem egy dunántúli évfolyamtársammal, aki eddig arról panaszkodott, hogy nincs kacsa feléjük, mert kiszáradtak a tocsogók. Most azt mondta, hogy két nap eső után már a kacsák is megjelentek. Nem sok,de várnak még... Mit nem tesz egy kis csapadék Bion

Bizony, Seregélyesen is ez volt a helyzet. Eddig egy darab kacsa sem volt, pedig rengeteg szokott lenni, de az esőzések után, ahogy a tocsogók kezdenek kialakúlni, a kacsák is kezdenek előjönni valahonnan.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #52 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 12:31:57 »

Most beszéltem egy dunántúli évfolyamtársammal, aki eddig arról panaszkodott, hogy nincs kacsa feléjük, mert kiszáradtak a tocsogók. Most azt mondta, hogy két nap eső után már a kacsák is megjelentek. Nem sok,de várnak még... Mit nem tesz egy kis csapadék Bion

Bizony, Seregélyesen is ez volt a helyzet. Eddig egy darab kacsa sem volt, pedig rengeteg szokott lenni, de az esőzések után, ahogy a tocsogók kezdenek kialakúlni, a kacsák is kezdenek előjönni valahonnan.

Akkor csak kerül kacsa is majd a karácsonyi asztalra...mióta vadászom, mindig én sütök-főzök a Szentestére és mindig hal, meg vad kerül a tányérra. Idén már kacsát szeretnék sütni, mert a fácán már unalmas...

Sok kacsa szokott lenni felétek?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #53 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 12:39:11 »

Most beszéltem egy dunántúli évfolyamtársammal, aki eddig arról panaszkodott, hogy nincs kacsa feléjük, mert kiszáradtak a tocsogók. Most azt mondta, hogy két nap eső után már a kacsák is megjelentek. Nem sok,de várnak még... Mit nem tesz egy kis csapadék Bion

Bizony, Seregélyesen is ez volt a helyzet. Eddig egy darab kacsa sem volt, pedig rengeteg szokott lenni, de az esőzések után, ahogy a tocsogók kezdenek kialakúlni, a kacsák is kezdenek előjönni valahonnan.

Akkor csak kerül kacsa is majd a karácsonyi asztalra...mióta vadászom, mindig én sütök-főzök a Szentestére és mindig hal, meg vad kerül a tányérra. Idén már kacsát szeretnék sütni, mert a fácán már unalmas...

Sok kacsa szokott lenni felétek?

Seregélyesen rengeteg kacsa van egyébként, libáról nem is beszélve. Amikor megyek a központunkba, ez Seregélyes-János majorban van, a 62-es út mellett a tarló és az ég fekete a libáktól. Pont egy ilyen húzást néztem a cég udvarán, mikor odaszólt egy kollégám, hogy miért nézem a libákat. Én meg mondtam neki, hogy még soha sem lőttem. Kiderült, hogy nem is tudta a srác, hogy én vadász vagyok. Mert ő is az, ott Seregélyesen. Meg is hívott állandóra kacsázni és libázni. Már mehetnék, de a bőgés miatt most még hanyagolom egy kicsit, de ha vége a bőgésnek, akkor előszedem a 16-os IZS-t és resszkessenek a kacsák, libák.
A kolléga mesélte, hogy egy nap van mikor 8-10 libát visz haza. Kacsát azt nem is mondta, mert azt soha sem számolják. Meglepődött
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #54 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 12:45:29 »

Seregélyesen rengeteg kacsa van egyébként, libáról nem is beszélve. Amikor megyek a központunkba, ez Seregélyes-János majorban van, a 62-es út mellett a tarló és az ég fekete a libáktól. Pont egy ilyen húzást néztem a cég udvarán, mikor odaszólt egy kollégám, hogy miért nézem a libákat. Én meg mondtam neki, hogy még soha sem lőttem. Kiderült, hogy nem is tudta a srác, hogy én vadász vagyok. Mert ő is az, ott Seregélyesen. Meg is hívott állandóra kacsázni és libázni. Már mehetnék, de a bőgés miatt most még hanyagolom egy kicsit, de ha vége a bőgésnek, akkor előszedem a 16-os IZS-t és resszkessenek a kacsák, libák.
A kolléga mesélte, hogy egy nap van mikor 8-10 libát visz haza. Kacsát azt nem is mondta, mert azt soha sem számolják. Meglepődött

Ide kellene nekem eljutni, hátha megtörne a jég...
Nem tudod, hogy van-e nálunk fizetős vadászat?
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #55 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 12:46:56 »

Seregélyesen rengeteg kacsa van egyébként, libáról nem is beszélve. Amikor megyek a központunkba, ez Seregélyes-János majorban van, a 62-es út mellett a tarló és az ég fekete a libáktól. Pont egy ilyen húzást néztem a cég udvarán, mikor odaszólt egy kollégám, hogy miért nézem a libákat. Én meg mondtam neki, hogy még soha sem lőttem. Kiderült, hogy nem is tudta a srác, hogy én vadász vagyok. Mert ő is az, ott Seregélyesen. Meg is hívott állandóra kacsázni és libázni. Már mehetnék, de a bőgés miatt most még hanyagolom egy kicsit, de ha vége a bőgésnek, akkor előszedem a 16-os IZS-t és resszkessenek a kacsák, libák.
A kolléga mesélte, hogy egy nap van mikor 8-10 libát visz haza. Kacsát azt nem is mondta, mert azt soha sem számolják. Meglepődött

Ide kellene nekem eljutni, hátha megtörne a jég...
Nem tudod, hogy van-e nálunk fizetős vadászat?

Megbeszéljük, valahogy majd csak meggyőzöm a srácot.
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #56 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 12:51:04 »


Megbeszéljük, valahogy majd csak meggyőzöm a srácot.

Nem ingyé kérdeztem-nem tukmákolom magam senkire.  Zavarodott
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #57 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 12:56:47 »


Megbeszéljük, valahogy majd csak meggyőzöm a srácot.

Nem ingyé kérdeztem-nem tukmákolom magam senkire.  Zavarodott

Nem tukmálkodásnak vettem, de ha lehet, miért ne.
Megkérdem, hogy miként van náluk a lehetőség, aztán okosabbak leszünk. Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #58 Dátum: 2008. Szeptember 16. - 13:01:06 »

Nem tukmálkodásnak vettem, de ha lehet, miért ne.
Megkérdem, hogy miként van náluk a lehetőség, aztán okosabbak leszünk. Wave

Köszönöm! Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Amigos
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #59 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 15:44:33 »

Helló!

Nagyvadas területen vadászom, az egyik terület határ a Duna Szlovák vadász kollegáknál állandóan szól a puska. Lövik a kacsákat, libákat, kivétel nélkül. Sajnos a magyar oldalon magasan húznak a kacsák, libák, így csak nagyon ritkán tudunk eredményessen vadászni. Jó hallani más vadász kollegáknak, vadász élményei vannak a vadliba vadászatában. (Nagy lillik, vetéi lúd) Keresek én is lehetőséget vadliba vadászatára csere vadászat lehetőséggel is.

Vadász üdv: Amigo
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: