Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 172   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vizivad vadászata  (Megtekintve 658514 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1725 Dátum: 2013. Február 18. - 19:51:59 »

Jesszus,mikből nem csináltak anno lövedékeket! Biztos nem kellett a szűcshöz vinni a bőrt. Angyal
Hát a vízivadét nem is........ Ördög

De még én is vadásztam együtt olyan öreggel, aki disznóra esküdött az apróra tört kályhaplattnira (a sparheld, vagy teatűzhely kiégett, öntöttvas tetejéből zúzták hozzá az alapanyagot), vagy éppen az MHSz-lőtérdomb oldalából
kitermelt és konzervdobozban egyformára rázott kispuskalövedékre OOO

Nem is szólva a "gyorsító anyag" változatosságairól Meglepődött

Libázni voltunk Pacsmagon, Fővadász úr rá is lőtt pár libára, de csak pergett rajtuk a srét....
Odajött Rakiczky Béla kollégám és adott neki két db. azonosíthatatlan papírhüvelyes, viasszal beöntött lőszert (persze másik kettőért cserébe Vigyorog).
Gyuri oga is mángolt a következő libák közé, jött is a liba lefelé a magas égből, mint egy telitalálatot kapott Liberátor.
A levegőben pedig hatalmas koromfelhő, meg egy fél Magyarnemzet szállongott.......
Gyuri is összement vagy 10 centit, a karja lógott az ütéstől, mint a szárnyazott récének.
- Mi volt ez Béla?!
- Mi lett vóna......svéd aknapor.......papa tőtötte Nyihi
A másik "lüvés" megmaradt szűzen.  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #1726 Dátum: 2013. Február 18. - 19:58:42 »

Hát a vízivadét nem is........ Ördög

De még én is vadásztam együtt olyan öreggel, aki disznóra esküdött az apróra tört kályhaplattnira (a sparheld, vagy teatűzhely kiégett, öntöttvas tetejéből zúzták hozzá az alapanyagot), vagy éppen az MHSz-lőtérdomb oldalából
kitermelt és konzervdobozban egyformára rázott kispuskalövedékre OOO

Nem is szólva a "gyorsító anyag" változatosságairól Meglepődött

Libázni voltunk Pacsmagon, Fővadász úr rá is lőtt pár libára, de csak pergett rajtuk a srét....
Odajött Rakiczky Béla kollégám és adott neki két db. azonosíthatatlan papírhüvelyes, viasszal beöntött lőszert (persze másik kettőért cserébe Vigyorog).
Gyuri oga is mángolt a következő libák közé, jött is a liba lefelé a magas égből, mint egy telitalálatot kapott Liberátor.
A levegőben pedig hatalmas koromfelhő, meg egy fél Magyarnemzet szállongott.......
Gyuri is összement vagy 10 centit, a karja lógott az ütéstől, mint a szárnyazott récének.
- Mi volt ez Béla?!
- Mi lett vóna......svéd aknapor.......papa tőtötte Nyihi
A másik "lüvés" megmaradt szűzen.  Ördög
Úgy-úgy!!!! A Bofors már akkoriban sem hazudott!!!   Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1727 Dátum: 2013. Február 18. - 20:41:51 »

Úgy-úgy!!!! A Bofors már akkoriban sem hazudott!!!   Ördög
Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Orosz 1940-M libázó szett . . . !!!   Ördög  Ördög  Ördög



 Emelem
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #1728 Dátum: 2013. Február 18. - 21:37:21 »

No ez igen! A liberátorok csak úgy potyognak mint a száraz füge. Taps Taps
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1729 Dátum: 2013. Február 19. - 12:33:16 »

 Hát már annyit csesztetitek a régi jó töltött patronokat, hogy közkincsé teszem egy bináris receptemet. Orosz tundrai libavadászoktól tanultam, kipróbáltam (nyúlra), működött és jónak tűnt.
Szóval a RECEPT: végy egy 76 mm-s bekapszlizott (euró kapszli, nem zsevelo) hüvelyt, rakj bele 1,9gramm Szokol port, tégy rá egy fojtásvágóval cipősdobozból kivágott platnit, melynek a közepétől kb 12 mm-re fúrtál egy 1,2-1,3 mm-s lukat. Rakj bele további 0,9gramm Szokolt. Úgynevezett otjurbátor fojtás(egy múanyag karika, melynek a lőpor felé eső része szoknyás, hogy jól belefeszüljön a csőbe. 36 grammos Gullandi sörétkosár félig töltve 3,5 mm-s söréttel. Rá annyi keményítőliszt hogy ellepje a sörétet, kitöltse a sörétszemek közötti teret. Újabb sörét, újabb keményítő-adag.. A töltényt asztallaphoz ütögetem, hogy a keményítőliszt jól behulljon a helyére. Vékony (iskolai füzetből vágott) papírfojtás. Lee gépen elvégzett csillagperemezés. A töltényövbe fejjel lefelé rakom, mert a keményítő a vékony fojtás ellenére is szeret kihullani.
 70-80 lépésről a nyulat vágja mint a répát, igaz célozni tudni kell vele. Az összes Long Range, meg egyéb úri huncutság elmehet a pokolba mellette. A kettős töltetnek köszönhetően lágyan indul a töltet. A második lőporadag a cső első harmadánál indul be, ezért ( meg a keményítő miatt) nem deformálódnak a sörétszemek, a nagy sebesség mellett is egyenletes marad a szórás.
 U. I. Csak magnum fegyverből lehet lőni, de van 70 mm-s normál változata is.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1730 Dátum: 2013. Február 19. - 14:20:24 »

Az összes Long Range, meg egyéb úri huncutság elmehet a pokolba mellette.
Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Az Ohotnyik az igazi , nem ám a Rangers meg a Hunters meg a Jägers(!) . . . !!!   Ördög Ördög Ördög   Taps
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1731 Dátum: 2013. Február 19. - 16:44:58 »

Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Az Ohotnyik az igazi , nem ám a Rangers meg a Hunters meg a Jägers(!) . . . !!!   Ördög Ördög Ördög   Taps

Az otthonira is vigyázni kell...  Ördög Ördög

Az utolsó fácán vadászatra elővette a régi Merkelt, és a nagyapámtól örökölt töltényekből válogattam párat. Amolyan sétálós vadfácán vadászat, a kör szépen bezárul jól letört kukorica, mindenki lát mindenkit. Egy kakas szépen kel hátrafelé engedem ki 20m, már 30 m, csak el nem b@szam, mert kapolok.  Vadász Vadász
A lövés után 3-5 másodpercig nem tértem magamhoz.  OOO OOO, na ez meg mi volt  Meglepődött Meglepődött a tollak még fent az égben. Már hallom az ugratást, meg a Holleanyó jelzőt, a madarat szépen hozza a fekete ördög, és hát lóg mindene, sőt fasírt.
Nos a bordó papírhüvelyes valami töltött róka patrony lehetett, esetleg fészkező töltet.  Ördög Ördög Röhög Röhög  OOO OOO, aznapra elég volt  Ördög Ördög

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Fox82
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #1732 Dátum: 2013. Február 25. - 21:04:37 »

Sziasztok!  Emelem

1hónap múlva tag lehetek a saját településemen ha minden igaz!Itt úgy van hogy 2 évet várnod kell ha tag akarsz lenni!
A szomszéd faluban lévő tásaságnál ez gyorsabban ment egy telefon és a következő gyűlésen már fel is vettek!
De nem erről akarok írni pedig érdemes lenne mert nagyon jó az apróvadazás a társaság és rengeteget kacsáztam ott Rocki nevű kutyámmal a csatorna mentén!
Tehát a terület ahol tagjelölt vagyok ott minden évben saját földemen kb.20 éve minden éjjel megjelennek a libák!November elején
jönnek és amig a tarlókról el nem fogyik a kukorica(január eleje)addig minden nap ide járnak portyázni!Nem túlzok napi 8-10ezer liba!Van mikor éjszaka is
itt maradnak de ha nem akkor Hortobágy irányába gondolom a valamelyik tóra mennek éjszakázni!Néha kapok egy egy vendégjegyet vagy meghívást és akkor kimegyek
és kimerem mondani az egyik ha nem a legszebb vadászat,pedig én aztán sok mindent próbáltam már!Csak pont ezért úgy veszem észre hogy minden áron próbálják visszatartani
a tagfelvételem!Mivel a vadászelnökúr is kijár az én földemre és napi 50-60 libát kacsát zsákmányol a megengedett napi 8 helyett!Azzal is tisztában vagyok hogy szive joga csak itt van egy ilyen hülye felfogás hogy ha már én is vadász vagyok itt akkor az én földemre ne gyere!Ez miatt próbálják visszatartani a felvételemet!Elvileg földtulajdonosi társaság 10ezer hektáron nekem van 350hektár össz-vissz!Mit tudtok tanácsolni nekem? 
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9519


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1733 Dátum: 2013. Február 25. - 21:10:51 »

Ez miatt próbálják visszatartani a felvételemet!Elvileg földtulajdonosi társaság 10ezer hektáron nekem van 350hektár össz-vissz!Mit tudtok tanácsolni nekem? 

Kacsa-liba idényben, amikor az elnök úr a földedre ír be, traktorral vidd ki a tagfelvételi kérelmed másolatát a földeden keresztül.  A második alkalom után fel vagy véve, ha nem, akkor kezdj el tárcsázni is!  Röhög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #1734 Dátum: 2013. Február 25. - 21:12:42 »

Sziasztok!  Emelem

1hónap múlva tag lehetek a saját településemen ha minden igaz!Itt úgy van hogy 2 évet várnod kell ha tag akarsz lenni!
A szomszéd faluban lévő tásaságnál ez gyorsabban ment egy telefon és a következő gyűlésen már fel is vettek!
De nem erről akarok írni pedig érdemes lenne mert nagyon jó az apróvadazás a társaság és rengeteget kacsáztam ott Rocki nevű kutyámmal a csatorna mentén!
Tehát a terület ahol tagjelölt vagyok ott minden évben saját földemen kb.20 éve minden éjjel megjelennek a libák!November elején
jönnek és amig a tarlókról el nem fogyik a kukorica(január eleje)addig minden nap ide járnak portyázni!Nem túlzok napi 8-10ezer liba!Van mikor éjszaka is
itt maradnak de ha nem akkor Hortobágy irányába gondolom a valamelyik tóra mennek éjszakázni!Néha kapok egy egy vendégjegyet vagy meghívást és akkor kimegyek
és kimerem mondani az egyik ha nem a legszebb vadászat,pedig én aztán sok mindent próbáltam már!Csak pont ezért úgy veszem észre hogy minden áron próbálják visszatartani
a tagfelvételem!Mivel a vadászelnökúr is kijár az én földemre és napi 50-60 libát kacsát zsákmányol a megengedett napi 8 helyett!Azzal is tisztában vagyok hogy szive joga csak itt van egy ilyen hülye felfogás hogy ha már én is vadász vagyok itt akkor az én földemre ne gyere!Ez miatt próbálják visszatartani a felvételemet!Elvileg földtulajdonosi társaság 10ezer hektáron nekem van 350hektár össz-vissz!Mit tudtok tanácsolni nekem? 
Nekem egy fiatal szőke  :Mosolyog sokat segített...meg van egy fekete is. Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Fox82
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #1735 Dátum: 2013. Február 25. - 21:39:32 »

Voldemort  Röhög
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1736 Dátum: 2013. Február 28. - 14:58:23 »

16/70-os kaliberben milyen lőszer ajánlotok?
Most még tudtam venni utolsó dobozokból nike 4,5mm lőszert. De nem vált be.
Válaszokat előre is köszönöm. Emelem
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1737 Dátum: 2013. Február 28. - 15:12:15 »

Amelyiket egyenletesen, jól szórja a puskád!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1738 Dátum: 2013. Február 28. - 15:15:25 »

Amelyiket egyenletesen, jól szórja a puskád!
Ez elvileg olyan volt. lőtéren lőttem vele, papírlapra szórásképet.
A gond az, hogy csak kopogott a libán, nem volt átütő ereje.  Nem szól szám
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1739 Dátum: 2013. Február 28. - 15:37:10 »

Ez elvileg olyan volt. lőtéren lőttem vele, papírlapra szórásképet.
A gond az, hogy csak kopogott a libán, nem volt átütő ereje.  Nem szól szám

Lehet, hogy a libában volt a gond. Túl magasan repült...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 ... 172   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: